Eşimi değiştirmeye mi çalışıyorum? Belki de hata bendedir. Ne dersiniz kızlar ?

Ailenin tek kızıyım, hasta oldum koştular bla bla bla
Ailenin ne olduğunu anlamamış, sanki çok özel birşey yaşiyormuş gibi anlatmış.
Öğretmen olmuş, hata kadrosu bile var ama CEO gibi nasıl yazıldığını bile bilmediği terimleri kullanıyor. Aile/ kardeş bağımış falan filanmış, öyle sanmaya devam etsin bence daha fazla cevap vermeye bile gerek yok, kimin ne olduğunu görmeden de yada tanımadan da anlayabiliyoruz çok şükür.
Ben en çok yengeyle neden görüşmediklerini merak ettim. Ne oldu da konuşmuyorlar mesela.
Öğrenciyken abimin verdiği 20 lirayı almazdım. Yengem zorla döverek verirdi saçmalama bayramda da mı veremeyeceğiz diye😂 ben utanıyorum koca yaşımda para almaya ya😂

Ben en çok yengeyle neden görüşmediklerini merak ettim. Ne oldu da konuşmuyorlar mesela.
Öğrenciyken abimin verdiği 20 lirayı almazdım. Yengem zorla döverek verirdi saçmalama bayramda da mı veremeyeceğiz diye😂 ben utanıyorum koca yaşımda para almaya ya😂
Bende olsam görüşmem, çok haklı bir hareket. Taktir ettim yengeyi.

Canım benim eskiden böyleydi evet. Anlamam 1 senemi aldı ve düzenimi oturtmamda. Bekarken alışmış görümcem tek kız ailenin eşimde düşkün kardeşine sürekli tatlılar pastalar aburcubarlar alırmış.
Görümcem evlenince eşim daha da düşkün olmuş kardeşine. Şımartmışlar. Aşerdiğinde eşimden isterdi düşünün.
İlk eve pasta aldığımızda fesatlanmış ana kız neden görümceme almamışız eşim onada alırmış onu neden unutmuşuz. Şok oldum bi de cırlayarak kızarak söylüyor eşime.
İlk başkarda her Allahın günü görüşürdük. Sabah akşam kahvaltı yemek misafirlik. Eve çıktığımda da bağırırdı kaynanam. Hele görümcem çağırmadık onu diye söylenirdi. Öyle alışmışlar. Sesim çıkmıyor korkuyorum da küçüğüm. Canıma okutmadığım için sevmiyorlar beni gerçi okuttuğumda da yaranamıyordum. Eşim onaylamıyor onunla gittik zaten 4 günlük tatilde 2 gün için köyüne gidip abime geçtik. Kv birşey dediğinde eşim karımın müsaitliğine göre bakarız diyor. Görümcemin istediklerini de yapmıyor aksine dalga geçiyor. Şuanda çok sık görüşmüyoruz ama ben saygılı bir şekilde selamımı veririm giderim yeri gelirse görümcemi de çağırırım yapım bu. Sadece mesafeliyim ve görümcem eşimin kız kardeşinden çok bana göre bence bir yabancı.
Anladim, keske konunuza altli üstlü oturduğunuzu yazsaydiniz, baya linc yemişsiniz

Ailenin tek kızıyım, hasta oldum koştular bla bla bla
Ailenin ne olduğunu anlamamış, sanki çok özel birşey yaşiyormuş gibi anlatmış.
Öğretmen olmuş, hata kadrosu bile var ama CEO gibi nasıl yazıldığını bile bilmediği terimleri kullanıyor. Aile/ kardeş bağımış falan filanmış, öyle sanmaya devam etsin bence daha fazla cevap vermeye bile gerek yok, kimin ne olduğunu görmeden de yada tanımadan da anlayabiliyoruz çok şükür.
Birde benim ailem benim çocuğuma neden düzenli para yollasın? Ben buna sevinmez utanırım, doğurdum çocuğa kendim bakarım. Başkalarından para beklemesini istemem. Kimsen birşey istemeyeceksiniz diye büyütüğüm çocuklara kardeşimde olsa durup dururken harçlık yollasa noluyor derim. Doğum günü, bayram, karne yada arada sırada olan güzellikler istisna tabiki. Ama düzenli harçlık deniyor bununla övünülüyor üstelik. Zihniyet çok tuhaf.
Önce kendine yollandiginj söyledi harcliklarin o daha tuhaf . Ya ben babamdan harçlık almadim çalışırken . KYK ile geciniyordum üniversite de ne kadar az para alabilirsem o kadar iyi diye düşünüyordum. Bunun övünülecek birşey olduğunu sanıyor ilginç. Tabi ki herkes harçlık verir akrabasına da düzenli değil bu

Önce kendine yollandiginj söyledi harcliklarin o daha tuhaf . Ya ben babamdan harçlık almadim çalışırken . KYK ile geciniyordum üniversite de ne kadar az para alabilirsem o kadar iyi diye düşünüyordum. Bunun övünülecek birşey olduğunu sanıyor ilginç. Tabi ki herkes harçlık verir akrabasına da düzenli değil bu
Övünüyorlar papatyam. Bak daha yeni yaşandı. Eşimin kardeşi bana alınan bileklikten almış ama maliyetli bişey 2000 tl falan. Eşimde senin kolunda yoktu benden gördün dimi diye takıldı kardeşine. Görümcemde diyorki kolum boş olunca kardeşime de alayım diye baktın dimi abi ondan baktın🤣🤣 eşimde şey dedi yoo hiç aklıma bile gelmesi ahahaha🤣🤣 böyle insanlar kıskançlıklarından yapıyor parayla hediyeyle egoları okşanıyor

Anası babası köyde olsa laf etmezdim. Hatta ben diyorum ona köye gidince mutlaka 1 bayram gidilmeli diye. Burdalar.
Konunda onu belirtmemişsin. İnsanlarda linçlemiş durmuş ailesiyle görüştürmüyor diye. Bende konusmalardan okuyunca anladım. Güncellesene yeter yediğin beddualar:)

Konunda onu belirtmemişsin. İnsanlarda linçlemiş durmuş ailesiyle görüştürmüyor diye. Bende konusmalardan okuyunca anladım. Güncellesene yeter yediğin beddualar:)
Konu eski diye güncellememiştim evet baya beddua yedim. Kayınvalidem dibimizde olmasına rağmen sanki oğlunu elinde almışım gibi davranıyor. Kocası resim atıyor sürekli eşim ve annesiyle. Anne evladının yanında olmalı falan yazıyor. Sanarsınız adamı fanusa kapatmışım da göstermiyorum. 2 buçuk yıllık evliliğimde 3 kere gitmişim köylerine misafirlerinde hayır dememişim katılmam gereknlere katılmış eşime karışmamışım hala ben eşimi koparmışım gibi davranıyor. Evde de oğlum gitti elimden diye ağlıyordur ben burda beddua yemişim haksız yere çok mu :)

Konu eski diye güncellememiştim evet baya beddua yedim. Kayınvalidem dibimizde olmasına rağmen sanki oğlunu elinde almışım gibi davranıyor. Kocası resim atıyor sürekli eşim ve annesiyle. Anne evladının yanında olmalı falan yazıyor. Sanarsınız adamı fanusa kapatmışım da göstermiyorum. 2 buçuk yıllık evliliğimde 3 kere gitmişim köylerine misafirlerinde hayır dememişim katılmam gereknlere katılmış eşime karışmamışım hala ben eşimi koparmışım gibi davranıyor. Evde de oğlum gitti elimden diye ağlıyordur ben burda beddua yemişim haksız yere çok mu :)
Tek erkek çocuk dimi?

Tek erkek çocuk dimi?
Evet canım. İnstagramda başa sabitlemiş oğluyla resmini. Değişik psikolojideler anlamıyorum. Reelde tanısanız çok sıkkanlı ve samimi biriyimdir bırakın evladı ayırmadı çalışmama rağmen kaynanam her çağırdığında annedir gidelim dedim. Boğazından geçmez üzülmesin kadın dedim. Biz anneler günü kutlamayız hassasız o konuda ama kv önem veriyor diye hep alırım hediyesini.
Tek erkek olduğu için herşeylerine eşim koşar. Biyerden alma biyere bırakma gibi. Ailedir tabi yapıcak ama bu çoğu zaman benimde düzenimi bozuyor. Gecenin 5 in de eşim uçağa bırakmaya gidiyor mesela uykum pert o halde işe gidiyorum. Akşam geldiklerinde almaya gidiyor ve birsürü şey. Ağzımdan tek kelime çıkmamıştır çıkmamalıda aile çünkü. He çıkadabilir ben ailesinin zamansız gel gitlerinden düzenimi bozamam ama aile sonuçta buna karışamam. Gel görün ki ben onların için oğlunu değiştiren gelinim :)

Evet canım. İnstagramda başa sabitlemiş oğluyla resmini. Değişik psikolojideler anlamıyorum. Reelde tanısanız çok sıkkanlı ve samimi biriyimdir bırakın evladı ayırmadı çalışmama rağmen kaynanam her çağırdığında annedir gidelim dedim. Boğazından geçmez üzülmesin kadın dedim. Biz anneler günü kutlamayız hassasız o konuda ama kv önem veriyor diye hep alırım hediyesini.
Tek erkek olduğu için herşeylerine eşim koşar. Biyerden alma biyere bırakma gibi. Ailedir tabi yapıcak ama bu çoğu zaman benimde düzenimi bozuyor. Gecenin 5 in de eşim uçağa bırakmaya gidiyor mesela uykum pert o halde işe gidiyorum. Akşam geldiklerinde almaya gidiyor ve birsürü şey. Ağzımdan tek kelime çıkmamıştır çıkmamalıda aile çünkü. He çıkadabilir ben ailesinin zamansız gel gitlerinden düzenimi bozamam ama aile sonuçta buna karışamam. Gel görün ki ben onların için oğlunu değiştiren gelinim :)
Basite indirgemiş gibi olcam ama tek erkek çocukta böyle. İlk kocam da tekti tam bir baş belasıydı ailesi. İkinci eşim de tek. Bunlar biraz daha salmış. Aman oğlumuz mutlu olsun modu

Sizin aklınıza gelen harçlık miktarı ne anlamadım, konu sahibi para üzerinden açtığı için parayı örnek verdim. abim yigenine harçlık yolluyor evet çok da mutlu oluyorum.
siz yigeninize harçlık vermiyor musunuz ? ben de yigenlerimin önüne dünyayı seriyorum.
evet çalışıyorum atanmış öğretmenim bunu kanıtlama gereği de duymuyorum 😂

Kardeşlik bağına örnek vereyim , abim yurt dışında okurken ki öyle Kıbrıs gibi yakın bir yer de değil Rusya'da okurken MS hastasi olduğumu ogrendi , Rusya'dan çıktı geldi 15 dk beni gördü aynı gün tekrar geri gitti.
Diğer abim yaşadigim şehre yol değiştirip uğradı , 2_3 saat beni gördü tekrar gitti.

Abim evlendikten 1_2gun sonra ateşli titremeli hastalık geçirdi. eşi aradi gece 3 ne yapacağımı bilmiyorum , korkuyorum , tek başıma hastaneye goturemeedim. diye ( şimdi kızı da linclersiniz ambulans arasaydi diye bizim ailede genetik olan ve yapılması gereken bir iki şey var doktora dagitseydi geri gönderilirdi ) yapabileceği şeyleri söyleyip gece yola çıktım sabah abimin başındaydim Aile bağımızı birbirimize duskunlugumuzu paraya bağlamayın paraya bağlayanlar sorunuyasiyor zaten.
koskocaman bir sulalelin,
anne baba tarafı dahil, tek kız çocuğuyum benden sonraki kız abimin kızı 😂yani ben değil atanmış öğretmen , CIO dahi olsam onlarin gözünde küçücük bir çocuğum. Kimsenin aile yapısını bilmeden saldirmaniz aşırı saçma paranın bır aile arasında bu denli kriz yaratması da saçma ya da bizim için para değeri farklı sizinki farkli
Yengenizin neden sizle küs olduğunu şimdi anladım, henüz büyümemiş küçük bir kız çocuğu gibi davranıyorsunuz, yengenize de acıyın bunları çekmek zorunda değil, kaç yaşında meslekli kadınsınız hala harçlık bekliyorsunuz, benim de abim var ikimiz de memuruz ,birbirimize özel günlerde hediye alırız tabi ama bunu haraca bağlamak beklenti haline getirmek ancak yengemle abimin ilişkisini baltalamak olur , keşke biraz hassas olsanız, ben de görümceyim ama asla abimin huzurunu bozmak istemem..

X