Eşimi mutlu edemiyorum

Allah aşkina bırak mutsuz olsun. Siz kendinizi donanımlı bir hanım olarak görmek istiyorsanız bunu kendiniz için yapın eşim için düşüncesiyle değil. Ailesinden beklentilerinizi de bırakın daha mutlu hissedersiniz.

Peki geç olmadan boşanmalı mıyım
Bunun kararını siz vereceksiniz..
Burada (umarım) şu an bazı gerçekleri gördünüz yazılan yorumlarla.
Kafanızda tartacaksınız, düşünüp plan yapacaksınız, ona göre adım atacaksınız...

Ben ne yapardım onu söyliyim; bir an önce kendimi kurtarırdım.
Şimdi narsist diye tanı koymayayım haddime değil ama, narsisistik eğilimler gösteren bir adamla gelecek olmaz. Beni bırakır çocuğumu ezmeye başlar. İkimizin de psikolojisini bozar, ev değil hapishane olur orası.
Ben düşünmez ayrılırdım.

aileme bunları anlatsam her evlilikte olur diyen birileri olmaz hemen yanlarına alırlar ama ben eşimi çok seviyorum bilmelerini istemiyorum belli etmiyorum onlara
Peki geç olmadan boşanmalı mıyım
Konu sahibi, senin ortan yok mu 😅😅
Adam çekilecek gibi değil ama iki aylık bebekle de boşanacak bir sebep değil.
Bence ilk iş adamı çıktığı kaf dağından indir, ona göre davran. Onunla kendini eşit seviyede görmeye basla. Sinirleniyor mu? Sen de sinirlen..bak bakalım, işin sonu nereye varacak. Deli deliyi görünce degnegini saklarmis:)
Esin "ev işinde yardım istersen soyle" demis, ilerde yüzüme vurur diye söylememissin. Birak bu huyunu, talep et adamdan bir şeyler. Bebeği yikamasini, yedirmesini lütuf olarak görme. Sokaktaki yetimi yedirmiyor, kendi bebeği o. Tabii ki yapacak. Daha fazlasını yapmalı.
Zaman içinde bence adamı kaf dağından indirince dediklerine bu kadar takilmayacaksin. Baktın olmuyor evlilik terapistine gidersiniz. Çok iyiymiş ya mesleği, anasına dayısına yedirecek çok parası var , ailesi için de alsın terapi.
Bir de şimdi bebeğin en gicik zamanları . Anca yedir içir bezle. Varsa yoksa Inga inga ağlasın 😅Biraz büyüsün, konuşsun bıcır bıcır, eve neşe getirir. Belki her şey zamanla ve çabayla duzelir

Eşimi nasıl değiştirebilirim peki
Terapiye gidecek. Önce insanların insan olduğunu öğrenecek çünkü bence dünyadaki tek insanın kendi olduğunu düşünüyor. Yerinizde olsam terapiye ikna olmasını sağlarım. (Sizde boşanmak gibi bir niyet sezmediğim için aklıma gelen tek çözüm bu oldu)

Bunun kararını siz vereceksiniz..
Burada (umarım) şu an bazı gerçekleri gördünüz yazılan yorumlarla.
Kafanızda tartacaksınız, düşünüp plan yapacaksınız, ona göre adım atacaksınız...

Ben ne yapardım onu söyliyim; bir an önce kendimi kurtarırdım.
Şimdi narsist diye tanı koymayayım haddime değil ama, narsisistik eğilimler gösteren bir adamla gelecek olmaz. Beni bırakır çocuğumu ezmeye başlar. İkimizin de psikolojisini bozar, ev değil hapishane olur orası.
Ben düşünmez ayrılırdım.
Bir ay düşünüp sizin dediğiniz gibi davranacağım inceldiği yerden kopar bende denemiş ve görmüş olur sonra pişman olmam 1 ay sonra tekrar buraya yazacağım

Benim bir kanım var, erkek cinsinin içinde kadınlara yönelik gizli, bastırılmış bir kıskançlık var.
Bilemiyorum belki doğuran olduğumuz için, belki duygusal zekamız daha gelişmiş olduğu için, sezgilerimiz kuvvetli olduğu içindir, bilemem, çok yönlü çok karmaşık bir mevzu.
Yüzyıllardır bizi baskılamaya, bi adım gerimde dur deyip parmak sallamaya doyamadılar, öyle yaptık bu sefer de zekamızı küçümsediler.
Off bu o kadar doğru tespit ki..
Dinlerin başlangıcından itibaren geliyor bu tarihte, öncesinde Anadolu'da bile hep anaerkil sistemler var. Kadının gücünden korkarak başlamış her şey, "Kendi içinden hayat çıkarıyor" diye önce korkulmuş, sonra gücünden dolayı baskılanmaya başlanmış. Feminist hareket bu yüzden korkutucu geliyor ataerkil dünyaya, "güçlerini yeniden ele alacaklar" kabusu rahat uyutmuyor erkek dünyayı.

Konu sahibi, senin ortan yok mu 😅😅
Adam çekilecek gibi değil ama iki aylık bebekle de boşanacak bir sebep değil.
Bence ilk iş adamı çıktığı kaf dağından indir, ona göre davran. Onunla kendini eşit seviyede görmeye basla. Sinirleniyor mu? Sen de sinirlen..bak bakalım, işin sonu nereye varacak. Deli deliyi görünce degnegini saklarmis:)
Esin "ev işinde yardım istersen soyle" demis, ilerde yüzüme vurur diye söylememissin. Birak bu huyunu, talep et adamdan bir şeyler. Bebeği yikamasini, yedirmesini lütuf olarak görme. Sokaktaki yetimi yedirmiyor, kendi bebeği o. Tabii ki yapacak. Daha fazlasını yapmalı.
Zaman içinde bence adamı kaf dağından indirince dediklerine bu kadar takilmayacaksin. Baktın olmuyor evlilik terapistine gidersiniz. Çok iyiymiş ya mesleği, anasına dayısına yedirecek çok parası var , ailesi için de alsın terapi.
Bir de şimdi bebeğin en gicik zamanları . Anca yedir içir bezle. Varsa yoksa Inga inga ağlasın 😅Biraz büyüsün, konuşsun bıcır bıcır, eve neşe getirir. Belki her şey zamanla ve çabayla duzelir
Terazi burcuyum 😅😅
Dediğim gibi deneyip göreceğim bebeğim tabiki babasız büyüsün istemem ama denilen gibi olursa ilerisi için daha kötü olur bilmiyorum umarım değişir düzelir herşey

Bir ay düşünüp sizin dediğiniz gibi davranacağım inceldiği yerden kopar bende denemiş ve görmüş olur sonra pişman olmam 1 ay sonra tekrar buraya yazacağım
Sevindim biraz hayatınızı elinize alacağınıza.
Umarım iyi haberler yazarsınız..

Off bu o kadar doğru tespit ki..
Dinlerin başlangıcından itibaren geliyor bu tarihte, öncesinde Anadolu'da bile hep anaerkil sistemler var. Kadının gücünden korkarak başlamış her şey, "Kendi içinden hayat çıkarıyor" diye önce korkulmuş, sonra gücünden dolayı baskılanmaya başlanmış. Feminist hareket bu yüzden korkutucu geliyor ataerkil dünyaya, "güçlerini yeniden ele alacaklar" kabusu rahat uyutmuyor erkek dünyayı.
Ellerine geçen her fırsatta (bizden nispeten üstün oldukları ) fiziksel güçlerini üzerimizde göstermeleri de bundan. Çünkü asla bir kadın kadar derin, sezgileri güçlü, karmaşık bir varlık olamayacaklarını biliyorlar.
Konu sahibinin eşinde de o potansiyeli sezdim.. O kadar çok "kızar, kızmasın diye, sinirlenir" demiş ki alttan almasa fiziksel şiddete dönebilir iş. Ama ben konu sahibinden o ışığı aldım biraz, sanki silkenenip kendisinin farkına varacak..

Biz eşimle lise son senemizde tanıştık tanışalı 10 sene olucak ve 4 yıllıkta evliyiz. İlişkimizin başından beri eşimin ailesi eşime hiç yardımcı olmayan ebeveynleri. Bunu sözümde daha iyi anlamaya başladım çünkü bütün maddi işleri eşim karşılıyordu. Yetmezmiş gibi birde eşime ev aldırıp (yarı yarıya tapu) borç yaptırdılar. Tabi bu borçtan dolayı bizim nişanımız haliyle düğünümüz ertelendi. Daha sonra eşime yurtdışından iş teklifi geldi bende kabul ettim gitmesini. Gittikten sonra her sene biriktirdiği parayla bi gelmesine nişan bi gelmesinde düğün yaptık ve bende eşimle yurtdışına gittim. Eşimin üzerindeki sıkıntılar o kadar çoktu ki trip bile atamıyordum ailesinden dolayı sürekli bunalımdaydı. Benim yaptığım söylediğim en ufak şeylere bile sinirleniyordu.( kısada sürsede siniri) ben duygumla hareket ederim kızlar eşim ise mantık ile. Bu sene tr taşındık temelli olarak ve Ocak ta 4 yıllık evli olacağız hala aynı şeylerden kavga ediyoruz bana sürekli kendini geliştir duygunla hareket etme diyor. 2 aylık bebeğim var bazı ev işlerine yetişemiyorum mesela bulaşık çamaşır gibi bunlarada kızıyor.(gezmeye gidip yapmadığım için). Hak veriyorum erkekler düzen temizlik ister ama ne yapabilirim bende çok temizlik seven biri değilim tabiki evimi temizlerim toplarım ama sürekli toplu tutamam ki. Şimdi size şunu danışmak istiyorum ben eşime karşı hep alttan alıyorum karşılık verdiğimde sinirlendiği için (asla dövmez) ki alttan aldığımı bile kabul etmiyor açıklama yapmam bile ona karşılık gibi geliyor. Çünkü benim eşim aşırı zeki her işini en iyi şekilde yapar herşeyş çok araştırır ona göre hareket eder. Bendende bunu bekliyor. Eskiden mantıklı konuştuğumu böyle olmadığımı söylüyor.(sevgiliyken) ben genelde bişey yaptığımda bunu söylerken farklı şekilde anlatıyorum kızmasın diye. Yani başta ayrı sonra kızdığını anlayınca başka tarafa çekip anlatıyorum buna çok sinirleniyor. Mantığımla hareket etmeyi nasıl öğrenebilirim . Ev hanımıyım üniversiteyi yarıda bıraktım(Buda onun için beni eksi gösteren bişey) şuan da kendimi nasıl geliştirip eşime karşı zeki hareketler konuşmalar yapabilirim bilmiyorum. bu kavgalar yüzünden eşim benden gittikçe uzaklaşmaya başlıyor şu aralar kavgalarımız arttı sadece bebeğimizle ilgileniyor benimle günlük konuşmalar yapıyor acil fikir verin banaaa
Ay 2 aylık bebeğin var zaten. Düzen temizlik istiyorsa bir zahmet yardım etsin paşam. Hiç sevmem erkekler düzen temizlik sever lafını. Düzen temizlik tek kadının sorumluluğu mu canım. Bu ataerkil zihniyetin ürünü.

Ben sizi manipule etmiş kendinden üstün gören egoist bir adam görüyorum hiç de zekasını kullanan biri görmüyorum.

Hayat müşterek iyi hissetmek için gezmeye gitmek de ihtiyac statüsünde. Beğenmiyor ise sizin yapmadığınız ev işlerini kendisi oturup yapsın. Ayrıca iki aylık şuan çocuğunuz büyüyünce hareketlenince herşey daha da zor oluyor. Uykusuzluk yorgunluk bir yana tuvalete bile gidelemeyen zamanlar oluyor. Çocuk yapmasın biliyor ise yardım etmesini de biliyor.

Duygusal hareket etmek de bir seçimdir. Sizin adınıza aklınca karar alarak sizi manipule ediyor. Aslında zekisin ama duygusal hareket edip kullanmıyorsun demek bile hakaret.

O dediği için değil kendiniz nasıl olmak istiyorsanız öyle olun. Beğenmiyorsa evlenmeseydi o zaman.

Siz ben böyle olmayı uygun gördüm duygusal hareket etmeyi seçtim vs gözü açık laflar ettiğinizde size sana ne oldu diye sorarsa aklımı kullanmaya başlayınca manipule ettiğini görüverdim dersiniz. Sizi ezmek için söylüyor aşağılık kompleksi var bence. Kendini üstün göstermeye çabalıyor. Ama değil. Zekanı kullanmıyorsun alt metni şu ben daha zekiyim sen değilsin. Direk size bunu diyemez tepki alır ne yapıyor size bu düşünceyi aşılıyor. Ne güzel ya memleket. Herşey ayağına gelsin kadın nefes almak için çıkmak istesin beyzadeye o bile çok gelsin. Eminim çocuk konusunda sorumluluk almıyordur bile bu çok zeki geçinen vatandaş.

2 ay önce dogum yapmis emzirmesi bakmasi yikamasi onca isi yapan kadina zekani kullanmiyorsun demis kendi donunu bulasigini daginikligini toplayamayan adam fikra bu kadar..
siz bi cikarin sesinizi isten gelince ev islerine girissin 24 saat gece gunduz bebek bakmayi kolay sanmasin zekali bey

Biz eşimle lise son senemizde tanıştık tanışalı 10 sene olucak ve 4 yıllıkta evliyiz. İlişkimizin başından beri eşimin ailesi eşime hiç yardımcı olmayan ebeveynleri. Bunu sözümde daha iyi anlamaya başladım çünkü bütün maddi işleri eşim karşılıyordu. Yetmezmiş gibi birde eşime ev aldırıp (yarı yarıya tapu) borç yaptırdılar. Tabi bu borçtan dolayı bizim nişanımız haliyle düğünümüz ertelendi. Daha sonra eşime yurtdışından iş teklifi geldi bende kabul ettim gitmesini. Gittikten sonra her sene biriktirdiği parayla bi gelmesine nişan bi gelmesinde düğün yaptık ve bende eşimle yurtdışına gittim. Eşimin üzerindeki sıkıntılar o kadar çoktu ki trip bile atamıyordum ailesinden dolayı sürekli bunalımdaydı. Benim yaptığım söylediğim en ufak şeylere bile sinirleniyordu.( kısada sürsede siniri) ben duygumla hareket ederim kızlar eşim ise mantık ile. Bu sene tr taşındık temelli olarak ve Ocak ta 4 yıllık evli olacağız hala aynı şeylerden kavga ediyoruz bana sürekli kendini geliştir duygunla hareket etme diyor. 2 aylık bebeğim var bazı ev işlerine yetişemiyorum mesela bulaşık çamaşır gibi bunlarada kızıyor.(gezmeye gidip yapmadığım için). Hak veriyorum erkekler düzen temizlik ister ama ne yapabilirim bende çok temizlik seven biri değilim tabiki evimi temizlerim toplarım ama sürekli toplu tutamam ki. Şimdi size şunu danışmak istiyorum ben eşime karşı hep alttan alıyorum karşılık verdiğimde sinirlendiği için (asla dövmez) ki alttan aldığımı bile kabul etmiyor açıklama yapmam bile ona karşılık gibi geliyor. Çünkü benim eşim aşırı zeki her işini en iyi şekilde yapar herşeyş çok araştırır ona göre hareket eder. Bendende bunu bekliyor. Eskiden mantıklı konuştuğumu böyle olmadığımı söylüyor.(sevgiliyken) ben genelde bişey yaptığımda bunu söylerken farklı şekilde anlatıyorum kızmasın diye. Yani başta ayrı sonra kızdığını anlayınca başka tarafa çekip anlatıyorum buna çok sinirleniyor. Mantığımla hareket etmeyi nasıl öğrenebilirim . Ev hanımıyım üniversiteyi yarıda bıraktım(Buda onun için beni eksi gösteren bişey) şuan da kendimi nasıl geliştirip eşime karşı zeki hareketler konuşmalar yapabilirim bilmiyorum. bu kavgalar yüzünden eşim benden gittikçe uzaklaşmaya başlıyor şu aralar kavgalarımız arttı sadece bebeğimizle ilgileniyor benimle günlük konuşmalar yapıyor acil fikir verin banaaa
Ayh sonuna kadar dayanamadım... siz alttan almıyorsunuz vurdumduymaz davranıyorsunuz. Adamın her şeyi mükemmel olsun ama siz gezmeye çıkıp evi ihmal edin.. adam tepki gösterince de susup aynı davranışı devam ettiriyorsunuz. Ayrıca adam bekarken ister ailesiyle ortak ev alır ister yurtdışına çalışmaya gider.. izin verdim ne demek ya? Ay çok haksızsınız kusura bakmayın.

Yanlis anlamadiysam o cok zeki olan esiniz ev islerini sizden bekleyen, kadinin görevi olarak goren ve 2 aylik bebeyle esinden mukemmel bir ev/temizlik bekleyen tip?
Zeka fışkırıyor tamam ama, siz de bu kadar ezik durmasaniz da bazi seyleri yüzüne mi çarpsaniz şu zeka küpünün?

Seni sen yapan özelliklerini beğenmiyorsa neden seninle evlenmiş hiç sordun mu? Eşinin mantığı bana çok aptalca geldi sen onun istediği kalıplara uymak zorunda değilsin ki. Sende ona biraz duygularınla hareket et robot gibisin ben sevildiğimi hissetmiyorum desen dediğini yapacak mı merak ettim. Neysen o kendini değiştirmeye çalışma lütfen. Sadece kendini geliştirmeye çabalayabilirsin okul yarım kalmış onu tamamlamaya uğraşabilirsin, kurslara aktivitelere katılırsın. Kendinin en iyi versiyonu olmaya çabalarsın ama kendin için yaparsın bunu eşin için değil.

Bence siz değil eşiniz kendini biraz geliştirsin de yeni doğum yapmış hanımına nasıl davranacağını öğrensin.. Her insan bir değildir, kimi mantığını ön planda tutar, kimi duygularını, ne var bunda kötü olan? Eşinizin size hissettirdiği bu durumlardan dolayı siz biraz bocalıyorsunuz gibime geldi, kendiniz gibi olmaya devam edin ve kendinizi savunun. Ailesine öttüremediği borusunu size hiç öttürmesin..

X