Bosanmak uzereyim esimi seviyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beni o kadar uzmelerine ragmen hic bisey olmamis gibi davraniyolar ve bn her seferinde kopek gibi ö dilemek zorunda kalıyorum
Bana hic acimadilar bn kendi annem babam gibi olsun istedim onlar yuzunden cok esimden bosanmak istedim ama ya cesaretim yok yada esmi cok seviyorum bnm icin hic birsey yapmadilar kayinvaldem sen gotunude yirsan sana bisey yok diyo boyle gavur insanlarla yasamak cok zor

Seni anlaya biliyorum senin isyanın yapılan haksızlıklar eşinin seni ezip geçmesi Allah yardımcın olsun 😔

Konuyu bdv ye taşıtırsanız daha çok yorum alır Mune Mune

Öncelikle nerede yaşıyorsunuz? Bu nasıl bir Türkçe?

Uzun uzun niye zengin biriyle nişanlıyken fakir adama kaçtığınızı anlatma gereği duydunuz? Konu ile ne alakası var 5 yıl önceki olayın?

Evet, kaçan kadınların "daha az değer" görme hep ihtimalleri var, özellikle eş ailesi tarafından, bunu göze almamış mıydınız?.

İkinci, eşiniz herşeye rağmen sizin yanında gibi.. ailesinin bize yardımları olmuyor, evimde bir çöpleri yok diye darlamanız, eşinize ailenle görüşmeyeceksiniz diye dayatmanız aşırı saçma. Siz görüşmeyin adamı niye kısıtlıyorsunuz? KV ye neden saçma sapan ağır bir mesaj atıyorsunuz, sevgilin gelince çocuğunu kapıya koyma nedir?? Siz de az değilsiniz yani. Boşanmayacaksanız kendi yuvanıza odaklayın, saçma sapan sorunlar yaratmayın, 3 günlük değil 5 Yıllık evliyim ve eşimi seviyorum diyorsunuz.

Bunu gerçekten daha iyi anlaşılabilmeniz adına tüm iyi niyetimle söylüyorum; lütfen noktalama işareti kullanın. Cümleleri kısa ve anlaşılır tutun. Uzun yazıp bir de bunlara dikkat etmeyince inanın biz size yardım etmek isteyenler için işkence oluyor. Rica ediyorum.🌺

Okuyan varsa tebrik ederim. Atlaya atlaya okudum. Noktalama yok, harfler başka yerde, yanlış-eksik yazılmış kelimeler... İlkokula gitmediniz mi?

Kayınvalidenin nasıl bir kadın olduğu sizi ilgilendirmez, kadının ruj rengini bilmemizin hikayeye katkısı ne? Onu eşini aldatmış diye kınıyorsunuz ama siz de nişanlınızı aldatmışsınız unuttunuz galiba

Evimde bir iğneleri yok diyorsunuz da sizi gönül rızasıyla almamışlar zaten. Kaçıp gitmişsiniz.

Eşinizi çok seviyorsunuz madem sözünden çıkmayın aman yuvanız bozulmasın. Arada bir hakaret işiteceksiniz artık yapacak bir şey yok, eşinizin hatrına gider elini öpersiniz kayınvalidenin

Okuyamadım.
Tamam resmi dilekçe yazmıyorsunuz ama bu kadar da felaket kullanılır mı dilimiz?
Çok kötü.

Sahsen sizin önce bir kendinize hayat kurmaniz gerektigini düsünüyorum. Siz bu evlilikte yoksunuz farkindamisiniz? Bir birey olarak hic var olmamissiniz. Aile baskisindan böyle hödük bir aileye düsmüssünüz. Bence siz ne yapin edin önce bir kendi ayaginizin üzerinde durmaya baslayin. Esinizin neyini seviyorsunuz orasi da cok büyük bir muamma benim icin, ama ondan da pek ümit yok. O sadece ailesine yaranmak pesinde cünkü anneden babadan sevgi ve ilgi görmemis ve kendince onu hala kazanmaya calisiyor. Arada siu yine yok oluyorsunuz. Bir erkek buna deger mi? Hayir

S Sevimli52 siz olayları yaşadığınız için kendi anlayacağınız şekilde yazmışsınız ama tam olarak ne anlattığınız net anlaşılmıyor maalesef, çok yazım hatası var ve maalesef noktalama işaretleri paragraf vb kullanmadığınız için de konu çok karmaşık.

Anladığım kadarıyla özet geçeyim, aile baskısıyla maddi durumu iyi bir mühendisle nişanlanmış 5 ay nişanlı kaldıktan sonra ablasının maddi imkanları olmayan bir arkadaşıyla, ablasının da yardım ve teşvikiyle kaçmış.

Kaçtığı adamın anne babası, annesi evli bir adamla aldattığı için ayrı yaşıyormuş, kadın eşini de çocuklarını da terk etmiş, delikanlı Sevimli52'yi annesinin yanına kaçırmış, kadın daha abisi evlenecekti sıra sizde değildi demiş, kendini düşünen kendine para harcayan, oğluna bir pantolon dahi almayan bir kadınmış.
Delikanlının babası da çok konuşan cimri bir adam.

Kaçmalarına rağmen düğündü, takıydı, eşyaydı her şeyi sevimli52'nin ailesi yapmış, delikanlının ailesi kenara çekilip seyretmiş.
Maddi sebeplerden sürekli eş ailesiyle tartışma halindelermiş, kayınvalidesine ağır şeyler söylemiş kavga etmişler, kayınvalide de küfürler etmiş, buna rağmen eşi ailesiyle görüşüyormuş, tartışmışlar boşanma aşamasına gelmişler, konu sahibesi eşini çok sevdiği için kayınvalidesinden özür dileyip elini öpmüş ama geçmişte olanlar yüzünden kırgınmış, eşiyle araları da iyi değilmiş.

Anladığım bu'dur🙄

Son düzenleme:
Zor okudum ama neyse. Eşine beş parasız olduğunu bile bile kaçmışsın. Ailesi de şansına böyle çıkmış. Sürekli insanlardan bi beklenti içindesin şunu yapmadılar bunu yapmadılar. Yapmak zorunda değiller. Sen oğullarıyla evlendin, onlarla değil. Sürekli bık bık adama ailesine laf sayamazsın. Napsın eşin maddi destek olmuyorlar diye ailesini mi silsin. Sen seni istemediğin biriyle nişanlayan, bütün bunları yaşamana sebep olan aileni sildin mi? Ya eşinle mutlu olup ailesiyle mesafeli bi ilişki sürdür ya da ayrıl. Ama sürekli şikayet edip durma. Girin işe ikinizde çalışıp kimseye muhtaç olmayın, bu sizin sorumluluğunuz.

Ben de çok zor okudum ve ilk yorumum şu: Hikayenin en başındaki mühendisin verilmiş sadakası varmış, kusura bakmayın lütfen🤷🏻‍♀️ Evlilikte illaki karşı tarafın ailesinden birşey beklenmesini ben anlayamıyorum. Alırsa alır almazsa almaz sen aileye değil, adama kaçıyorsun. Diğer ailenin yaşam tarzı bu kadar önemliyse sizin için baştan araştıracaktınız, hadi araştıramadınız bizi bağlamaz diyip görmeyip, duymayacaksınız. Ne insanlar var çok tuhaf ailelere rağmen bambaşka hayatlar süren. Son olarak da madem barıştınız herşeyi unutup, yok sayıp, kapınızı kapatıp eşinizle yolunuza bakacaksınız. Malınız da, eşyanız da, paranız da olduğu kadar olacak. Kimseden birşey beklemeyeceksiniz.

Aynn oyle sagolun

S Sevimli52 siz olayları yaşadığınız için kendi anlayacağınız şekilde yazmışsınız ama tam olarak ne anlattığınız net anlaşılmıyor maalesef, çok yazım hatası var ve maalesef noktalama işaretleri paragraf vb kullanmadığınız için de konu çok karmaşık.

Anladığım kadarıyla özet geçeyim, aile baskısıyla maddi durumu iyi bir mühendisle nişanlanmış 5 ay nişanlı kaldıktan sonra ablasının maddi imkanları olmayan bir arkadaşıyla, ablasının da yardım ve teşvikiyle kaçmış.

Kaçtığı adamın anne babası, annesi evli bir adamla aldattığı için ayrı yaşıyormuş, kadın eşini de çocuklarını da terk etmiş, delikanlı Sevimli52'yi annesinin yanına kaçırmış, kadın daha abisi evlenecekti sıra sizde değildi demiş, kendini düşünen kendine para harcayan, oğluna bir pantolon dahi almayan bir kadınmış.
Delikanlının babası da çok konuşan cimri bir adam.

Kaçmalarına rağmen düğündü, takıydı, eşyaydı her şeyi sevimli52'nin ailesi yapmış, delikanlının ailesi kenara çekilip seyretmiş.
Maddi sebeplerden sürekli eş ailesiyle tartışma halindelermiş, kayınvalidesine ağır şeyler söylemiş kavga etmişler, kayınvalide de küfürler etmiş, buna rağmen eşi ailesiyle görüşüyormuş, tartışmışlar boşanma aşamasına gelmişler, konu sahibesi eşini çok sevdiği için kayınvalidesinden özür dileyip elini öpmüş ama geçmişte olanlar yüzünden kırgınmış, eşiyle araları da iyi değilmiş.

Anladığım bu'dur🙄
Evet doğru

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu bdv ye taşıtırsanız daha çok yorum alır Mune Mune

Öncelikle nerede yaşıyorsunuz? Bu nasıl bir Türkçe?

Uzun uzun niye zengin biriyle nişanlıyken fakir adama kaçtığınızı anlatma gereği duydunuz? Konu ile ne alakası var 5 yıl önceki olayın?

Evet, kaçan kadınların "daha az değer" görme hep ihtimalleri var, özellikle eş ailesi tarafından, bunu göze almamış mıydınız?.

İkinci, eşiniz herşeye rağmen sizin yanında gibi.. ailesinin bize yardımları olmuyor, evimde bir çöpleri yok diye darlamanız, eşinize ailenle görüşmeyeceksiniz diye dayatmanız aşırı saçma. Siz görüşmeyin adamı niye kısıtlıyorsunuz? KV ye neden saçma sapan ağır bir mesaj atıyorsunuz, sevgilin gelince çocuğunu kapıya koyma nedir?? Siz de az değilsiniz yani. Boşanmayacaksanız kendi yuvanıza odaklayın, saçma sapan sorunlar yaratmayın, 3 günlük değil 5 Yıllık evliyim ve eşimi seviyorum diyorsunuz.
Uzun okdugu icin karismis olbilir... ama onlar herseyi yapmalarina ragmen esim onlari savunuyo onlara bni savundugunu saniyodum ama oyle degilmis esimle surekli onlar yuzunden tattistigim icin hirsimi almayap hakaret ettim

kv yi kp i boş ver sen evladım senin baş düşmanın ablan. hayatını karartmış.
😂
Okuyan varsa tebrik ederim. Atlaya atlaya okudum. Noktalama yok, harfler başka yerde, yanlış-eksik yazılmış kelimeler... İlkokula gitmediniz mi?

Kayınvalidenin nasıl bir kadın olduğu sizi ilgilendirmez, kadının ruj rengini bilmemizin hikayeye katkısı ne? Onu eşini aldatmış diye kınıyorsunuz ama siz de nişanlınızı aldatmışsınız unuttunuz galiba

Evimde bir iğneleri yok diyorsunuz da sizi gönül rızasıyla almamışlar zaten. Kaçıp gitmişsiniz.

Eşinizi çok seviyorsunuz madem sözünden çıkmayın aman yuvanız bozulmasın. Arada bir hakaret işiteceksiniz artık yapacak bir şey yok, eşinizin hatrına gider elini öpersiniz kayınvalidenin
okumussunuz iste

Uzun okdugu icin karismis olbilir... ama onlar herseyi yapmalarina ragmen esim onlari savunuyo onlara bni savundugunu saniyodum ama oyle degilmis esimle surekli onlar yuzunden tattistigim icin hirsimi almayap hakaret ettim
Su geregi var onceden nisai olmamin onlar bana herseyi yapti ama bn onu sevmedim Simdide esimi seviyorum onlari sevmiyorum orda o kadar degerliyken burda neden bana boyke yapiyolar diyorum degersizlestirme itibarsizlastima

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X