Eşim sinirimi bozdu hiç iyi değilim

Ay bosverin gitsin siz de uzatın ayağınızı keyfinize bakin. 13 yıllik kocam bana sigara kokusuyla gelecek ben de o rahatlasin diye yardim edeceğim. Yok öyle bi dünya. Bunun ne mantıken ne de dinen yeri yok. Siz nasıl esinizi memnun etmek istiyorsanız o da ayni şekilde sizi memnun etmek zorunda. Tek taraflı olmaz bu işler. Lütfen kendinizden ödün vermeyin

Haklısınız. Ama bende tık yoksa tek taraflı olmalıymış yoksa bencilmişim. Ben anlatamadım o anlamadı. Burdaki yorumlarda bana yapılan haksızlığı daha net gördüm

Yaşınız 31 yazıyor ama bence 31 değil ayrıca kavga edince annesine gitmek nedir en fazla odanı değiştirirsin gece yine aynı yatağa yatarsın
Neden çok mu çocuksu geldi :)
Bunun için çok büyük kavgalar etmiştik bırakmıştı bu saçmalığı. Başa sardık yine bazı insanlar düzelmiyor ben onu anladım.

Neden çok mu çocuksu geldi :)
Bunun için çok büyük kavgalar etmiştik bırakmıştı bu saçmalığı. Başa sardık yine bazı insanlar düzelmiyor ben onu anladım.
Doğru söyleyin 30 yaş altısınız dimi :)
Belli oluyor kavga şeklinizden bir de evliliğin ilk yılları mesela o da belli oluyor :)

Haklısınız. Ama bende tık yoksa tek taraflı olmalıymış yoksa bencilmişim. Ben anlatamadım o anlamadı. Burdaki yorumlarda bana yapılan haksızlığı daha net gördüm
Bence esinizin ağzı kokarken sizden bunu istemesi asıl bencillik. Neden iğrene igrene yapasınız ki. Dış fırçalamak çok mu zor. Onun demesiyle bencil olamazsınız zaten. Olursanız da olun çokta önemli değil yani

Bence esinizin ağzı kokarken sizden bunu istemesi asıl bencillik. Neden iğrene igrene yapasınız ki. Dış fırçalamak çok mu zor. Onun demesiyle bencil olamazsınız zaten. Olursanız da olun çokta önemli değil yani
İşte ben buna dün kafayı çok taktım. Ona anlatmaya çalıştım. Şu an öyle boş geliyor ki keşke umursamasaydım. Birikmişlikten işte çok tüketti beni

Doğru söyleyin 30 yaş altısınız dimi :)
Belli oluyor kavga şeklinizden bir de evliliğin ilk yılları mesela o da belli oluyor :)
31 yaşım neden yalan söyleyeyim. İki yıllık evliyiz. Bazen ilişkiler konusunda saçmalayabiliyoruz dünkü durumun uzama sebebi birikmişlik, kapanmayan konular. İçten içe çok kızgınım ona ve işsizim gerginim mutsuzum vs vs :)

Aslında başlık açmayacaktım ama üzgünüm, kızgınım ne düşüneceğimi bilemedim..

Eşimle bu gece oturuyorduk. Dört gibi ben gidiyorum yatmaya telefonda falan takılır uyurum dedim. Eşimde tamam dedi ben gittim o 20-25 dk sonra geldi. Bana sarıldı ama sigara içmiş direkt gelmiş abartısız leş gibi kokuyordu ve ben sigara kullanmayan biriyim. Üf ne kötü kokuyorsun falan dedim o da ben seni uyuyor sanıyordum dedi. O yüzden yüzünü ağzını yıkamamış. Sonra bana yakınlaştı bişeyler yaşanacak gibi oldu ama ben o sigara kokusundan hiç havaya giremedim. Dedim ki yok ben yapamıcam ama sana yardım ederim. Tamam dedi. Sonra sigara kokusu fena yaptı beni dayanamadım diye gülerek söyledim o da bana birden kızıp söylenmeye başladı. Şok oldum. Dedi ki çok uzatmışım çok bencilmişim eğer ben yapamıyorsam sesimi kesecek çok konuşmayacakmışım çünkü dağılıyormuş!
Ya sen ne diyosun ben sana yardım ederim dedim ne bencili. Asıl ben dağıldım kokundan yine de kızmadım sesimi çıkarmadım dedim. Bir cümle kurdum sadece gülüp geçsen zaten sorun yoktu uzattın dedim. Onun da dediği bi kerede ona yardım etsem ne olurmuş?
Ya adam duymuyor, anlamıyor zaten sesini kesseydi olacaktı. Robot muyuz biz? Hadi bizim olmadı tek kelime etmeden partnerimizi mutlu etmeye mi çalışacağız? Böyle mi olmalı bu işler? Konuşursun gülüşürsün devam edersin sevgiyle olur her şey.. Bizde o yok. Sesimi kesip kocamı mutlu etmem gerekirmiş sözün özü.
Ben bu tavra gelemedim tabi ondan sonra biz baya büyük kavga ettik. Hakaretler kötü sözler. Zaten sorunlarımız vardı bu da tuz biber oldu.
Şu an moralim baya bozuk. Aptal gibi hissediyorum kendimi. Ne yapmalı nasıl düşünmeli beynim durdu. Bundan sonra nasıl davranmalıyım bi kaç tavsiye almaya ihtiyacım var..

Güncelleme: Bunun üstüne sabah kalkmış bir saat uzaklıkta ki annesinin evine gitmiş. Ben sorunca öğrendim yoksa söylemeyecekti. Daha önceden bununla ilgili sorunlar yaşamıştık her küstüğünde hafta sonu annesine giderdi uzun zamandır yapmıyordu ama başa sarmışız. Beni bırakıp gittiği için sabrım kalmadı. Zaman ne getirir bilmiyorum ama şu an düşüncem boşanmak..
Yaw adam sanki soğan sarımsak mi yemiş sigara kokusundan bu denli rahatsız olmaya şaşırdım aslında ben yaşasam bunu o an belli etmez ertesi gün söylerdim adam haklı

Ben sigara kullanıyorum eşim kullanmıyor. Yatağa giderken bile elimi yüzümü yıkıyorum diş fırçalıyorum ağız çalkalama suyu kullanıyorum. Keyfi olarak kullandığım bişey yüzünden neden eşimi rahatsız edeyim ki. Bunlara rağmen de koktuğuma eminim. Sigara içenler ne kadar koku olduğunu fark etmiyor maalesef. Eşim böyle bişi söylese yerin dibine girer koşarak banyoya giderdim. Adamdaki rahatlık gerçekten takdir edilesi

Kokudan dolayı sevişmek istemiyorsanız niye yardım edeyim diyorsunuz ki, çok istiyorsa dişlerini fırçalayıp gelseydi. Yardım etmekte bilemedim garip geldi açıkçası ama cinsel hayat sizin tabiki.
İkinizde gereksiz uzatmışsınız yazacaktım ama güncellemeyi şimdi okudum, tartışma sonrası ailesinin evine gidip kalan erkek ilk defa duyuyorum sanırım. Yardım almışsınız ama faydası olmamış, ailemin yanına geldim diye habermi verdi nasıl öğrendiniz?

Kokudan dolayı sevişmek istemiyorsanız niye yardım edeyim diyorsunuz ki, çok istiyorsa dişlerini fırçalayıp gelseydi. Yardım etmekte bilemedim garip geldi açıkçası ama cinsel hayat sizin tabiki.
İkinizde gereksiz uzatmışsınız yazacaktım ama güncellemeyi şimdi okudum, tartışma sonrası ailesinin evine gidip kalan erkek ilk defa duyuyorum sanırım. Yardım almışsınız ama faydası olmamış, ailemin yanına geldim diye habermi verdi nasıl öğrendiniz?
Önceden de yaptığı için tahmin edip ben sordum öyle öğrendim gittiğini. İki yıllık evliyiz evliliğin ilk yılı onun gereksiz küslükleri ve tartışma sonrası annesine kalmaya gitmesiyle geçti.

Ben de sigara kullanan biri olduğum için bu konuda sizinle empati kuramıyorum. Fakat cinsellik konusuna gelirsek kimse kimseyi tatmin etmek zorunda değil. Size bu denli saygısızca yaklaşan biriyle neden ömrümüzü heba ediyorsunuz
Ben de kendime bu soruyu soruyorum.. Ki sadece bu da değil ondan soğutan çok şey var. Sanırım biraz cesarete ihtiyacım var

Ne olursa olsun bak gülüm adam saygısız. Hem sigara kullanan biri olarak bi diş bakimini yap di mi bi uzerine sinen kokuyu dağıt. Yatağa pürü pak gir.

Sizde ise anlamlandiramadigim bir özgüven eksikliği var. Değersizlik duygusu. Niye yardim edesiniz ona? Bu goreviniz mi? Kirmayayim diye herseyinizi verdiginiz insanlar gün gelir orta yerinizden kırıp geçerler işte...

Ne olursa olsun bak gülüm adam saygısız. Hem sigara kullanan biri olarak bi diş bakimini yap di mi bi uzerine sinen kokuyu dağıt. Yatağa pürü pak gir.

Sizde ise anlamlandiramadigim bir özgüven eksikliği var. Değersizlik duygusu. Niye yardim edesiniz ona? Bu goreviniz mi? Kirmayayim diye herseyinizi verdiginiz insanlar gün gelir orta yerinizden kırıp geçerler işte...
Aslında böyle değildim. Sadece iyi niyetli olmak istedim ama ağzımın payını aldım. Haklısınız teşekkürler yorumunuz için

Daha öncede yaşadık bunu. Her tartışmada hafta sonuna kadar konuşmaz sonra annesine giderdi, gelirdi günlerce küserdi. En son tartışmada net çizgimi koymuştum bi daha gitmeyeceksin diye uzun süredir gitmiyordu ama bugün beni çiğnedi.
İttirsin gitsin ya, zaten boşanmak için cesaret ariyormussun. Madem o gitti sana bosanma tatbikati olsun, bir pazarı nasıl geçirmek istiyorsan öyle geçir, evde sinirle adamı beklemektense. Madem onsuz bir hayat kurmaya niyetlendin, böyle zamanlarda onu soyutlayip keyifli zaman geçirmeye çalışarak basla. Belki egosu sarsılır evden ittirip gitmesinin sana ceza olmadığını farkedince

Terapist öneririm. Ben de kokulara hassasım. Eşim kokuyor diye yaklaşamıyodum. Sigarayı bıraktı bu sefer de beni doğduğuma pişmam etmeye başladı. Bağımlılık agresiflik yaptı. Ben de mükemmel biri değildim gerçi. Ya terapiste gidicez ya da seni boşıycam dedim. Neyse ki her şey yoluna girdi.

Aslında bu cesaret isteyen bir durum yok aslında istemeniz yeterli ayrılık sadece bir imzaya bakar.
Haklısın bir imza ama evdeki eşyaların çoğu benim bunları memlekete taşımam lazım(2saatlik mesafe) anne evimde kendime oda yapmam lazım. Orda iş bulmam lazım düzen kurmam lazım. Gözümde büyüyen bunlar.

İttirsin gitsin ya, zaten boşanmak için cesaret ariyormussun. Madem o gitti sana bosanma tatbikati olsun, bir pazarı nasıl geçirmek istiyorsan öyle geçir, evde sinirle adamı beklemektense. Madem onsuz bir hayat kurmaya niyetlendin, böyle zamanlarda onu soyutlayip keyifli zaman geçirmeye çalışarak basla. Belki egosu sarsılır evden ittirip gitmesinin sana ceza olmadığını farkedince

Onu da yaptım çıktım dışarı gezdim tozdum. Hiç merak etmedi umrunda olmadı öyle inadı varki küsken görmüyor bile. En son boşanmakla tehdit etmiştim tekrar gidersen boşarım diye. Bir yıla yakındır yoktu bu huyu.

Bugün geldi eve tek kelime konuşmadık. Yine küslük günleri başladı çok sıkıldım bundan. Kafamı toparlayıp ayrılmak istediğimi söylicem sanırım.

Sadece ilişki olacağı zaman değil alışkanlık haline gelmeli yatmadan önce dişler fırçalanmalı diye söyleyin eşinize küçük çocuk değil ki bunları bilmesi gerekli.
Mutlu edeyim demekle bile sen büyük fedakarlık yapmak istemissin ama bence yanlış öyle yaptıkça alışkanlık haline getirecektirr

X