Eşime sinir olmaya başladım

Madem ben yapamıyorum, o zaman sen yap diyeceksn ve bunu uygulayacaksın. Sevgi, övgü beklemek önceliğin değil. Eşini düzeltmek önceliğin olmalı. Şuan şu davranışlar düzgün değil. Kırıcı, yorucu, üzerinizde egosunu şişiriyor resmen. Tepkinizi sert şekilde koyun. Ben erkeğim, bu evlilik benim istediğim şekilde yürür moduna girmiş, belli.

Yaşlanınca hiç çekilmez gerçi. Ama acaba diyorum onlara bozulmak yerşne arada öğrenmeye mi çalışsan. Belki gerçekten yemekleri harika. Sen de öğrenmiş olursun yöresel. Tabi eşinin bu çabaya değecek iyi özellikleri varsa uğraş.

Tabiiki annesinin ablasının kendi ailesinin el lezzetini özleyecek. Geçen bir çorba yaptım ah anneminki olsa dedim. Biz kadınlar da özlüyoruz. Biz kadınlar da çamaşırı annemiz yıkasın biz asalım istiyoruz. Evlilik elbette bir şeylerin değiştiği yeni bir aile olunan kurum.
Biraz o sizden, biraz da siz onlardan öğrene öğrene gidecek bu işler.

Biz kadınlar bu kadar yakınmazken onlar niye yakınır.

Pekii bu hissiyatlarınızı tavır yapmak yerine terlemek yerine konuştunuz mu?

Öte taraftan yeni evli iseniz koltuk niye değiştireceksiniz ki? Anladığım kadarıyla öbür taraf biraz daha eski evli ve halı ile koltuk değiştirmek arasında epey fark var bence. Burada hakkı teslim edeyim.

Sorun eşinin eziklik psikolojisi.
Bu kadar eleştiriye neden hala yemek yapıyorsun ki?
Neden çamaşırını yıkıyorsun ki?

Ben ortamlarda karısı hakkında böyle konuşan hödüklere dayanamıyorum tutamıyorum çenemi..

Bence sakın çocuk yapma. Ve çalış güvenceni oluştur. Bu adamla ömür geçmez..

Düzelmiyorlar hep daha kötüye gidiyorlar. Çevremde 60-70 yaşında örnekler bile var bu şekilde..

Eşinde sevgi ve aşk duygusu yok...Evlenmeden once rol yapsa da bunu mutlaka belli etmiştir...
Adam sana karşı bir sevgi ve merhamet beslemiyor.
Sen de ezik duruyorsun yaşı senden büyük diye...32 yaş bi erkek için cahiliyet dönemi daha ...Kendi ne anlıyormuş ki bu işlerden de seni eleştiriyor?

Bunların hepsi sen sınırlarını çizmediğin için oluyor...sen onun aşçısı hizmetçisi değilsin..Adam gorumcesinin yemeğini yiyor sen pilavımı begenmedin mi diyerek ona padişah muamelesi yapıyorsun...Pirinçten cok anladıgından değil aslında, seni üzmekten keyif alıyor adam...Senin üzüldüğünü gördükçe o noktalara daha çok basıyor, sen ezildikçe hoşuna gidiyor...Neden ? Çünkü kendine güveni yok...
Adım gibi eminim bu adam dışarda ve iş hayatında eziğin tekidir...Tamam efendim sepet efendim diyen bi tiptir....

Cocugumuzu sever misin diyorsun, sırf seni üzmek için bilmem diyor...
Bu adama karşı dik durmazsan yıllar geçtikce bu doz artacak...Tabiri caizse sana iyice köpeği muamelesi yapacak...Bu tipler böyledir ne kadar katlanırsan o kadar dozu arttırırlar...
Yola getirmeden sakın cocuk yapma...Cunku aynı tavırları cocuk bakımında da yapar ...Sen ne biçim annesin, bi cocuga bakamıosun, sen bırak annem yapsın, seni depresyona sokar aman sakın...

Ailen neden evlenmeye karsıydı bu herifle peki?

Yeni evliyiz eşim daha ilk başlarda beni çok kırdı belki bu içimdeki kırgınlıklar yüzünden cephe aldım ona bilmiyorum. İlk başlarda yaptığım yemekleri, giyimimi vs eleştirdi durdu hiç memnun olmadı beğenmedi. Halbuki ne çok özenerek yapıyorum her şeyi. Bir gün yemeksiz, temizliksiz, ütüsüz geçmedi. Bazı şeyleri bilmediğim halde kısa sürede çok yol katetttim. Ne bileyim insan bir övgü bekliyor, motivasyon bekliyor. Bir şeyi yapamıyorsam bile cesaretimi kırmadan, motive ederek beni sevdiğini hissettirerek anlatabilirdi. kendime olan biraz güvenim varsa onuda yok etti. Bu konuları tartıştık ve şimdi daha iyi diyebilirim fakat yinede benim içim soğumuyor sürekli o kırıcı laflarını düşünüp canımı sıkıyorum. Henüz daha tabiri caizse cicim aylarında olmamız gerekirken eleştiriler, beğenilmemek, terslenmek beni etkiledi. Şuan mesela aramız iyi olsa bile sinir oluyorum ona içten içe. Bunları hak etmediğimi düşünüyorum. Beni çok sevsin, takdir etsin, beğensin istiyorum. Yetmiyor ilgisi, sevgisi. (Çok fazla ilgilendiğide yok zaten) Böyle biri değildim ben. Dün akşam görümcemlere misafir gelmişti bizide çağırdılar ben gitmedim eşim gitti. Oradan yemek getirdi. Bugün onları yiyeceğimizi biliyordu. Sabahtan beri bir mutluluk var ki sormayın sürekli arıyor sana geleceğimi yarım saat önce söyleyeceğim hazırlarsın yemekleri dedi. Halbuki aynı saatte geliyor yani. Öyle bir mutlu ki görümcemin yemekleri yiyeceği için.. dünden beri ondan bahsediyor çok güzel olmuş çok yemiş yarın da hemen onları ısıtacakmışım.. keyifli keyifli böyle. Ben yapsam yesek kesin bir mazeret bulur, eline sağlık bile demez. Neyse bugün yedik. Bende pilav yapmıştım dolaptaydı kalmasın diye onuda koydum sofraya. Görümcemin pilavını yedi benimkine dokunmadı. Neden bunu sevmedin mi diye sordum. İkiside güzel ama bu pirinç farklı bu daha güzel sende bundan sonra bundan yap dedi. Bir canım sıkıldı sormayın. Biliyorum belki abartıyor olabilirim ama beni bu hale o getirdi. Eski konularımı okuyanlar bilir, eşimin ve görümcelerimin yersiz eleştirilerini akıl vermelerini, beğenmemelerini... Bende iyi bundan sonra onlarda yersin ben yemek yapmıyım boşuna dedim. Çok kırılıyorum artık. Bana hep kusur bula bula kafayı yedirtti. Bir kere görümcemleri yemeğe çağırmıştım. Beni rezil etti eşim. Onların yanında bana bu ne biçim yemek bidaha bunu yapma dedi. Çorap katlama şeklime varana kadar o öyle olmaz sen bir şeyi bilmiyorsun bu soğan çok büyük doğranmış bu yemek şöyle tuzlu böyle tuzsuz, bidahakine böyle yap dedi durdu. En küçük bir şeyde tersledi, azarladı. Hep kendi yöresel yemeklerini över, bizim yemeklerimiz böyledir en güzel bizimkiler falan diye. Ama aynı yöreden, şehirden değiliz ki. Ben onun alıştığı gibi anası gibi yapamam ki banada alışması gerekmiyor mu ? Yemek yapmayıda çok seviyordum halbuki evlenmeden önce çeşit çeşit yapardım yeni şeyler denerdim. Şimdi resmen korkuyorum yapmaya. Yine bir kusur bulacak, kıracak diye. Sanki eşim beni benimseyemedi hala gibi. Mesela arabada kendi istediğim şarkıları açmaya bile çekiniyorum çünkü ona bile laf ediyor sen açma abuk subuk şarkı açıyorsun ben açarım diyor ben ısrar edince de sana küçükken hiç hayır dememişler heralde diyor. Ya bilmiyorum hanımlar içim daralıyor artık. Ben istiyorum ki beni böyle benimsesin, sarsın sarmalasın, kalabalık içinde yalnız hissettirmesin, takdir etsin... alışverişe gidiyoruz burnumdan getiriyor. Biraz sinirli bir yapısı var. incir çekirdeğini doldurmayacak şeylere sinirleniyor. Fazla soru sormamı istemiyor, ısrar etmemi istemiyor. Ki çok konuşkan biri değilim zaten. En son aile ortamında benle konuşma tarzında bazı şeyler fark ettim. Ailesinin yanında benim evle ilgili bazı isteklerimi konuştu ve yapmayacağından bahsetti. Koltukları değiştiremezmiş falan böyle artist artist konuşuyor ama. Yok benim matematiğim zayıfmış, çamaşırların rengini soldurmuşum, kıvırcık almış bir aydır dolapta beklemiş çürümüş. (Abartı). Ne o çok yiyor ne ben. İki kişiyiz her şey taptaze kalamıyor haliyle az aldığımız halde. Ufak tefek eksiklerimi yüzüme vuruyor onların yanında. Amaa kendi kız kardeşi halılarını değiştirmek istemişti eşi de laf söyledi diye ona sen mi kullanacaksın o mu demişti. Görümcemin küçük kızını çok seviyor o soğuk sert adam gidiyor o kızla konuşurken sevgi kelebeği biri oluyor. Ben ona bizim çocuğumuz olursa onuda sever misin acaba dediğmde bilmem diyor. Şaka da olsa gerçekte olsa içime oturuyor artık. Beni anladığınızı umuyorum. Sorun ne sizce. Ne yapmalıyım :KK43:
Görücü usulü ve birbiribizi tanımadan mı evlendinşz?

Eşlerimiz akraba galiba cnm .Bizim eşler ikinci kaynanamız:))Söylenmeye başlıyor ya hemen oda değiştir,başka şeyle ilgilen .Içinden sabır çek dua et .Zamanla düzelir belki .Ha düzelmiyorsa da kendi kaybeder.Siniri geçtiğinde empati yapması gerektiğine de şöyle. Sen sürekli böyle vır vır yapsan dayanabilir mi acaba

Ya kusura bakma hepsini okuyamadim:KK43:çok uzatmissin.
Peki eşin dışında yemeklerini beğenen insanlar oluyor mu?
Belkide lezzetli yapamiyorsundur yada adamin ağız tadina uygun gelmiyordur.
Tabi hizmetçisi de değilsin ama biraz sevdiği yemekleri araştırsan yapılış tarzını öğrensen ailesinden?
Evliliğin ilk yılının sancilaridir inşallah toparlanirsiniz.tavsiyem evliliğin oturmadan çocuk yapma
Yemeği lezzetli değilse onun sevdiği şeyleri yapmıyorsa ona hakaret etmesini ailesinin yanında küçük düşürmesini mi gerektirir saygısızlık yaptığı kimse yokken eşine güzelce söyleyebilir önce saygı

Zuhal Olcay'ın 'Sen Bana Fazla İyisin' diye bir şarkı vardı gençliğimde. Yıllar önce sizi bestelemişler meğerse.

Ayyyyh daraldım vallahi yaaaa. Çok biliyorsan geç kendin yap bende öğrenmiş olurum bu sayede diyeceksin buna.

Ya kusura bakma hepsini okuyamadim:KK43:çok uzatmissin.
Peki eşin dışında yemeklerini beğenen insanlar oluyor mu?
Belkide lezzetli yapamiyorsundur yada adamin ağız tadina uygun gelmiyordur.
Tabi hizmetçisi de değilsin ama biraz sevdiği yemekleri araştırsan yapılış tarzını öğrensen ailesinden?
Evliliğin ilk yılının sancilaridir inşallah toparlanirsiniz.tavsiyem evliliğin oturmadan çocuk yapma
Genelde beğenilir yemeklerim

Bir cinnet, bir ağzını açma gözünü yumma, bir begenmediysen kalkar kendin yaparsın ben artık mutfağa girmiyorum, bir hoşuna gitmediyse kendi çorabını kendin katla ben artık senin çamaşırlarını yikamiyorum, herşeyi çözer bence. Eşiniz özgüven eksikliği olan, kompleksli deli gibi bişey, o zaman siz de sopanizi saklamayin. Sürekli siz icinise atıp uzuluceginise disiniza vurun o uzulsun

kocana çok gıcık oldum ne bu ya köle mi almış hizmetçi mi almış. sen onun her dediğini yapmak zorunda değilsin kendine gelsin bence sen ses çıkarmadıkça tepene çıkmış resmen. her şeyi kendi istediği gibi yapcaksa anasının evinde kalsaymış. bu ne saçmalık ya oldu nefes almana da karışsın. çok biliyosa yemek yapmayı buyursun kendi yapsın.

Hahahha harika olmus 😂😂😂
Konu sahibine üzüldüm hem 10 yas buyuk bir adamla evlenmiş hem de kıymet görmüyor.
Bence psikolojik olarak hazır hissettiginiz zaman restini çekin. Senden gencim ailemde yanimda durumları iyi. Bana bu şekilde davranma. Ben cok dayanamayacağım artık gibisinden. Ciddi ciddi terk ederim bu evi tarzında bir konuşma yapın bunu söylemeden hissetirin. Gidersen git modunda olursa zaten bir çok üyenin yazdığı gibi sevmiyordur sizi.
Bencede seven kıymet veren bir erkek boyle yapmaz
Aslında bir kaç defa tartıştığımızda kapıyı çektim çıktım. Özür dilediği de oldu peşimden gelip güzel sözler söyleyip gönlümü almaya uğraştığıda. Beni çok sevdiğini söylüyor da. Sanırım yetişme tarzından dolayı bazı konularda odunluk var

Eşiniz sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor, yaptığınız çoğu şeyi eleştiriyor takdir yok, telefon faturanızı bile babanız ödüyor.
Siz bu adamın neyine aşık oldunuz ?

X