esime ne demem gerek siz ne derdiniz

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.716
1.709
38
10 yillik evliyim esimin huylarini yazmak istedim.
hersey evlenince basladi. once bana hastayken bakmayacagini anladim. belime ağrı girdi bi gün yeni evliyiz eve geldim yatim kaldim bir bardak su istedim ohooo sende dedi. bende kızdım görmüyor musun halimi diye. sonraları grip vs hatsayim mesela nasilsin deyip aramaz bile ise gidince . yanimdayken azıcık hastayim diye uzansam bagirir kalk yattikca daha cok yatar kalirsin diye.... neyse bi gun kötü kavga ettik bosancam demeye basladim sonra bir iki hasta olunca sozde yemegi disardan falan söyledi. çocuklari alip dışarı ciktik yolda acik hava iyi geldi dedim hani hastaydin deyip sacma bos bos gülmeler. bir gün orucum esimde oruc isten geldi nasil kotuyum hastayim anlatamam midem bulaniyo. kalkınca sureklu inliyorum. beyfendi isten gelince ben cok kotuyum demme ragmen ezana yarim saat kala odaya geldi kalk çorba yap dedi... kötüyüm dalgami gecyon dedim konuşacak halim yok neyse 5 yas ve 2 yas cocuklarimiz makarna yapti yediriyo kendide oruc ezan okundu bir bardak banada su getirir sandim baktim getirmedi gergin sinirli... iceri gittim kafami direk koltuğa gömdüm ben cok kötüyüm diyebildim rengim bembeyaz oldu. adamda vijdan yok bir bardak ayran yap dedim belki duzelieim. kalk kendin yap dedi bagirdi. netten yarı gozum acik zencefil bulantiya iyi geliyomus diye okudum dedim orali olmadi mutfaga gittim anında geri geldim yapamadim o kadar kotuydum. neyse sabaha kadat cektim. sabah Allah im beni iyilestrdi bunun eline dusurmedi mesaj attim cok şükür iyiyim seni Allaha havale ediyorum dedim ne oldu hani hastaydin sen naz yapıyorsun diyor kendini böyle savunuyor... yemin ettim cok kotuydum Allah bana acıdı iyilestim senin gibi adam 365gun oruc tutsa ne olur dedim. yemin ediyorum kendini oyle bi hakli goruyor eve geldi hasta olsam 1 gunde iyilesmezmisim 2. gunde kotuydum ama dune gore iyiydim. daha bunun gibi bir suru sey. neyse diger huyu cocuklarin dogumgunu kutlanacagi zaman her lafi sayar neymis gereksizmis cocuklarin dogum gunu. yok ben mutlu olmak icin yapiyormusum bu yardim etmezmis birseye. surekli bi tavir surat. ki inanin masrafta en minumuma indiriyorum cimri biridir. ama ona gore cimri degil tutumlu. hamileydim pantolonlar olmuyor diyorum ki bana kiyafet lazim hickira hickira agladim ya almam diye tutturdu 9 ay icin gereksizmis. soz dogumdan sonra ne istersem alcakmis. bosuna masrafmis. ilk hamileligimde calisiyodum almistim ama ikincide calismiyodum. neyse dogumdan sonra bi ayaklabi istedim bagirdi cagirdi pahali diye ki 2020 senesi 100 tlye ayakabi begendim soz vermisti ya hani pahalida degil. yanliz cocuklarina ilgili onlara sefkat sevgi hersey var... hatta bi gun oglani ozelde sunnet ettircekti bende sen bana kiyafet almiyon ya dedim o oglum dedi. sonra kavga edince tamam ben oylesine demistim diyor... gecen gün camiye marketten bsyler aliyor cikinca dagitayim diye sen evdeki karın hastalanınca merhametsizsin camiye yardım da mi yapiyon dedim gulerek bende gıcık gıcık. tabi yapsinda... daha ilk dogumumda 3 gün sonra basladi ben gobekli sevmem zayifla bak demeye... psikolojimi bozdu... kısa ve oz sogudum 5 6 aydir surekli tersliyorum eskiden o en ufak bsyde küserdi ben dayanamaz barisirdim beyfendiyi sevdiğim icin. ve şöyle bakıyorumda cok yanlis biriyle evlenmisim hic bircaba sarfetmiyo gonlumu almak icin. dusununki 10 yillik evliy 1 cicek almadi oda gereksizmis bosuna paraymis. akrabalarim kuzenlerimde bunu iyi sanıyor kimseye birsey anlatmiyorum masallah disarda efendi iyi biri olarak durur...kimse gorundugu gibi degil... cok pisman etti beni. bosanmak istiyorum ama cocuklarim etkilenecek... senle evlendiğime pismanim dedim keske bende guler yuzlu birini bulsaymisim dedi... inanin acaba suclu ben miyim surat asarak diyorum ama yaptiklarini hazmedemiyorum. bu arada baktı bosancam kıyafet falan almaya basladi ama yine gonulsuz suratsiz. sadece eskisi gibi almam diye diretemiyor hastaykende bakmam diyemiyor biraz korktu yine benle ilgilenmiyor ama cocuklara bakiyor iste

Son düzenleme:
Ben bu ayran olayini daha evvel okuduguma eminim. Sanirim bununla ilgili konu acmistiniz. Hastayken merhamet göstermeyen adamdan ne köy olur ne kasaba. Bosanamiyosaniz gormezden gelin, imkaniniz var ise bosanin
canim. benim imkanim yok su an calismiyorum sabrediyorum oyle iste ama sevgi yok aramizda ben hic yaklasmiyorum gordummu bile kafami ceviriyorum evet konu acmistim

Yani tüm bunların karşısında ne denir bilemedim bi insan eşinden sakınmamalı hiçbişeyi bence ki kocanız baya gaddar vicdansız ve acımasız siz baştan çok yanlış bi seçim yapmışsınız sonrasında bu insana 2 evlat vermişsiniz ama gözünde zerre değerinizin olmaması çok üzücü Allah sabır versin

Sizin adınıza üzüldüm 100 tl kadar değeriniz yokmuş onu geçtim 10 senelik evlilikte çok basit olan bir çiçek bile almamışsınız durumu yoktur belki tamam ama dışarıdan koparılan bir çiçek bile düşüncedir.
10 senedir bazı şeyleri fark edip adım atamadıysanız biz ne dersek diyelim boşa gidecek gibi geliyor bana Allah sabır versin.

10 yillik evliyim esimin huylarini yazmak istedim.
hersey evlenince basladi. once bana hastayken bakmayacagini anladim. belime ağrı girdi bi gün yeni evliyiz eve geldim yatim kaldim bir bardak su istedim ohooo sende dedi. bende kızdım görmüyor musun halimi diye. sonraları grip vs hatsayim mesela nasilsin deyip aramaz bile ise gidince . yanimdayken azıcık hastayim diye uzansam bagirir kalk yattikca daha cok yatar kalirsin diye.... neyse bi gun kötü kavga ettik bosancam demeye basladim sonra bir iki hasta olunca sozde yemegi disardan falan söyledi. çocuklari alip dışarı ciktik yolda acik hava iyi geldi dedim hani hastaydin deyip sacma bos bos gülmeler. bir gün orucum esimde oruc isten geldi nasil kotuyum hastayim anlatamam midem bulaniyo. kalkınca sureklu inliyorum. beyfendi isten gelince ben cok kotuyum demme ragmen ezana yarim saat kala odaya geldi kalk çorba yap dedi... kötüyüm dalgami gecyon dedim konuşacak halim yok neyse 5 yas ve 2 yas cocuklarimiz makarna yapti yediriyo kendide oruc ezan okundu bir bardak banada su getirir sandim baktim getirmedi gergin sinirli... iceri gittim kafami direk koltuğa gömdüm ben cok kötüyüm diyebildim rengim bembeyaz oldu. adamda vijdan yok bir bardak ayran yap dedim belki duzelieim. kalk kendin yap dedi bagirdi. netten yarı gozum acik zencefil bulantiya iyi geliyomus diye okudum dedim orali olmadi mutfaga gittim anında geri geldim yapamadim o kadar kotuydum. neyse sabaha kadat cektim. sabah Allah im beni iyilestrdi bunun eline dusurmedi mesaj attim cok şükür iyiyim seni Allaha havale ediyorum dedim ne oldu hani hastaydin sen naz yapıyorsun diyor kendini böyle savunuyor... yemin ettim cok kotuydum Allah bana acıdı iyilestim senin gibi adam 365gun oruc tutsa ne olur dedim. yemin ediyorum kendini oyle bi hakli goruyor eve geldi hasta olsam 1 gunde iyilesmezmisim 2. gunde kotuydum ama dune gore iyiydim. daha bunun gibi bir suru sey. neyse diger huyu cocuklarin dogumgunu kutlanacagi zaman her lafi sayar neymis gereksizmis cocuklarin dogum gunu. yok ben mutlu olmak icin yapiyormusum bu yardim etmezmis birseye. surekli bi tavir surat. ki inanin masrafta en minumuma indiriyorum cimri biridir. ama ona gore cimri degil tutumlu. hamileydim pantolonlar olmuyor diyorum ki bana kiyafet lazim hickira hickira agladim ya almam diye tutturdu 9 ay icin gereksizmis. soz dogumdan sonra ne istersem alcakmis. bosuna masrafmis. ilk hamileligimde calisiyodum almistim ama ikincide calismiyodum. neyse dogumdan sonra bi ayaklabi istedim bagirdi cagirdi pahali diye ki 2020 senesi 100 tlye ayakabi begendim soz vermisti ya hani pahalida degil. yanliz cocuklarina ilgili onlara sefkat sevgi hersey var... hatta bi gun oglani ozelde sunnet ettircekti bende sen bana kiyafet almiyon ya dedim o oglum dedi. sonra kavga edince tamam ben oylesine demistim diyor... gecen gün camiye marketten bsyler aliyor cikinca dagitayim diye sen evdeki karın hastalanınca merhametsizsin camiye yardım da mi yapiyon dedim gulerek bende gıcık gıcık. tabi yapsinda... daha ilk dogumumda 3 gün sonra basladi ben gobekli sevmem zayifla bak demeye... psikolojimi bozdu... kısa ve oz sogudum 5 6 aydir surekli tersliyorum eskiden o en ufak bsyde küserdi ben dayanamaz barisirdim beyfendiyi sevdiğim icin. ve şöyle bakıyorumda cok yanlis biriyle evlenmisim hic bircaba sarfetmiyo gonlumu almak icin. dusununki 10 yillik evliy 1 cicek almadi oda gereksizmis bosuna paraymis. akrabalarim kuzenlerimde bunu iyi sanıyor kimseye birsey anlatmiyorum masallah disarda efendi iyi biri olarak durur...kimse gorundugu gibi degil... cok pisman etti beni. bosanmak istiyorum ama cocuklarim etkilenecek... senle evlendiğime pismanim dedim keske bende guler yuzlu birini bulsaymisim dedi... inanin acaba suclu ben miyim surat asarak diyorum ama yaptiklarini ha
Evlenince başlamış sorunlar ama böyle bir adama iki çocuk doğurmuşsunuz. Size bir bardak suyu vermeye erinen adamla bu evliliği böyle uzatmanız hata. Ayaklarınızın üzerine basıp boşanmayacaksanız hiç yorulmayın, huylu huyundan vazgeçmez çünkü

canim. benim imkanim yok su an calismiyorum sabrediyorum oyle iste ama sevgi yok aramizda ben hic yaklasmiyorum gordummu bile kafami ceviriyorum evet konu acmistim
Be herhalde hergun birine bosanin yazıyorum. Bugunku talihli sizsiniz. Ben olaya şöyle bakiyorum: Evlilik hastalikta saglikta, eglenerek, severek, sevildiğini hissederek, ev arkadasi misali uyum icerisinde yürütülmesi gereken bir ortaklık. Bir tarafin diger tarafa eziyet ettigi, mutsuz hissettirdigi, bir bardak su dahi vermekten imtina ettigi evliliklerin surmemesi gerektigine inaniyorum. Yasayacak bitane omrumuz varken bu kadar sinir, stres, degersizlik hissini cekmeye gerek yok.

60 yaşında gibi sürekli hasta oluyorsunuz siz de, değerlerinize baktırın.🙃

Kendi kaderimizi kendiniz seçiyorsunuz. Adamin ne olduğu baştan belliymiş. Hastalığında da ilgilenmeyecekse ne işe yarar varligi böyle birinin?
Diğer yazdıklarınıza yorum bile yapmayacağım çocuk üstüne çocuk doğurduğunuza göre boşuna şikayet ediyorsunuz halinizden.

60 yaşında gibi sürekli hasta oluyorsunuz siz de, değerlerinize baktırın.🙃

Kendi kaderimizi kendiniz seçiyorsunuz. Adamin ne olduğu baştan belliymiş. Hastalığında da ilgilenmeyecekse ne işe yarar varligi böyle birinin?
Diğer yazdıklarınıza yorum bile yapmayacağım çocuk üstüne çocuk doğurduğunuza göre boşuna şikayet ediyorsunuz halinizden.
surekli hastalanmadim ki sanirim yanlis anladin senede bir kere belki oda 🙄

Şu an boşanamayacağına göre sadece dertleşmek için konu açtığını biliyorum çünkü kocanı hiç sevmediğini biliyorum ben. Ne diyebiliriz ki değişmez bundan sonra görmezden gel bari.
evet bunaldim kimseye anlatamiyorum icimi döküyorum sadece Allah razi olsun canım.

Burdakilerin kocası hemen el pençe divan dursada erkekler iyi gün için varlar.
İki koca gördüm ikiside hastlık bilmezler . Evdesin ne hastalığı
Evdeysen hastalanma lüksün yok onlara göre
Bende böyle kabullendim. Gebersem de kocamdan bi bardak su istemem
Ama cimriliği çok saçma. Eski eşimi cimri sanıyordum bana harcamayı sevmiyormuş

X