Esim ve finansal hakkinda.

evet bir mal alacaksanız bu beraber olması lazım. burada anlatılanlardan biri de bu :halay:

Bende 2 gundur onu diyorum.
Sadece ortak olan hesaptaki para ile ode 3 senedir beraber biriktirdigimiz para ile. Suan esim de dukkan aldi ( daha cok dukkan almayi planliyor ve kendi imkanlariyla ) nakitte olmadigi icin ve bana kizdigi icin ortak hesaptaki yari parasini cekti. Bunu 6 ay icinde geri koyacak ve bi mal ( tr den bir ev ) aldigimizda ikimizin uzerine olacak ki bu da beraber kazandigimiz icin.

Dalga gecmeden ziyade kör gözleri açma operasyonu yapıldı sayfalarca. Konu sahibi degersizliginin ve finansal acıdan bir haksizlik hissindeydi hakli olarak.
Konuyu baştan sona okursaniz bunun bir şirket evliliği oldugunu görürsünüz. Ben maasimin tamamini o verdigim oranda veriyor. Birde adamin maasini bilmiyoruz. Ya ben kocamin finansal olarak aylik kac euro kazandigini bile bilmiyorum aslında.

Adamin güven sorunu varmis. Benimle samenwonen yaparken güveniyor nedense. Ben adamin maasini bile bilmiyorum asıl kadinin güven sorunu olmasi lazim.

Normal bi is yerinde calismiyorki, kendi isi, her ay degisik yani donem donem degisiyor cok mal sattigi oluyor veya az onu her ay soramamki. Canim kac lira kazandin bu ay ? Kac urun sattin nasil oldu gibisinden.

Insanlarin bildig market falan calistirmiyorki hergun parayi sayip eve gelsin.

Bizim birikimiziz zaten esim nakitte olmadigi icin kullandi. Yoksa esim 3 senedir ellemiyor ne yaparsan yap diyor ama bi mal alacaksan bu beraber olmasi lazim cunku beraber biriktirdik. Adam neden ben esimin ortak olan hesaptan cekmiyim kafasinda ve burda basladi sorunlar. ay sorry esim diyorum sevgilim :)
Sevgiliniz o parayı ne yaparsan yap mı diyor?
Tamam o zaman o hesaptaki paranın tamamını alın ve İstanbul'dan istediğiniz evi alın.
Gerçi eşiniz(!)"seninle ortak yatırım istemiyorum" diyor ama yine de bi deneyin şansınızı.

Cunku evlenmek ortakliktir diyor.
Ben kimseyle ortak olmak istemiyorum diyor.

Ya siz çok çelişkilisiniz ya da sevgiliniz.

Sevgiliniz o parayı ne yaparsan yap mı diyor?
Tamam o zaman o hesaptaki paranın tamamını alın ve İstanbul'dan istediğiniz evi alın.
Gerçi eşiniz(!)"seninle ortak yatırım istemiyorum" diyor ama yine de bi deneyin şansınızı.

Ya siz çok çelişkilisiniz ya da sevgiliniz.

istedigim evi suan alamamki. Param yetmiyor daha oncede dedim ama

Sevgilim kendi kazandigi mal diyor kimseyle ortak olmak istemiyorum diye.

Yani ortak hesaptaki para suan benim oldugu icin ne yaparsam yaparim, ev de alirim arabada.
Kendi ustume ama o da yarisini oderse ozaman ikimizin ustune olacak.

Sadece ortak olan hesaptaki para ile ode 3 senedir beraber biriktirdigimiz para ile. Suan esim de dukkan aldi ( daha cok dukkan almayi planliyor ve kendi imkanlariyla ) nakitte olmadigi icin ve bana kizdigi icin ortak hesaptaki yari parasini cekti. Bunu 6 ay icinde geri koyacak ve bi mal ( tr den bir ev ) aldigimizda ikimizin uzerine olacak ki bu da beraber kazandigimiz icin.
ben size bir soru sormuştum. anne babanız nasıl yapıyor bu eşliği? ikisinin hesabı ayrı mı?

Normal bi is yerinde calismiyorki, kendi isi, her ay degisik yani donem donem degisiyor cok mal sattigi oluyor veya az onu her ay soramamki. Canim kac lira kazandin bu ay ? Kac urun sattin nasil oldu gibisinden.

Elbette dış kapının mandalı olan insanlar bu soruları soramaz. Eşler sorar ve çok çok çok normal.
Siz dış kapı mandalı mısınız?

3000*(12*3)+(108000/2) =162000 eşinize kalacağı para size ise kalacak para 54000 euro . Tabi bu sadece ortak hesap paylaşımın. Bencede olması gereken bu . Sonuçta resmî evlilik yok ve adam aldığı dükkanları kim bilir kimin üzerine yapıyordur 🙄

Elbette dış kapının mandalı olan insanlar bu soruları soramaz. Eşler sorar ve çok çok çok normal.
Siz dış kapı mandalı mısınız?

Her ay sormam ben oyle karakterde insan degilim. Elbette az cok biliyorum yani ama kurus kurusuna kadar degil.

Yani ortak hesaptaki para suan benim oldugu icin ne yaparsam yaparim, ev de alirim arabada.
Hah işte ortaklık.
Sonunda bee.
Bu evlilik değil ortaklık.
Para katarsanız ikinizin para katmazsanız sadece onun.
Evlilikte böyle senin benim yok, biri evde çalışırken diğeri evde çalışıyor iş yapıyor.

Adam size bir evin yarı parasını hediye etmeye kıyamıyor ama bir sürü dükkan alıyor. Zaten euroyu tl ye çevirince adam 7 ayda kazanıyor o parayı😂

İyi de size al ne yaparsan yap demiş sevgiliniz.
Dükkan almayıp sizin istediğiniz evi alsaydı.

Ya gerçekten algılama sorununuz var ya da çok ağır manipüle ediliyorsunuz.

Kendisinin aldığı iş yerleri onun adına ama size alınacak ev neden ortak tapu oluyor? Siz evliyseniz neden bir evi size çok görüyor. Al hayatım bu ev senin gelecek için garantin olsun demiyor? Çünkü sizi karısı olarak görmüyor.

3000*(12*3)+(108000/2) =162000 eşinize kalacağı para size ise kalacak para 54000 euro . Tabi bu sadece ortak hesap paylaşımın. Bencede olması gereken bu . Sonuçta resmî evlilik yok ve adam aldığı dükkanları kim bilir kimin üzerine yapıyordur 🙄
Dukkanlar kendi uzerine sirket ustune yapiyor vergi az oduyor ve plani zaten fazla kira geliri ve 3-5 seneye ''kira gelir ile ' rahat yasamak

Biz normal eşler, soruyoruz işte. :olamaz:

yok ayni ama onlarin geliri ayni
babanıza sorun bakalım, geliri annenizden yüksek olsa kendi kazancıyla kafasına göre asla annenize danışmadan bir şey yapar mı? 3 3 alıyorsak öyle ekleyelim, ben 5 alıyorsam 2si seni ilgilendirmez der mi? çok merak ettim.

benim de eşim ticaretle uğraşıyor, ben çalışmıyorum. öyleyse benim hiçbir şeyim yok demektir. sizin için de eşlik bu. aman diyeyim sevgiliniz çalışmanızı istemiyormuş ya uyup çalışmamazlık yapmayın.

X