Eşime Kayınvalidemi savunmaktan sıkıldım:((

inar80

Guru
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2009
933
206
Benim canımı sıkan biraz daha farklı bir durum.
Eşimin ailesi ile ilişkileri çok iyi değil,evlenmeden önce de iyi değildi,şimdi de değil.
bizim evlilik sürecinde ne maddi ne de manevi anlamda büyüklük yapmadılar.Üstüne köstek oldular.eşim yanlışı kim yaparsa yapsın tepkisini koyar,o süreçte ben de yıprandım çok üzüldüm falan.Ama eşimin ben annemlere gitmicem demesini de doğru bulmadım.Onu ikna etmek için uğraştım.Ben de sinir olduğum ve davranışlarını yanlış bulduğum halde;eşimin öfkesini körüklememek için, annesi ile ilişkisi bozulmasın diye sanki annemi savunur gibi onu savundum.
Ben tam normale döndü diye düşünürken onlar yine bişeyler yapıp kızdırıyorlar eşimi, ben yine aynı şeyleri yapıyorum.Ama canım olaya öyle bak, şöyle bak...vs.
Ama sıkıldım,hem de çok.Artık savunmayacağım ne yaparsa yapsın,olumsuz bişey de söylemem ama olumlu da konuşmıcam.
Gerçi bu kararı veriyom,sonra da vicdan azabı duyuyorum,o annesi ile kötü olunca kendimi kötü hissediyorum, ne yapmalıyım sizce?

Ailesinin hataları varsa siz neden her defasın da arabuluculuk yapıyorsunuz? Ya da neden kendinizi suçlu hissediyorsunuz? Kendinizi bu kadar yıpratmayın bence....

canım bence sen ana-oğul arasına girme kötü olan sen olursun sonra, bi dertleri varsa kendileri halletsinler, ana-oğul bunlar bu gün küser yarın barışır, sen niye kendini yoruyosun üzüyosun ki

kim haklıysa onu savun kendini daha iyi hissedeceksin ve kimseyede haksızlık etmemiş olacaksın

akşam başını uyumaya koyduğunda rahat rahat uyuyacaksın

zemuszemus :kahve:

Canım burada seni en iyi ben anlarım. Çünkü aynı durumu bende yıllarca yaşadım. Hatta bir keresinde süpermarketin içinde ailesi yüzünden birbirimize girmiş, boşanmayı bile düşünmüştük.
Bence sen genede doğru olanı yap, ben öyle yaptım. Allahıma şükür yıllar sonra (yaklaşık 12-13 yıl sonra) eşime kabullendirdim ailesini. Gerçi tam istediğim gibi olmadı ama hiç olmazsa eskisi kadar kopuk değil.
Ben her ne pahasına olursa olsun kendi doğrularımı savundum eşime, ama bu sırada kayınvalidemlede konuşup hatalarını söyledim. Kayınvalideme "bu senin çocuğun, kanın canın, ben bir kalemde siler atarım eşimi ama sen atamazsın. Hayatta 2 oğlundan başka kimin var senin. Lütfen biraz daha anlayışlı olun" dedim. Gerçi bizim olayımızda suçlu olan her iki taraftı ama neyseki sonunda işi düzeltmeye başladık.
İnşallah sende aralarını bulursun benim gibi.

Neden ana oğlun arasındaki konulara müdahale etmeye gerek duyuyorsunuz ki?:uhm:

olayları biraz daha açıkla istersen

Mesela kayınvalidem bizim evliliğimiz aşamasında söylemleri ile değil,davranışları ile engel çıkarıp durdu,Biz finanse edeceğiz dediği evliliği, bize habire iş çıkarıp durdu,Biz de huzursuzluk olmasın diye herşeye evet dedik.o da benim yüzümden.
Sonrasında o kadar borçlu iken bile habire mali destek istedi,benim yüzümden verdik yine.
Sonra kızını evlendirirken yine bize bişeyler yaptırmaya çalıştı ona da ben yine sebep oldum.Şimdi ona aldığı eşyaların bir kısmını da biz ödüyoz.
Bu arada bir de çokca yalan söyleyince ve herşeyi göstermelik yaptığı için eşim zıvanadan çıkıyor.Hiç benzemiyolar,eşim acaba gerçek çocukları değil mi diye düşünüyom o kadar
.

bundan sananeki?

boşver sonra kötü sen olursun hiç karışma...

ne olursa olsun onlar ana oğul sen el kızısın....

karışma bence...

Mesela kayınvalidem bizim evliliğimiz aşamasında söylemleri ile değil,davranışları ile engel çıkarıp durdu,Biz finanse edeceğiz dediği evliliği, bize habire iş çıkarıp durdu,Biz de huzursuzluk olmasın diye herşeye evet dedik.o da benim yüzümden.
Sonrasında o kadar borçlu iken bile habire mali destek istedi,benim yüzümden verdik yine.
Sonra kızını evlendirirken yine bize bişeyler yaptırmaya çalıştı ona da ben yine sebep oldum.Şimdi ona aldığı eşyaların bir kısmını da biz ödüyoz.
Bu arada bir de çokca yalan söyleyince ve herşeyi göstermelik yaptığı için eşim zıvanadan çıkıyor.Hiç benzemiyolar,eşim acaba gerçek çocukları değil mi diye düşünüyom o kadar
.

Peki bu olanlara eşiniz karşı çıkarken siz nasıl göz yumabiliyor sunuz?

kraldan çok kralcı olmanın bir anlamı yok...
kimseye aracılık yapmayın...gerek yok...

bundan sananeki?

boşver sonra kötü sen olursun hiç karışma...

ne olursa olsun onlar ana oğul sen el kızısın....

karışma bence...

Ama ben müdahale etmesem eşim hiç gitmez,konuşmaz.
Hatta bazen bana rağmen bile gitmiyor.Bi kere emri vaki olsun diye iş çıkışı gittim,beni almaya gelir,konuşurlar diye.
Beni aradı geliyorsan duraktayım dedi,gelmiyorsan da ben gidiyom gelirsin dedi.O kadar katı
.

aynı dertler bizde de var.ailsi eşimi bana şikayet eder.arada ben kalırım ,artık o sizin oğlunuz ben ne yapayım diyorum.bu konuda çok yıprandım

.

hayret bir gelinsin valla

sanane canim onun bacisinin esya borcundan

sen niye kocana ödettiriyorsun ki

adam gelin olmus sen ogul

kocan kullanildiginin farkina varmis sende üsteliyorsun ver ver ver diye

bu amacin iyi olmak yada iyi görünmek icin mi

hic gerek yok

ana baba evlatlari esit tutacak birini yiyip ötekini üste cikarmicak

iş sadece eşinizin aramaması falan olsa neyse derim.
ama ortada ailde olsa yapılan yanlışlar var anladığım kadarıyla.
bırakın ana-oğlu paylaşsınlar kozlarını.
ister dövüşür, iste öpüşüp koklaşırlar.
siz hiç karışmayın bence..

sen kayınvalıdenle eşinin ailesi ıle gorusmek ıstıyosan görüş
sorunları ne ıse kendılerı halletsınler bencede karısma kaydirigubbakcemile5

Bırakın onlar halletsinler sorunlarını ..
Bugün iyiyken yarın kötü olmayın ...
Karışmayın işlerine bir şekilde çözerler nasılsa ...

anladığım kadarıyla eşin gayet haklı sen neden arada kendini heba ediyorsun...boşver be güzelim ne güzel işte keyfine bak o çocuk değilki ailesinin ne olduğunu biliyorki tavır alıyor..sen neden kendini kötü hissediyosun onu anlamadım...boşver keyfine bak güzelim sen karışmaaaaaaaaaa hemde hiç karışmaaa boşu boşuna başınıza masraf ediyosunuz..baksana ailesi yüz vermeye gelmiyor!!!

hayret bir gelinsin valla

sanane canim onun bacisinin esya borcundan

sen niye kocana ödettiriyorsun ki

adam gelin olmus sen ogul

kocan kullanildiginin farkina varmis sende üsteliyorsun ver ver ver diye

bu amacin iyi olmak yada iyi görünmek icin mi

hic gerek yok

ana baba evlatlari esit tutacak birini yiyip ötekini üste cikarmicak

:uhm:

X