Esim ve finansal hakkinda.

Konu sahibi yanlış anlamayın, yazdıklarımız sizin iyiliğiniz için. Peki Türkiyede resmi nikah kıyma gibi birşey olamaz mı? Hollanda da bu nikahı tanıtmak için bir girişimde bulunmazdınız ve bahsettiğimiz olumsuz sonuçlara da maruz kalmazdınız.

Haha cok tuaf. Esim 20 bin euro kazaniyor diyelim

20 bin aktarsin . Ben 3bin euro aktarayim. Eslik bu mu. Iyimis
Öyle davullu zurnalı, imam nikahlı, takılı vur patlasın çal oynasın düğün yaptıktan sonra böyle senin paran benim param işlerine girişilmesi tuhaf. Madem resmi nikah önemsiz, en başta neden ailecek adamı iknaya çalıştınız? Madem yaşantınız çok normal, neden kendinizi değersiz görüyorsunuz? Siz adamı kandıramayınca demişsiniz ki, iyisi mi kendimizi kandıralım o daha kolay.

eşlik bu? siz eş dediğiniz insanla hayatlarınızı birleştiriyorsunuz o fazla kazanıp onu da ortak kullanınca mı problem? arkadaşın olsa karşındaki insan o zaman ayrı. ama hayat arkadaşlığında nasıl eşlik bu mu diye soruyorsunuz? anneniz babanız nasıl yapıyor eşliği onu merak ettim? herkesin parası ayrı mı?

Esiniz anne babaya sormak istememe konusunda haklı
Ama sizin maas kadar ortak hesaba atip kalani kendine ayirmasi yanlis
Bir de o ortak paranin yarisini cekmesi "ben kendi koyduğum parayi sana sormadan çektim " demek gibi bir sey ki bu da ortak karar olmaliydi kafasına göre almamaliydi. Esiniz basina buyruk davraniyor ama siz ona tabi olun egosunda.
Ben parasal konuda eşinizi fazla cimri buldum.
Siz hic harcama yapmiyor musunuz, kiyafet vs almıyor musunuz?

Eşi değil , imam nikahlı sevgilisi

avrupa bizi kiskaniyor haha :)
Burda bazı arkadaşlarım var, geleneksel ailelerden gelmelerine rağmen beraber yaşayan sevgilileri ile, ailelerinin de haberi var. Ama ailenizin ağzını kapatmak için Avrupa 'nın göbeğinde imam nikahı imiş, takı imiş davul imiş zurna imiş bir ton müsamere ile uğraşan ve de en sonunda kendini de evli olduğuna inandıran biri olarak dalga geçmek de size düştü tabi.

Valla onca sayfayi okuyamam ama ilk birkac sayfayi okudum
Bir kere resmi olarak evli değilsiniz yani o ortak paradan kalan hakkiniz olan kısmı çekip ev alsaniz kimse "eş" dediginiz kisi de dahil hak sahibi olamaz.
Diger yandan da onu almayim bu gereksiz diye kendinizden kısıp tum maasi ortak hesaba atmanizla siz kendi kendinizi degersizlestiriyorsunuz.

Ne yorum yapsam bilemedim eşimin maaş kredi kartları bende 2 yıldır işsizim üstelik. Hiç aramızda böyle para muhabbetleri olmuyor. Bana cok garip geldi sizin evlilik.
Boşanma durumunda adam kendisine nafaka vermek zorunda kalır diye üzüldüğünden konu sahibi resmi nikah yapmıyor. Ahhh ahhhh nerede böyle fedakar kadınlar ülkemizde

Sizin bakis aciniz cok garip
Kendinizi ne kadar asagiladiginizin farkinda mısınız?
Madem adam 20 bin kazaniyor siz de ona yetişemediginiz icin neden tum paranizi ortaya koyuyorsunuz?
Mesela siz 2900 euroyu ortak hesaba atiyorsunuz ya, kiyafeti neyle alıyorsunuz? Kuaföre gitmiyor musunuz? Cilt bakimi sizin hakkiniz değil mi? Çantasi ayakkabisi hobileri vs derken insan kendine de bütçe ayırmalı bunu ne sekilde yaptiginizi cidden merak ettim.
Eş olmak adı üstünde eşit derecede sorumluluk alarak hayati paylaşmak demektir. Bu da ben 3 koydum sen de 3 koy değildir.
Ben evli değilim ama diyelim ki evlendim ve eşim 20 bin kazaniyor. O 20 bini koyar ben de 5 kazaniyorum onu koyarim ortak hesap eder 25 bin. Kira/kredi/kredi kartı/fatura/mutfak gibi giderler 10 bin desek kaldi 15. Birikime de diyelim de 8 attik kaldi 7, onu da ikiye boleriz kisi başı 3500 harcligimiz olur.
Bakin size basit matematik hesabi yaptım. Eş olmak budur, senin benim yoktur. Benim neyim varsa eşimin, eşimin neyi varsa benimdir, ortak karar alınır. Ev mi araba mi ne alinacaksa da ortak karar alınır, senin benim olmaz, ailelere ya da ev disindaki 3.kisilere sorulmaz.
Sizin evlilige bakis acinizda sorun var ki zaten evli değilsiniz; esim dediginiz adam da sizi maddi manevi sömürüyor.

Suy 1 artik burdaki yorumlara çok fazla kulak asma yoksa ilişkini sorgularsin .
Arkadaşlar Hollanda çok toleransli hoşgörülü ülke .
Orda mesela escinsel evlene bilir yada beraber yaşiyabilir.
Tr mümnkün olmadiği için şimdi yokmu sayilmasi gerek .
Inanmamak dalgami gecmek gerek.
Evlilik anlaşmasi gibi formalite yapmişlar ,demek ki orda çok fazla kullanilan bir eylem.
şöyleki kimse boşanmak için evlenmez lakin olabiliyor ve boşanma sayilarida gidikce artiyor.Sadece bu forumda her ikinci konu boşanmakla ilgili.
Hayat kimi nereye getireçegi belli olmaz .
Evet Tr kesinlikle resmi nikah şart ,çünkü mağdur olani koruyan başka yasalar yok .
Hollanda da varmiş.Anlamasi zor değil .
Birde resmi nikah bile güvence değil ,yapmak isteyen adam ex karisinida çocuklarinida parasiz pulsuz ortada birakir.
Evli olupta eşleriyle ilgilenmeyen kocalar dolu bu saylarda.
Bu insanin merhametine vicadanina kalmiş.

Suy1 sen en iyi konunu kapatirmak için rica et.
Nacizane tavsiyem kendine kişisel geliştirim kocu bul .
(persoonlijkheids ontwikkeling Couch)
Eşinle ayni yolda yürümeye bak..

Yoo biz araştırdık.bak Hollandayla hiiiiç alakamız olmamasına rağmen 2 günde oranın yasalarını da araştırıp hatim ettik, hatta çoğunu senden daha iyi anladık, yorumladık. ama tek farkımız şu ki sen okuduklarına değil birlikte yaşadığın adama inanmak zorundasın, biz değiliz...

Son düzenleme:
Böyle bir ihtimal yok zaten, korkmayın

Kimse hoşgörü üzerinden yorum yapmadı ki
Dikkat çeken şey çelişkili ifadeleri, evli olunmadığı halde evliyiz diye geçinilmesi, ve bence aslında maddi olarak manipüle edilerek kullanılıyor olması
Yani dese ki biz evli değiliz beraber yaşıyoruz veya maddi amaçlı evlilik yaptık
Yolunuz açık olsun deriz
Hem evli sanıp hem maddiyat için didik didik hesap yapıp ve bunun hepsini tamamen eşin mal varlığını kendinden korumak için yapıyor olması hayatın normal akışına uymuyor

Asla katılmıyorum eşcinsel evliliğin yasal olduğunu da biliyoruz uyuşturucu kullanmanın yasal olduğunu da Hollanda da merak etmeyin. Eşim iş gereği defalarca gitti anlattı. Avrupada da kadın hakları kişinin yasal hakları maddi hakları imkanları fazla bunu da biliyoruz . Ama evleniyorlar yahu insanlar . Böyle ince ince hesap yapmıyorlar . Gerekirse evlilik sözleşmesi yApıyorlar ama evleniyorlar. Yüz tane sevgili bulabilecek dünyanın en zengin insanları en ünlü insanları en dindarı en katoliği en ateisti en özgürlüğüne düşkünü de evleniyor. Konu sahibi de ailesi de gayet evlenmek istemiş adam yanaşmamış .Gayet okuduğumuzu doğru yorumluyoruz siz merak etmeyin

yorumuzun bazi yerlere katiliyorum .
Bence türkcesi yeterli olmadiği için arti düğün ve imam nikahi yapildiği için " evliyiz" sözcüğünü kullanmiş.Yurtdişina böyle sayiliyor,yoksa birine beraber yaşiyoruz nikahsizim çocuğum oldu deyin hakaret işitirsiniz.
Maddi yönden kullanildiğini zanetmiyorum .
Sevgilinin bir nevi güven sorunu olduğu ortada ama bana göre bu konu sahibine kişisel değil .
En iyi arkadaşi olsun babasi olsun güvenemiyor hissi veriyor.
Adam ne yaşamiz bilemeyiz .
Konu sahibi galiba sevgilisinin yeterli acik olmadiğini ve mal varliğini gizlediği için biraz rahatsiz olmuş .
Ayak uyduramadiği için kendini ezik hisetmiş .

Evlilik demek bir hayatı beraber yaşayıp yükünü ortak paylaşmak demektir . Sen az ben fazla kazanıyorum , sen bu kadar harcayabilir ben bu kadar harcayabilirim demek degil kesinlikle . İşsiz kaldırdınız da ortak hesaba katkınız olmayacak . O zaman da aç mı kalacaksınız ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…