Eşim ve ailesi

Yazık günah çocuklarınıza. Çocuk yardımı alıyor musunuz? En azından onları evlatlarınızın geleceği için biriktirin. Çocuklarınızı korumak sadece bedensel bütünlüklerini korumak demek değil.Onların beslenmesi barınması ve huzurlu bir aile ortamında yaşamalarını sağlamakta aynı zamanda. Aile ortamı her zaman anne baba ve çocuklardan oluşmaz. Bazen anne ve çocukları yahut baba ve çocukları da ailedir. Önemli olan çocuklarını istismar etmeyen, ezmeyen ve ezdirmeyen ebeveynlere sahip olmaları. Çocuklarınızın sağlıklı beslenme hakkını bile elinden alıyorsunuz. 15 gün yumurta ekmek yiyen bu çocuklar istismar ediliyor farkında mısınız? Eşiniz ailesine bakıyor size ve çocuklarınıza sığıntı muamelesi yapıyor. Size bir soru soracağım, siz boşansanız eşinizin yaşadığınız ülkede oturum ve çalışma izni devam edecek mi? Sanırım sizin vasıtanız ile şuan yaşadığınız ülkede?

her hamile kaldığınızda doğurmak zorunda mısınız mesela 5.ye hamile kalsanız doğuracak mısınız çok ilginç...
Eğer çocuklar için çocuk parası alıyorlarsa neden olmasın? Konu sahibinin çocukları 15 gün yumurta ve ekmekle beslenebiliyor. Her çocuk aileye gönderilebilecek daha fazla para demek 🙄

Eşiniz sizin sayenizde gitmiş anlaşılan yurt dışına. 7 senedir ailesine para yediriyorsunuz yani. Ailesi de küserse Küssün. Para gelmiyor diye küsen aileyi kim ne yapsın. Evini, çocuklarının yiyeceğini düşünmeyen adama da adam denmez kusura bakmayın ama. Eldeki avucundakini yollasın, evinde çocukları ekmek yumurta yesin. Karısının cüzdanında kalan son 100 lirayı da babasına versin
Oda ayrı garip
Koca 4 çocuklu anne babanın cebinde 100 lira yok.
İşsiz güçsüz değiller yurt dışında yaşayıp çalışıyor bu insanlar
Çocuğun biri Allah korusun düşse hastaneye verilecek beş kuruşları yok.
Çünkü dedeleri bilmem kime takı takacak
Onu geçtim yolda anne su anne simit dese yine para yok
Varlık içinde yokluk çektiriyorlar çocuklara

2 oğlum 1 kızım var çok şükür .
allah razı olsun hepimizinkini bağışlasın
Abiside yurtdışına gelecek bir defa gitti yakalandı . 80 milyar para gitti . Hepsini eşim borç yaptı . Yine gidecek . Benim kocamda akıl yok .
yeter artık diyip yumrugı masaya vurmuyor . Ben ne desem zaten kabullenmek istemiyor
Boşayın şu kocayı Avrupadasınız yahuu ne çekiyorsunuz?adam ekonomik psikolojik şiddet uyguluyor. Daha ne türlü sebep arıyorsunuz boşanmak için pesss😡

Kızlar şimdi genelleme bir yorum yapayım .
şimdi diyorsunuz ki eşin çocuklarından üstün mü diye hayır degil . Çocuklarımı aç bırakmak hoşuma mı gidiyor tabiki hayır hangi anne bunu ister ki .
eşime gelecek olacak artık herşeyin farkında ama abisinin de yurtdışına gelmesini bekliyor o gelsin bütün hesapları ayıracam dedi . Nereye kadar böyle devam edebiliriz ki diyor oda . Yani artık eşimi mecbur kılıyorlar . Kendilerine bakmaya .
oda bıkmış ama artık abisi aradan çıksın hepimiz rahata erecez. Bende sesimi çıkarmasını bilirim . Ama ailemi neden onun ailesi için yıkayım ki .
sabır ettim bunca zaman az ramak kaldı . Herşey ayrı olacak Allahı.in izniyle .
o yüzden ne kendimi nede eşimi üzmek istemiyorum.
Kızlar boşu boşuna yazmayın hanimefendi ne kendini ne eşini üzmek istiyor . Cocuklari yumurta yesin yeterki kocişi üzülmesin..Ailesini çocukları düşünmeyen boş buzdolabı olsa bile karısının son parasını babasına veren kocası için mı yıkacak. Ne saçma? Onun canı kocası var çocuk değindiğin nedir ki ? Nasıl olsa bir değil iki değil dört tane yapmışlar. Olmadı yenisini yaparlar.

Boşayın şu kocayı Avrupadasınız yahuu ne çekiyorsunuz?adam ekonomik psikolojik şiddet uyguluyor. Daha ne türlü sebep arıyorsunuz boşanmak için pesss😡
Bir koca kolay bulunmuyor, bir "yuva" kolay kurulmuyor, ne demek kocası kendisini, çocuklarını mağdur ediyor diye boşansın? Başka sorunları yokmuş ki. Lütfen bu kadar boşandırma meraklısı olmayın 😏

Şaka flan degil . Eşimle tek anlaşamadığım konu bu sadece . Başka hiç bir sorunumuz yok .
Bu ne ya akıllara zarar bir türsünüz. Keşke anne olma ehliyeti verilse bu kadınlara. Kocayı üzmeyeyim diye çocukları aç. Tek anlaşamadığı konu buymuş. DAHA NE OLACAKTI?

Ahh ahh saygımdan susuyorum duygularıma tercüman oldun . Rabbim büyüktür diyip dizimi kıvırıp oturuyorum. Yeter ki kalp kırmayim diyorum
Kusura bakmayın da sizin yaptığınız da yanlış!
Madem eşiniz böyle kullandırtıyor kendini ve bu onun hiç umrunda değil; siz neden ona uyuyorsunuz?
Gerekirse kavga edin saygı hakedene sunulur hanımefendi siz de sizi kullanmalarına müsade ediyorsunuz. Anlamadığım şey şu eşler evlenince bakması gereken aile kendi çekirdek ailesidir. Bir kuruş koklatmazdım bi de haketseler bari.
Ben sizi haksız buldum eşinize göre hava hoş tepkisizsiniz de zaten

Ilk evlendigim yıllarda ben başka bir sehre ailemin yanina gidecektim. Kayınpeder 1 hafta durup gelirsin biz torunu özleriz demişti. Zaten 1 hafta duracaktim gıcıklığına 20 gün durdum . Kaynanamada eğer tekrarlarsa giderim hiç gelmem dedim . ondan sonra ailene selam söyle dışında agzından birşey çıkmıyor. 😂

X