Eşim İle Her Pazar Ailesi Yüzünden Tartışmaktan , Hayattan Çok Yoruldum :(

Öncelikle hamileyim deyip gönlünüzce yiyip için daha çok kıymete binersiniz. Bir süre inadını kırmak için ses çıkarmadan gidin pazarları ya da canınız istemiyorsa siz gitmeyin o kendi gitsin. O sizle yanlız kalıp vakit geçirmek istemiyorsa siz de o havalara girin olup bitsin. Önce kendiniz.

sabret biraz belki bebek olduktan sonra azalır çünkü iki tarafta alıştığı için bekliyorlar baştan alıştırmamak gerekti yada açık açık konuş eşinle böyle böyle de içinden ne geçiyorsa

Eşim nasıl bir insan bazen ben bile anlayamıyorum onu.. Bir iyi bir kötü.. iyi yanları allah var çok iyi.. ama bazı zamanlar oluyor ki eşimi tanıyamıyorum bilemiyorum bu benim eşim mi diyorum.. Kendisi çok merhametli cok alıngan duyguSAL belli etmesede ama bir o kadar katı.. bir o kadar sinirli ve öfkeli dediğim dedik çaldığım düdük inadım inat hesabı..
Eşimin ailesini bir türlü sevemiyorum nedenleri çok fazla değinmiyeceğim.. evlenirken görümcemle cok sorun yaşadık neyseki o burda değil..
BEnim için hayat şartları cok zor kızlar eşim işinden ayrıldı başka bir işe başladı ve su anda 1400tl maaş ile çalışıyor neyseki küçük bir ilçede yaşıyoruz kiramız ucuz yaşam ucuz allahıma çok şükür aç değiliz muhtaç değiliz ama zor hayat çok zor.. Hamileyimde.. Bebegim için geleceğimiz için memurluğu kazanmaya karar verdim.. Zor güç bu şartlarda dershaneye yazdırdı eşim çünkü kendime güveniyorum..
Gecemi gündüzüme katıyorum bu halimle calışıyorum hamilelik cok zorluyor miğde bulantıları kusmalar.. ev işidi yemekti.. Eşim sagolsun yardım ediyor bana işler olsun ütü olsun yemek olsun yüksürmüyor..
Gel gelelim eşimin ailesine düşkünlüğü eşim ne kadar belli etmesede ailesine çok düşkün biliyorum hissediyorum..
İlk zamanlar her pazar kaynanama giderdik ( eşim sadece pazar çalışmıyor dğer günler sabah 8 akşam 6 da geliyor çalışıyor) Benimde bu zoruma gidiyordu eşimin izin gününde kendimize ayırmak yerine oraya gitmek üstelik her pazar Ve dayanamadm eşime tepki gösterdim..
Eşimin dediği ailem bir pazarım olduğunu biliyor ve bekliyorlar napayım oldu..
Bende ona bende eşi olduğunu ve bende eşimin bir pazarı olduğu için onu bekledğimi vakit geçirmek istedimi dile getirdim.. cok kavgalar ettik göz yaşı döktüm kaynanamın laf çarptırmaları Biz gelmeyince araması hadii nerdesiniz demesi niye gelmiyosunuz demelerii
Tabi yeni gelinsin ağzını açamıyorsun..
Zamanla cevap vermeye başladım.. Hamile olduktan sonra özellikle..
Eşimin bir pazarı olduğunu ondada işimiz gücümüz olduğunu gelemedğimizi söyledim her pazar her pazar ( bunu eşimin yapması gereksede..) Neyse
HastAnelere yattım hamilelik yüzünden çok şey yaşadım.. 3 haftadr dershANEYE gidiyorum gece gündüz çalışıyorum.. 3 haftadır felan pazar günleri artık kaynanama gitmiyorduk evimize ayırıyorduk kendimize ayırıyorduk çok mutluydum..
Taki gecen hAFTAYA kadar Cuma günüydü.. Eşime dedim ki c. tesi annenlere gidelim.. tamam dedi..
Kaynanama gittimzde dolmuş prası gidiş dönüş para çok gidiyor.. üstelik eşim her oraya gtmsinde yemekli tabi.. canm sunu istedi sunu yapalm diyor .. ama çarşıdan onu biz alıyoruz
Annem bizi çağırdında kadın bize hiç masraf yaptırmıyor.. eşime ekmek dahi aldırmıyor..
Ama biz kaynanamlara giderkene orda yiyecemiz zaman kolalarıydı çekirdekleridi.. ekmekleridi bu durum beni sinir ediyor..
Zaten durumumuz ortada inanırmısınız Dershanede Bir poğaca alıpda yiyemiyorum.. Para gitmesin diye.. dayanıyorum sıkıyorum kendimi.. 1 tl 1 tl diyorm ..
Ama eşim ailesine giderken 15 20 30 tl... paranın hesabı yok.. Banada veriyor ama ben bütcemizi düşündüm için böyle ypıyordum buda bana dokunuyo
Her neyse c tesi oldu ben cok hastaydım.. Eve geldi .. hadi gidelim dedim( tavuk almış.. )
Nie aldın ki dedim.. canm istedi yapalım dedi annemlerde ses etmedim.. Ora da yiyecemiz yemeği eşim alıyor ya..
ben yemem dedim sinirle..
(' sana zaten ne zaman annemlere gidecek olsak bi haller oluyor.. yok hastalanmalar yok su yok bu sen benim anama babama gitmek istemiyosun bu acık ve net .. C tesi için gidelim diye de sırf pazar gitmemek için kendi menfatini düşündüğün için dedin..' ) demez mi bana..
Evet öyle pazar günü gitmek istemedim için hafta içi bir gün gitmek istiyorum napyım kızlar :KK43:
Neyse o gün gitmedik pazar gittik cok kavga ettik o gün cok agladım hatta üşütmüşüm hastalandm..
Bu haftaya gelelim..
En yakın arkadaşıma anlattm derdimi Bana dediki bu hafta hiç seslenme gidelim annenlerede deme dedi.. bırak dedi..
Bende aynen bıraktım.. şimdi gidelim desem hıı pazar gitmemek için yapıyor diyecek yine seslenmedim
Bugün perşembe.. bakalım kendi diyecek mi ama biliyorum kii eşim pazar gitmek için gitmiyor bekliyor pazarı bende seslenmicem ve pazar günü gideceğiz yine..
Ben napacağımı saşırdım cok yoruldum sıkıldım kızlar her pazar oraya gtmekten hayattan sorunlardan boğuluyorum..
Sizce napmalıyım..
bırakıyım napıyorsa yapsın Pazar günü gideceksede seslenmeyim mi Geleceğimi düşünmeye derslerime mi bakıyım..
Yoksa sesimi çıkartıyım mı huzurumuz kaçsada ben napyım kızlar :KK43:(
Annemlede aynı şehirdeyiz annemi haftada iki kere yokluyorum onun kimi kimsesi olmadı için.. eşimide oraya bir gün çağrıyorum sadece..
bEn kaynanama haftada bir kez gtmeye razıyım ama bu pazarları olunca beni çileden cıkartıyor :KK43:
Biran ben anlatıyor musum gibi hissettim 6 yil oldu neredeyse her gun beraberiz bıktım

her pazar eşinizin annesine gitmek istemeyebilirsiniz, eşinizle başbaşa gezmek ya da evde onunla bi gün geçirmek isteyebilirsiniz ama o da ailesi ile geniş vakit geçirmek isteyebilir.
siz annenize haftada iki gün gidiyormuşsunuz, eşiniz haftada bir gün gidelim dese bozulursunuz?
ya da gündüzden annenize gidip onunla geniş zaman geçiriyormusunuz? haftada bir 2 3 saat görmek az gelir bence, insan annesini babasını kardeşini de özler... evlendi diye ailesini unutmaz insan ama her pazar görev gibi benimsemek de kötü, kayınvalideniz siz gittiğinizde nasıl davranıyor? siz eli boş gitmezken o size özenip hazırlık yapıyormu?
bir hafta pazar günü gidin bir hafta da haftaiçi gidin olmaz mı? her gidişinizde önceden evde tartışma çıkarıyor ya da orada küsüp surat asıyor musunuz?

ailesine giderken eli boş gitmek istemiyor belli ki canım istedi aldım diyerek de kılıf uyduruyor eşiniz, sizin annenize giderken eli boş mu gidiyor? siz annenize birşey almak istediğinizde itiraz ediyor mu?

ve eklemek istediğim birşey var ki kadın tutumlu olursa yıpranabilir ama kadın tutumlu olmazsa da hiç birşeye sahip olamaz insanlar, savurgan olmayın 1 poğaçanın hesabını yapmayın tabi canınız istiyorsa karnınız açsa alıp yiyeceksiniz, aç duracak değilsiniz.

İkiniizde çalışıyorsunuz.
Bence esinle bu pazar meselesini ciddi anlamda konuşman lazım
Hafta içi ayarlayin öyle gidin. İlla günlerden pazar olması gerrkmez

konuna detaylı cevap vercem ama şuan tek diyeceğim, o yiyeceğinden içeceğine alıp gidiyorda sen poğaça mı alamıyosun arkadaşım. acıma. bırak yokluksa yokluk beraber çeker aç kalırsınız. hiçde acıma, harca bi güzel. huzuli yere de harca ki anlasın idare etmediğini ve maddi olarak yetişemediğini. onlara gidiyorda sen mi kıyamıyon harcamaya. diğer konudada müsait kaldığımda cevap vericem umarım düzene girer.

daha adam olamayan erkek baba ve koca olmaya çalışıp gencecik kadınların hayatını mahvediyor ya,böyle adamların da analarının da biiiiiiiiiiiiip

Kendi anneni haftada iki kere görüyorsun ve birinde mutlaka eşinide çağırıyorsun ama adamın haftada bir kere görmesini çok görüyorsun o zaman sende anneni 3 hafta görme bakalım. Ayrıca annende fena ..ne demek iki yap birini at ailesine vermesin..Kendi çocuğun olacak yetin bakalım 3 haftada bir görmeye .çocuk kaç yaşında olursa olsun anne için aynıdır..

Canım ders çalışmam lazım falan de gitme bence... Ayrıca burdan bi kavga çıkacak ztn o belli.. Sen hamilesin ya seni nasıl üzer çok kızdım eşine :KK43:

Aynı dertten muzdaribim pazar gunleri kaynanama isteyerek gidiyormusum gibi yapıyorum orda bi hastayım numarası yapıyorum apar topar eve geliyoruz sonrada iyilestim diyorum isimize bakıyoruz. Cok kotuyum biliyorum bunu yapmak zorundayım :KK62:

Eşim nasıl bir insan bazen ben bile anlayamıyorum onu.. Bir iyi bir kötü.. iyi yanları allah var çok iyi.. ama bazı zamanlar oluyor ki eşimi tanıyamıyorum bilemiyorum bu benim eşim mi diyorum.. Kendisi çok merhametli cok alıngan duyguSAL belli etmesede ama bir o kadar katı.. bir o kadar sinirli ve öfkeli dediğim dedik çaldığım düdük inadım inat hesabı..
Eşimin ailesini bir türlü sevemiyorum nedenleri çok fazla değinmiyeceğim.. evlenirken görümcemle cok sorun yaşadık neyseki o burda değil..
BEnim için hayat şartları cok zor kızlar eşim işinden ayrıldı başka bir işe başladı ve su anda 1400tl maaş ile çalışıyor neyseki küçük bir ilçede yaşıyoruz kiramız ucuz yaşam ucuz allahıma çok şükür aç değiliz muhtaç değiliz ama zor hayat çok zor.. Hamileyimde.. Bebegim için geleceğimiz için memurluğu kazanmaya karar verdim.. Zor güç bu şartlarda dershaneye yazdırdı eşim çünkü kendime güveniyorum..
Gecemi gündüzüme katıyorum bu halimle calışıyorum hamilelik cok zorluyor miğde bulantıları kusmalar.. ev işidi yemekti.. Eşim sagolsun yardım ediyor bana işler olsun ütü olsun yemek olsun yüksürmüyor..
Gel gelelim eşimin ailesine düşkünlüğü eşim ne kadar belli etmesede ailesine çok düşkün biliyorum hissediyorum..
İlk zamanlar her pazar kaynanama giderdik ( eşim sadece pazar çalışmıyor dğer günler sabah 8 akşam 6 da geliyor çalışıyor) Benimde bu zoruma gidiyordu eşimin izin gününde kendimize ayırmak yerine oraya gitmek üstelik her pazar Ve dayanamadm eşime tepki gösterdim..
Bende ona bende eşi olduğunu ve bende eşimin bir pazarı olduğu için onu bekledğimi vakit geçirmek istedimi dile getirdim.. cok kavgalar ettik göz yaşı döktüm kaynanamın laf çarptırmaları Biz gelmeyince araması hadii nerdesiniz demesi niye gelmiyosunuz demelerii
Eşimin bir pazarı olduğunu ondada işimiz gücümüz olduğunu gelemedğimizi söyledim her pazar her pazar ( bunu eşimin yapması gereksede..) Neyse
HastAnelere yattım hamilelik yüzünden çok şey yaşadım.. 3 haftadr dershANEYE gidiyorum gece gündüz çalışıyorum.. 3 haftadır felan pazar günleri artık kaynanama gitmiyorduk evimize ayırıyorduk kendimize ayırıyorduk çok mutluydum..
Taki gecen hAFTAYA kadar Cuma günüydü.. Eşime dedim ki c. tesi annenlere gidelim.. tamam dedi..
Kaynanama gittimzde dolmuş prası gidiş dönüş para çok gidiyor.. üstelik eşim her oraya gtmsinde yemekli tabi.. canm sunu istedi sunu yapalm diyor .. ama çarşıdan onu biz alıyoruz
Annem bizi çağırdında kadın bize hiç masraf yaptırmıyor.. eşime ekmek dahi aldırmıyor..
Ama biz kaynanamlara giderkene orda yiyecemiz zaman kolalarıydı çekirdekleridi.. ekmekleridi bu durum beni sinir ediyor..
Zaten durumumuz ortada inanırmısınız Dershanede Bir poğaca alıpda yiyemiyorum.. Para gitmesin diye.. dayanıyorum sıkıyorum kendimi.. 1 tl 1 tl diyorm ..
Ama eşim ailesine giderken 15 20 30 tl... paranın hesabı yok.. Banada veriyor ama ben bütcemizi düşündüm için böyle ypıyordum buda bana dokunuyo
Her neyse c tesi oldu ben cok hastaydım.. Eve geldi .. hadi gidelim dedim( tavuk almış.. )
Nie aldın ki dedim.. canm istedi yapalım dedi annemlerde ses etmedim.. Ora da yiyecemiz yemeği eşim alıyor ya..
(' sana zaten ne zaman annemlere gidecek olsak bi haller oluyor.. yok hastalanmalar yok su yok bu sen benim anama babama gitmek istemiyosun bu acık ve net .. C tesi için gidelim diye de sırf pazar gitmemek için kendi menfatini düşündüğün için dedin..' ) demez mi bana..
Evet öyle pazar günü gitmek istemedim için hafta içi bir gün gitmek istiyorum napyım kızlar :KK43:
Neyse o gün gitmedik pazar gittik cok kavga ettik o gün cok agladım hatta üşütmüşüm hastalandm..
Bu haftaya gelelim..
En yakın arkadaşıma anlattm derdimi Bana dediki bu hafta hiç seslenme gidelim annenlerede deme dedi.. bırak dedi..
Bende aynen bıraktım.. şimdi gidelim desem hıı pazar gitmemek için yapıyor diyecek yine seslenmedim
Bugün perşembe.. bakalım kendi diyecek mi ama biliyorum kii eşim pazar gitmek için gitmiyor bekliyor pazarı bende seslenmicem ve pazar günü gideceğiz yine..
Ben napacağımı saşırdım cok yoruldum sıkıldım kızlar her pazar oraya gtmekten hayattan sorunlardan boğuluyorum..
Sizce napmalıyım..
bırakıyım napıyorsa yapsın Pazar günü gideceksede seslenmeyim mi Geleceğimi düşünmeye derslerime mi bakıyım..
Annemlede aynı şehirdeyiz annemi haftada iki kere yokluyorum onun kimi kimsesi olmadı için.. eşimide oraya bir gün çağrıyorum sadece..
bEn kaynanama haftada bir kez gtmeye razıyım ama bu pazarları olunca beni çileden cıkartıyor :KK43:

canım bu allahın emri gibi bir şey suan evli ve kayınvalidesiyle yakın oturan kime sorarsan sor aynı şeyi söylicek sana bendede aynı sorun var bıde bizim evler karsılıklı her izinli oldugu gün gideriz oturmaya ha allah var gezmeyede gideriz götürür devamlı ama sonu illa kayınvalidemgilde biter saat kaç olursa olsun ben alıştım sesımıde cıkarmıyorum senı anlıyorum sıkılmıssın ama şöle düşün hayatta ne sorunlar yaşayan insanlar var kocan sana yardımcı durumunuz kötü olmasına ragmen senı dershaneye bile yazdırmış gayet iyi bi koca bi pazar gidiyosanız diger pazar gitmezsiniz ama bunu sadece bir hafta aksatabılırsın buna yapacak bişey yok çok çok buyutup abartıcak bı sorununda yok sen canını sıkma bak bana ben ıkı gune bı kayınalıdemgıldeyım ben napıyım :KK48:kocanda seviyodur onlarla bişeyler yiyip içmeyi alıştırmış kendini bunun için huzurunun kaçmasına degermi hiç

Bence aynı şehirde 3 hafta anneyi görmemek çok uzun bi süre öncelikle bu biraz haksızlık gibi.Haftada bir gitmekte çok değil aslında hergün gelinmesini isteyip darlayan anne babalar var.Ama burada sizi üzen aslında gidip gitmemek değil eşinizle adam akıllı kaliteli vakit geçirememek sanırım.

Bence plan program yapmalısınız.İlla pazar diye tutturuyorsa eşiniz itiraz etmeyin ama tüm günü orda ziyan etmenin bi manası yok gereksiz olan bu bence.Ayrıca eşiniz de tüm hafta çalışıyor hiç mi dinlenmek istemiyor bu adam yahu?
Mesela sabahtan oraya kahvaltıya gidersiniz öğle üstü gibi de ayrılıp dilediğiniz yere gidersiniz ya da evde dinlenirsiniz.Orası size kalmış.

Ama bence kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız planlı programlı hareket etmelisiniz bir de sınava hazırlanıyormuşsunuz üstelik.Kaybedecek çok vaktiniz yok bence üstelik hamilelik sıkıntılar vs.Bence güler yüzünüzü saygınızı eksik etmeyin eşinize ve ailesine.Ama eşinizle net bir şekilde konuşun siz planlı programlı hareket ederseniz eşiniz de sizin bu kararlılığınızı görürse size uyum sağlar bence.Madem sıkıntılar çekip dersaneye gidiyorsunuz böyle şeyleri dert etmeyin kendinize derslerinize yoğunlaşın bebeğinizin geleceği için.

Bir de bu parayı kısma meselesi bende de vardı.Ama baktım ki ben kıyafetin kuaförün her şeyin ucuzunu bulmaya çalıştıkça aman para biriktirelim dedikçe eşim en ama en olmadık şeylere para harcamaya başladı.Abuk subuk teknolojik aletler falan aldı.Şimdi bıraktım gidip her şeyi kafama göre alıyorum.Siz de -tabiki bütçenizi çok sarsmadan- kendinize iyi bak lütfen.

Arkadasim simdi limoncu modumu acacagim ama, maddi konularda dikkatli olma.
Esin 1 harciyorsa sen 2 harca. Cok tutumlu kadini en cok kocasi tepeliyor.

Onun disinda da bir sure hastayimla bebek zorluyorla idare et.
bence de
tutumlu evimiz olsun arabamız olsun vs. düşünüp harcama yapmayan kadınların kocaları hep başka yere para akıtıyor
ya çapkınlığa ya kendi lüksüne ya anne babasına
hamile kadın bir liralık poğaçanın hesabını niye yapsın madem onlara giderken zaten bu para harcanıyor senin tutumlu olmaya çalışman boşuna

Hamileyim yatamiyorum kalkamiyorum is yapamiyorum ayip oluyor rahat hissetmiyorum lutfen bari 2 haftada bir gidelim nolur bir pazarimida dinlenerek geciriyim nolur desen...

esinizin annesinin evine giderken aldigi bir parca tavugu bile problem etmissiniz, ondan, ne zengin nede fakir olursunuz, korkmayin bu kadar, anne babaya yapilan iyilik bosa gitmez, sizlere bir sekilde geri doner unutmayin.

poacaya kadar dikkat etme canım .sen kıstıkca eşin iki katını harcar nasılsa param yetıyor der.biraz zora sok onu derim .hamile gitmek zor oluyor artık falan de.hala inat ediyorsa bir anlaşma yapalım anneme sen gelme her hafta bende sizinkilere her hafta gelmiyim de.yanı bir hafta tek bir hafta birlikte gidin ailelere.

Bu haftaya gelelim..
Sizce napmalıyım..

Ayyy evleneli 6 yil oldu biz de. Ve inanki tam ilarak benim yasadiklarimi anlatmissin. Ay neydi o ilk zamanlar her pazar her paazar. Ustelik sen calismiormussun. Ben calisiordum ve her pazar gidiordum .. akil vermek.gibi olmasin ama ben konustum olmadi tartistim olmadi en son kavga ettim valla ben ve sonunda vazgecirdim kocami. Ama benim k.valide oyle yemek icmek bizden birsey istemez hatta kendisi yapar yer iceriz eve donerken de torbalari doldurur sagolsun o konuda hakkini yemem. Ama her hafta gitmek ( hatta biz haftadaa birkac kez gidiorduk. H.ici aksamlari da.) canima tak ediyordu. Sukur gecti o gunler. Kocam gitse de kendisi gidior haftada bir iki kez ve bir iki saat oturup donuyor eve. Ben zaten su asamada hamiletim ve gidemiyorum halim yok ama olmasaydim da ve gitseydik de iki uc hafyada vir giderdim. Tepkini ortaya koy derim. Ama kavgaci bir uslupla degil.

X