Eşimden mektup!! Doktor kadınlar lütfen yardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
eşinizin yazdıklarından sonra yoğunluğunuzu anlatmanızın bir önemi kalmadı.

çünkü o kadar yoğunluk içinde nelere vakit ayırabildiğinizi yazmış eşiniz.

durum çok ortada.dizi yerine eşinizi,spor yerine eşinizi tercih etmezseniz korktuğunuz başınıza gelecek.
evet herkesin kendine ait küçükte olsa bir yaşam alanı olsun.ama spora 3 değil 1 gidin.haftada 4 dizi değil 1 takip edin.
çözüm sizde.

Bizde eşimle sık sık bu sorunları yaşıyoruz.gün boyu aramıyorum,akşam başka işlerle meşgul oluyorum,kendimle alakalı faaliyetlerim çok olduğu zamanlarda özellikle.çocuk gibi küsüyordu bana:KK43:son bir yıldır toparladım evde spor yapıyorum,hafta sonlarıda onunla kalmaya özen gösteriyorum.hep ben merkezciliğimden uzaklaşıyorum,onunda isteklerine önem veriyorum.önceleri anladım ki ben bu adamla bişi yapmaktan hoşlanmıyormuşum .ama artık çok şükür aştık...birliktede çok güzel şeyler yapbiliyormuşuz.

Eşin kendini mükemmel ifade etmiş bence. Bu mektuptan tek anladığım senden ilgi bekliyor. Açık net.

Seni gerçekten seviyormuş gibi duruyor yazdıklarına bakılırsa hissettiklerini ve isteklerini incitmeden suçlamadan ifade etmeye çalışmış

Sevgi aşk aile vs sevigiyle ilgiyle beslenen olgulardır o nedenle vakit kaybetmeden harekete geçmeni öneririm.

Not: Sadece bu mektuba dayanarak söylüyorum çok şanslısın bu şansı heba etme bunun için bazı fedakarlıklar yapman gerekse de.

Olayların öncesini bilmiyoruz,haklı veya haksız ama gayet içten ve net söylemiş isteklerini.Daha kötü olmak istemiyor,sizinle güzel vakit geçirmek istiyor.Her erkek istediklerini bukadar içten ifade edemez.Bence her cümlesini düşünerek tek tek okuyun.Kocanızın size ihtiyacı var.

Guzel diyorsunuz da.iki uç ayakkabısı aynı anda kapının onunde olur iceride tabiki.son zamanlarda kaldırmaya başladı giyinmediklerini ama bu sefer de kalan tek ayakkabının ucu halıya geliyor Hali kirleniyor.temizligi ben yapmıyorum ama yinede kızıyorum.
Bulaşık yıkamaz.ama yediğini toplar lavaboya koyar.
Saksıda domates biber yetiştirmeye bayılır.ama etraf hep toprak böcek oldugu icin çıldırıyorum yalnız bırakıyorum.buna kızıyor.
O cicek ekerken ben dizi izlemek istiyorum.buna kızıyor.

Şu mektuptan sonra oturup ''harika bi eşe sahibim'' diye mutlu mutlu devam etmeliydiniz :)
Sizi, sadece sizin ilginizi isteyen açık yüreklilikle, kendini çok iyi ifade eden ve sizi hiç kırmamaya çalışıp aynı ölçüde seven bir eşiniz var..
Maşallah.
Yani zamanınızdan ayıracaksınız bu kadar basit.
Mesela instigram mı nedir, onu oynayasın diye değil demiş eşiniz, e bi zahmet o vakti eşinize ayırın.

eşiniz haklı bence
her ikinizin de işleri yoğun ve yorucu sanırım öyle söylemişsiniz.
peki işten arta kalan zamanlar?

evet evlilik dahi olsa iki kişinin tam anlamıyla birbirlerine tabi yaşamaları iyi değil ama her koşulda önceliğiniz yuvanız olmalı.

adamcağız sizden sadece ikinize ait bir zaman istiyor
evliliğinizi kurtarmaya çalışıyor
alternatifler sunuyor
bir de oturup mektup yazmış yazık
bence eşinize O'nun gerçekten eşiniz olduğunuzu hissettirmeniz lazım.
biraz kendinizden fedakarlık edin
eşiniz bunu hak ediyor

Birde şu diyet olayını fazla abartmadan yapalim bayanlar lutfen. .birgün diyet bozuldu diye 5 kilo almıyoruz ki;-) bende dikkat ediyorum çokta kilo verdim ama evde eşime ve 2 kizima herşeyi yaptım kendim yemeden. .erkekler diyet ten bahsetmek ten hiç hoşlanmıyorlar, bahsedip dursam eşimde geriliyor. .kendi yapamıyorda:-)

Guzel diyorsunuz da.iki uç ayakkabısı aynı anda kapının onunde olur iceride tabiki.son zamanlarda kaldırmaya başladı giyinmediklerini ama bu sefer de kalan tek ayakkabının ucu halıya geliyor Hali kirleniyor.temizligi ben yapmıyorum ama yinede kızıyorum.
Saksıda domates biber yetiştirmeye bayılır.ama etraf hep toprak böcek oldugu icin çıldırıyorum yalnız bırakıyorum.buna kızıyor.

Bütün bunlar sudan seyler. Konuşarak halledilebilir.

Artık teknoloji çağında yaşıyoruz. Diziyi internetten de izleyebilirsiniz.

Ben sırf eski eşimin gönlü olsun diye playstation oyunları öğrenip, galatasarayın ilk 11ini ezberlemiştim :KK1:

Kaçan kovalayan meselesine döndürmeyin ilişkinizi.Eşniz çok yıpranır ve birgün bıkar.İlşkide karşılıklı doyum almak gerek.O şuan doyum almıyor.Ve çok güzel ifade etmiş kendini..

Son düzenleme:
Merhaba,
forumda yeniyim ama yıllardır hep okurdum.bir problemim var severek evlendik, 15 yıldır birbirimizi tanırız 10 yıldır birlikteyiz 2 yıldır evliyiz.
Ancak bir problemimiz var ki zamanımız yok.Ben doktorum eşim de yoğun çalıişan bir mühendis.
Bana bir mektup yazmış en son.aşağıda paylaşacağım lütfen yorumlarınızı ve yardımlarınızı esirgemeyin.Evliliğim bitsin istemiyorum ama olmuyor da.

mektup :
Bizim bazı şeyleri konuşmamız lazım, konuşamadığımız ve netleştiremediğimiz için sürekli yarıda bırakıp gidiyoruz.Muhtemelen yine konuşamayacağız o yüzden ben söyleyeceklerimi söyleyim sonrasında sen de düşün, bir adım da olsa ilerleyelim.
Çok bıktığım şeyler var, ne yapsam sana yetmiyor senin her dediğini yapsam birşeyi yapmadığımda bıktımda bıktım diye başlıyorsun.Dün kasıtlı olarak takmadım kulaklığı.Sırf sen tv izlerken 'istemediğim şeyi yapmamı isteme' dedin diye.Ben senin her dediğini ikiletmediğim için sen bana hiçbir yükün, yaptırımın, özgür hareket etmemi engellemen yokmuş gibi sanıyorsun.Ama herşeyimi senin isteğine göre şekillendiriyorum ben.Bunu gör.Buna karşın sen evde ben yokmuşum gibi davandın.Tek basınaymıssın gibi.Sürekli hayatının dışında olmaktan rahatsızım.Bende yatakta tek basımaymısım gibi izledim maçımı, sana nasıl rahatsızlık verdi.Aynısını bana yaşatıyorsun.Senin yaptıklarına senin yönteminle karşılık verdim.Bu şekilde devam ederse bu sadece bizi birbirimizden uzaklaştırır.
Bu yüzden bazı önerilerim olacak.
Ben sana neden hiçbirşeye izin vermiyorum? Neden? Nereye gittiğine ne yaptığına.. Çünkü herşey benden gidiyor.Benim zamanımdan.Hep benden.İşten erken çıktığında ne yaptığına karışıyor muyum, Ne harcadığına, arkadaşlarınla yemeklere gitmene, annene gitmene hiçbirşeye müdahil olmuyorum.Ne zaman benden gidiyor ve sen benden gideni yerine koymaya da hiç uğraşmıyorsun.İşte o zaman kavga çıkıyor.Spora bile izin vermiyordum çünkü benim zamanımı kullanıyorsun.Kendin vakit yaratmıyorsun ki benim vaktimi kullanıyorsun.
Pişman mıyım evet pişmanım git dediğim için.Tam koptuk birbirimizden çünkü.Eskiden bir yemek yapardık birlikte olurduk şimdi diyet miyet dalgasına güzel yemek te yemez olduk.hayatımızın tadı tuzu kalmadı iyice.
Zaten yoğun çalışıyorsun, akşama kadar yoruluyorsun.koştur koştur spora git eve gel salata yanına bişeyler yap duş al pilin bitiyor.O kadar yorgunluktan sonra ne yapsan zoraki yapıyorsun yada hiç yapmıyorsun koltuğa sızıp kalıyorsun.

PEKİ BEN HAYATININ NERESİNDEYİM ?

Her seferinde beklentiyle eve gelip duvara toslamaktan gerçekten çok sıkıldım.Tümgün bende yoruluyorum eve geldiğimde bana bakan bir çift göz bekliyorum.Her seferinde yarısına kadar kısık, yorgun yada hasta iki göz görüyorum.Enerjimi daha da düşürüyor.
Çok sorguladım kendimi senden yada şöyle söyleyim insan eşinden bunları beklememeli mi acaba diye, çok mu şey bekliyorum diye.Çünkü ben normalde çok ilgi beklerim.Normu 100 se ben 200 beklesem bile 50 alıyorum.Bu da 300 bekleyim ki 75 alıym diye düşünmeme sebep oluyor.Ben senden her dilendiğimde daha da az almaya başlıyorum, her daha az aldığımda daha çok bağırıyorum artık duyarsız kavgalara dönüşüyor bu ve sonunda dün olduğu gibi tam iletişimimiz kopuyor.

Ben sana her müsade ettiğimde benden gidiyor.Kendimi düşündüğüm için sıkıyorum seni hep.Evlenmeden önce sondan birkaç öncedeydim çünkü dışarıda görüşmek zorundaydık, şimdi evde görüyorum nede olsa diye düşünüyorsun sanırım.En sondayım.Dinlenme zamanında görüyorsun beni.Senle görüşmek için illa dışarı mı çıkmam lazım.Yarın başka bir isteğin olacak ben yine peki diyecem üzülme diye yine yalnız kalan tek kalan ben olacam.Çocuk yapmak istemiyorum çünkü çocuk olursa ben tek yaşamaya mahkum olacam.Bu belli.Hayatının hep en son sırasındayım çünkü.Listenin üstü zamana ve duruma göre değişiyor ama benim yerim hiç değişmiyor hep en sondayım.
Hep posası kalıyor bana.

Nereye kadar diye düşünüyorum hep, bu ne kadar böyle devam eder ben ne kadar daha senden dilenirim.Bir süre sonra bunlar da fayda etmez bunlara da duyarsızlaşırız sevgi kalmaz.Ben yanlış yapmak istemiyorum.Elimden geleni yapayım sonra bana bilmiyordum neden söylemedin deme diye anlatıyorum.Sürprizlerden sıkıldım ben sana her benle ol dediğimde başka şeylerin önüme geçmesinden çok sıkıldım.

Yazacak çok şey var akşama kadar yazsam bitmez, umarım biraz olsun anlarsın.Ben her beklentiye girdiğimde duvara toslamaktan sıkıldım.İnsanın eşinden yanında olmasını istemesi yanlışsa bunu da bana söyle beklentilerimi revize edeyim.Çünkü benim biraz ilgiye ihtiyacım var.Bana portakal soyacak birine ihtiiyacım var.Benle oturup maç izleyecek birine ihtyacım var.Sadece benim ilgimi çeken birşeyi benimle paylaşacak birine ihtiyacım var.Seni çok sevdim hala da seviyorum.Zaman geçiyor, yarın 40 50 yaşlarına geleceğiz ve ben sana hiç doymamış seni hiç yaşamamış biri olarak kalmak istemiyorum böyle ölmek istemiyorum.Herkes sevmek sevilmek ister ben ömrüm araya gitsin istemiyorum.Benimle ilgilen istiyorum.

Evde o kadar işi yapıyor olmam yardım eden eş imajı çizmek istediğimden falan değil, çamaşırı yıkıyor, asıp topluyor, yemeğe yardım ediyorsam bir an önce bitir de kendinle ilgilen instagram oyna dizi izle diye değil.Bana kal diye.Benle otur diye.Sen benle ilgilenmezsen ben de bunları tabiki yapmayacağım.Bana bahane sunma o var bu var bilmemne diye.Benle ilgilendikten sonra arta kalan vaktin neye yetiyorsa onu yap, iş bittikten sonra arta kalan vakitte bana faydalı olamıyorsun çünkü.Ben senden sürekli iş bekleyen biri değilim, yemeği zaten annemden alıyorum, temizliği kadın yapıyor, çamaşırı da hallediyorum çoğu kez.ama çiçek ekecem gel yanımda dur dediğimde de laf etme.Sana zaten iş yap demiyorum yanımda dur diyorum.Buna da kavga çıkarırsan ben ne yapayım daha.Bana bişey söyle onu yapayım.

Her türlü çözüme hazırım ama bir çözüm bulalım.Bende kendi hayatıma bakmaya başlarsam hiç toparlanmaz.Nöbet listesi bir ay önceden belli oluyor.Bene ayıracağın vakti belirle mesela on nisan akşam 7-10 benim olsun veya ikinci boş pazarın benim olsun.Benim hayatında bir yerim olsun.Bende o zamana boşboş oturacak bile olsak beklentiye girdikten sonra üzülmeyim.Benle ilgileniyor ol.
Böylece ayda bana ayırdığın vakti de görmüş oluruz ben haksız mıymışım görmüş olursun.
Ama bu kavgalar bitmezse sıkıntı büyüyecek.Sen her ben ilgi istediğimde bana bağıramazsın.Kavga çıkarıp sonra bana benle niye kavga ediyorsun diyemezsin.Bana bir çözüm bulman lazım.

Arkadaşlar mektup bu.kim haklı lütfen yardım edin

ne guzel anlatmış derdini isteğini.bir çocuk gibi üzüldüm açıkcası niye mi üzüldüm sizi bu kadar önemseyen biri için daha fazla çabalamadıgınız için.erkekler çocuk gibidir derler yaa burda onu daha çok gördüm

Normal vakit geçirseniz bukadar yokluğunuzu hissedip çiçek ekerken yanınızda istemez.Ama hayatında yok gibisiniz onun.Yazdıklarından anlıyorum ki.

hayat toza toprağa kafayı takacak kadar uzun değil maalesef.gözmezden gelin.bu durumla eğlenip gülebilirsiniz bile.
ki ben çok titiz olmama rağmen söylüyorum bunları.çünkü biliyorum ki hayat kısa.
siz doktormuşsunuz.bunu benden iyi bilirsiniz:KK66:

Birde şu diyet olayını fazla abartmadan yapalim bayanlar lutfen. .birgün diyet bozuldu diye 5 kilo almıyoruz ki;-) bende dikkat ediyorum çokta kilo verdim ama evde eşime ve 2 kizima herşeyi yaptım kendim yemeden. .erkekler diyet ten bahsetmek ten hiç hoşlanmıyorlar, bahsedip dursam eşimde geriliyor. .kendi yapamıyorda:-)

Salata yiyoruz diye sikayet etmiyor.cok guzel yemek yapar zaten.derdi yemek degil domates ekmek yap ama bana yemek yaptım yoruldum deme diyor.varsa yoksa kendi.tek derdi bu.

Vaktiniz bu kadar değerliyse TV'yi evden kaldırarak ilk adımı atın bence.

TV , instagram, facebook hiç birisi elzem değil. Bunlara ayırdığınız zamanı eşinizle geçirebilirsiniz.

Adam kendini müthiş ifade etmiş; sizin de benzer bir mektupla yanıtınız yoksa, buradan size hak vermek zor olacak. Anlattığına göre sanki o yokmuş gibi yaşıyorsunuz, kavgalar hariç.

Eşin çok haklı, gözlerim doldu okurken :KK43:
Benim eşim de çok çalışıyor ve ben o kadar iyi anlıyorum ki eşini
İnsan ufacık zamanını başka yere çar çur etmek istemiyor onla geçecek olan zamanından feragat edemiyor
Açık açık ilgiye muhtacım diyor eşin, hem de böylesine güzel ve çözüm sunan bir dille..

Salata yiyoruz diye sikayet etmiyor.cok guzel yemek yapar zaten.derdi yemek degil domates ekmek yap ama bana yemek yaptım yoruldum deme diyor.varsa yoksa kendi.tek derdi bu.

demeyin zor değil inanın bu.onun beklediği yorgundum ama aşkım senin için yaptım, hatta seni gorunce yorgunlugumu unuttum demenizi bekliyor.yani aslında normalde de boyle hissetmeniz lazım daha yeni evlisiniz uzun süreli ilişkinin de bu noktaya gelmeniz de payı var

Herşey bu kadar ortada açık ve netken nasıl kim haklı diye sorabiliyorsunuz.
Doktor olduğunuza göre, eğitiminizden söylenileni çok iyi anlayabilecek zekaya sahip olduğunuz aşikar.

Anladım. .beraber yemek yapalım fln demiş ya ondan salata fln dedim..bence siz artık vakit ayırıp bu sorunu aşacak siniz:-) seviyorsunuz birbirinizi. .Allah başka dert vermesin. .

Esiniz aslinda kadinlarin yakindigi dertten,ilgisizlikten yakiniyor bir erkek olarak.
Sasirdim dogrusu ve esinize gipta ettim.

Lütfen esinizin kiymetini bilin diziye kk'ne veya arkadaslariniza ayiracaginiz zamandan kisip,ona zaman ayirin.
Emin olun bircok kadin sizin esinizin düsüncelerine sahip bir es hayal ediyordur:nazar:
Rabbim mutluluklar versin :)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X