Eşim ve ailesi

Maddi açıdan sizden 1 kuruş istemesinler istiyorsunuz tamam haklı olabilirsiniz, peki siz neden sürekli beklenti içindesiniz. İş kuracağız babasının desteği olmadan olmaz ama çalışırlar oara vermem tarzı birşey dediniz. Araba alacaz nefret ettiğiniz kv den para istiyorsunuz.Eşimin fikriydi demeyin sizinde işinize gelmese eşinizi vazgeçirirdiniz bu fikirden.siz nefret edince 1 lira vermek istemeyince herşey normal , kv vermeyince kin beslemek niye.sizin ilişkiniz çıkar ikişkisi. Kv para verirse iyi vermezse ondan kötüsü yok.başkalarından maddi beklentiyi kesin kestiğiniz anda kayınvalidenizi seveceksiniz bence.

Kızlar merhaba. Fazla detay veremeden anlatıyorum ama uzun olduysa kusuruma bakmayın

3 buçuk yıldır evliyiz. Kv ile altlı üstlüyüz. Ev onların. 1 buçuk yıl beraber yedik içtik. Eşim annesine çok düşkündü zamanla gözünü açtım diyebilirim.500 milyarda kazansam ona veririm diyodu ilk evlendiğimizde tabi şimdi çok şükür eser yok herşeyimizi ayırdık ama ne laflar duydum o annesi olacak kadından sırf para için. Eşim maaşı vermiyor diye. Onun isteği eşim aldığı parayi ona versin, biz onun sözünden çıkmayalım ama öyle dünya yok.

Genede okadar sözü yuttum barıştım. Gitmiyorum evine hastalığında bile gitmedim benden nefret ediyor arkamdan demediği şey yok. Eşimin kazandıgı parayı bana getirmesine tahammül edemiyor. ama yüzüme gülüyor. Bende fazla samimi olmadan devam ediyorum bişey sorarsa cevaplarım okadar.

Neyse asıl konu, Eşimin mesleği var. Aileden gelen bi meslek diyelim. Bu mesleği yapabilmesi için kendine kurması gereken bi düzen var. Kurarsa aileside baya faydalanıcak onlarında işine gelicek. Tabi eşim benim geçimim düzenim ayrı onlar orda ne yaparsa kendine ne veririm ne alırım hele eski düzene asla dönmem ama babadan destek olmadan böyle büyük işler olmuyor vs diyor.
yaparken ailesinden destek alması şart gibi görünüyor.
Anneside ortak yapıcaz bizde para katıcaz felan diyormuş. Güya eşimin tapulu malı işte ne yapılırsa Bize kalacak da bunlar 4 kardeş hepsi papuç dilli.

Buarada biz evi ayırır ayırmaz bunlar eşimle barıştıktan sonra sürekli sıkboğaz ettiler yapması için aklına girdiler yok işte el işinde çalışma vs diyerek. Sanki yeni başladı.

Eşimde bi yapıcam diyodu bi yapmıycam araba alıcam derken yapmaya karar vermiş iki işte çalışamıyormuş (gecesi gündüzü yok)kendi işi en güzeliymiş vs vs. Bi yandanda beni avutuyor burdan da taşınırız ilerde diye. İnanmıyorum daha burdan çıkamayız biz. Kene gibi yapışmış annesi bırakır mı hiç.
lafta bu evde eşiminmiş ya.

Buarada araba almak için kredi çekeceğine annesinden alıp onlara ödeyecektik(eşimin fikri) ama annesi olduğu halde para yok diyip vermedi. elimizdeki parayi arabaya bağlamayalım diye olsa gerek.

3 kardeşi okuyor eşimin buarada uni.de başka şehirde

Bugün eşimle çok fena tartıştık daha bi ay önce yapmıycam diyodun annen telefonda ne diyip napiyorsa aklını çeliyor, kendilerinden başka kimseyi düşünmüyolar orayi yapman onların işine gelecek bedavadan sahiplenecekler vs dedim. Bana dediği laf sen benim aileme düşman mısın. Ora zaten benim taş üstüne taş koysam bana faydası olacak dedi.

Bende annenin düne kadar beni bu evden kovduğunu unutmadım onlar ortak iş yapılacak insan mı bi halttan anladıkları yok herşeye ora benim bura benim diye ortada geziyolar daha para bile verecekleri meçhul keşkede vermese hayrini görecek miyiz acaba nasıl zehir edecekler onu mu savunacaksın şimdi bana dedim sustu uyudu .

Ee nolacak yapıcaz her dakika x gel bizi götür oraya x gel bizi al şunu yap bunu yapma herşeye karışır . eşim özel şöför gibi onların peşinde gezecek oh. Bunlari söyledim eşime.

Sinirimden 2 saattir ağlıyorum utanmasam yerlerde tepinicem istemiyorum diye.
Hamileyim 7 aylık. Stresten yemekten içmekten kesildim.
Annesinden nefret ediyorum herşeyden herkesten nefret ediyorum 2 yüzlüler yüzüme gülüyolar sevmedikleri halde.
Bi yandan da hiç ailesine çaktırmıyorum istemediğimi belli edersem sevinçten kudururlar daha da üstüme gelirler sinir etmek için

Kızlar napicam bilmiyorum siz dışardan görüyosunuz bu iş nasıl olacak ailesi napmaya çalışıyor iyiliğini mi istiyor kendilerini mi düşünüyor. Yoksa sırf benim elime para geçmesin diye mi ugraşıyolar çözemedim.

Yani neden bu kadar bize para verip orayı yaptırma derdine düştüler. Yada vermeyeceklerde eşim başlayınca bizde yok diyip çekilecekler mi amaç ne ya. .
yakamızdanda asla düşmüyor burdan taşınırız diye ölüp diriliyolar resmen.
Hele Benden bu kadar nefret ederken şimdi neyin düşüncesi bu yemeyip içmeyip biriktirdiği parayi eşime verecek, gelirimiz artacak, eşim yapıp edip ordan kazandığı parayı gene bana getirecek ben yiyicem (onun düşüncesiyle yazıyorum) oda bunu hazmedecek benim bunu aklım hiç mi hiç almıyor.

Zaten onlarla ortak bi çöp alsa gerçek yuzlerini gördü kavga ettiler şimdi ne oluyor unutuyor anlamıyorum . Birazda kendi işini gördürmeye uğraşıyor eşim heralde. Ama dunyadan haberi yok

Çok doluyum kızlar dertleşecek kimsem yok bunaldım uzun oldu ..
Madem asıl yeteneği olan sizin eşiniz tek başına açsın ya kredi çeksin ya da madem iyi anne oğluna borç versin . Annen her zaman ortak işten uzak durun batacaksaniz tek başınıza çıkacaksınız tek başınıza çıkın der . Ailesinden ötürü bana huzurlu bir iş olmaz gibi geldi .

Maddi açıdan sizden 1 kuruş istemesinler istiyorsunuz tamam haklı olabilirsiniz, peki siz neden sürekli beklenti içindesiniz. İş kuracağız babasının desteği olmadan olmaz ama çalışırlar oara vermem tarzı birşey dediniz. Araba alacaz nefret ettiğiniz kv den para istiyorsunuz.Eşimin fikriydi demeyin sizinde işinize gelmese eşinizi vazgeçirirdiniz bu fikirden.siz nefret edince 1 lira vermek istemeyince herşey normal , kv vermeyince kin beslemek niye.sizin ilişkiniz çıkar ikişkisi. Kv para verirse iyi vermezse ondan kötüsü yok.başkalarından maddi beklentiyi kesin kestiğiniz anda kayınvalidenizi seveceksiniz bence.
Benim kv den nefret sebebim farklı, benim ailemden nefret ediyor asla gelmelerini istemiyor. Çok hakaretler etti. Eski konularım hep kv ile ilgili vukuatı çok. Buarada emin olun eşimi vazgeçirebilmek için neler demedim. Ama yok adama diyorum ki annenden para felan istemedin dimi? Yok ne parasi adamlar 3 çocuk okutuyor nasıl versin diyor, sonra konuşma kayıtlarına bakıyoruz istemiş ısrarla bide kimseye söyleme demiş.
Yani benimki biyerden sonra mecbur kabulleniş oluyor ben yok desemde adam arkamdan bildiğini yapmaya çalışıyor. Yoksa ben aslaa onlardan bir kuruş istemiyorum zaten konuyu açma sebebim bu.. benim için verirse kötü çünkü onlara minnet etmiş olucaz

Son düzenleme:
şimdi meslek denilen şey aileden nasıl gelir

benim devreler yandı

mesela bir tanıdığımız var mesleği aileden geliyor onlar kuyumcu

yani böyle bir şey mi bu meslek

böyle ise zaten kp in halen devam eden bir işyeri olmalı

eğer devam eden bir işyeri yoksa o meslek aileden geliyor olmaz

eşiniz örneğin marangozdur işi babasının yanında öğrenmiştir ama şimdi yeni bir yer açtığında sen mesleği burada öğrendin bu aile işi demez ki kimse

mesleği yazmamışsınız ama para getirecek ve kendi işi olacaksa tabii ki iki işte çalışmaktan iyidir

bir de cidden birikim yapmaktan vs söz edip eşim iki işte çalışıyor diyorsunuz da bu iki işin getirisi ne

sonuçta kira ödemiyorsunuz iki kişi geçinip bir de birikim yapıyorsunuz ama araba almak için dahi kredi vs gerekiyor demek ki çok da getirisi yok

annesi parayı elinden alıyor vs geçmiş gitmiş ki bir arada yaşayınca bu sıkıntı genelde olur bir yerde toplansın bir yerden harcansın muhabbeti

eşiniz tek başına kursun işini o zaman kardeşler hak iddia edemez ama kv kp karışırsa tabii hak iddia ederler

Ya ben anlatamıyorum galiba zaten bende bişey beklememek istiyorum minnet etmemek istiyorum bana kalsa bu evde 1 gün bile durmam ama farkındaysanız eşim bunlara sebep oluyor annem babam sonuçta diyor. Ben ne kadar para alma yada burdan taşınalım desemde ancak kendimi paraladığımla kalıyorum çünkü değişmiyor hicbişey ayrıca biz başka yerde otursak da onlar arabayıda istediği gibi kullanır evi de merak etmeyin zaten taşınamama sebebimiz kv. Alsın evni tepe tepe kullansın çok meraklı değiliz taşınma lafını duyunca hakkımı helal etmemmm! Diye ortaya atlıyor.
Kv nizden önce ilk kocanıza kızın kinleninin
konuyu ilk okuyan herkes sizi haksız kvnizi haklı bulur elbette ama asıl olay eşiniz ortalıgı karıstıran da parayı isteyende evlerinde kalanda eşiniz gayet

Öyle başa böyle dert. "Ailenle iş yapmayacaksın" diye evde huzursuzluk çıkarıp ortalığı karıştıran bir kadın görüyorum ben uzaktan. Madem çalışmıyorsunuz, eşiniz çalıştırmıyor, o zaman adamın kiminle ortak olup ne iş yapacağına, özellikle de bu kişiler ailesi ise, karışamazsınız. Size ne? Aç kalırsan, parasız kalırsan o zaman sorarsın hesabını.

Kayınvalideye olan nefretinizden işi yarışa dönüştürmüşsünüz kendi içinizde. Siz önce bu yarışı sonlandırın, sonra da eşinizin işine, eğer uzmanlığınız yoksa, bu kadar karışmayın.

Öyle de güzel faydalanır ki herşey okadar kolay olmuyor bizde bunları biliyoruz kaldı ki ben çalışamasamda eşimde kredi çekebilir. Yada tek işte çalışsa her normal insan gibi bize gene yeter sadece birikim yapamayız. Biz kuruşu kuruşuna kendi paramızla araba aldık kp gelip kapiyi alacaklı gibi çalıp anahtarı ver işim var arabayla dedi gazını bitirip kapıya bıraktı bizden çok onların işine yaradı ay biz para katmadık hakkımız yok demez onlar
Buarada bi zahmet çalışın diyosunuz da bizde böyle yaşarken mutluluktan gebermiyoruz ama imkanlar bu çalışmamı eşim başından beri istemiyor istememeyi biliyosa asıl bi zahmet o ayarlasın böyle şeyleri

Tamam bizde aynını dedik.
Kredi çekin, kayınvalideden para beklemeyin dedim.
Bizde kuruşu kuruşuna kendi paramızla arabamızı aldık. Ne kayınvalidemden ne de ailemden esirgemedik. Tatile de gittiler, gezmeyede. Benzin, mazot parası da istemedik.
Eşiniz çalışmanızı istemiyorsa bir çok şeye de katlanacak.
Öyle her şeye aileyi suçlamak yok.
Tek suçlu var o da eşiniz. Eşinizi suçlayın bir zahmet.
İş kurucam para lazım anneme babama gideyim, araba alıcam para lazım anneme babama gideyim diyen eşinizse o zaman eşinizle konuşacaksınız.

Yazınızın en sonundaki cümleniz en doğrusu olmuş, "çalışmamı eşim başından beri istemiyor istememeyi biliyosa asıl bi zahmet o ayarlasın böyle şeyleri". Nokta yani.

Tamam bizde aynını dedik.
Kredi çekin, kayınvalideden para beklemeyin dedim.
Bizde kuruşu kuruşuna kendi paramızla arabamızı aldık. Ne kayınvalidemden ne de ailemden esirgemedik. Tatile de gittiler, gezmeyede. Benzin, mazot parası da istemedik.
Eşiniz çalışmanızı istemiyorsa bir çok şeye de katlanacak.
Öyle her şeye aileyi suçlamak yok.
Tek suçlu var o da eşiniz. Eşinizi suçlayın bir zahmet.
İş kurucam para lazım anneme babama gideyim, araba alıcam para lazım anneme babama gideyim diyen eşinizse o zaman eşinizle konuşacaksınız.

Yazınızın en sonundaki cümleniz en doğrusu olmuş, "çalışmamı eşim başından beri istemiyor istememeyi biliyosa asıl bi zahmet o ayarlasın böyle şeyleri". Nokta yani.
İşte iş gene eşimde bitiyor ama aileside aklına giriyor. İlk başta kendileri verelim 10 milyar dedi araba için sonra düşündüler vazgeçtiler. Şimdide eşim iş kurmaktan vazgeçmişti gene ne dedilerse dediler illa yap yap yap.

Yazında toplu para geçti ellerine verelim al yap dediler ben aldırmadım küstüler hain evlat demişler bilmem ne. Bi tuhaflar onlarda ne yaptıkları belli değil. Paralarını almayınca hain evlatla ne alakaysa ...

X