eşim ve davranışları

okuduğunuzu anlayamama gibi bir sorununuz olabilir evliyseniz eşinize evli değilseniz babanıza mutlaka en kısa sürede bir cam sildirin evi komple temizletin banyo tuvalet dahil olur mu? sizin yaptığınız kadar özenli ve titiz çalışabiliyorlarsa öpün başınıza koyun lakin erkeğin temizliği bana yeter diyorsanız o sizin temizlik anlayışınızla ilgilidir
Bizim evde camları ve yerleri eşim siler. Benden güzel cam siler :KK53: Eşim diye demiyorum gayet temiz ve titizdir. Babamda öyledir. Erkekler titiz çalışamaz diye genelleme yapmak yanlış

Siz evlenince hayattan elinizi çekmiş olabilirsiniz, ama eşiniz öyle yapmamış.
Siz eşinizden ayrı bir insansınız, biliyorsunuz değil mi?

Siz onun için ev işleriyle ne savaşlar 🥲 verip dışarı çıkamıyorsunuz, sosyal hayatınız sıfırlanıyor ama o hayatına devam edebiliyor. Süpürge BİLE yapması onun lütfu değil, zaten olması gereken. Umarım oğlunuz olursa bu zihniyetle yetiştirmezsiniz. Bahsettiğiniz erkekler ev işlerini beceremiyor değil, “yapmıyor”. Eşim çok titizdir, benden iyi yapar mesela. Sorun bu değil deyip durmuşsunuz ama insanlar sosyal hayatınızı sıfırlamanıza haklı olarak şaşırmış. Sizinki fedakarlık değil, kusura bakmayın ama düpedüz enayilik.

bir erkek olarak doğası gereği temizlik konusunu bir kadın kadar ayrıntılı düşünemediğini biliyor olmalısınız babanızdan veya herhangi bir yakınınızdan anlayacağınız üzere konu bana yardımı sosyal hayatım vs önceliği değil zaten konu davranış şekli

Vay bee, kadinlar temizlik gen'i ile doğuyormuş! Haklisin, her kiz çocuğu elinde temizlik bezi ile doğuyor.

Ben benimkine arada yemek yaptırıyorum, temizlik yaptırıyorum. Veriyorum eline bir fırça derzleri temizletiyorum. Süpürgeyi günlük eline veriyorum. Ütüler de onda, cam da siliyor. İş yaparken şaplaklayıp çalış köle diyorum 🤣🤣🤣🤣 Erkek temizlik yapmazmış, yaptırın yapar. Köle olmaya mı geldiniz hayata?

Siz onun için ev işleriyle ne savaşlar 🥲 verip dışarı çıkamıyorsunuz, sosyal hayatınız sıfırlanıyor ama o hayatına devam edebiliyor. Süpürge BİLE yapması onun lütfu değil, zaten olması gereken. Umarım oğlunuz olursa bu zihniyetle yetiştirmezsiniz. Bahsettiğiniz erkekler ev işlerini beceremiyor değil, “yapmıyor”. Eşim çok titizdir, benden iyi yapar mesela. Sorun bu değil deyip durmuşsunuz ama insanlar sosyal hayatınızı sıfırlamanıza haklı olarak şaşırmış. Sizinki fedakarlık değil, kusura bakmayın ama düpedüz enayilik.

ya bir de erkekler işlerine gelince bizden "güçlü" en iyi aşçılar erkek bilmem ne demeyi bilirler
ev işine gelince "anlamazlar"
bir kere süpürgenin o en vakumlu yeriyle bazen eşim öyle bir süpürüyor ki halı malı tertemiz oluyor.
o vakumda çoğu kadın çekemez mesela.
yine bile ev işinin bu kadar sürmesi mümkün değil, adam hiç yardım etmese de mümkün değil.

ya bir de erkekler işlerine gelince bizden "güçlü" en iyi aşçılar erkek bilmem ne demeyi bilirler
ev işine gelince "anlamazlar"
bir kere süpürgenin o en vakumlu yeriyle bazen eşim öyle bir süpürüyor ki halı malı tertemiz oluyor.
o vakumda çoğu kadın çekemez mesela.
yine bile ev işinin bu kadar sürmesi mümkün değil, adam hiç yardım etmese de mümkün değil.
Biz de süpürme işi sırf bu sebepten her zaman eşimdedir zaten. Erkeklere ev işleri gereği beceremiyor muhabbeti yapmış, milletin temizlik anlayışını “erkekler de yapar” diyor diye eleştirmiş ama herhalde kendi de beceremiyor, yetiştiremiyor. Ev işleri yüzünden sosyal hayatı bile sıfırladığına göre. 🤷🏻‍♀️

Siz aynı kişiyle evlisiniz, eşiniz değişmemiş.

Ama eşiniz aynı kişiyle evli değil. Sevgiliyken gezen tozan arkadaş çevresi olan, muhtemelen daha dingin ve daha mutlu bir kadınla karşı karşıyayken, “süpürge” saçlı, tüm boş vaktini temizlik yemek ev işiyle geçirip hışırı çıkmış bir kadınla evli. O yüzden de “evlilik aşkı öldürüyor” diye gevrek gevrek espri yapacak yüzü bulmuş. Burda arkadaşlar size bu yüzden söylüyor, eşinizi de ev işlerine dahil edin diye.

Soyledigi seyi cok abartmissiniz insan icinde yakinlik gostermemesi bana normal geldi bizde oyleyiz. Evlejince sosyal hayatınızın bitmesi sizin isleri yurutememenizden kaynakli gibi gorunuyor esiniz yardim ediyorsa siz her gun ne yapiyorsunuz okadar is anlamadim cocukta yok. Esinizle isleri paylasin ikinizde birlikte ve ayri ayri sosyallesin ben ortada bir sorun goremedim

Evlenince sosyal hayat bitmez de bitirilmez de. Bence kendinizi gereksiz fedakarlıkların içine atmayın.
Diğer taraftan eşimle insan içinde hiç laubali olmam. Gayet ciddiyizdir. Ama bu birbirimize sevgimizin belli olmadığı anlamına gelmez. Ben eşimi eşim beni bilir. Öte taraftan çalışan kadınların da haftalık temizlik için birini istihdam etmesi gayet makul bir davranış olur diye düşünüyorum.

Benim kızım da ileride bunu diyecek sanırım. :)
Annemi beceriksiz bir kadın olarak görmüyorum, ne kadar iyi yemek yaparsa, ne kadar iyi temizlik yaparsa o kadar iyi "kadın" o kadar iyi "anne" gibi bir denklemim yok kafamda. Aksine bana bir erkeğin isterse neler yapabileceğini gösterdiği için minnettarım. Sizin kızınızı da bu açıdan çok şanslı buldum, sağlıkla büyüsün :KK200:

Sevginizi muhabbetinizi başkalarına kanıtlama ihtiyacı duymayın. Adam patavatsızlık etmiş, ayarını verin konuyu kapatın. Niye her gün temizlik yapıyorsunuz orasını anlamadım. Çocuksuz eve haftada 1 dip köşe temizlik yeter. Pırıl pırıl bir ev ama psikolojisi bozuk sinirleri yıpranmış bir kadın ? Çok anlamsız. Erkekler güçlü kuvvetli kollarıyla fevkalade cam kapı siler, bir deneyin, sonra konuşalım. Hiç tecrübe etmediğiniz durumlar hakkında genellemeler yapmayın. Her erkeği babanız ve kocanız üzerinden genellemeyin. Benim 3 saatte yaptığım işi eşim yarım saatte yapıyor ve günlerce tertemiz kalıyor o ev. Bizim temizlik konusunda eksiğimiz yok siz kendinize değer vermiyorsunuz. Erkeklerin işine gelen durumları benimsemişsiniz bunu da sürdürüyorsunuz. Umarım oğlunuz olursa bu kafayla yetiştirmezsiniz. Zira ben erkeğim ev işinden ne anlarım diyen hanzolardan yıl-dık!!

merhaba kızlar eşimle 6 yıl sevgililikten sonra evlendik ne ilişkide ne evlilikte saygımızı birbirimize karşı hep koruduk. sevgisinden şüphem yok aynı şekilde kendi sevgimden de fakat evliliğimizin ilk ayında sürekli dışarı çıkıp arkadaşlarıyla vakit geçirme huyu vardı ve ben evde çok sıkılıyordum. Evlenmeden önce her gün arkadaşlarımla dışarıda vakit geçiren biriydim evlenince benim sosyal hayatım ister istemez tamamen bitti çünkü dışarı çıkarsam ev işlerim kalıyor ve bu sefer işin içinden çıkamıyorum yani anlayacağınız tek yaptığım ev işlerini halledip kendime bir kahve yapıp içmek. Aynı zamanda sabah 9 akşam 6 çalışıyorum sadece haftasonları izinliyim. Dışarı çıkma muhabbetini onunla konuştum düzelttik , asla karışan biri değilim arkadaşlarıyla çıkmasına fakat abarttığı için konuştum ve düzeldi. Asıl sorunum evde ikimiz yalnızken her şey çok güzel sarılmalar öpmeler konuşmalarımız vs. Evlilikten gayet memnun gibi fakat ailesi ( abi ve eşleri) olsun arkadaşları olsun onların yanında çok farklı davranıyor sevgisini asla göstermiyor bildiğiniz bana karşı buz kesiliyor. canıma tak eden şey dün yaşandı abisi ve eltim bize geldiğinde evlilik aşkı öldürüyor dedi makara içersinde ve ben buna çok alındım alındığımı anlayıp gönlümü almaya çalışsa da onun için verdiğim savaş boşuna mı? diye düşündüm her gün işe gidip eve gelip yemeklerini yapıp çamaşırını yıkıyorum ve ben kendime vakit bile ayıramayıp bitmiş haldeyken onun insanların içinde böyle demesi beni çok yıprattı farkına vardı fakat yine insanlar gittikten sonra benim gönlümü almaya çalıştı. Sarılıp şaka yapıyorum benim şakalarımın altında bir şey arama dedi fakat o kadar sinirli ve yorgun hissediyordum ki inanmadım bile ona. uyuduk ve sabah tekrardan sarıldı öptü ama inanın ne sarılma ne öpme isteğim var. Beni bu hale getirip hep şakaydı veya yaptığım konuştuğum şeylerin altında bir şey arama ben seni çok seviyorum vs diyor. Kaç kere yaşandı ama insanların içinde bana nasıl davranıp konuşacağını bilmiyor yalnızken çok iyiyiz yaptığım işlere saygı duyup teşekkürünü eksik etmez ama insanların içinde adam komple değişiyor. size sorum ben eşime nasıl yaklaşmalıyım iletişim kurdum konuştum fakat anlamıyor ve ben artık psikolojik olarak hiç iyi değilim tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Çok şımartmışsınız paşa hazretlerini. Bi kere ben sizi ev hanımı sandım. Ne demek işlerim yetişmiyor çıkamıyorum? İkiniz de çalışıyosanız yapacak ev işlerini. siz böyle ev işi kadınındır kafasında adamın hizmetçisi olursanız saygısı kalmaz. Şımarmış resmen, evlilik aşkı öldürüyo sakın evlenmeyin haa ehe ehe demeye başlamış kendisini paşa sanıyo çünkü. Evde hizmetçi var, karşılığında yaptıgı tek şey teşekkür etmek, maşallah siz de tamah etmişsiniz teşekküre. Başkasının yanında yapılanın da tenhada özrü olmaz. Siz gezin tozun, canınız istemedi mi iş yapmayın. Hadsiz gelir de bi laf ederse “e sen yap????” Dersiniz. Abisinin yanında da “kocam bugün evi süpürdü sağolsun ben dışardaydım” dersiniz. Özrünü de böyle dilemiş olur, anladığım kadarıyla errrrkeklik taslamayı seviyor.

yapıyor zaten anlatmadığım için yapmıyor anlamına gelmesin. Fakat erkeğin temizliği bana bir kadın olarak yeterli gelmiyor
Hayatında ilk kez temizlik yapıyordur, becerememesi normal. Ama zamanla alışır. Elektrik süpürgesi tutmak, çöpü atmak için yeteneğe gerek yok. Ayrıca sürekli cam kapı silmeye , perde yıkamaya da gerek yok. Olduğu kadar , olmayan da kalır, sonuçta çamaşır birikse, bulaşık beklese dünyanın sonu değil. Yavaş yavaş alistirin , arada gaz verin eline sağlık , sen olmasan bitiremezdim diye.

yapıyor zaten anlatmadığım için yapmıyor anlamına gelmesin. Fakat erkeğin temizliği bana bir kadın olarak yeterli gelmiyor
Bu da en büyük bahaneleri bu arada. Ben katiyen inanmıyorum arabasını diş fırçasıyla temizleyen adamların temizlik yapamadığına. Gönülsüz yaptıkları için böyle oluyor. Tamam bırak ben yapayım demeyin ya da üstüne bi de siz yapmayın katiyen. Direktif verin bak şöyle yap şurası kaldı diye, işi beğenmediyseniz ama olmamış ki bak kalmış hep sonra senin işin uzuyor bak cıkcık deyin. Alışır zamanla, şimdi lütfettiği için özenmiyor, kendi görevi olursa güzelce yapar emin olun. Ben ne aile evimde ne kendi evimde kadın görevi olarak görmedim ev işini. Asla tahammül edemem. Kadın çalışmaz ev hanımı olur, o zaman anlarım.

Benim kocam cam da siler, balkon da yıkar, ütü de yapar, ev de süpürür ..bi bulaşık makinesi boşaltma işini beceremez.. sırf adamcağızın işi kolaylaşsın diye robot süpürge aldım.. öyle de fedakarım yani🤭 e bunları yapacak tabi hayat müşterek.. bence sizin mantığınızda sıkıntı var.. bunu söyleyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama “Allah kv mden razı olsun” çok güzel alıştırmış oğlunu..

X