Esime soylemelimiyim.

Ben olsam söylerim. Allah korusun kotu bir sey olsa kim verecek bunun hesabini?
Adam bilmiyor belki babasina hassas davranmayacak, bir seye kizacak, kusecek trip atacak. Belki babasiyla dargin ayrilacak. Kanser hastasi varsa aramizda hepinizden cok ozur dilerim en kotu senaryoyu yazdim ama durumun ciddiyetini anlatmak icindi. Allah dermansiz dert vermesin ancak boyle bir seyi saklamak esine saygisizlik.
Abi biliyor, el olarak sen biliyosun ama cani kani oglu bilmiyo ne mana?

Öncelikle geçmiş olsun, Allah şifa versin. Kesinlikle söylemelisiniz. Aynı durumda eşiniz olsa ve size söylemese çok kırılırdınız herhalde? Ayrıca abisi üzülsün ama eşiniz üzülmesin mantığı nedir, kayınvalideniz de bir hoş yani canım:işsiz:

Hastaninda haberi yok. Kayinvalidem esimin uzulmesini istemiyor. Hastaligin kacinci evresi ne kadar yayilmis henuz bilmiyoruz yarin ikinci kez biyopsi olacak. Abisi hasteneye goturup getiriyor. Uzun sure saklanabilecek bir mevzu degil iyi olur diyemi dusunuyor bilemiyorum. Beni uyarmis olmasa coktan anlatmistim.

Kayınvalidenize "anne ben böyle bir mevzuyu eşime söylememezlik yapamam. Kayınbabama durumu söylememek sizin ve çocuklarınızın kararı ama eşimden böyle bir sır saklamamam konusunda bana baskı yapma." diyerek eşinize de durumu söylemelisiniz.

Öncelikle Allah şifa versin. Ben annemi iki ay önce kanserden kaybettim malesef. Annemde ilk öğrendiğinde hepimize söyledi fakat küçük kardeşim askerde olduğu için kesinlikle hiçbiriniz söylemiceksiniz dedi. Biz önce tamam dedik bir kaç ay söylemedik kardeşime. İnsan öyle zamanda duygusal bakıyo olaya. Annem ne derse öyle olsun diye söylemedik başta. Sonra eşim uyardı bizi. Evet duygusalsınız ama mantıklı düşünün kardeşinizinde bilmeye hakkı var,kendinizi onun yerine koyun. Bırakın bilsin bayramda izin alsın gelsin belkide annesiyle geçireceği son bayramı sizin yüzünüzden geçiremeyecek ve ömür boyu size kırgın kalacak dedi. Bizede mantıklı geldi. Bi şekilde söyledik ve geldi. Gercekten annemle geçirdiği son bayram oldu. Bencede bilmeli eşiniz kesinlikle. Evet üzülecek,kahrolacak ama ne olursa olsun bilmeli. Sonraki pişmanlıklar daha ağır gelir yoksa. Kusura bakmayın çok uzun oldu ama bende böyle bir olayı yeni yaşadığım için olayın ciddiyetini anlayıp söylemeniz gerektiğini düşündüğüm için detaylı anlattım.

Herkes biliyorken neden eşiniz bilmiyor ki? Söylemelisiniz kesinlikle. Yanlış bu.

Öncelikle Allah şifa versin. Ben annemi iki ay önce kanserden kaybettim malesef. Annemde ilk öğrendiğinde hepimize söyledi fakat küçük kardeşim askerde olduğu için kesinlikle hiçbiriniz söylemiceksiniz dedi. Biz önce tamam dedik bir kaç ay söylemedik kardeşime. İnsan öyle zamanda duygusal bakıyo olaya. Annem ne derse öyle olsun diye söylemedik başta. Sonra eşim uyardı bizi. Evet duygusalsınız ama mantıklı düşünün kardeşinizinde bilmeye hakkı var,kendinizi onun yerine koyun. Bırakın bilsin bayramda izin alsın gelsin belkide annesiyle geçireceği son bayramı sizin yüzünüzden geçiremeyecek ve ömür boyu size kırgın kalacak dedi. Bizede mantıklı geldi. Bi şekilde söyledik ve geldi. Gercekten annemle geçirdiği son bayram oldu. Bencede bilmeli eşiniz kesinlikle. Evet üzülecek,kahrolacak ama ne olursa olsun bilmeli. Sonraki pişmanlıklar daha ağır gelir yoksa. Kusura bakmayın çok uzun oldu ama bende böyle bir olayı yeni yaşadığım için olayın ciddiyetini anlayıp söylemeniz gerektiğini düşündüğüm için detaylı anlattım.
Başınız sağolsun

Başınız sağolsun anneciğinizin mekanı cennet olsun inşallah

Merhaba arkadaslar size birsey danisacagim.
Birkac hafta once kayinpederimin kanser hastasi oldugu ogrendik. Ancak bunu kayinvalidem ben ve esimin bir abisi biliyor. Esimin durumdan haberi yok. Ben bilmesi gerektigini bunun onu hakki oldugunu babasiyla daha kaliteli zaman gecirmek isteyebilecegini dusunuyorum. Ancak kayinvalidem beni ona soylemem konusunda cok kez tembihledi ama ben vicdan azabi duyuyorum. Ben boyle bir durumda olsak bunu bilmek isterdim. Sizce ne yapmaliyim kayinvalidemin soyledigi gibi uzulmesin diye soylememelimiyim yoksa vicdanimi dinleyip soylemelimiyim .
ben olsam söylerdim. abisi biliyor ve kardeşi bilmior sacma. abisi neden söylemiyor?

Abisi bilirken esin neden bilmesin ki. Kv de bi tuhaf. Ben olsam kesinlikle söylerdim.

Ayrica kanser bu 3 4 ay bile yaşayabilir. Babasi vefat ettikten sonra eşin annesine kizar ama anneci bi tipse sana daha çok kızar emin ol. Hatta hemen soylesen iyi olur. Dediğin gibi babasıyla vakit geçirmek isteyebilir

Eşim benden böyle bir şeyi saklasa asla affetmezdim , boşanmaya giderdi ucu bu işin, söylemelisiniz

• Beğen
Reactions: KV_
siz hayatınızı eşinizle paylaşıyosunuz, kv ile değil.
kesinlikle bilmeli diye düşünüyorum. neye dayanarak mı? empati yaparak.

Tabi ki soyleyeceksiniz ,esinizin babasi ,
Sonucta kendini olacaklara hazirlamasi gerekir psikolojik olarak ,
Kv bir ilgincmis ,sonradan esiniz sizi suclar ,
Kv yasli kadin vsvs bahanesi cok olur

Merhaba arkadaslar size birsey danisacagim.
Birkac hafta once kayinpederimin kanser hastasi oldugu ogrendik. Ancak bunu kayinvalidem ben ve esimin bir abisi biliyor. Esimin durumdan haberi yok. Ben bilmesi gerektigini bunun onu hakki oldugunu babasiyla daha kaliteli zaman gecirmek isteyebilecegini dusunuyorum. Ancak kayinvalidem beni ona soylemem konusunda cok kez tembihledi ama ben vicdan azabi duyuyorum. Ben boyle bir durumda olsak bunu bilmek isterdim. Sizce ne yapmaliyim kayinvalidemin soyledigi gibi uzulmesin diye soylememelimiyim yoksa vicdanimi dinleyip soylemelimiyim .

Ben olsam söylerdim belki babasiyla yqpmak isteyipte yapamadigi biseyi yapacak belki icinde kaldigi birseyi soyleyecek ama rica ederim nolur benden ogrendigini soyleme diye cunku eninde sonunda hastalik ilerledikce fark edilecek

Hem kendi acindanda risk almis olursun omru boyunca sana kirgin kalabilir

Bu arada bende cevremden kanswr hastasindan hastaliginin saklandigini cok duyuyordum

Fakat bi doktor arkadascvardi onunda babasi kansermis babadiyle ilgilenen doktorda kendi hocasiymis babasindan hastaliginin saklandigini ogrenince kizmis arkadasa buba hakkiniz yok belki adamin hellallik isteyecegi kimseler var yada yapmak istedikleri ona soyleyin bilsin ve hazirlikli olsun demisti

Bence bu kismida kayinvalideyle konusmanizi tercih ederim eninde sonunda hastalik ilerledikce durumunu anlayacak ama suqn durumu iyiyken bari belki yapmak istedigi seyler vardir

Bence söylemelisiniz.. Eğer söylemezseniz aranız bozulabilir bunu göze alabilecek misiniz? Kayınvalideniz tavır alması umrunuzda olmamalı

rabbim onun sabrını veriyor;siz söyleyin kısıtlı bi zaman dilimi zaten hem kendini alıştırsın babasının yokluğuna hem de içlerinde kalanlar vardır belki paylaşmak istediği

X