Esim ve finansal hakkinda.

inanın birlikte yaşayan sevgililerde bile böyle hesap kitap yok. aşk, sevgi yok. adama mantıken uymuş çünkü çok güzel manipüle etmiş konu sahibini. adamın söylediklerini, isteklerini kendi bakış açısı sanıyor konu sahibi.
Açıkçası ben konu sahibinin de içinde sevgi olduğunu zannetmiyorum. İki Türk ailelerin baskısıyla imam nikahıyla evcilik oynuyor. Ve konu sahibi en azından maddi kar elde etmeye çalışıyor.
Sevgilisi kibarca kış kış diyor.

inanın birlikte yaşayan sevgililerde bile böyle hesap kitap yok. aşk, sevgi yok. adama mantıken uymuş çünkü çok güzel manipüle etmiş konu sahibini. adamın söylediklerini, isteklerini kendi bakış açısı sanıyor konu sahibi.
İnanılmaz başarılı bir manipülasyon var ortada ama konu sahibi görmüyor. Yalnız şu da var, adam aslında konu sahibine karışmıyor, hatta destekliyor, gezelim, giyinelim, gelişelim diye. Ama konu sahibinde bunların hiçbiri yok.
Ailemden de çok kişi var Hollanda da yaşayan. Anlatıp kırıcı olmak istemiyorum ama nasıl tabir edilir onu da bilemiyorum, çok şaşırtıcı bir gurbetçi tipi değil yani. ortam farklı ama zihniyet İç Anadolu nun köyü. Türkiye ye gelip sosyete pazarından çakma kıyafetler toplayan modeller.
Adam muhtemelen arkadaştan ümidi kesti, bundan sonra o nikahı kıyacağı varsa da kıymaz, kadının içi ölmüş.

İnanılmaz başarılı bir manipülasyon var ortada ama konu sahibi görmüyor. Yalnız lu da var, adam aslında konu sahibine karışmıyor, hatta destekliyor, gezelim, giyinelim, gelişelim diye. Ama konu sahibinde bunların hiçbiri yok.
Ailemden de çok kişi var Hollanda da yaşayan. Anlatıp kırıcı olmak istemiyorum ama nasıl tabir edilir onu da bilemiyorum, çok şaşırtıcı bir gurbetçi tipi değil yani. ortam farklı ama zihniyet İç Anadolu nun köyü. Türkiye ye gelip sosyete pazarından çakma kıyafetler toplayan modeller.
Adam muhtemelen arkadaştan ümidi kesti, bundan sonra o nikahı kıyacağı varsa da kıymaz, kadının içi ölmüş.
Kesinlikle öyle.
Ve ben eminim ki adamın, konu sahibinin bilmediği farklı bir hayatı var.

Hadi diyelim evlendik degisecek birsey olmaz bu konu da. Hayir yok yani imza atildi diye esim bana sinirsiz kredi karti ni mi vermeli.

Valla bunun için evli olmaya gerek yok sevilmeye gerek var.
O kadar nazik bir şekilde manipüle edilmişsiniz ki bu ortaklıkta farkına bile varamamışsınız.

İnanılmaz başarılı bir manipülasyon var ortada ama konu sahibi görmüyor. Yalnız şu da var, adam aslında konu sahibine karışmıyor, hatta destekliyor, gezelim, giyinelim, gelişelim diye. Ama konu sahibinde bunların hiçbiri yok.
İşte aynı durumu iyi bir erkekle sevgili olmak gibi😂onla da tatile gidiliyor lüks giyebiliyor arabasıyla geziliyor spor salonuna yüzmeye vs beraber gidiliyor . Sana para harcarken de üzülmüyorlar sevgiliyiz ya mutlu oluyor hatta adam. E evini de paylaşıyor çoğu hatta ailesiyle akrabalarıyla da tanışıyorsun. Aynııı böyle işte konu sahibinin evliliğim dediği şey

Cunku evlenmek ortakliktir diyor.
Ben kimseyle ortak olmak istemiyorum diyor.

Yasalari gosterdi bana, bende ikna oldum.

Adam diyelim buyuk yuklu borca girdi. ayrildik. Yarisi bana. Ben neden adamin borclandigi parayi odeyim ? Yani ben de kendimi garanti aliyorum ama burda yasamayanlar bilemez bu konulari.

Bu kadar saf olamazsınız herhalde ya. Adam sizin bütün maaşınızı attığınız hesaptan para çekip dükkan almış kendisine.
Siz onun kazancından bir çöp bile alamıyorsunuz.
Adam size "senin paran, benim param; benim param yine benim param" diyor yani.
"Evlenip ortak olmayalım ama ben seni bir güzel söğüşleyeyim" demiş, siz de yemişsiniz.

Ayrıca bu nasıl görücü usulü? Kimse adamı evliliğe ikna edemediyse görücü yönteminin amacı ne?

Cunku evlenmek ortakliktir diyor.
Ben kimseyle ortak olmak istemiyorum diyor.

Yasalari gosterdi bana, bende ikna oldum.

Adam diyelim buyuk yuklu borca girdi. ayrildik. Yarisi bana. Ben neden adamin borclandigi parayi odeyim ? Yani ben de kendimi garanti aliyorum ama burda yasamayanlar bilemez bu konulari.
Ozaman orada yaşamayanlara neden konu açıyorsun? Adam seni sende kendini mis gibi kandırıyorsunuz..

Bu kadar saf olamazsınız herhalde ya. Adam sizin bütün maaşınızı attığınız hesaptan para çekip dükkan almış kendisine.
Siz onun kazancından bir çöp bile alamıyorsunuz.
Adam size "senin paran, benim param; benim param yine benim param" diyor yani.
"Evlenip ortak olmayalım ama ben seni bir güzel söğüşleyeyim" demiş, siz de yemişsiniz.

Ayrıca bu nasıl görücü usulü? Kimse adamı evliliğe ikna edemediyse görücü yönteminin amacı ne?

Benim turkcem mi iyi degil anlatamiyormuyum anlamadim ki ?

Esim ticaret adami ve o an dukkani alacagi icin parasi yetmedi bizim birikimizi sordu. Elbette bi kac aya maksimum 6 ay icinde geri odiyecegini belirtti.

Ortak hesaptaki sadece kendine olan yani yarisi olan parayi aldi ben destek vermeyince. Anlatabiliyormuyum anlamiyorum.

gorucu usulu soyle oldu. Ortak bi tanidik ile aile tanistik ve ailem de esimin ailesini taniyordu uzaktan ayni sempt oldugu icin.

Ben bir sorun görmüyorum. Siz halinizden memnunsunuz, o zaman kullanılmaya devam.
Siz en iyisi konuyu kapatın gitsin. O kadar insan anlattı anlamıyorsunuz, bir gün olayları kavradığınız zaman konu açarsanız sizin için daha faydalı olur.

Cidden soruyorum. Kendimden suphelenmeye basladim.
3sene evlendim. Hersey ile beni tatmin ediyor, ama bu son aylardir kavgamiz oldugunda actim burda bu topic.

Hic birseyi benden eksik etmez sevgilim. Sadece cok luxe harcamalarda bizim ortak hesaptan kullanmaz.
Ama neolur su finansal konu da beni aydinlatin.

Ortak gidelerimiz var. normal insanlar gibi.

3bin euro ben 3bin euro esim aktariyor bankaya.
Giderler 3bin euro bize 3bin euro kaliyor. ( ev araba giderler, benim onun kendi normal insanlarin kisisel giderleri yeme icme gibi )

Simdi ben 1500 euro o 1500 biriktiriyor oluyor ortak hesaptan. adam nerde karda suan ? Kendi ticaretini mukemmel yaptigi ve kendi extra kazanci oldugu icinmi ve bunu benimle paylasmadigi icin mi ?
Peki yemek temizlik çamaşır bulaşık kim hallediyor? Adamla parayı ortak koyuyorsunuz ama siz ekstradan evin yükünü de çekiyorsunuz muhtemelen. Adam her durumda karda. Siz olmasanız bir de bu işler için ekstra harcama yapacak. Derseniz ki ev işleri ortak yapılıyor, ortak hesaptaki paradan yardımcı tutuyoruz. O zaman %50-50 ortaklık yaşıyorsunuz ok. Bu kadar hesaplı kitaplı bir ilişkiye nasıl evlilik diyebiliyorsunuz ilginç

Benim turkcem mi iyi degil anlatamiyormuyum anlamadim ki ?

Esim ticaret adami ve o an dukkani alacagi icin parasi yetmedi bizim birikimizi sordu. Elbette bi kac aya maksimum 6 ay icinde geri odiyecegini belirtti.

Ortak hesaptaki sadece kendine olan yani yarisi olan parayi aldi ben destek vermeyince. Anlatabiliyormuyum anlamiyorum.

gorucu usulu soyle oldu. Ortak bi tanidik ile aile tanistik ve ailem de esimin ailesini taniyordu uzaktan ayni sempt oldugu icin.

Öncelikle, eşim dediğiniz adam eşiniz değil sevgiliniz. Bunu bir kabul edin artık. 200 kişi bir araya toplanıp yarınlar yokmuşçasına halay çektiniz ve takı takıldı diye evlenmiş olmuyorsunuz.

Sevgiliniz ortak hesabınızdan kendi yatırdığı tutarı çekip dükkan sahibi olmuş, buna da tamam. Aynı tutarı tekrar yatıracağını söylemiş. İnşallah yatırır.
Peki ya diğer şeyler?

Evin harcamalari gittikten sonra kalan miktar bizim ikimizin birikimi.

Bunu yazmışsınız mesela.
Hadi diyelim bir ay canınız istemedi ve hesaba 500 euro attınız. Sevgiliniz de 500 atacak ve o ay 1000 euro ile mi geçineceksiniz? Yoksa "aa olur mu hayatım, kendi paranı keyfince harcamak en doğal hakkın, bu ay ben 5500 euro atarım" mı diyecek?

Ve sevgiliniz sizden ayrı birikim yaparken siz neden kendiniz için birikim yapamıyorsunuz da bütün paranızı ortak hesaba atıyorsunuz?
Bu ay deneyin bakalım, 500 euro atın hesaba. Sonra görün ortada evlilik mi varmış ne varmış.

Sınırsız değil ama veriyorlar evet kredi kartı 😂karın tokluğuna kölemiyiz ayol evlenince
😂 vermeli tabi
Allahm ya
Esimi. Kredi kartı bende harcıyorum
Aile bütçesini hic dara koyacak harekette de. Bulunmadım
Evim colugun cocugun ihtiyaçlarını alıyorum
Konu sahibi S suy1 sende tutumlu birisin zaten
Sende ayni sekilde harcarsin
Ama oranın adetlerine uygun yetiştirilmişsiniz anladığım kadarıyla .
Bizim sizin kafayı anlamamız cok zor.
Ayrıca birlikte yasama fikrine cok saygılı karşılayan buyuk bir kesim sizin durumunuza niye bu kadar karşı çıkmış anlayamadım ben😅
Devletinde tanıdığı bir sevgililik hayatı yaşıyorsunuz siz.

Öncelikle, eşim dediğiniz adam eşiniz değil sevgiliniz. Bunu bir kabul edin artık. 200 kişi bir araya toplanıp yarınlar yokmuşçasına halay çektiniz ve takı takıldı diye evlenmiş olmuyorsunuz.

Sevgiliniz ortak hesabınızdan kendi yatırdığı tutarı çekip dükkan sahibi olmuş, buna da tamam. Aynı tutarı tekrar yatıracağını söylemiş. İnşallah yatırır.
Peki ya diğer şeyler?

Bunu yazmışsınız mesela.
Hadi diyelim bir ay canınız istemedi ve hesaba 500 euro attınız. Sevgiliniz de 500 atacak ve o ay 1000 euro ile mi geçineceksiniz? Yoksa "aa olur mu hayatım, kendi paranı keyfince harcamak en doğal hakkın, bu ay ben 5500 euro atarım" mı diyecek?

Ve sevgiliniz sizden ayrı birikim yaparken siz neden kendiniz için birikim yapamıyorsunuz da bütün paranızı ortak hesaba atıyorsunuz?
Bu ay deneyin bakalım, 500 euro atın hesaba. Sonra görün ortada evlilik mi varmış ne varmış.
Adam gayet hali vakti yerinde bir adam. Acaba neden mutfak masrafı kira faturalar vs kendi karşılamıyorda konu sahibinden yarı yarıya katkı bekliyor? Madem kadını seviyor niye maaşını istediğin gibi harca istediğin kadarını da kendi hesabında biriktir demiyor?niye adam istediği dükkanı alabiliyor da kadın istanbuldan istediği evi alamıyor?basbayağı hem duygusal hem de ekonomik şiddet var bu birliktelikte

😂 vermeli tabi
Allahm ya
Ayrıca birlikte yasama fikrine cok saygılı karşılayan buyuk bir kesim sizin durumunuza niye bu kadar karşı çıkmış anlayamadım ben😅
Kimse onun durumuna karşı çıkmadı ki?
Siz bütün yorumları okumamışsınız, yanlış anlamışsınız.
Konu sahibi ısrarla evli olduğunu iddia ediyor, birlikte yaşadığı adam olduğunu kabul etmiyor.

😂 vermeli tabi
Allahm ya
Kendini evli saydığı için karşıyız😅😀birlikte yaşayanlar ayrıca bebek istedikleri zaman evleniyorlar nikahsız bebek yapmıyorlar çevremde

Esim evlenmedi. Kesinlikle olmaz dedi.

Ailelerde ikna edemedi. Kendi ailesi de. Sadece imam nikahimiz var.

Konunun en başında kabul etmişti zaten.
Cümlenin absürtlüğüne bakınca anlaşılıyor saçmalık "eşim evlenmedi, kesinlikle olmaz dedi" :KK70:
Sonra bizde samenwonen var dedi, ısrarla birlikte yaşamak olduğunu söylesekte yok diyor biz evliyiz. Resmi nikah önemli değil diyor. Eşi şark kurnazı bi adam, nazik nazik kandırmış hanımefendiyi. Ben hayatımda böyle zeki görmedim saygıyla eğiliyorum.

S suy1 evin harcamaları ortak hesaptan yapılıyormuş 🤦🏼‍♀️ Bende tamamı birikim oluyor sanmıştım
Adam ne akıllı
Vay anasını sayın seyirciler demekten kendimi alamıyorum 😅
Madem öyle sizin bu durumdan memnun olduğunuzu varsayarak yorum
Yapıyorum
Nereye gidiyorsa sizde gidin
Alışveriş yaparken 3 e 5 e bakmayın
Beğendiğiniz herseyi alın
Masaja gidiyorsa yanına sizde takılın en azından ayda bir
Keyfinize bakın yani
Cok fazla 3 ün 5 in hesabını yapmayın
Ucak korkunuz yok yinede gitmiyorsunuz adamla
Ben olsam bi sakinleştirici alır yinede giderdim