Eşim küfür etti (ailesinin yanında)

Eşimin ailesiyle son zamanlarda gergindik 2 aydır görüşmüyoruz. Tartışma vs yok en azından benim tarafımdan karşılık verilmedi.

Neyse geçen hafta eşimin kuzeninin düğünü vardı ve birlikte gittik aileside oradaydı olumlu yaklaştıkları için bende aynı şekilde davrandım bi sorun yoktu. Ailesi ve biz düğünde masada oturuyoruz. Bebeğim ağladı bebek arabasındaydı onunla ilgilenirken eşim bana şapkası düşecek dedi panik şekilde o sırada bebek ağlıyor kendini atmaya çalışıyordu elim ayağıma dolaştı kıyafetimde çok rahat değil kalabalık ortam vs çocuk düşecek gibi oldu korktum. Tamam dedim düşsün şapkası alırız niye heyecan yaratıyorsun sadece bunu söyledim ters bi ses tonuyla gerildim çünkü bende de hata var aslında neyse buna karşılık mükemmel kocam bana söylenerek küfür etti ve gerizekalı dedi. Ben bebekle ilgilenmeye devam ettim ama duydum tabiki. Benimle birlikte annesi ablası ve onun kocası da duydu. Henüz yeni gelmiştik etraf insan dolu. Duydum ama bebeğimle ilgilenmeye devam ettim. Eşimin bu ilk hareketi değil kendi içimde yuttuklarım fazlaca çok ama zaten gergin olduğum ailesinin yanında bunu yapması çıldırdım tabiki duymamış gibi davranmaya devam ettim. Sonra 5/10 dk geçti hiç bir şey olmamış gibi yanıma geldi aşkım naptın falan diyor. Yaptığını duymadım sanma şuan çok zor sabır ediyorum dedim. Saçmalama sana demedim dedi.

Ben şimdi napayım o kadar moralim bozuldu ki inanılmaz küçük düştüm onursuz gurursuz demişlerdir bana nasıl tepki verseydim bağırıp çağırsa mıydım daha mı rezil olsaydık?

Ben her şeye rağmen bu evliliği yuva yapmaya çalışıyorum bir çoğuna göre boşan böyle koca mı olur böyle evlilik mi olur dur belki bende çok doldum artık sabır edecek gücü bulamıyorum.

Eşim çok fevri bi insan ve anında pişman olan ve arkasından yaptığını affetirmek için kırk takla atan bir tip. Eğer hiç olumsuzluk yaratmazsan hiç eleştirmezsen hiç ne bileyim onu zorlayacak gerecek bir şey olmazsa çok farklı birisi ama birde olursa beter birisi birde üstüne ben tepki verirsem saçmalamasının sonu gelmiyor.

Yorumlarınıza ihtiyacım var.
Kimse yokken bile öyle hakaret etmemeli. Bir de herkesin içinde etmiş. Benim katlanabileceğim bir durum değil açıkçası.

Gördüğüm kadarıyla ayrılma niyetin yok . O zaman bundan sonra onun sana ettiği hakareti sen de ona et. " Sensin salak, sensin gerizekalı" de. Olay büyürse de büyüsün. Belki bu şekilde kendini dizginlemeyi öğrenir. Başka bir öneri aklıma gelmedi.

Gururunuzu yerle bir etmiş
Sizi rencide etmiş
Bence boşanma sebebi ama siz bilirsiniz tabii

Valla iyi sabır varmış sizde. Ben en kötü ortamı terk ederdim muhtemelen tepki olarak. O kadar kalabalıkta bende bir şeyler söyleyip kendimi milletin yanında kötü duruma düşürmezdim ama tepki olarakta ortamdan uzaklaşırdım çocuğumu da alıp.
Ayrıca lütfen utanmayın, küçük düştüğünüzü de düşünmeyin. Asıl utanması gereken, küçük düşen eşiniz. Karısına saygısı olmayan, ağzı bozuk bir adam zavallıdır asıl.

Dogru olani yapmissiniz. Emin ol kvdeniz bile bnm ani ofkelenen oglumu bu kiz yine iyi cekiyor diyip yutkunmustur. O ortamda kimse ona hak vermemiştir emin olun. Onun sebiyesine inseydiniz haksız olurdunuz

Hiçte öyle düşünmeyecekler. Konu sahibinin en ufak tepkisinden yine kötü gelin ilan ediceklerdir. Çünkü o el kızı.

Edepsiz oluyor bu tipler sen aynı şekil karşılık verseydin alttan almayıp daha da hakaret ederdi toplum icinde cevap veremezsin cünkü erkeğine 🤣 bence orda susmakla iyi yapmıssın yeri ve zamanı değil alevli bir tartırşma daha da rezil olmana sebep olabilirdi şu an haklısın insanların gözünde ama cevap verip uzatsaydın büyük ihtimalle seni suclu bulurlardı malum toplum neyse burnundan fitil fitil getir bazıları alışkanlık haline getiriyor bu durumu yapışıyor o gerizekalı salak lafları ağzından kaçırıyor bence iğrenc terbiyesiz bir şey kendini yetiştirememiş insanların yaptığı hödüklük

Var böyle insanlar ne yazık ki. Benim kırmızı çizgimdir. Bütün ikili iliskilerde hakaret icerikli konusmalardan nefret ederim. Arkadas arkadaşa, erkek karısina, kardeş kardeşe hakaret edemez etmemeli. Ayrıca siz utanmayin hem eşiniz hem ailesi utansın. Ben disarda karısina bağırıp kızan birini gördüğüm zaman adamı kınarım kadinı değil. Herkes böyledir. Yani eş ailesi düşünsün 🙄

Valla iyi sabır varmış sizde. Ben en kötü ortamı terk ederdim muhtemelen tepki olarak. O kadar kalabalıkta bende bir şeyler söyleyip kendimi milletin yanında kötü duruma düşürmezdim ama tepki olarakta ortamdan uzaklaşırdım çocuğumu da alıp.
Ayrıca lütfen utanmayın, küçük düştüğünüzü de düşünmeyin. Asıl utanması gereken, küçük düşen eşiniz. Karısına saygısı olmayan, ağzı bozuk bir adam zavallıdır asıl.
Ya bende şey havalarındayım benim evliliğim iyi her şey yolunda işte siz çomak sokmazsanız biz hiç mutsuz olmayız vs. Kayınvalide ile görümce de çok arsız tipler değil Allah var hanımefendi insanlar öyle birbirine hakaret eden ilişkileri olan insanlar değiller onları da geçtim desem eniştesi var adam ne demiştir acaba kıza bak küfürü yedi hiç bir şey olmamış gibi devam ediyor mu dedi acıdı mı çok kötü oldum. Sonra zaten eniştesiyle o dışarı çıktı bende biraz durdum bebekle başka yere gittim sonra yanıma geldi. Yanlarına döndük vs. Duymamazlıktan geldim güya da ne kadar olur bilmiyorum. Benim kardeşim böyle konuşsa eşine kızardım sonrasında ailesi uyarmıştır o anda daha çok gerginlik olmasın diye sustuklarını düşünüyorum

Çook haklısınız.. ben de asla kaldıramam böyle bir şeyi. Asla hatasını anlamadan güler yüz göstermeyin. Bir daha böyle bir şey söylemeye yeltenemesin. Alttan almayın bu konuda.

şapka düşecekse niye kendi uzanıp almıyor kafasından?
Normalde bakar ilgilenir ben ters yapınca zoruna mı gitti anlamadım ya genel olarak çok fevri zaten sürekli tetikte olmak zorundayım yine de bu kadar ağır küfür etmezdi demek ki artık bu hale geldik bir kaç kişi boşanmayı düşünmez misin yazmışta bizim ki tek bir sebeple olmasa da birikerek kopacak gibi sabrım kalmadı çünkü ruhum yorgun soğuyorum

Çook haklısınız.. ben de asla kaldıramam böyle bir şeyi. Asla hatasını anlamadan güler yüz göstermeyin. Bir daha böyle bir şey söylemeye yeltenemesin. Alttan almayın bu konuda.
Ya nasıl bir şey anlamadım bu kadar zayıf karakterli olamaz bi insan küfür etti 5 dk geçtikten sonra geldi korkudan eli ayağına karışmış mesaj atmıştım çünkü seni maffetcem nasıl böyle bir şey yaparsın diye çocuk gibi bildiğin saçma sapan davranır sonra yalvar yakar olur. Hiç akıllı birisi değil. İnsan soğuyor istesem de konuşamam

Edepsiz oluyor bu tipler sen aynı şekil karşılık verseydin alttan almayıp daha da hakaret ederdi toplum icinde cevap veremezsin cünkü erkeğine 🤣 bence orda susmakla iyi yapmıssın yeri ve zamanı değil alevli bir tartırşma daha da rezil olmana sebep olabilirdi şu an haklısın insanların gözünde ama cevap verip uzatsaydın büyük ihtimalle seni suclu bulurlardı malum toplum neyse burnundan fitil fitil getir bazıları alışkanlık haline getiriyor bu durumu yapışıyor o gerizekalı salak lafları ağzından kaçırıyor bence iğrenc terbiyesiz bir şey kendini yetiştirememiş insanların yaptığı hödüklük
Bu arada gerizekalı demedi sadece açıkça da küfür etti :KK43:

Sizin ömrünüz ona sus bunu yutla geçecek galiba. Ben de herkesin içinde kavga etmekten bildiğin tiksinirim, ama bu hassasiyetimin farkında olup toplum içinde ısrar inat üstüme gelen adamı o toplumun içinde bozar bırakırım, yılan diliyle sokmaya kalkacağı zaman bi daha düşünür.
Adam olana aklı başında olana tepki gösterilir ama gerçekten ben orda ona karşılık versem eminim devam eder demez ki rezil olcaz bunun sonu iyi bitmez diye. Sonra da gözüm görmedi gerildim ben çok stres yaptım cart curt

Adam olana aklı başında olana tepki gösterilir ama gerçekten ben orda ona karşılık versem eminim devam eder demez ki rezil olcaz bunun sonu iyi bitmez diye. Sonra da gözüm görmedi gerildim ben çok stres yaptım cart curt
Nerden biliyorsunuz denediniz mi hiç?

Benim eşimde annemin yanında bana gerizekalımısın demişti kaç yıl önce tam hatırlamıyorum ama rahatsız edici bir sözdü . Annem ben yokken eşime demiş sen kızıma böyle diyemezsin diye . Bu olayı uzun bir aradan sonra ben annemden öğrendim . Eşim bana anlatmadı bile annen böyle dedi bana diye.Bidada eşimden böyle bir kelime asla duymadım . Sakın ortalık dahamı gerilecek diye susmayın , bide ailenizin arkanızda olsun eşiniz bilsin herhangi bir olayda aileniz sizi koruyacağını bilsin . Bu erkekler çok fena eğer sizi ılımlı görürse tekrar hakaret eder ettirmeyin. size ananız babanız etmiyor . Elin adamı neden diye hakaret etsin .

Nerden biliyorsunuz denediniz mi hiç?
Evet mesela evde tartışıyoruz üstüne beni daha tahrik edecek şeyler söylüyor bak kötü olacak diyorum ki ben çok sinirlenirsem daha durduramaz beni biliyor kaç kez yaşadık hâlâ konuşur bi alttan alıyım susayım gidiyim demez düşünemiyor çünkü

Evet mesela evde tartışıyoruz üstüne beni daha tahrik edecek şeyler söylüyor bak kötü olacak diyorum ki ben çok sinirlenirsem daha durduramaz beni biliyor kaç kez yaşadık hâlâ konuşur bi alttan alıyım susayım gidiyim demez düşünemiyor çünkü
O evde. Kimse yokken tutmazsanız sabaha kadar çene yarıştırır. Toplulukta aynı olmayabilir o işler.

Benim eşimde annemin yanında bana gerizekalımısın demişti kaç yıl önce tam hatırlamıyorum ama rahatsız edici bir sözdü . Annem ben yokken eşime demiş sen kızıma böyle diyemezsin diye . Bu olayı uzun bir aradan sonra ben annemden öğrendim . Eşim bana anlatmadı bile annen böyle dedi bana diye.Bidada eşimden böyle bir kelime asla duymadım . Sakın ortalık dahamı gerilecek diye susmayın , bide ailenizin arkanızda olsun eşiniz bilsin herhangi bir olayda aileniz sizi koruyacağını bilsin . Bu erkekler çok fena eğer sizi ılımlı görürse tekrar hakaret eder ettirmeyin. size ananız babanız etmiyor . Elin adamı neden diye hakaret etsin .
Ben aileme hiç bir şeyi yansıtmıyorum ya haklısınız ne kadar hayatı paylaşıyoruz destekte hiç de öyle olmuyor sadece gerizekalı demedi başka küfür de etti

X