Eşim İle Her Pazar Ailesi Yüzünden Tartışmaktan , Hayattan Çok Yoruldum :(

Aynı benim eşim ve bende hamileyim. Bide biz yatılı gidiyoruz hic rahat edemiyorum. Sırf her hafta gitmeyelim diye hamile halimle kurs aldim hafta sonu evimde olurum çalışmaya razıyım dedim ama kurslar sadece cumartesi oldu ve esim yine basladi kurstan sonra gideriz demeye. Ama ben gitmek istemesem illa ki kavga ediyorum ve eger zorla gidersem de orda hic kimseyle konusmadan suratimi asip oturuyorum. Sende oyle yap. Gitmek istemiyosan sonu kavga da olsa söyle ve gitme zorla sürükleyecek hali yok ya

Bir pazar gidin bi pazar gitmeyin

Ama bu konu yüzünden fazla tartismayin , esin seni suclar aiöemi istemiyosun vs seyler düsünür ozamanda inadina daha cok gitmek ister.
Zaten yakinda bebeginiz olsa öyle her hafta gidemezsiniz.
Hem kendi gitmek istiyorsa gitsin sen des cikarma , ben evde kalicam de fiöm izlicem de..

Bir pazar gidin bi pazar gitmeyin

Ama bu konu yüzünden fazla tartismayin , esin seni suclar aiöemi istemiyosun vs seyler düsünür ozamanda inadina daha cok gitmek ister.
Zaten yakinda bebeginiz olsa öyle her hafta gidemezsiniz.
Hem kendi gitmek istiyorsa gitsin sen des cikarma , ben evde kalicam de fiöm izlicem de..
onuda denedim beni evde kaldırmıyor ki bir pazar gitsek bir pazar gtmesekde olmaz yani illaki haftada birgün gitmemiz lazım yoksa herhalde evde kıyamet kopar.. bir hafta gitmessek kavga cıkar :KK43: illa her hafta gitmeyi artık görev gibi alıştım:/

inada bindirirsen ters teper daha çok gitmek ister
bebek doğduktan sonra bu kadar çok gidilmez zaten
geçici bir süreç bence

Hala başka mesele mi var diye okumaya devam ettim
Hep aynı şey
Beraber düzgünce konuşsanıza
Bi Pazar evdesin, ben seninle başbaşa olmak istiyorum.
Diğer hangi günler fark etmez, haftada bir sen belirle ailene gidelim. Bunu sorun etmem de

Maddi kısma gelince de sen niye hamile olduğun halde 1 TL yi esirgiyosun senden ve bebeğinden
Annesine giderken 30 harcayabiliyosa vardır
Sen harca bari kendine ve çocuğuna, kalmazsa o alamaz ailesine serpmeye bişey

Çocuk olunca her şey daha zor
Allah kolaylık versin

onuda denedim beni evde kaldırmıyor ki bir pazar gitsek bir pazar gtmesekde olmaz yani illaki haftada birgün gitmemiz lazım yoksa herhalde evde kıyamet kopar.. bir hafta gitmessek kavga cıkar :KK43: illa her hafta gitmeyi artık görev gibi alıştım:/
Amann bu erkeklerde evlendikten sonra ana kuzusu oluyorlar

Ne diyim bilemedimki , herseyi denemissiniz geriye kalan tek sey ya gideceksiniz yada her seferinde kavga edeceksiniz .

normalde annenızze 2 haftada bır gıdıyormussunuz bu bıze gore uzun bı zaman dılımı
bu hafta seslenmeyeceksınız pazar gıtmeye calısırsa sorun cıkarmamalısın zaten 1 ayda ılk defa gıdıyor olacaksın
sen haklısın ama bunu senın dusunmenle olmayacagını hatırla ayrıca pogcanıda yeme evden bıseyler al sen hamılesın normal bız bıle yemıyoruz hazır pogaca , sen ac dururken kocan tavukları goturuyor obur tarafa
kır sende kasıgın bırını kocanın

Yeni evlendiğim zamanlar bende de aynı olay vardı.Her çarşamba ve her pazar giderdik hafta da 2 kez kabus gibiydi.İşten çık git tek tatil günü git sürekli diye diye birde onlarında yaptıkları haksızlıkları da gördükçe değişti.Şimdi neredeyse yılda 2 bilemedin 3 yada 5 bir elin parmağını geçmez sayısı zamanla herşey değişiyor.Güzelce konuşarak eşini ikna edebilirsin birde hamilesin daha çabuk yorulursun.

ben birde bu halsizlikle derslerle ev işile yemekle ugraşıyorum.. valla artık son noktaya geldim.. seslenmekten kavga etmekten yoruldum o yorulmadı bende salak gibi dershanede 1 poğaca alıp yiyemyordum ne kadar safmısım valla off :KK43:
Yemeni icmeni sakin sinirlama hamilesin sen yazik degil mi aci kendine bebisine,kaynananla kocan iki tavuk eksik yesinler

Daha okurken bunaldım. :mad:

Arkadasim simdi limoncu modumu acacagim ama, maddi konularda dikkatli olma.
Esin 1 harciyorsa sen 2 harca. Cok tutumlu kadini en cok kocasi tepeliyor.

Onun disinda da bir sure hastayimla bebek zorluyorla idare et.

Hafta için bir akşam gitsin - 6 dan 10 a kadar otursun tek başına. 2 hafta da bir Pazar da beraber gider gelirsiniz

Samsonn Hanım ile slimsigara Hanım'a katılıyorum.

Kulağa biraz vicdansızca geliyor sanki ama kendi kurduğu aile kendisinden kısarken şimdiye kadar kurulu düzen sahibi olmuş ailesine götürmesindense siz harcayın, eşiniz de asıl sorumluluğunun farkına varsın. Kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum ama nasıl alıştırırsanız öyle gider, direnin kendi belirlediğiniz gitme düzenine girene kadar bence. Tartışmaysa tartışma, size de yazık yollarda. :KK20:

Neden her pazarı onun ailesinde geçiriyorsunuz. Madem hafta içi beyefendiye yetmiyor illa bir tatil gününü oraya ayırıyor siz neden bende anneme ayırmak istiyorum pazarı demiyorsunuz. Gelsin bakalım sizinle geliyor mu? Gitmeyin efendim zorla olacak işler mi bunlar. Ayrıca sizin pazarı kurtarmak için cumartesi gitmek istemeniz gayet doğal. Eşiniz bunu size söylediğinde evet aynen öyle diye tepki verin. Siz sustukça böyle devam eder. Bir bunlarda var aile. Sinirlendim

3 hafta gitmemişsiniz. O hafta pazar gitseydiniz.
Her pazarı kendinize ayırmak zorunda değilsiniz.
Bazen eşinizin mutlu olacağı şekilde bazen kendinizin bazen her ikinizin mutlu olacağı şekilde geçirebilirsiniz.

Gidip geliyorsunuz. Kapınızı kapatıp yatıyorsunuz. Sayılı saatler. Huzurunuzu bozmaya değer mi ?

Ayrıca yiyeceği yemeği almasına kızıyorsunuz ya şaşırdım buna.
Annesinin elinden birşey yemek istiyordur ve alıyordur. Yemekle insan darda kalmaz.
Yemek konusunda geniş yürekli olun. İsraf etmediğiniz surece yedikçe yedirdikçe yerine gelir bunu unutmayın.

1 tl.lik poğaça almamak marifet değil. Kısmayın bu kadar kendinizden.

Bu yaptığınız gereksiz fedakarlık içinizde büyüyor , sonra mutsuzluk olarak kusuyorsunuz bu şekilde.
Bu sadece sizde değil herkeste böyledir.
Gereksiz , istenmeyen fedakarlıklar saçmalamaktır.

İki yolunuz var huzur ve huzursuzluk.
Her şey sizin elinizde. Değmez. Mutluluk varken o öyle oldu bu böyle oldu diye taranmaya..

öncelikle poğaça paarsını falan düşünmyein. kocanızın canı koca tavuk çekiyorda siz neden 1 liranın hesabını yapıyorsunuz. bende sizin gibiydim.hiç ama hiiiiiiiiç yaranamadım.

pazar günü bi hafta benim anneme bi hafta seninkline gidelim de. her pazar oraya gitmeye mecbur değilim.çok istiyosan kendin git de. gitmeyin.taviz tavizi doğurur.birde millete gösteriş yapıyormuş. hiç gelemem böyle şeylere.zamanla düzeltirsiniz. ama pes edip onun dediklerini yapmayın.güçlü durmalısınız.

ayy aynen ya bu kadar olur bu erkek ailelerini anlamıyorum her hafta beklerler sen gitmezsen onlar gelirler, ya hiç düşünmezler işleri güçleri planları vardır yorgunlardır falan diye ,zannediyorlar ki dünya bir tek onların üzerine kurulu işe gitmek haricinde tüm zamanımızı onlarla geçirelim sinir oluyorum vallahiii, bide bizimki her hafta gittiği yetmezmiş gibi birde gittimi kalkmak bilmez saatlerce oturur da oturur patlarım artık zaten oraya gidince öyle muhabbet hoş zaman geçirme falan yok gelinsin ya ha bire hizmet eder dururum yorgun argın gelirim eve. Bende çok doluyum o yüzden bi yazasım geldi :)

Aynı benim eşim ve bende hamileyim. Bide biz yatılı gidiyoruz hic rahat edemiyorum. Sırf her hafta gitmeyelim diye hamile halimle kurs aldim hafta sonu evimde olurum çalışmaya razıyım dedim ama kurslar sadece cumartesi oldu ve esim yine basladi kurstan sonra gideriz demeye. Ama ben gitmek istemesem illa ki kavga ediyorum ve eger zorla gidersem de orda hic kimseyle konusmadan suratimi asip oturuyorum. Sende oyle yap. Gitmek istemiyosan sonu kavga da olsa söyle ve gitme zorla sürükleyecek hali yok ya
bende surat asar otururum sonra kaynanam adımı buzdolabına çıkardı

şimdi ses seda çıkarma
sonra konuş bu konuyu hafta içi annenlere gidelim
hafta sonumuz bize kalsın diye

Eşin de senin annenlere gitme konusunda aynı nazı yapıyor mu. O da senin burnundan döküyor mu böyle. Haftada iki gün gidiyorsun ya çok değil mi sence de. Biraz eşlerinizin yerine kendinizi koyun. Pazar günleri gidilmesi konusunda hakkın var, ama pazar günü gitmek istemiyorsan senin annene gittiğin gibi kayınvalidene gideceksin ki pazar günü evde kalabilesin. Eşit davranmalısın. Eşinin ailesine gidileceği zaman eşine surat yapmasan, güler yüzlü olsan, biraz istekli görünsen gitmek istemediğinde bu tepkilerle karşılaşmazsın.

Masraflara gelince eşin de ailesine karşı benim alım gücüm var, bak geçinebiliyorum, hatta size de boş gelmiyorum mesajı vermeye çalışıyor. kötü bişey yok bunda. 20-30 lira batırmaz sizi.

X