Eşimin ailesi beni kabullenmiyor sanki

Eşin özünde iyi bir insan falan değil. Bas bayağı yalancı işte.
Sorun eşinin ailesinde de değil eşinde.
Bir de madem maddi sıkıntılarınız vardı neden cocuk yapıyorsunuz hemen ? Önce bi düzeninizi oturtun sonra yapın .
Ben öğrendim de hamileydim

Yine klasik kocasına toz kondurmamak için eş ailesinde suç bulan konu sahiplerinden biri. Özünde iyi bir insanı da okuduk tam oldu. İyiyse cennete gitsin ama size yaptıklarıyla hiçte öyle iyi insan izlenimi vermedi bana. Hanımefendi eşinizin ailesi eşinizin sorumsuzluğunun ceremesini çekmek mecburiyetinde değil. Adam bir dünya borç gizlemiş sizden ama suçlu kaynana, görümce.

Ben bu borçları öğrendiğim zaman oğluma hamileydim evliliğimiz boyunca eşimin bana karşı hiç bir yanlışını görmedim sadece konu ailesine gelene kadar ben de bu hatasını verdiği bazı sözler yüzünden bir sürelik Sineye çektim boşanma aşamasına kadar geldik erken doğum viskim olduğu için bir sürü erteledim ve bu süre zarfında eşimin başka yalanını ve bir kötülüğünü görmediğim için oğlum için bir şans verdim
Size kredi çektirip altın borçlarını kapatmamış, bunu sizden gizlemiş, çektiğiniz krediyi ödememiş. Daha ne yapması gerekiyor bu adamın?

Size kredi çektirip altın borçlarını kapatmamış, bunu sizden gizlemiş, çektiğiniz krediyi ödememiş. Daha ne yapması gerekiyor bu adamın?
Çünkü babası Oğlum kız çok bekletilmez demiş Abisi de sen düğünü yap biz sana destek oluruz Burcu beraber kapatırız demiş eşim de onlara güvenerek den bir böyle bir yola girmiş Çünkü hepsini evlendiren Benim eşim zaten Bunu kendi ağzıyla da söylediler

Yine klasik kocasına toz kondurmamak için eş ailesinde suç bulan konu sahiplerinden biri. Özünde iyi bir insanı da okuduk tam oldu. İyiyse cennete gitsin ama size yaptıklarıyla hiçte öyle iyi insan izlenimi vermedi bana. Hanımefendi eşinizin ailesi eşinizin sorumsuzluğunun ceremesini çekmek mecburiyetinde değil. Adam bir dünya borç gizlemiş sizden ama suçlu kaynana, görümce.
Çok şükür ben erkek meraklısı bir insan değilim Sadece ailesinin oyuna kurban geldi diye bu kadar borca girdi Çünkü ailesinin verilmiş sözleri vardı eşim iki abisini evlendirdiği için ona da eşim evlendirecekler de ama biz evlendikten sonra herkes kendini geri çekti eşimde dayanamadı bana söyledi evliliğimiz boyunca başka bir hatasını görmediğim için sessiz kaldım

Çünkü babası Oğlum kız çok bekletilmez demiş Abisi de sen düğünü yap biz sana destek oluruz Burcu beraber kapatırız demiş eşim de onlara güvenerek den bir böyle bir yola girmiş Çünkü hepsini evlendiren Benim eşim zaten Bunu kendi ağzıyla da söylediler
Kıyamam abiçine mi kanmıç inanmıç minnooooş 🤷🏻‍♀️

Çok şükür ben erkek meraklısı bir insan değilim Sadece ailesinin oyuna kurban geldi diye bu kadar borca girdi Çünkü ailesinin verilmiş sözleri vardı eşim iki abisini evlendirdiği için ona da eşim evlendirecekler de ama biz evlendikten sonra herkes kendini geri çekti eşimde dayanamadı bana söyledi evliliğimiz boyunca başka bir hatasını görmediğim için sessiz kaldım

Erkek meraklısı mısınız bilmem ama yazdıklarınıza göre gayet koca meraklısısınız. Gelmeseymiş ailesinin oyununa, aklı mantığı var değil mi? Sizden gizlemiş ayrıca sizi aleni bir şekilde kandırmış. Dürüst davranmamış. Biraz akıllı olsaymış abisini evlendirene kadar kenara para atsaymış. Başkasına güvenip düğün yapılmaz. Bana yine kandırılıyorsunuz gibi geldi. Bakın yine evlendikten sonra diyorsunuz, yardım edecek insan zaten evlenmeden önce ederdi. Dayanamadı söyledi diyorsunuz da atı alan Üsküdar’ı geçtikten sonra söylese ne söylemese ne.

Eşiniz size kredi çektirip bir kere daha kandırmış sizi, borcunu kapatmamış. Buna ne diyeceksiniz? Bunu hata kabul etmiyorsunuz yazdığınıza göre, neden?

Eşiniz ne kazanıyor da iki abisini evlendiriyor? Yardımcı olmuş deseniz neyse. İkisi birbirinden farklı şeyler.

Eşiniz baştan size yalan söylemeyecekti birikimle alıyoruz herşeyi diye. Durum bu, herşey borçla oluyor diyecekti. Sizde ona göre davranacakytiniz. Çocuğu erteleyecektiniz borçlar bitene kadar belki.

Dediğinize göre eşiniz ailesi tarafından mağdur ediliyor ama yine aynı aile için sizi üzüyor çekinmeden. Evet özünde çok iyi.

Kıyamam abiçine mi kanmıç inanmıç minnooooş 🤷🏻‍♀️
Ben 2 günlük evli iken abisinin çocukları yani eşimin yeğenleri hepsi o kadar alışmış dahaki onu parasını yemeye biri harçlık istiyor iri sınav parası istiyor biri alışverişe çıkacak amca eksiğim var diyor Anlayacağın onu onun İyi niyetinden o kadar güzel yararlanmışlardır ki emin ol başına bir çok olay açmışlar ve ben işte bu yüzden onlar yüzünden yaptığı hatanın bedelini onu ödetmek istemedim

Eşim iyi biri ama tüm gerçeklere sessiz kalması beni üzüyor babam eşime ben kızımı ailene değil sana verdim dedi oğlum için son bir şans verdiğimizi söyledi ama hayla ayni
eşin iyi biri falan değil, kocalık vasfı olmayan sorunlu bi adam, siz de bu adama cok lazımmış gibi çocuk yapmışsınız bakma gücünüz bile yok. bi de kadın haklı yani kimse kimseye bakmak zorunda değil, annen bile kalkıp yanına gelmemiş o kadar zor durumdaki kızına.

Beş para etmez yalancı bir adamla evlenip sonra eşim özünde iyi bir insan ama ailesi bize yardım etmediği için kötü diye konu açmak nasıl bir akıl tutulmasıdır 🙄
cevaplarını bazen sert bulan biri olarak tarzının insanları sarsıp kendine getirmek olduğunu düşünüyorum. yanılıyor olabilirim elbet. ama özünde benim kocam iyi diyen birini 3 haciz kağıdı kendine getirememiş, biz burada ne desek boş.

eşin iyi biri falan değil, kocalık vasfı olmayan sorunlu bi adam, siz de bu adama cok lazımmış gibi çocuk yapmışsınız bakma gücünüz bile yok. bi de kadın haklı yani kimse kimseye bakmak zorunda değil, annen bile kalkıp yanına gelmemiş o kadar zor durumdaki kızına.
Belli ki konuyu okumamışsın Anneme bile laf yapıyorsun orada yazdım ben babam covid diye
Yasak kalkınca gelebileceğini söylemiş diye

Ben 2 günlük evli iken abisinin çocukları yani eşimin yeğenleri hepsi o kadar alışmış dahaki onu parasını yemeye biri harçlık istiyor iri sınav parası istiyor biri alışverişe çıkacak amca eksiğim var diyor Anlayacağın onu onun İyi niyetinden o kadar güzel yararlanmışlardır ki emin ol başına bir çok olay açmışlar ve ben işte bu yüzden onlar yüzünden yaptığı hatanın bedelini onu ödetmek istemedim
Siz akıllanmazsınız, ben kaçar.,

Birazda hata sizde sanki evlenirken hic mi hesap kitap yapmadiniz
Benim esim de gizlemisti o zaman ameliyat olunca kart bana gecti ogrendim
Dedim eger bir daha gizli is yapacaksan ben yokum kararim kesindi
Sonrasinda hic boyle yalanlari olmadi birine borc verecegi zaman sormayi da ogrendi
Cunku verdigi para benim ve cocuklarimin rizki helal etmeyecegimi bilir
Simdi asil onemli olan bir sans verdiginiz icin bundan sonra ne olursa olsun size soylemesi
Ailesine karsi savunamiyorsa ailesinden uzak durun
Ustelik niye gelmelerini bekliyorsunuz ki
2 dogumum oldu sezeryan
Esim ameliyat oldu
Yeni ev aldik hic birine hayirli olsuna gecmis olsuna gelmeyen gorumcem bu hafta dugun yapacakmis
Gidicem ama benim asaletimden saygimdan dolayi gidicem kimseye kin gudemem sonucta herkesin kendi tercihi

cevaplarını bazen sert bulan biri olarak tarzının insanları sarsıp kendine getirmek olduğunu düşünüyorum. yanılıyor olabilirim elbet. ama özünde benim kocam iyi diyen birini 3 haciz kağıdı kendine getirememiş, biz burada ne desek boş.
Cevaplarım sert değil aslında sadece lafı dolandırmadan direkt söylüyorum, insanlar buna alışkın değil maalesef. Konu sahibinin aklının başına geleceğine inanmıyorum zaten, en azından kısa vadede.

Eşiniz özünde iyi bir insan falan değil.
Keşke çocuktan önce boşansaydınız. Ama yine de geç değil. Azıcık kendinizi ve evladınızı düşünüyorsanız kocacı olmayın.

Birazda hata sizde sanki evlenirken hic mi hesap kitap yapmadiniz
Benim esim de gizlemisti o zaman ameliyat olunca kart bana gecti ogrendim
Dedim eger bir daha gizli is yapacaksan ben yokum kararim kesindi
Sonrasinda hic boyle yalanlari olmadi birine borc verecegi zaman sormayi da ogrendi
Cunku verdigi para benim ve cocuklarimin rizki helal etmeyecegimi bilir
Simdi asil onemli olan bir sans verdiginiz icin bundan sonra ne olursa olsun size soylemesi
Ailesine karsi savunamiyorsa ailesinden uzak durun
Ustelik niye gelmelerini bekliyorsunuz ki
2 dogumum oldu sezeryan
Esim ameliyat oldu
Yeni ev aldik hic birine hayirli olsuna gecmis olsuna gelmeyen gorumcem bu hafta dugun yapacakmis
Gidicem ama benim asaletimden saygimdan dolayi gidicem kimseye kin gudemem sonucta herkesin kendi tercihi
Biz evlenirken bu evliliğe aracı olan akrabamız çok yakınımızı o da kefil oldu birikimiyle yapacak diye zaten emin ol ondan sonra benden habersiz bir şey yapmadı

İyi olması hiç bir işe yaramıyor eşini ailesi seni değil eşini kabullenmemis bende olsam kabullenmezdim kimse sizin borcunuzu ödemek zorunda değil

Evet arkadaşlar ben de buraya içimi dökmek istedim ve sizden biraz da akıl almak istedim tavsiyelerinize ihtiyacım var. Başlıkta da dediğim gibi Eşimin ailesi beni kabullenmiyor böyle düşünmemiz sebebi 9 aylık hamilelik döneminde ailem Uzakta olduğu için benim Eşimin ailesi bana destek olmaları gerekirken hamileliğim boyunca Kapımı Çalmadı lar çok zor bir hamileliğim geçti bir damla Suya Hasretdim. Biz eşimle evlenirken birikimiyle her şeyi yapacaklarını söylemişlerdi hamileyken meğerse eşimin 90 milyar borç yaptığını altınlarımı bile borca aldığını öğrendim kuyumcu eşimi sürekli rahatsız ediyordu parayı ödemesi için ve benim de düşük riskim vardı para bulamadığım için mecbur 10 milyar kredi çektim eşim kuyumcunun borcunu kapatsın Ben de rahat edeyim diye ama eşim o ne diyeceğine başka borçları Ödemiş ve böylelikle altınlara zam geldikçe borçta çoğaldı Benim kredi Mide ödemediği için iki kere haciz uyarısı geldi üçüncü de dosya açıldı hamile halimle aşerdim hiçbir şey yemedim hastaneye gidecek parayı bile zor buluyordum tüm bunlar olurken Eşimin ailesi bir kere olsun destek olmadı bana.
Annem bir gün kaynanamı aradı O ara babam covid olmuştu Annem doğuma gelemeyecek ti kaynanama görümceleri ablaları sayılır kızıma yardımcı olsunlar Eğer ben Gelebilirsem gelmeye çalışıyorum yasak bitince demiş Kaynanamın verdiği cevap ise kimse kızına bakamaz olmuş annem O günü çok ağladı ve benim biraz dolsun neler çektiğimi anladı. Görümcem sürekli evimin işine oğlumu nasıl sevdiğime annemin yanına gidişimi herşeyime karışıyordu ben haciz olayından tutun her şeye kadar görümceme bahsettim bir abla olarak gördüm belki ailesine anlatır da biraz destek olurlar diye ama o sessiz kaldı ve bunları bilmesine rağmen bana kötü davranmaya devam etti ve ben 2 ay önce ameliyat oldum evime geçmiş olsuna bile gelmediler Bu olay sırasında eşimle boşanma aşamasına geldik Bir kere arayıp ne oldu diye bile sormadılar ve Bir de yetmezmiş gibi hala sağda solda laf yapıyormuş Bizim evimize gelmedi diye eşimin ailesinin yaptıklarından dolayı eşimle aramız hep bozuluyor çünkü hiç Benim haklı olduğum yerde haklı olduğumu söylemiyor söz konusu aile Siz olunca surat asıyor.
Sizce ne yapmalıyım eşimi arama bozmasınlar diye Çünkü eşim Özünde iyi bir insan söz konusu onlar olunca değişiyor ve ben ne yapmalıyım hiç bilmiyorum her şeyi biliyor Ben Gerçek yüzlerini biliyorum demesine rağmen ne zaman konu onlardan açılsa bana hiç sen haklısın demiyor ve beni hiç savunmuyor. Kusura bakmayın çok uzun oldu ailem üzülmesin diye onları anlatamıyorum O yüzden size içimi döktüm
kusura bakma ama borç yüzünden ayrılık saçma olur ama borç ödenmezse hapis kadar gider o zaman eşin yapması gerekeni yapmalı bence hiç canın sıkılmasın bunları yaşaman onlar gerçek yüzlerini görmeni sağlamış insanlar kötü günde yüzlerini gösterir eşinde eninde sonunda onların gerçek yüzünü görüp ona göre hareket edecktir dibe batmadan kurtuluş olmaz

X