eşim ve davranışları

Bana da eşiniz yardımcı değil gibi geldi ama anlattığınız gibiyse sebebi de sizsiniz. Yaptıgı isi beğenmeyip eline vermiyorsanız onunda işine gelmis. Is yapıyor diyorsunuz sonra gerekirse süpürge yapar diyorsunuz. Is tanımınız gerekirse mi?Yani arada bir yapıyor anladığım kadarıyla.
Benim eşimin her gun iki saat gidis iki saat donus yolda geciyor vakti bu sebeple yoruluyor. Geç geldiği icinde yemek beklentim yok eşimden. Evi beraber temizlerdik ama son zamanlarda çok zayıfladım artik silemiyorum. Eşim süpürür ama silme konusunda o da çok iyi değil maalesef annesi yaptırmayan alışamıyor ama ben eşime hep derim annem bana da yaptirmazdi diye. Gercekten de öyledir bana da zor gelir ev isi alışık olmadigim için.
Eşim bulaşık boşaltır,evi süpürür her haftasonu. Camasir varsa katlar ya da asar. Wc temizler. Cam, balkon islerine hic girmedi ama mesela bende hic silmedim. O nasılki yapmak istemiyorsa bana da zor geliyor cam ve balkon. Ocakta silmez, midesi biraz hassas bulanıyor midem diyor. Eve yardımcı bir abla çağırmak makul gözüküyor böyle durumlarda.
Sürekli is yapmaya adayamam zamanımı.
Sorun bu değil demis olsanız da bu gibi. Çünkü yaptıklarını görün istemişsiniz ama o karşılık olarak 'evlenmeyin eheh' demiş. Bu kadar emek vermeseniz belki bu kadar ağrınıza gitmezdi.

Son düzenleme:
merhaba kızlar eşimle 6 yıl sevgililikten sonra evlendik ne ilişkide ne evlilikte saygımızı birbirimize karşı hep koruduk. sevgisinden şüphem yok aynı şekilde kendi sevgimden de fakat evliliğimizin ilk ayında sürekli dışarı çıkıp arkadaşlarıyla vakit geçirme huyu vardı ve ben evde çok sıkılıyordum. Evlenmeden önce her gün arkadaşlarımla dışarıda vakit geçiren biriydim evlenince benim sosyal hayatım ister istemez tamamen bitti çünkü dışarı çıkarsam ev işlerim kalıyor ve bu sefer işin içinden çıkamıyorum yani anlayacağınız tek yaptığım ev işlerini halledip kendime bir kahve yapıp içmek. Aynı zamanda sabah 9 akşam 6 çalışıyorum sadece haftasonları izinliyim. Dışarı çıkma muhabbetini onunla konuştum düzelttik , asla karışan biri değilim arkadaşlarıyla çıkmasına fakat abarttığı için konuştum ve düzeldi. Asıl sorunum evde ikimiz yalnızken her şey çok güzel sarılmalar öpmeler konuşmalarımız vs. Evlilikten gayet memnun gibi fakat ailesi ( abi ve eşleri) olsun arkadaşları olsun onların yanında çok farklı davranıyor sevgisini asla göstermiyor bildiğiniz bana karşı buz kesiliyor. canıma tak eden şey dün yaşandı abisi ve eltim bize geldiğinde evlilik aşkı öldürüyor dedi makara içersinde ve ben buna çok alındım alındığımı anlayıp gönlümü almaya çalışsa da onun için verdiğim savaş boşuna mı? diye düşündüm her gün işe gidip eve gelip yemeklerini yapıp çamaşırını yıkıyorum ve ben kendime vakit bile ayıramayıp bitmiş haldeyken onun insanların içinde böyle demesi beni çok yıprattı farkına vardı fakat yine insanlar gittikten sonra benim gönlümü almaya çalıştı. Sarılıp şaka yapıyorum benim şakalarımın altında bir şey arama dedi fakat o kadar sinirli ve yorgun hissediyordum ki inanmadım bile ona. uyuduk ve sabah tekrardan sarıldı öptü ama inanın ne sarılma ne öpme isteğim var. Beni bu hale getirip hep şakaydı veya yaptığım konuştuğum şeylerin altında bir şey arama ben seni çok seviyorum vs diyor. Kaç kere yaşandı ama insanların içinde bana nasıl davranıp konuşacağını bilmiyor yalnızken çok iyiyiz yaptığım işlere saygı duyup teşekkürünü eksik etmez ama insanların içinde adam komple değişiyor. size sorum ben eşime nasıl yaklaşmalıyım iletişim kurdum konuştum fakat anlamıyor ve ben artık psikolojik olarak hiç iyi değilim tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Ben bu insanların yanında, özellikle sarılıp sarmalanma istediğini hic anlamıyorm .
Niye gerek duyuyorsunuz buna?
Evlilik askı öldürüyor dedi diye kocamdan da sogumam herhdle(yada sogumusum ne derse desin diyorum haberim yok:p)
Burda en önemli konu bence ev isi mevzusu,paylasacaksınız.
İsini bitirsin nereye istiyorsa gitsin gezmeye.
O gezerken ben evde toz alıp cam silemem kusura bakmasın.

Hangi uzman psikolog söylemişti hatırlamıyorum ama biri için fazla fedakarlık yaptığınızda, bir süre sonra o fedakarlık yaptığınız kişiden nefret etmeye başlarsınız. Sizde de olan bu, içten içe, ki böyle saçma bir espriden kırılıyorsunuz, gönlünüzü almasını, öpmesini bile istemiyorsunuz; içinize oturuyor, soğumuş hissediyorsunuz. Sürekli yorgunum diyorsunuz, evliliğin sorumluluğundan sosyal hayatınız bitmiş, hafta içi sabahtan akşama kadar çalışıyorsunuz, siz arkadaşlarınızla gezemiyorken o gezebiliyor. siz ise ev ve iş arasında gidip geliyor, evde de tek lüksünüz, ev işlerini bitirdikten sonra kendinize kahve yapmak. Böyle bir evlilik aşkı öldürür tabi, çok normal. Zaten hafta içi sabah 9 akşam 6'a dek çalışıyorsunuz, geri kalan zamanda ise sizi mutlu edecek şeyler yapın, hem eşinizle birlikte hem de sırf kendinize zaman ayırarak. Ev işlerine gelince mesela bizde bazı yemekleri ben yaparım bazılarını eşim, pilavı ben yaparım, tencere ve fırın yemekleri bende (ben bunları güzel yaparım), tavada pişen, menemen, kızartma veya kavurma işleri, makarna veya tost yapma işleri eşimde ( o bunları güzel yapar). Bazen ben yemek yapmak istemediğimde eşim yapar. Temizliğe gelince
yapıyor zaten anlatmadığım için yapmıyor anlamına gelmesin. Fakat erkeğin temizliği bana bir kadın olarak yeterli gelmiyor
Çok fazla mükemmeliyetçisiniz. Ne olur biraz dağınık kalsa, siz de daha enerjik ve neşeli bir insan olsanız? Ben de eşimin yaptığı temizliği beğenmem. Yapar ben de bazen arkasından gider biraz daha temizlerim ama yine de işimi kolaylaştır. Esprilere ve dışarıda farklı davranmasına gelince, bazı erkekler pek hoşlanmaz dışarıda eşleriyle çok mıç mıç görünmeyi, özelimizi dışarıya yansıtmak gibi görürler. Benim eşimin bir arkadaşı var onunla şakalaşırlar böyle, "sen kılıbıksın, yok asıl sen kılıbıksın" diye. Bir de eşim bazen bir şey yapmak istemediğinde beni bahane eder o arkadaşına "hanımdan dayak yemiyelim şimdi" vs diye espri yapar. Ben başta anlamıyordum çok sinir oluyordum eşimse "bunlar erkek muhabetleri" dedi. Ben de takmıyorum karışmıyorum. Herşeyi kafaya takarsak nasıl mutlu olabiliriz ki?
Siz salın biraz bence, kendinize zaman ayırın, kendinizi mutlu edecek şeylere yoğunlaşın, hayata bir kere geliyoruz, e sevdiğinizi söylediğiniz biri ile de evlisiniz, keyfini sürün. Biraz bencil olun, inanın hem siz daha mutlu olursunuz hem de ironik gelebilir ama daha kıymetli olursunuz.

merhaba kızlar eşimle 6 yıl sevgililikten sonra evlendik ne ilişkide ne evlilikte saygımızı birbirimize karşı hep koruduk. sevgisinden şüphem yok aynı şekilde kendi sevgimden de fakat evliliğimizin ilk ayında sürekli dışarı çıkıp arkadaşlarıyla vakit geçirme huyu vardı ve ben evde çok sıkılıyordum. Evlenmeden önce her gün arkadaşlarımla dışarıda vakit geçiren biriydim evlenince benim sosyal hayatım ister istemez tamamen bitti çünkü dışarı çıkarsam ev işlerim kalıyor ve bu sefer işin içinden çıkamıyorum yani anlayacağınız tek yaptığım ev işlerini halledip kendime bir kahve yapıp içmek. Aynı zamanda sabah 9 akşam 6 çalışıyorum sadece haftasonları izinliyim. Dışarı çıkma muhabbetini onunla konuştum düzelttik , asla karışan biri değilim arkadaşlarıyla çıkmasına fakat abarttığı için konuştum ve düzeldi. Asıl sorunum evde ikimiz yalnızken her şey çok güzel sarılmalar öpmeler konuşmalarımız vs. Evlilikten gayet memnun gibi fakat ailesi ( abi ve eşleri) olsun arkadaşları olsun onların yanında çok farklı davranıyor sevgisini asla göstermiyor bildiğiniz bana karşı buz kesiliyor. canıma tak eden şey dün yaşandı abisi ve eltim bize geldiğinde evlilik aşkı öldürüyor dedi makara içersinde ve ben buna çok alındım alındığımı anlayıp gönlümü almaya çalışsa da onun için verdiğim savaş boşuna mı? diye düşündüm her gün işe gidip eve gelip yemeklerini yapıp çamaşırını yıkıyorum ve ben kendime vakit bile ayıramayıp bitmiş haldeyken onun insanların içinde böyle demesi beni çok yıprattı farkına vardı fakat yine insanlar gittikten sonra benim gönlümü almaya çalıştı. Sarılıp şaka yapıyorum benim şakalarımın altında bir şey arama dedi fakat o kadar sinirli ve yorgun hissediyordum ki inanmadım bile ona. uyuduk ve sabah tekrardan sarıldı öptü ama inanın ne sarılma ne öpme isteğim var. Beni bu hale getirip hep şakaydı veya yaptığım konuştuğum şeylerin altında bir şey arama ben seni çok seviyorum vs diyor. Kaç kere yaşandı ama insanların içinde bana nasıl davranıp konuşacağını bilmiyor yalnızken çok iyiyiz yaptığım işlere saygı duyup teşekkürünü eksik etmez ama insanların içinde adam komple değişiyor. size sorum ben eşime nasıl yaklaşmalıyım iletişim kurdum konuştum fakat anlamıyor ve ben artık psikolojik olarak hiç iyi değilim tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Herşey karşılıklı siz de aynı muameleyi uygulayın anlayacaktır.🤷🏻‍♀️

bir erkek olarak doğası gereği temizlik konusunu bir kadın kadar ayrıntılı düşünemediğini biliyor olmalısınız babanızdan veya herhangi bir yakınınızdan anlayacağınız üzere konu bana yardımı sosyal hayatım vs önceliği değil zaten konu davranış şekli
size bir şey diyeyim mi, doğası gereği yapamaz sözü baştan aşağı yalan, eskilerin kadınları kandırmak için uydurduğu bir şey. çocukları da öcü var, umaci gelecek diye kandirirlardi ya tam olarak bu da öyle.

erkekler de kadınlar gibi iş yapabiliyorlar yani. tüm yakınlarıma bakıyorum yapmayan erkekler işlerine gelmediği için yapmıyor. siz hayatınızdan memnunsaniz sorun yok tabi,

X