Eşimi seviyor muyum bosanmami miyim

Yiyasi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2015
6
-1
29
Ben 26 eşim 38 yaşında. 20 yaşımdayken evlendik. Çok büyük bir heyecanla gerçekten severek evlendim. Ama eşimde o heyecanı göremedim. Nedeni yaş farkı olabilir, hayattan beklenti farkliligi olabilir bilmiyorumm. Şuan 2 erkek evladımız var. Biri 5 biri 3 yaşında. 7 yıllık evliyiz. 5 yıl boyunca eşim bana ilgi göstersin sevdiğini belli etsin özel gunlerimde küçük de olsa hediye alsin, ağzından beni özel hissettirecek iki çift güzel söz söylesin diye kaç defa aldım karşıma konuştum. Böyle devam edersen seni sevmekten vazgeçmem dedim. O kadar umursamaz ve soğukkanlı ki yeri geldi karşısında hüngür hüngür ağladım bana biraz ilgi göster diye. Yeri geldi tamam haklısın bundan sonra dikkat edicem diyip aynı tas aynı hamam devam etti. Yeri geldi ben böyleyim kabul edersen diyip eyvallahi olmadığını belirtti. Ben bu tepkileri karşısında yeri geldi sinir krizleri geçirdim. Cinsellik dışında yanıma öylesine sarılmak öpmek için yaklaşmadi. Gün başlarken küçücük bir şeye bozulup gün boyu onun tribini atardı. O kadar sıkıldım ki. Eşimin yurt dışındayken Tr de yaptırdığı bir villası vardı. Ailesi bizimle orada yaşamak istedi. Kabul etmedim diye beni sevmediler ve bunu her defasında hissettirdiler çok kalbimi kırdılar sayısızca yaptıkları saygisizliklar bana ve aileme. Benim de onların yaptıklarına sinirlenip cahilce tepkiler de verdiğim oldu. Ama genel olarak sevmeyi bilmeyen bir aile ve onlarin oğlu ile evliyim. Zaman içinde her geçen gün daha fazla soğumaya basladm. Daha sonra bana birinin aşık olduğunu öğrendim. Daha doğrusu o kişi bana messengerdan yazmış, aşkını uzun uzun anlatmış. Buna ben kibar bir şekilde red cevabı verdim tabiki. Eşim de okudu mesajları ama neden küfür etmedin de kibar bir şekilde yanıt verdin diye ona takıldı ve o günden sonra beni kaybetme korkusu oluştu. Hem çok üstüme dusuyor hem kıskançlıktan ağza alınmayacak hakaretler ediyor. Şuan markete gitsem o bile gözüne batıyor. Markete neden gidiyormusum eskiden gitmezmisim eve sipariş verirmisim vs vs. Çok bunaldim. Çok soğudum. 2 evladımı düşünüyorum ama evde ya konuşmuyoruz yada hep tartışıyoruz. Çocuklar da mutsuz bir evliliğin içinde mutsuz oluyorlar görebiliyorum. İnsan soğuduktan sonra tekrar içi ısınır mi eşine. Çocuklar için evliligimi devam ettirsem ilerde pişman olur muyum? Bosansam pişman olur muyum? Çocuklar için hangisi daha hayırlı? Eşimden ayrılsam çok uzulcek yiprancak bunu da biliyorum. Çok kararsızım. Çok mutsuzum. Çok kafam karışık. Kırıcı olmayan yorum ve eleştirilerinizi merak ediyorum

Bazı insanlar sevgilerini sarilarak, öperek gösteremez ama sevildiğnizi bilirsiniz.
Eşiniz değişmemiş, başta neyse simdi de o. Ya bu haliyle kabul edeceksiniz ya da bitireceksiniz.
Sadece şunu bilin, o aşk cümleleri yazan insanlar gerçekten aşık filan değıl. Muhtemelen eşinizin çok daha fazla umurundasınızdır. Bu durumun kafanızı karıştırmasına izin vermeyin.

Duygularınızdan emin değilseniz bir psikoloğa danışın. Eşinize karşı hissettiğiniz şeyin, yıllardır birikmiş olan öfke mi, sevgisizlik mi olduğunu anlamanıza yardımcı olur.

Aşkını itiraf eden kişiyi kibarca reddettim diyorsunuz , evli bir kadına aşk itirafı etmek etik mi sizce ? Bu sanki sizin ruhunuzu oksamıs gibi geldi bana ...
Aynen. Kibarca reddedıcem haa oy oy oy agzını yuzunu dagıtır yırtarım valla

O kişiye karşı bir ilgim olduğu dusunulmesin tanımıyodum bile. O beni uzaktan görmüş. Hosuma gitmedi ama şunun farkına vardım. Eşim ile özgüvenin fazlasıyla düşmüştü. Sevgiye layık olmadigimi hissetmeye başlamıştım. Ama evet şunu söyleyeyim. Hala birilerinin ilgisni cekebiliyorm diye bir düşünce geçti aklımdan. Bu benim esimi aldatmis olmam demek olmuyor sanirim

Ben 26 eşim 38 yaşında. 20 yaşımdayken evlendik. Çok büyük bir heyecanla gerçekten severek evlendim. Ama eşimde o heyecanı göremedim. Nedeni yaş farkı olabilir, hayattan beklenti farkliligi olabilir bilmiyorumm. Şuan 2 erkek evladımız var. Biri 5 biri 3 yaşında. 7 yıllık evliyiz. 5 yıl boyunca eşim bana ilgi göstersin sevdiğini belli etsin özel gunlerimde küçük de olsa hediye alsin, ağzından beni özel hissettirecek iki çift güzel söz söylesin diye kaç defa aldım karşıma konuştum. Böyle devam edersen seni sevmekten vazgeçmem dedim. O kadar umursamaz ve soğukkanlı ki yeri geldi karşısında hüngür hüngür ağladım bana biraz ilgi göster diye. Yeri geldi tamam haklısın bundan sonra dikkat edicem diyip aynı tas aynı hamam devam etti. Yeri geldi ben böyleyim kabul edersen diyip eyvallahi olmadığını belirtti. Ben bu tepkileri karşısında yeri geldi sinir krizleri geçirdim. Cinsellik dışında yanıma öylesine sarılmak öpmek için yaklaşmadi. Gün başlarken küçücük bir şeye bozulup gün boyu onun tribini atardı. O kadar sıkıldım ki. Eşimin yurt dışındayken Tr de yaptırdığı bir villası vardı. Ailesi bizimle orada yaşamak istedi. Kabul etmedim diye beni sevmediler ve bunu her defasında hissettirdiler çok kalbimi kırdılar sayısızca yaptıkları saygisizliklar bana ve aileme. Benim de onların yaptıklarına sinirlenip cahilce tepkiler de verdiğim oldu. Ama genel olarak sevmeyi bilmeyen bir aile ve onlarin oğlu ile evliyim. Zaman içinde her geçen gün daha fazla soğumaya basladm. Daha sonra bana birinin aşık olduğunu öğrendim. Daha doğrusu o kişi bana messengerdan yazmış, aşkını uzun uzun anlatmış. Buna ben kibar bir şekilde red cevabı verdim tabiki. Eşim de okudu mesajları ama neden küfür etmedin de kibar bir şekilde yanıt verdin diye ona takıldı ve o günden sonra beni kaybetme korkusu oluştu. Hem çok üstüme dusuyor hem kıskançlıktan ağza alınmayacak hakaretler ediyor. Şuan markete gitsem o bile gözüne batıyor. Markete neden gidiyormusum eskiden gitmezmisim eve sipariş verirmisim vs vs. Çok bunaldim. Çok soğudum. 2 evladımı düşünüyorum ama evde ya konuşmuyoruz yada hep tartışıyoruz. Çocuklar da mutsuz bir evliliğin içinde mutsuz oluyorlar görebiliyorum. İnsan soğuduktan sonra tekrar içi ısınır mi eşine. Çocuklar için evliligimi devam ettirsem ilerde pişman olur muyum? Bosansam pişman olur muyum? Çocuklar için hangisi daha hayırlı? Eşimden ayrılsam çok uzulcek yiprancak bunu da biliyorum. Çok kararsızım. Çok mutsuzum. Çok kafam karışık. Kırıcı olmayan yorum ve eleştirilerinizi merak ediyorum
Güzelim kıskanclık kısmını bilemiyorum da ilgi sevgi önemli. Doymuyorsun bunu cözmelisiniz.
Bence danışmana gidin anlatın. Sürekli kavga ile olnaz.

Üzülecek yıpranacak mı?
Üzülmek istemiyorsa karısı hala onunlayken kıymet bilsin.

Bu ne biçim iş ayol?
Sizin gördüklerinizi o görmüyor mu?
Kac yaş büyük daha olgun olması gerekir.
Bir olgunluk göremedim.

Alın karşınıza böyle devam ermeyeceğim bilgin olsun. Atıyorum sana evliligimize Mayıs ayına kadar süre veriyorum. Ben çok kafa patlattım az da sen patlat. Düzeltmek istersen hazırım. Bitirmek istersen ona da hazırım diyeceksiniz.
Hepsi bu.

İsin kötü tarafı annemle babam da yakın zamanda boşandılar ,😊 çevreme bunu nasıl anlaticam. Annesi ayrıldı kızı da ayrıldı diye konuscaklar. Babam benim arkamda. Annemle görüşmüyorum
Elalem ne derse desin sen de bir alemsin 😉

Yaşla ilgili değil kocanızın yapısı öyle benim ki de aynı değişmiyor. Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin. Biraz ayrı kalsanız iyi gelebilir. Ortada başka sorun yok. Hem de kimsenin sizi mutlu etmenisini beklemeyin nasıl mutlu oluyorsanız öyle davranın

Aranızdaki sorun yaş farkı falan değil .Aslında erkekler geç olgunlaşır .Yaş farkından ziyade ilgisiz sevgisini belli etmeyen bir adam .Karakteri bu en baştan beri böyleymiş.Sadece ilgisiz bir adama neden 2 çocuk .Şu saatten sonra boşan demek bana düşmez .Yaşayan sensin ailesi anlaşmazlıklarınız mesafeyle çözülür .Onlar bir nebze dış kapının mandalı .Önemli olan iç mutluluğunuz .Messengerdan size aşık olmuş bir adamın mesajlarını göstermeniz bana göre yanlış .Ters cevaplar yazmadan direk engeller ve bunu ne kendinize nede eşinize yük etmezdiniz .Siz adamı kıskandırmak için ilgisini üzerinize çekmek için yapmışsınızda ters tepmiş .Hangi adam olsa bunu içine sindiremez .Şimdide sizi baskılamaya çalışıyor .Bu olayda haksız sizsiniz ve bedelini kıskançlık huysuzluk olarak ödüyorsunuz .Onun dışında maddi özgürlüğünüz yoksa sadece bu sorunlar için boşanılmaz .Yaşım genç beğeniliyorum vs gibi yanılgılara düşme .Adamların geneli uçkur düşkünü 2 çocukla geri bir yuva kurman zor olur kullanıldığınla kalırsın .Sanırım eşinle yaş farkıda sana batıyor .Bu yanılgıya düşme .Adamıda kıskandırıp aklına olur olmadık şeyler sokup kendinden soğutma .

Ben senin için ölürüm sensiz yaşayamam tarzı kadınların ruhunu okşayan sözler söyleyen adamlar neler yapıyor aldatıyor da gidip yaşıyorda
Sevginin herkeste dili başkadır, yani yapısı gereği öyleyse bu sizi sevmiyor demek değil
Ama siz eşinizi tanırsınız bir yerde okumuştum sevgi bazen yemeğin güzel tarafını ona ayırarak gösterilir gibi birşeydi
Genel olarak bilemiyorum ama evliliğinizi canlandıracak adımlar siz de atabilirsiniz, çocuklar uyuyunca yemek hazırlayıp süslenip güzel bir ortam hazırlayabilirsiniz belki açılır o da bilemedim
Ama ağza alınmayacak hakaretler ediyor da demişsiniz o saatten sonra sizinde içinizden gelmeyebilir siz de haklısınız
Çift olarak terapiye gidebilirsiniz belki de çözülür

X