Eşim İle Her Pazar Ailesi Yüzünden Tartışmaktan , Hayattan Çok Yoruldum :(

Justholdme_

Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
519
127
31
Eşim nasıl bir insan bazen ben bile anlayamıyorum onu.. Bir iyi bir kötü.. iyi yanları allah var çok iyi.. ama bazı zamanlar oluyor ki eşimi tanıyamıyorum bilemiyorum bu benim eşim mi diyorum.. Kendisi çok merhametli cok alıngan duyguSAL belli etmesede ama bir o kadar katı.. bir o kadar sinirli ve öfkeli dediğim dedik çaldığım düdük inadım inat hesabı..
Eşimin ailesini bir türlü sevemiyorum nedenleri çok fazla değinmiyeceğim.. evlenirken görümcemle cok sorun yaşadık neyseki o burda değil..
BEnim için hayat şartları cok zor kızlar eşim işinden ayrıldı başka bir işe başladı ve su anda 1400tl maaş ile çalışıyor neyseki küçük bir ilçede yaşıyoruz kiramız ucuz yaşam ucuz allahıma çok şükür aç değiliz muhtaç değiliz ama zor hayat çok zor.. Hamileyimde.. Bebegim için geleceğimiz için memurluğu kazanmaya karar verdim.. Zor güç bu şartlarda dershaneye yazdırdı eşim çünkü kendime güveniyorum..
Gecemi gündüzüme katıyorum bu halimle calışıyorum hamilelik cok zorluyor miğde bulantıları kusmalar.. ev işidi yemekti.. Eşim sagolsun yardım ediyor bana işler olsun ütü olsun yemek olsun yüksürmüyor..
Gel gelelim eşimin ailesine düşkünlüğü eşim ne kadar belli etmesede ailesine çok düşkün biliyorum hissediyorum..
İlk zamanlar her pazar kaynanama giderdik ( eşim sadece pazar çalışmıyor dğer günler sabah 8 akşam 6 da geliyor çalışıyor) Benimde bu zoruma gidiyordu eşimin izin gününde kendimize ayırmak yerine oraya gitmek üstelik her pazar Ve dayanamadm eşime tepki gösterdim..
Eşimin dediği ailem bir pazarım olduğunu biliyor ve bekliyorlar napayım oldu..
Bende ona bende eşi olduğunu ve bende eşimin bir pazarı olduğu için onu bekledğimi vakit geçirmek istedimi dile getirdim.. cok kavgalar ettik göz yaşı döktüm kaynanamın laf çarptırmaları Biz gelmeyince araması hadii nerdesiniz demesi niye gelmiyosunuz demelerii
Tabi yeni gelinsin ağzını açamıyorsun..
Zamanla cevap vermeye başladım.. Hamile olduktan sonra özellikle..
Eşimin bir pazarı olduğunu ondada işimiz gücümüz olduğunu gelemedğimizi söyledim her pazar her pazar ( bunu eşimin yapması gereksede..) Neyse
HastAnelere yattım hamilelik yüzünden çok şey yaşadım.. 3 haftadr dershANEYE gidiyorum gece gündüz çalışıyorum.. 3 haftadır felan pazar günleri artık kaynanama gitmiyorduk evimize ayırıyorduk kendimize ayırıyorduk çok mutluydum..
Taki gecen hAFTAYA kadar Cuma günüydü.. Eşime dedim ki c. tesi annenlere gidelim.. tamam dedi..
Kaynanama gittimzde dolmuş prası gidiş dönüş para çok gidiyor.. üstelik eşim her oraya gtmsinde yemekli tabi.. canm sunu istedi sunu yapalm diyor .. ama çarşıdan onu biz alıyoruz
Annem bizi çağırdında kadın bize hiç masraf yaptırmıyor.. eşime ekmek dahi aldırmıyor..
Ama biz kaynanamlara giderkene orda yiyecemiz zaman kolalarıydı çekirdekleridi.. ekmekleridi bu durum beni sinir ediyor..
Zaten durumumuz ortada inanırmısınız Dershanede Bir poğaca alıpda yiyemiyorum.. Para gitmesin diye.. dayanıyorum sıkıyorum kendimi.. 1 tl 1 tl diyorm ..
Ama eşim ailesine giderken 15 20 30 tl... paranın hesabı yok.. Banada veriyor ama ben bütcemizi düşündüm için böyle ypıyordum buda bana dokunuyo
Her neyse c tesi oldu ben cok hastaydım.. Eve geldi .. hadi gidelim dedim( tavuk almış.. )
Nie aldın ki dedim.. canm istedi yapalım dedi annemlerde ses etmedim.. Ora da yiyecemiz yemeği eşim alıyor ya..
ben yemem dedim sinirle..
(' sana zaten ne zaman annemlere gidecek olsak bi haller oluyor.. yok hastalanmalar yok su yok bu sen benim anama babama gitmek istemiyosun bu acık ve net .. C tesi için gidelim diye de sırf pazar gitmemek için kendi menfatini düşündüğün için dedin..' ) demez mi bana..
Evet öyle pazar günü gitmek istemedim için hafta içi bir gün gitmek istiyorum napyım kızlar :KK43:
Neyse o gün gitmedik pazar gittik cok kavga ettik o gün cok agladım hatta üşütmüşüm hastalandm..
Bu haftaya gelelim..
En yakın arkadaşıma anlattm derdimi Bana dediki bu hafta hiç seslenme gidelim annenlerede deme dedi.. bırak dedi..
Bende aynen bıraktım.. şimdi gidelim desem hıı pazar gitmemek için yapıyor diyecek yine seslenmedim
Bugün perşembe.. bakalım kendi diyecek mi ama biliyorum kii eşim pazar gitmek için gitmiyor bekliyor pazarı bende seslenmicem ve pazar günü gideceğiz yine..
Ben napacağımı saşırdım cok yoruldum sıkıldım kızlar her pazar oraya gtmekten hayattan sorunlardan boğuluyorum..
Sizce napmalıyım..
bırakıyım napıyorsa yapsın Pazar günü gideceksede seslenmeyim mi Geleceğimi düşünmeye derslerime mi bakıyım..
Yoksa sesimi çıkartıyım mı huzurumuz kaçsada ben napyım kızlar :KK43:(
Annemlede aynı şehirdeyiz annemi haftada iki kere yokluyorum onun kimi kimsesi olmadı için.. eşimide oraya bir gün çağrıyorum sadece..
bEn kaynanama haftada bir kez gtmeye razıyım ama bu pazarları olunca beni çileden cıkartıyor :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
senin ailen nerde uzaktami?
onlara ne Zaman gidiyorsunuz?
iki haftada bir gitseniz hadi neyse ama her hafta her hafta ne anliyor esin anlamadim.
bu erkekler bi tuhaf zaten evlenince akillarina geliyor analarinin gönlünü yapmak.
aman onlar kirilmasin zaten, evlendi bizi unuttu demesin, ese nlursa olsun modundalar.

senin ailen nerde uzaktami?
onlara ne Zaman gidiyorsunuz?
iki haftada bir gitseniz hadi neyse ama her hafta her hafta ne anliyor esin anlamadim.
bu erkekler bi tuhaf zaten evlenince akillarina geliyor analarinin gönlünü yapmak.
aman onlar kirilmasin zaten, evlendi bizi unuttu demesin, ese nlursa olsun modundalar.
canım aynen eşimde o modda.. aaa bak oğlu annesini yokluyor.. yalnız bırakmıyor gelin ele geçirememiş ler desin diye sırf birazda bu yüzden hayır canım benm annemde aynı şehirde..
anneme iki kere gidiyorm eşimi birkere çağırıyorum oraya bir kerede eşim olmadan gidiyorum anneme..
eşim ilk zamanlar daha cok gidiyordu şimdi seyreldi ama pazarları gtmekten cok skldım napacagım ben :KK43:

2 haftada bı gorusmenız daha mantıklı her hafta her hafta konusacak bısey bulamaz ınsan yahu...
sız evde bas basa guzel vakıt gecırmek ıstedıgınızı soyleyın sakin sakin
umarım yoluna gırer

2 haftada bı gorusmenız daha mantıklı her hafta her hafta konusacak bısey bulamaz ınsan yahu...
sız evde bas basa guzel vakıt gecırmek ıstedıgınızı soyleyın sakin sakin
umarım yoluna gırer
söyledim cok söyledim.. olmadı fayda etmedi ne göz yaşları döktüm ama olmadi
ne güzel gitmiyorduk artık pazarları ama yine değişti düzen napacaım bilmiyorum
sesimi cıkarsam bir türlü cıkarmasam bir türlü :KK43:

Offf zaten cok sinirliyim bu konuyu da gordum tam oldu
Allahin mali erkek milleti evlenmeden once kiymetli analarinin babalarinin yuzune bakmazlar evlendikten sonra da totolarindan ayirmazlar,bu iki yuzlulukten nefret ediyorum evliliklerin bitmesinin sebebi resmen
aynen öyle canm sen birde beni gör sinirden çatlıyorum..
hafta içi gitsek desem bu seferde haa sen pazar gitmememek için diyor..
ne yapacamı şaşırdım bekarken eve ugramazdı evde kalmazdı.. ne anlıyorlar bilmiyorum allahaşkına de ben ne yapayım oof :/

Hastayım falan de canım hamilesin bebek zorluyor de bide böyle dene.
denedim canm neler denemedim. olmadı oraya götürdü ama bu seferde orda yardm etti bana iş güc göstermedi fazla..
benm için haftada bi kez gitmek sorun değil ama eşim inatla pazar gidiyor..
bu seferde sana annemlere gideccek bişiler oluyor diyor hastalımı bahane sanıyor ohoo neler denemedim :KK43:
ilk baslar kabus gibiydi bıraksam her gün gidecekti gerçi şimdi bile öyle :/

Hafta için bir akşam gitsin - 6 dan 10 a kadar otursun tek başına. 2 hafta da bir Pazar da beraber gider gelirsiniz
ohoo gidermi gitmez kıyamet kopar evde..
birazda vrya millete kendini gösterme cabasında aa.. x annesini yokluuo sahip cıkıyooo gelin ele geçirmemiş derdinde varya artık bunuda iyice anladm cünkü ne zaman annesigile gitsek bi şekilde mahalledeki herkeze selam veriyor kendini gösteriyor cinnet geçiriyorum iyice.. bazen diyorum valla lanet olsn ses etme bırak gitsin... ne zaman isterse böyle yaptıkca adam için daha kıymetli oluyor anası ya :KK43:

Arkadasim simdi limoncu modumu acacagim ama, maddi konularda dikkatli olma.
Esin 1 harciyorsa sen 2 harca. Cok tutumlu kadini en cok kocasi tepeliyor.

Onun disinda da bir sure hastayimla bebek zorluyorla idare et.
biliyomusun annemde aynen öyle dedi.. evde bir varsa iki yap birini at .. hiç kısma kendinden ne kadar kısarsan o da o kadar ailesine çekip götürür kısma isteiğini ye iç canın ne istiyorsa dedi..
sen yemessen içmessen para daha cok kalacak ailesine cekip cekip götürecek dedi o kadar haklıymş ki annem :KK43: ben tutumlu oldukca ailesine çekti çekti götürdü..
peki bu pazar konusunda napmalıyım :KK43: enisi hiç seslenmemek mi yoksa kavga gürültüle direnmek mi hangisini yapmalıyım :KK43:
hastayım su bu diyorum bu seferde bahane gösteriyorsun diyor bana..

aynen öyle canm sen birde beni gör sinirden çatlıyorum..
hafta içi gitsek desem bu seferde haa sen pazar gitmememek için diyor..
ne yapacamı şaşırdım bekarken eve ugramazdı evde kalmazdı.. ne anlıyorlar bilmiyorum allahaşkına de ben ne yapayım oof :/
Sana kotu ornek olmayayim canim cunku ben su an esimi bogacak kadar sinirliyim lohusaliktan sinirlerim cok bozuk inan ama butun erkekler boyle malesef sen de hamilesin simdi birseye halin yoktur yatman dinlenmen lazim esine bunu soyle en azindan yorgunum gel sarilip uyuyalim de,internetten ona ac goster hamileligin ilk zamanlarinin ne kadar zor gectigini,annenin ne kadar fazla uykuya ve dinlenmeye ihtiyaci oldugunu anlamiyor herhalde bari okusun da ogrensin ne bu boyle holdur holdur her hafta elini kolunu doldurup anasina kosmalar???

of anam of nedir bu adamlarin anne meraki.
sanki bizim annemiz yok.
anliyorum canim seni bilemedim inan.
ne desen bos baksana Adam diretiyor.

Sana kotu ornek olmayayim canim cunku ben su an esimi bogacak kadar sinirliyim lohusaliktan sinirlerim cok bozuk inan ama butun erkekler boyle malesef sen de hamilesin simdi birseye halin yoktur yatman dinlenmen lazim esine bunu soyle en azindan yorgunum gel sarilip uyuyalim de,internetten ona ac goster hamileligin ilk zamanlarinin ne kadar zor gectigini,annenin ne kadar fazla uykuya ve dinlenmeye ihtiyaci oldugunu anlamiyor herhalde bari okusun da ogrensin ne bu boyle holdur holdur her hafta elini kolunu doldurup anasina kosmalar???
ben birde bu halsizlikle derslerle ev işile yemekle ugraşıyorum.. valla artık son noktaya geldim.. seslenmekten kavga etmekten yoruldum o yorulmadı bende salak gibi dershanede 1 poğaca alıp yiyemyordum ne kadar safmısım valla off :KK43:

of anam of nedir bu adamlarin anne meraki.
sanki bizim annemiz yok.
anliyorum canim seni bilemedim inan.
ne desen bos baksana Adam diretiyor.
dogru diyosun canm ne desem boş ben direttikçe inada bindirdikçe adamın daha cok gidesi gidiyor allahım iyice çileden cıkıyorum enisi bırakıyım demi ne hali varsa görsün :KK43:

dogru diyosun canm ne desem boş ben direttikçe inada bindirdikçe adamın daha cok gidesi gidiyor allahım iyice çileden cıkıyorum enisi bırakıyım demi ne hali varsa görsün :KK43:

aklima ne geldi bak arkadas cagirsaniz pazar günleri.
yada bi arkadasina desen pazar bi pilan yapalim diye, disarda gezseniz yada biyerde Piknik yapsaniz

seni çok iyi anlıyorum çok gıcık bir durum
eşin kendi gitsin sen gitme bir süre ? halim yok, ders çalışmam gerek falan bahaneler uydur. bu sefer de büyük kavga mı çıkar acaba bilemedim şimdi

biliyomusun annemde aynen öyle dedi.. evde bir varsa iki yap birini at .. hiç kısma kendinden ne kadar kısarsan o da o kadar ailesine çekip götürür kısma isteiğini ye iç canın ne istiyorsa dedi..
sen yemessen içmessen para daha cok kalacak ailesine cekip cekip götürecek dedi o kadar haklıymş ki annem :KK43: ben tutumlu oldukca ailesine çekti çekti götürdü..
peki bu pazar konusunda napmalıyım :KK43: enisi hiç seslenmemek mi yoksa kavga gürültüle direnmek mi hangisini yapmalıyım :KK43:
hastayım su bu diyorum bu seferde bahane gösteriyorsun diyor bana..

3 haftadir gitmiyorsaniz bu hafta git derim.

X