Esime kirildim

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.375
11.987
kizlar uzun yazicam okursaniz sevinirim.

Esim dusunceli bir insandir, benim agzimdan cikan her sozu yerine getirmek icin resmen didinir.

Tanistigimiz ilk zamanlar bir video izlemistim gelin evden davul zurna yerine mehter takiminin marslari esliginde cikiyordu, bende hayranimdir mehterana, bak davul zurna sevmem ama bu hic fena olmaz demistim. Tam 6 yil sonra evlendik ve bir daha hic lafi acilmadi, evden cikacagim gun sitemizde bir mehteran takimi gordum ki yok parayla evlenmistik, bulmus bulusturmus ayarlamis getirmis gozlerim dolmustu...

Uzun zamandir bes tas yuzuk istiyordum. Sonra hamile kaldim surpriz sekilde ve esime dedim ki dogum hediyesi bana bes tas alirsin artik:)

Ama ben o bebegimi kaybettim, 3 ay sonra tekrar hamile kaldim. Konusu tekrar acilmadi bir gun dogum yaptigimda bana dogum hediyesi yuzuk alacagini biliyordum.

Fakat bizim dogum uzeri maddi olarak cok ciddi sikintilarimiz oldu hatta dogum icin elimizde hic nakit kalmayinca kredi cekmek zorunda kaldik. Ama esim sagolsun para konularinda cok har vurup harman savurur dusunmeden harcar biraz, cekilen kredinin kontrolu bende, o maasiyla anca faturalar ve ev kredisini oduyor eline kurus kalmiyor zaten baska...

Neyse, gecen ay dogum yaptim, gozum bestas felan gormuyor tabiki, isin sakasi o ama bir yandan da acaba alir mi diye dusunuyorum. Parasi yok nasil alsin ki alamaz diyorum, ama ote yandan biliyorum ki ne yapar eder ayarlar onu. Beklemiyorum gibi ama bekliyorum aslinda:)

Dogum yaptim 1 ay olmak uzere tabi hediye felan yok, sakayla bir defa sey dedim sadece, "sana pirlanta gibi evlat verdim bi cicek bile almadin bana" dedim. O zaman "az sabret benim de dusundugum birseyler var herhalde" dedi, kendime kizdim ah kizim dedim maasinin yatmasina 3-4 gun var adamin demekki maasi yatsin diye bekliyor tutamadin ceneni...

Neyse uzerinden 10-15 gun filan gecti bu isten geldi bir aksam, evde buldugu malzemelerden bir hediye paketi yapmis getirdi bana. Heh dedim geldi benim bestas... paketi actigim anda hayatimin sokunu yasadim diyebilirim.

Hani bilirmisiniz bilmem, bir kutu icerisinde dandik bir kolye yuzuk seti, yaninda bir kucuk konserve kutusunda istiridye, istiridyeyi aciyorsun icinden inci cikiyor, inciyi kolyenin icine yerlestirip takiyorsun felan.

Fikir cok guzel ama, bildigin japon pazari kolyesi yuzugu, ben bunu gordum cidden aptala dondum. Sonra da cok pisman oldum adama cicek bile almadin dedim de parasi yok bak butcesi buna yetmis herhalde diye...

Taktim neyse bozuldugumu caktirmamaya calisarak, kolye yarim saatte 4 defa dustu boynumdan o kadar dandik. Yuzuk zaten arkasi kiskacli felan baktikca tekrar tekrar soka giriyorum.

Ama esim inanilmaz gururlu nasil ozel bi hediye aldim gibisinden boburleniuor sanki... bende bozmuyorum...

Kaca aldin bunu diye sordum sonra dayanamayip, 29 lira dedi. İyi bari bu cope cok para vermemis diye sevindim bir yandan.

Cok sasirdim ve dedigim gibi cidden uzuldum, parasi buna yetti herhalde diye dusundum. Ama ertesi gun eve boynunda Bluetooth kulaklik ile geldi, bu ne dedim ya ihtiyacim vardi felan dedi (hayir ihtiyaci yoktu) 50 liraya almis onu da.

Ve ben ondan aldigi sacma sapan sey ile ilgili cidden bir aciklama bekledim, "askim aslinda baska birsey alacaktim ama sartlari biliyorsun " filan demesini bekledim ki yemin ederim bunu deseydi ben o aldigi dandik kolyeyi en degerli hediyem yapardim boynumdan cikartmazdim, ama o asla boyle bir dusuncede degil aksine gururluydu aldigi seyden, ve kendine cok gereksiz yere 50 liralik kulaklik alip bana 29 liraya o japon pazari kolyesini layik gormesine daha da bir bozuldum!

Anneme anlattim kadin da sok oldu, kesin surpriz yapacak seni denemek icin bastan bunu almistir bu kdar sacmalamaz herhalde dedi ogretmenler gununde bile daha adam kilik hediyeler alirdi sana dedi ama hayir taniyorum kocami yok oyle bir dusuncesi...

Bahsi gecen bestas ta pirlanta felan degil, 14 ayar zirkon tasli bisey bile olur hani dogum hatirasi kalir diyodum, ondan asla ama asla maddi beklentim olmadi bu gune kdar ki zaten parayla ilgili bana verebildigi birsey de olmadi hicbir zaman... bunu cok iyi bilir... ben ki 200-300 liraya bile yuzuk buldum aman cok para vermesin yazik gunah bunlar yeter kafasindayim kendi kendime...

Simdi, ilk etapta begenmis gibi yaptigim icin su an kirildigimi nasil dile getirsem bilemedim. Bu saatten sonra yuzugun bir onemi yok ama ona bunu bildirmem lazim. Yani kendine cok gereksiz kulakligi bile alabiliyorken bana 29 liralik dandik bir kolyeyi dogum hediyesi adi altinda vermesi gercekten gururuma dokundu. Askim param buna yetti dese canim feda ona, ama durum oyle degil...iste bu koydu bana...

Simdi nasil dile getirsem sizce? Onu kirmadan mi soylemeye calissam yoksa pata kute bende onu kirsam mi?

IMG_1862.JPG

Son düzenleme:
Bugune kadar her istediginizi yerine getirmiş yoklukta bile olsa. Simdiyse yuzuk yerine ucuz kolye alip, kendi istedigi birseyi almis diye burnundan getirmeye gerek var mi? Hep bana hep bana diyormussunuz gibi geldi.
Bu adam en son nezaman kendine alisveris yapti? Kendiniz cicek bocek 300 liralik yuzuk hediye bekliyorsunuz para yokken (ihtiyac olmadigi halde) ama esinizin kendine aldigi ihtiyac olmayan sey gozunuze batiyor.
Evliliginizi tam olarak bilemem ama boyle okuyunca yaptiginiz bencillik gibi gorünüyor ama adam alistirmiş sizi böyle. Kendine nasil daha pahali birsey alir! :)))

Ek: Hediye baya kötüymus ama ilk kez yaptigi birsey belliki kirmaya gerek yok bence.

Başta beklentiniz yüksek diye düşünmüştüm ama cidden dandikmiş yahu. Hani kendine de kulaklık almasa anlarım, parası yokmuş diye. Bence kendi hediyenizi kendiniz alın ve gözüne soka soka takın. :))

Ben doğumdan bir süre önce eşimi özellikle tembihledim doğum yaptım diye hediye alma sakın, istemiyorum dedim. Hani biliyorum eşimi gereksiz bir şey almaz ama maddi yönden sıkıntıya girmeye de gerek yok, ama o doğumdan bir süre sonra almış gelmiş orası ayrı.

Bence eşin madem bu kadar düşünceli birisi al karşına güzelce konuş. Sen böyle böyle bir insandın, neden böyle yaptın de. O kulaklık parasını da üzerine katıp en azından gümüş bir kolye alabilirdi bence...

Bugune kadar her istediginizi yerine getirmiş yoklukta bile olsa. Simdiyse yuzuk yerine ucuz kolye alip, kendi istedigi birseyi almis diye burnundan getirmeye gerek var mi? Hep bana hep bana diyormussunuz gibi geldi.
Bu adam en son nezaman kendine alisveris yapti? Kendiniz cicek bocek 300 liralik yuzuk hediye bekliyorsunuz para yokken (ihtiyac olmadigi halde) ama esinizin kendine aldigi ihtiyac olmayan sey gozunuze batiyor.
Evliliginizi tam olarak bilemem ama boyle okuyunca yaptiginiz bencillik gibi gorünüyor ama adam alistirmiş sizi böyle. Kendine nasil daha pahali birsey alir! :)))

Ek: Hediye baya kötüymus ama ilk kez yaptigi birsey belliki kirmaya gerek yok bence.
:)
Yanlis anlasilma olmasin ikimizde birbirimize cok deger veririz, ben de ona elimden geldigince o dile getirmeden ihtiyaci olan seyleri haberi bile olmaz alir surpriz yaparim, herzaman o da bende hayattaki en buyuk sans birbirimizi bulmak oldugunu soyleriz hala da oyle diyorum, ve dedigim gibi cidden almasini beklemiyordum ama bisey yapmaya calisir kesin diye de dusunmustum... bu kadarini beklemiyordum ama

Bence esiniz cok dusunceli bir adam. Ne yapsin. Parasi yok adamin!

Her erkek boyle dusunceli degil. Misal benim esim hediyeden falan anlamaz. Iki dogum yaptim 1 cicek bile gormedim ustelik maddiyatimizda vardi.

Esim der istedigini al bu konuda bonkordur. Ama ben hediye bekliyorum. Supriz olsun diye. Kredi karti ve nakit parayla kendime hediyeyi ben aliyorum hep :KK66:

9 senedir boyle. Tek tasimi da 5 tasimida ben begendim esim odedi.

Ama sizin esiniz gercekten dusunceli. Begenmeseniz bile soylemeyin, kirmayin adami. Yok iste yok parasi!

:)
Yanlis anlasilma olmasin ikimizde birbirimize cok deger veririz, ben de ona elimden geldigince o dile getirmeden ihtiyaci olan seyleri haberi bile olmaz alir surpriz yaparim, herzaman o da bende hayattaki en buyuk sans birbirimizi bulmak oldugunu soyleriz hala da oyle diyorum, ve dedigim gibi cidden almasini beklemiyordum ama bisey yapmaya calisir kesin diye de dusunmustum... bu kadarini beklemiyordum ama

Nebileyim hep bana hep bana diye anlatinca adam sefil olmuş, size almaktan kendine bisey alamiyor gibi gorundu :KK70:
Hediyenin resmini sonradan yuklediniz de gordüm cidden kotuymus onu almak yerine bir buket cicek olsa daha iyi olurmuş ama cokta kalp kirmaya değmez ya.

Yahu gören de kendine 500.000 liraya araba aldı sanacak. Alt tarafı 50 liraya kulaklık almış.

O 50 lirayı harcamayıp size 79 liralık bir hediye alsa yine beğenmeyecektiniz.

Ne kadar çok beklentiniz var adamdan, bir de dile getiriyorsunuz. Böyle şeyler söylendikten sonra alınmasının/yapılmasının bir anlamı kalıyor mu sizin için?

Oldu olacak alın adamın kredi kartını, gidip kendinize bir beştaş yüzük alın. Ama zirkon falan olmasın, pırlanta lazım size...

Neden kırıyorsunuz. Beğendiğiniz yüzüğün olduğu yerden geçerken aşkım istediğin tam şuydu diye gösterin. Almazsan içimde kalacak deyin.

güzel anne kırılma böyle şeylere. Canını sıktığına değmez, en büyük doğum hediyen sağlıklı bir evlat gerisi booşş :KK51:

Bence bu saatten sonra tepki koyup kırmayın eşinizi.Önemli olan düşünmek.

Evet kötü aldığı.Ama gücü ona yetmiş ki siz de bunu dile getiriyorsunuz zaten.Çöp demişsiniz bir yerde hediyeye.Niye bilmiyorum ama o laf benim bile zoruma gitti.Ya eşiniz ne düşünür duysa.

Kendine kulaklık almış.Alsın.O kadar önemli mi bu.Hiç mi bişey yapmasın kendine.

Beştaş yeditaş olmasın,huzurunuz olsun.Sevgisi saygısı olsun.Bunlar paha biçilemez.

Önemli değil diyorsunuz ama çokça beklentiye girmişsiniz.Çok haklı bulamadım ben sizi.Kırmayın böyle bişey için eşinizi.

Pardon da şartları sizde biliymssnz zaten bunu diLee getirmemis olması neden canınızı bu kadar sıktı hem ayrıca eşinizden gelen bir hediye sonuç ta şekli Şemali fiyati bu kadar önemli mi ? Doğum hediyesi almadi 5 taşı doğum gününüzde alır olmadı evlilik yıldönümünde inann uzatlck bi mevzu degil maddi skntlr olmus her evde olur birde işin içine huzurszlk katmayn zuzum uzatmaya değmez

2 çocuk doğurdum. Ne 5 taşı bir dal çiçek bile görmedim. Sitem etmekte aklıma gelmedi.
50 liralık kulaklık için bu dert neden?
Çocuğu eşinize hediye karşılığı mı doğurdunuz?
Allah aşkına bırakın bu şeyleri dert etmeyi.
Evladınız sağlıklı mı?
Eviniz huzurlu mu?
Sizin ve eşinizin sağlığı yerinde mi?
Bunlara evet diyebiliyorsanız dünyanın en pahalı hediyesine sahipsiniz zaten.

sizi biraz bencil gordum alismissiniz surekli biseyler yapmasina.simdiye kadar hep yapmis o gunlerin hatri mi da yok.evlilik kotu gundede mutlu olmaktir.size hic almayabilirdi de allah askina meseleleri bu kadar uzatip hayati zorlastirmayin.kime sorsan hediyenin buyugu kucugu olmaz der ama bak demekki buyuk olmaliymis

Kadinin kadina yaptigi... yazdigimdan bunlarin anlsilmis olmasi ne kdar aci. Evet ben para duskunuyum, kocamlada parasi icin evlendim zaten, bencilin de tekiyim simarigim ve doyumsuzum. Allah beni kahretsin:)

Beni hic sasirtmiyorsunuz kk kadinlari, neyse sizin takdirinizdir oturup kendimi aciklamaya ugrasmayacagim ne de olsa onu da anlamayacaksiniz. Herkese tesekkur ederim fikir paylasimi icin

Yorumlar sizi tatmin etmeyince böyle bi açıklama yapma gereği mi duydunuz? Asıl ne yazmak geliyo içimden bilymsn? Hergün onlarca şehit haberleri , tecavüz olayları çocuk istismarları ve birbirlernn canına küçucuk sebplrdn kıyanlar böyle gündemlerle dolu bir ülke de yasyrz senin ki de dert mi ? Sorun mu ? Onca ana kuzusu onca yetim çocuk hayatı boyu bir daha hiç kimseye guvenmyck tecavüze ugrms insanlaRR incir çekirgini doldurmayn olumler nedir ya senin derdin şımarık bencil üstelik birde annesine anlatmış ods hayret etmis iyi madem annen alsaydı Bak gerildi sinirlrm :///neyse sen boşan direk nede olsa sorun büyük adam 5 taş yüzük almamş! !!!

X