Eşimden nefret etmeye başladım

Felsefemiz; yatakta yatacak kadar duzgun yer,mutfak masasinda sigacak kadar masada yer ve yeterli tabak ,catal ve salonda oturacak kadar yaşam alani olsun yeterr :)
İlk evim canlandı gözümde. Çok güzel minimalistti. Şimdi her yer ıvır zıvır.

Ne biliyim kızlar sizin hiç lavaboda bulaşık bırakıp yattığınız yarın yıkadığınız olmadı mı? ya da kuruyan çamaşırların 2-3 gün katlanmak için sepette beklediği olmadı mı?. Ya da atıyorum işten gelince can havliyle bütün işleri bitirip öyle mi oturuyorsunuz. ya da pazar günleri 2-3 saat keyif yapıp işlere başlamanın kime ne zararı var ki?
Bulaşıklar yıkanamayınca yada çamaşırlar katlan mayınca dünya durmuyor. ben çok denedim durmadı valla

Kendi niye yapmıyor.. söylendiği zaman desene ağzın değil elin çalışsin diye!
Benin eşimde temizlik hastası ben evden çalışıyorum istediğin saatler arasında.
Yine bazen evi bok goturuyor gelip kendi yapiyor.
Benden önemli mi rahatsiz olan yapar..

5 haftalik hamileyim dün mutfagi daginik birakip yartim sabah kalktim tertemizdi.. ama esim sunu cok iyi biliyor ağzını actigi an bu konuda ortalik daha cok karisir. Elimi bir daha hic birseye surmem

E Esrossss konuyu açıp kaçmışsınız:) Akşam nasıl geçti?
Acaba eşiniz bilerek bu kadar çok üzerinize geliyor olabilir mi?
Çünkü siz çocuk çok istiyordunuz ama o olmasın diye diretiyordu.
Çocuk olunca daha zor olacağını düşünüp vazgeçmenizi sağlamaya mı çalışıyor acaba?
Evet saçma bi düşünce ama zaten eşinizin şimdiki yaptıkları da saçma:)

Erkeğin dırdırcısı da asla çekilmez. Beyefendi çok rahatsız oluyorsa kendi yapsın. Ama siz de erken geliyormuşsunuz işte şöyle bi toparlayın ondan sonra yapın keyfinizi. hem işiniz biter hem de kafanız rahat olur.

yapma kısaca hiçbir şey yapma

söylensin söylensin dursun

bulaşık lavaboda kalmış diye söylendiği ilk günden sonra hiç bulaşık yıkamam olur biter

mutfak masasında dün akşam yemeğinin tabağı bardağı duruyor şu anda

yıkanan çamaşırlar da durabilir koltukta da bugün yok

ev temizliğine de yardımcım var haftada bir geliyor temizlediği kadar

siz de bunu hayatınıza dahil edin daha az huzursuz olursunuz

Eşiniz titiz değil bence,söylenmek için yer arıyor.Böyle bir şeye taktı mı takan,7/24 kontrol eden biriyle yaşamak çok zor,Allah yardımcınız olsun.

Merhaba hanımlar geçenlerde çocuk takıntım diye bir konu açmıştım hatırlarsınız. Ama eşimle öyle bir noktaya geldik ki çocuktan önce çok büyük sorunlarımız var ya da ben mi abartıyorum sizce.

Öğretmenim. Saat 3 gibi evde oluyorum. Eşime göre öğretmenlik dünyanın en kolay mesleği ne yapıyorum taş mı taşıyorum da bu kadar yoruluyorum.
Ama ben eve gelince bir kaç saat kestirmeden kendime gelemiyorum diğer türlü saat 9 olmadan uyku moduna geçiyorum sersem gibi geziyorum.
Neyse okuldan gelince biraz uyuyup kendimi toplayıp kalkıp yemek yapıyorum yemek yeniyor toplanıyor anca yatma vakti geliyor. Hafta sonu da genel bir temizlik yapmaya çalışıyorum.

Ama eşim beni bu temizlik konusunda o kadar kırıp döküyor ki. Kendisi çok titiz birisi. Ne biliyim kızlar sizin hiç lavaboda bulaşık bırakıp yattığınız yarın yıkadığınız olmadı mı? ya da kuruyan çamaşırların 2-3 gün katlanmak için sepette beklediği olmadı mı?. Ya da atıyorum işten gelince can havliyle bütün işleri bitirip öyle mi oturuyorsunuz. ya da pazar günleri 2-3 saat keyif yapıp işlere başlamanın kime ne zararı var ki?

Ama eşim bunların hepsini devlet meselesi haline getiriyor. Bana bağırıyor çağırıyor beni pislikle düzensizlikle eleştiriyor. Hal böyle olunca benim içimden hiç bir şey yapmak gelmiyor. İnanın sırf inattan 15 gündür tuvalet banyo yıkamadım. Motivasyonumu enerjimi sömürüyor bu adam.

Kendi de yapar ev süpürür bulaşık yıkar. Yapmasın evi bok götürsün ama yeter ki sussun. Evimde diken üstündeyim. Bana resmen psikolojik şiddet uyguluyor.

İş varken oturulmazmış elimde telefon ne halta yarıyormuşum. Her gece yatmadan lavabo kontrol etmeler içinde bulaşık var mı diye. Yaptığım işi kontrol edip beğenmemeler daha neler neler.

Dün akşam yine benzer konuda kavga ettik. Çöpün dolu olup olmadığını kontrol etmek ve dökmek kendisinin görevi. Dün akşam bulaşıkları sıyırıcam baktım çöp ağzına kadar dolu. Kendisi de pc başında oyun oynuyor. Dedim bak hayatım çöp boşaltılmamış ama ben bi poşet açarım ne olacak ki bu saatte çıkma ufak tefek aksamalar oluyormuş di mi insanlık hali hoşgörmek falan lazım dedim. Ama sonra düşündüm aynı şeyi ben yapsam adam bana sen görevini yapma oyun oyna tembelsin şöylesin böylesin açar ağzını yumar gözünü.

Kendimi enayi gibi hissettim ben de herşeye yüzde yüz tolerans var çok büyük bir şey olmadıkça. Ama benim en ufak bir hata yapma lüksüm yok. Söyleyin bana ben mi çok düzensiz pisim yoksa eşim mi abartıyor. 6 aylık evliyim çalışıyorum elimden bunlardan geliyor.bu kadar beni kıracak üzecek sebepler mi bunlar.? Benim psikolojimi bozdu bugün boş günümdü koltuktan bile kalkmadım. Yemek dahi yapmadım. Birazdan gelince yine bir yaygara kopar. Yanında çalışanlara kardeşlerine herkese karşı böyle annesi yüzünden çok titiz takıntılı yetiştirilmiş. Ama ben dayanamam daha fazla söyleyin bana ne yapayım
valla bu anlattığınız aynı benım eşim ve benım yaşadıklarım gerçekten çok bunaltıcı ve incitici..hele çocuk olunca birde çocuk ile ilgili karışmaları yok mu adamı bogasım geliyor

Cocugumuz dogana kadar calisiyordum, simdi evdeyim. Evdeki is yukunun bolusulmesini benim calisip calismamama gore yapmiyoruz,o evde ortak yasadigimiz icin her zaman bolusuyoruz. Benim yaptigim seyler belli esiminkiler belli. Simdi bir de cocuk eklendi,ona da ortaklasa bakiyoruz.
Bence esinize resti cekin,evi ustunuze dikmemisler ya,neden butun is size ait olsun? Yapmak istemediginizde de beraber tembellik yapin. Ama once beraber terapi gormeniz sart

sorununu cevabı ve cözümü yine sorununun icinde; sen onun yaptigi hatalari bosvermişlikleri hoş karsilayip alttan aldikca o srnin uzerine daha cok gelecek.
tavrini koy. karsisinda cocuk yok aptal yok cahil biri de yok. kendini ezdirme sana bagirmasina asla izin verme. sen calisan birisin.
ha genel olarak temizsen tamam haklisin. ama şu her taraf yag baglamis istif istif cıkı cıkı köse bucak, o tiplerdensen adam hakli 🙂

Öğrenci evinden hallicedir evim.
En sevdiğim şey battaniye altında cips yiyerek dizi keyfi yapmak.
Boş cips paketi bir kenarda kalır yanında boş kirli fincan,
kanepe üzerinde kırıntılar..

Sabah işe giderken çıkardığım pijamaları aceleden çoğu zaman katlamam bile..

Eğer canım sıkkınsa ya da çok yorgunsam bulaşıklarım tezgahta birikir.
Ben öylece uyurum..
Ocak silinmeyi bekler.
Ütüm birikir.
Kurumuş çamaşırlar bir hafta boyu askıda bekler.
Hatta ordan ala ala kirletebilirim de..
Doğru düzgün yemek pişirmem.
Bir iki çeşit, bazen üç gün aynı yemek..

Dağınıklık beni rahatsız etmez.
Farkında olmadan dağınık yaşarım.
İhmal etmediğim tek şey tuvalet yıkamak..
Ertelemem fazla fazla yaparım.
Kalan her şeyi keyfime göre...

Türlü yamukları olan eşime de bunca yıl katlanmışsam heralde onun
beni şu konular için asla üzmemesidir.

Üstelik bana göre fazlasıyla düzenli biridir.

Çalışıyorum ben, çok bile iyiyim..
Beğenmeyen eve gelmesin.

Şükür kendim gibi birileri de varmış :)

X