Eşime aşkım diyen kv

Ben erkek kuzenlerime aşkım, bebeğim diye hitap ederim. Kaldı ki annesi bahsettiğiniz kişi. Bunun dışında sürekli aramaları, her şeyden kayınvalidenizin haberdar olması fazla ondan bende hoşlanmazdım.

Beni kötü gelin ilan edenler olmuş ☺️ tabiki herkesle ortak paydada buluşmak zorunda değiliz kayınvalidemi kıskanmıyorum eşimle zırt pırt görüşebilirde beni ilgilendirmiyor benim alanıma müdahale etmediği sürece, şimdiye kadar da hitap şekli beni rahatsız etmedi son zamanlara kadar. Durup dururken problem çıkaran bir insan da değilim 6 senedir evliyiz çıkarsaydım şimdiye kadar çıkarırdım görümcemin laf sokmalarını görmezden geldim hep. Eşimde şahit. Kayınvalidemin tatlı tatlı düzenime karışmasını da güzellikle hallettim hep. Görümcem abisini cüzdan gibi görür 10 mesajından 6sında link göndermiştir bana şunu al diye. Üniversitede okuyor başka şehirde yurtta kalamıyor diye ev tuttular ev dizdiler dün ki tartışmada öğreniyorum ki eşyaları eşim almış babası taksit taksit geri ödeyecekmiş. Kayınpederim araba modelini yükseltmek istiyordu. Eşim destek çıkacakmış. Finansal olarak o kadar yukarı çıkamayız diyince de kayınpederim bana söz vermiştin diyip küsmüş. Eşimde o aldığı eşyaları hibe etmiş geri ödeme diye. Hadi bana sormadın da keşke bir haberim olsaydı dedim. İşi kurarken eşime kefil olmuşlar 7 sene önce ondan kendini borçlu hissediyor hala. Benimde bir söz payımın olduğunu düşünmüyor bunda. Evet o işi kurarken ben yoktum haklı, ama esas mesleğimi bırakıp eşim ve yuvam için 2 senedir ona destek oluyorum çalışıyorum.

Bu yazdıklarınızın hepsinde sorun eşiniz farkında mısınız? Sizi saymayan o.
Ama siz ona olan öfkenizi ailesine yöneltiyorsunuz.
Kadının 40 yıllık oğluna nasıl hitap ettiği sizi hiç ilgilendirmez ama eve giren paranın nereye gittiği ilgilendirir. Buradaki muhatabınız da kocanız, ailesi değil.

Bunda doğal olmayan ne var?
Ben üstte "Bazi annelerin, yas aldikca, kendi kizlarini bile kocalarindan kiskandiklarini okumustum." diye belirtmistim 😆
Kendimi bir daha copy paste yapmayacagim. Yani babasi yetiskin kizina "askim" dediginde, kizin annesi bunu kiskanabilyormus. Anne Baba acisindan baktim olaya.

Normal bir şekilde söylemiyor o yuzden rahatsız oluyorum bastıra bastıra aşşşkımmm bitanemmm diye sanki gözüme sokmaya çalışır gibi
Anne olunca o sevgi sözcüklerinin kalbinizin en derin yerinden geldiğini anlayacaksınız. Birinin gözüne sokmak değil adı, koşulsuz sevgi.

ben sizi çok haksız bulmadım ya, kv siz tanıdığınız için annenize nispet yapıp yapmadığını bilirsiniz sanki, içinizdeki o annenizin kırılır mı acaba hissini anlıyorum.

eşiniz bence artık üzerine düşeni bayaa yapmış (finansal anlamda), artık onlara bi borcu olmadığını idrak etmeli ama hala o borçlu hissetme hissinden kurtulamıyor anlaşılan, bunun için de iyi bi laf duyması lazım (yapmasaydın zorla mı yaptırdık vs gibi) yoksa daha anlamaz durumu.

dediğim gibi ben sizi çok haksız bulamadım, finansal anlamda artık evinizin gelirini bölmemesini isteyebilirsiniz, kv ile de mesafeli durmaya devam, anneniz de uzaktaymış arada sırada çiçek çikolata vs gibi sürprizler göndererek bi nebze olsun onu düşündüğüzü gösterip içinizdeki o hissi de belki azaltırsınız. (belki yapıyorsunuzdur, örnek olsun diye söyledim)
Desteğiniz için teşekkür ederim, gerçekten anne ile oğul arasına girmem buna sebep olmakta istemem şimdiye kadar bir ne olduysa görmezden gelmeye çalıştım eşime bir şekilde anlatmaya calistim olmuyor bakıcam bir sekilde nasil yapabilirim diye

Ben üstte "Bazi annelerin, yas aldikca, kendi kizlarini bile kocalarindan kiskandiklarini okumustum." diye belirtmistim 😆
Kendimi bir daha copy paste yapmayacagim. Yani babasi yetiskin kizina "askim" dediginde, kizin annesi bunu kiskanabilyormus. Anne Baba acisindan baktim olaya.

Her yorumunuzu takip etmiyorum, kusura bakmazsınız herhalde.

"Bir yerden okuduğunuz" şeyin sorduğunuz soruyla da konuyla da hiç ilgisi yok.
Sorduğunuz soru baba aynı şeyi kızına söylese normal karşılayıp karşılamayacağımız. Ne alaka şimdi annelerin kıskanması vs?
"Bir yer" diye bir kaynağı da ilk defa duyuyorum.

Her yorumunuzu takip etmiyorum, kusura bakmazsınız herhalde.

"Bir yerden okuduğunuz" şeyin sorduğunuz soruyla da konuyla da hiç ilgisi yok.
Sorduğunuz soru baba aynı şeyi kızına söylese normal karşılayıp karşılamayacağımız. Ne alaka şimdi annelerin kıskanması vs?
"Bir yer" diye bir kaynak da ilk defa duyuyorum zaten.
Her yorumumu takip etmeniz gerekli degil, fakat sonraki yorumlarda yazdiklarimi da görebilecek oldugunuzu disundum. Google'da bircok ornegi var dedigim seyin.
Bence cok alakali. Sonucta gelinini ogluyla arasina giriyormus gibi hissedenler oldugu gibi, kendi kizini da kocasiyla arasina giriyor gibi hisseden kisiler var. Yani hep kizlar araya giriyor gibi bir algilari var.

Her yorumumu takip etmeniz gerekli degil, fakat sonraki yorumlarda yazdiklarimi da görebilecek oldugunuzu disundum. Google'da bircok ornegi var dedigim seyin.
Bence cok alakali. Sonucta gelinini ogluyla arasina giriyormus gibi hissedenler oldugu gibi, kendi kizini da kocasiyla arasina giriyor gibi hisseden kisiler var. Yani hep kizlar araya giriyor gibi bir algilari var.
Konuyla alakası ne?
Ne alaka yani?
Konu gelinin anneyi kıskanması bize ne kıskanç annelerden

Ya aşkım balım böceğim hiç karışmam babamla görüşseydim o da bana papatyam vs diyordu bu eşimi hiç ilgilendirmez. Ama her gün beraber geçirilen zamandan kısıp 1 saat konuşması vs asla kabul edilemez.

Ya aşkım balım böceğim hiç karışmam babamla görüşseydim o da bana papatyam vs diyordu bu eşimi hiç ilgilendirmez. Ama her gün beraber geçirilen zamandan kısıp 1 saat konuşması vs asla kabul edilemez.
Ya herkes kıskandığımı yazmışta öyle bir durum yok özellikle belirttim son zamanlarda diye eşimi telefonla aradığında yanımda olduğu için hoparlöre almasa bile duyuluyor ne dedikleri orda normal bir şekilde konuşuyor annem yavrum diye, özellikle bir araya geldiğimizde aşşkım diye bastırıyor yani batsaydı 6 yıldır batardı heralde. Sadece anlam veremiyorum ve rahatsız oldum neden telefonda başka yüzyüze başka diye yoksa istediğini desin banane. Kardeşi de biz uyurken geceleri whatsapptan mesajları yardırıyor hep mesaj sesine uyanıyoruz. Yani ben akşamları aranmaktan hoşlanmadığım için kendime ve evime vakit ayırmam gerektiğini düşündüğüm için bana ters geliyor galiba.

Ya herkes kıskandığımı yazmışta öyle bir durum yok özellikle belirttim son zamanlarda diye eşimi telefonla aradığında yanımda olduğu için hoparlöre almasa bile duyuluyor ne dedikleri orda normal bir şekilde konuşuyor annem yavrum diye, özellikle bir araya geldiğimizde aşşkım diye bastırıyor yani batsaydı 6 yıldır batardı heralde. Sadece anlam veremiyorum ve rahatsız oldum neden telefonda başka yüzyüze başka diye yoksa istediğini desin banane. Kardeşi de biz uyurken geceleri whatsapptan mesajları yardırıyor hep mesaj sesine uyanıyoruz. Yani ben akşamları aranmaktan hoşlanmadığım için kendime ve evime vakit ayırmam gerektiğini düşündüğüm için bana ters geliyor galiba.
Mesaj olayı birkaç kez bizim de başımıza geldi. Telefonu sessize aldıracaksınız başka çaresi yok. Ben uyardım eşimi. Sessize almaz da beni uykumdan uyandırırlarsa o zaman çenemden kurtulamayacağını biliyor.

Bir gelin anneyi neden kiskansin ki? Kocasi annesini tabii ki sever, ama asik oldugu kisi karisidir.
Aşk kelimesinin pek çok kullanımı vardır.
Ben kedime de aşkım derdim mesela kalkıp bundan kediyle aramdaki aşkı anlamak da ne bileyim.
Ayrıca kusura bakmayın ama oğluma da aşkım dersem kime ne? Oğlum rahatsızsa söyler. İkimizin arasında.

Mesaj olayı birkaç kez bizim de başımıza geldi. Telefonu sessize aldıracaksınız başka çaresi yok. Ben uyardım eşimi. Sessize almaz da beni uykumdan uyandırırlarsa o zaman çenemden kurtulamayacağını biliyor.
Eşim ailesini kıracak herhangi birşey söylemekten çekiniyor. O yüzden yaşıyoruz bu durumları asıl problem eşimde farkındayım

Aşk kelimesinin pek çok kullanımı vardır.
Ben kedime de aşkım derdim mesela kalkıp bundan kediyle aramdaki aşkı anlamak da ne bileyim.
Ayrıca kusura bakmayın ama oğluma da aşkım dersem kime ne? Oğlum rahatsızsa söyler. İkimizin arasında.
Ay ben kedime neler neler diyorum o zaman kocamın beni boşaması lazımdı çoktan. Sevgi sadece iki cinsiyet arasındaki aşktan ibaret değil çok haklısınız. Ama diğer olaylar da eklenince konu sahibine batmış yoksa annesinin aşkım demesini kıskanmamıştır diye düşünüyorum.

Rahatsız olmayıver bari oğluna aşkım diyebilir yavrum diyebilir yaniiii :)) Sen kendi ailenle mesafelisin diye eşinin de öyle olacağını anlamına gelmez. Bunun ortasını bulman lazım Ya sen kocana bak kocan seninle ilgili mi? Vs bunlara bak derim.. bi gün al karşısına otur konuş. Bak kocacım ben haftanin 1 günü olsa telefonlardan sosyal medyadan uzak durup birbirimizle vakit geçirelim de bence onaylar biraz huyuna suyuna gir azcık şeytanlık birşey olmaz kuzum sinirlendiğini rahatsız olduğunu belli etme.. baktın hala senden daha çok annesine önem veriyorsa anakuzusundan çıkmaya niyeti yoksa kapıyı göster

X