Eṣimin ailesi cok tuhaf

Cateye

Bugün variz, yarin yokuz....
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
55
29
Merhaba arkadaslar, biz kocamla türkiyede tanistik ve 1 yil kadar görüsütük ben sık sık annemle türkiyedeki akrabalarima gittim ve esimle görüstük her defasinda ve sonra evlendik eṣim geldi yurt disina. 6 yildir evliyiz. Sizlerin yorumlari cok kiymetli benim icin, ṣöyle'ki cok ciddi bunaldim ve biraz farkli bakiṣ acilarina ihtiyacim var. Balayinin ilk sabahi oglunu görüntülü arayip konusan bir kayinvalide, aṣiri bir baĝ demiyimde bir bagimlilik var aralarinda. Tek erkek benim eṣim, gizliden para yolluyor sanki ben yasak koymusum gibi, dürüst ol canimi ye dedim. Bana degil annesine danisir herseyi, kayinvalidemde eṣimin hosuna gidecek sekilde konusur hep sonucta kac yillik oglu ve biliyor damarini. Aile cok tuhaf acikcasi, tr gittigimizde anne baba abla eniste toplanir deli gibi alkol icerler, aglarlar, sonra küfürlü konusmalar. Ben gelinleri olsam bile, kayinbabamin kaynanami alkollü kafayla cagirip buraya gel bilmem neyine koydugumun karisi diye cagirmasi normal gelmedi, ama asla demedim esime ailen söyle yada böyle. Daire aldik türkiyeden annesinin üzerine, araba aldik annesinin üzerine aliyor ne alirsakta, ben yok dedigimde beni assagliyor esim. Neyse ben ona dedimki bu subat depreminden sonra, o evi acilen bir depremzedeye verelim kira almaksizin. Tamam dedi bakiyo bizimkiler. Ana ogul ve görümce hergün ama abartisiz hergün 2 saat tlf da konusuyor ve süphelendim telefona baktimki amcasi yazmiski, yegenim dairenizi 4bin tl ye kiraya verdim. Ve bunu temmuz 2022 de yapmislar. Ben ögrendigimde aradan 7 ay gecmisti. yüzüme bakarak yalan söylüyor evle ilgili. Zoruma giden, annesi ve ablasi herseyi biliyor, bense sordugumda ögreniyorum oda yalan yanlis. Annesine laf dedirtmez her yil onlarin evine götürür yazin. Ama benim ailemle görüsmez asla, oda söyle oldu.. 8 haftalik hamileyim cok icti sacmaladi kiz kardesim hakkinda, annemde ona öyle konusamazsin dedi diye cildirdi cikti gitti sonra geldi kapiya saldirdi, annem acmadi cünkü babam yoktu, Komsular polis cagirdi o günden beri kontagi yok 4 yildir. Ben kv dedimki esim bende cok sizle konusuyor, bu bir sinirlendi konusurum oglum o benim dedi. Bende tabi konusum kimse kimseye yasakliyamaz, ama benden cok sizle konusuyor dedim. Senin hakkinda konusmuyoruz art niyetlisin dedi. Yahu bunadam evli, cocugu var isten geliyor yorgun, onlarla konusmaktan tükenmis. Bizle konusmuyor. Kocamin telefonunda, bizim 3 yasindaki kizimizin resimlerinden cok yegenlerinin vardir. Erkek yegeni dogdu, tutup hergün esime cocugun pipisinin resmini yolluyor. Uzun yazdim farkindayim. Okuyana tesekkür ederim. Daha cok seyler var ama yazilmiyor iste. Ha bunarada ocak ayindan beri konusmuyorum ne kv ne görümce. Saygi cercevesi icerisinde bi tartisma oldu bitti. Esim ama zorluyor konusayim diye, annesiyle plan yapmis buraya evimize gelecekmis annesi :) yine beni sayan yok belliki. Siz olsaniz böyle ogluna yapiṣan, oglunun aklini tatli tatli laflarla celen, kocasi yokmus gibi herseyi ogluna paylasan, sanki ogluyla kendisi evliymis gibi davranan, ve anam tonton anam fedakar anam, benim annem gibisi yok onun yaslarinda diyen, onlarla gizli isbirligi yapan, karisina o cocugu, o... diyen adamla napardinizi??

Merhaba arkadaslar, biz kocamla türkiyede tanistik ve 1 yil kadar görüsütük ben sık sık annemle türkiyedeki akrabalarima gittim ve esimle görüstük her defasinda ve sonra evlendik eṣim geldi yurt disina. 6 yildir evliyiz. Sizlerin yorumlari cok kiymetli benim icin, ṣöyle'ki cok ciddi bunaldim ve biraz farkli bakiṣ acilarina ihtiyacim var. Balayinin ilk sabahi oglunu görüntülü arayip konusan bir kayinvalide, aṣiri bir baĝ demiyimde bir bagimlilik var aralarinda. Tek erkek benim eṣim, gizliden para yolluyor sanki ben yasak koymusum gibi, dürüst ol canimi ye dedim. Bana degil annesine danisir herseyi, kayinvalidemde eṣimin hosuna gidecek sekilde konusur hep sonucta kac yillik oglu ve biliyor damarini. Aile cok tuhaf acikcasi, tr gittigimizde anne baba abla eniste toplanir deli gibi alkol icerler, aglarlar, sonra küfürlü konusmalar. Ben gelinleri olsam bile, kayinbabamin kaynanami alkollü kafayla cagirip buraya gel bilmem neyine koydugumun karisi diye cagirmasi normal gelmedi, ama asla demedim esime ailen söyle yada böyle. Daire aldik türkiyeden annesinin üzerine, araba aldik annesinin üzerine aliyor ne alirsakta, ben yok dedigimde beni assagliyor esim. Neyse ben ona dedimki bu subat depreminden sonra, o evi acilen bir depremzedeye verelim kira almaksizin. Tamam dedi bakiyo bizimkiler. Ana ogul ve görümce hergün ama abartisiz hergün 2 saat tlf da konusuyor ve süphelendim telefona baktimki amcasi yazmiski, yegenim dairenizi 4bin tl ye kiraya verdim. Ve bunu temmuz 2022 de yapmislar. Ben ögrendigimde aradan 7 ay gecmisti. yüzüme bakarak yalan söylüyor evle ilgili. Zoruma giden, annesi ve ablasi herseyi biliyor, bense sordugumda ögreniyorum oda yalan yanlis. Annesine laf dedirtmez her yil onlarin evine götürür yazin. Ama benim ailemle görüsmez asla, oda söyle oldu.. 8 haftalik hamileyim cok icti sacmaladi kiz kardesim hakkinda, annemde ona öyle konusamazsin dedi diye cildirdi cikti gitti sonra geldi kapiya saldirdi, annem acmadi cünkü babam yoktu, Komsular polis cagirdi o günden beri kontagi yok 4 yildir. Ben kv dedimki esim bende cok sizle konusuyor, bu bir sinirlendi konusurum oglum o benim dedi. Bende tabi konusum kimse kimseye yasakliyamaz, ama benden cok sizle konusuyor dedim. Senin hakkinda konusmuyoruz art niyetlisin dedi. Yahu bunadam evli, cocugu var isten geliyor yorgun, onlarla konusmaktan tükenmis. Bizle konusmuyor. Kocamin telefonunda, bizim 3 yasindaki kizimizin resimlerinden cok yegenlerinin vardir. Erkek yegeni dogdu, tutup hergün esime cocugun pipisinin resmini yolluyor. Uzun yazdim farkindayim. Okuyana tesekkür ederim. Daha cok seyler var ama yazilmiyor iste. Ha bunarada ocak ayindan beri konusmuyorum ne kv ne görümce. Saygi cercevesi icerisinde bi tartisma oldu bitti. Esim ama zorluyor konusayim diye, annesiyle plan yapmis buraya evimize gelecekmis annesi :) yine beni sayan yok belliki. Siz olsaniz böyle ogluna yapiṣan, oglunun aklini tatli tatli laflarla celen, kocasi yokmus gibi herseyi ogluna paylasan, sanki ogluyla kendisi evliymis gibi davranan, ve anam tonton anam fedakar anam, benim annem gibisi yok onun yaslarinda diyen, onlarla gizli isbirligi yapan, karisina o cocugu, o... diyen adamla

Annesinin ustune yaptigi evde araba hakkiniz yok bunu biliyorsunuz degil mi? Adam boşansa ev araba onlarin nasil boyle bir adamin anasinin ustune yatirim yapabiliyorsunuz? 🙄

Şunlari yapan birinden de boşanmiyorsaniz bir sey de diyemiyorum. Bu kadar kocaci olmayin ya. Ne var bu adamlarda bu kadar yapiscak bilmiyorum

baba abla eniste toplanir deli gibi alkol icerler, aglarlar, sonra küfürlü konusmalar. Ben gelinleri olsam bile, kayinbabamin kaynanami alkollü kafayla cagirip buraya gel bilmem neyine koydugumun karisi diye cagirmasi
sacmaladi kiz kardesim hakkinda, annemde ona öyle konusamazsin dedi diye cildirdi cikti gitti sonra geldi kapiya saldirdi, annem acmadi cünkü babam yoktu, Komsular polis cagirdi o günden

Ben piskologlada görüstüm, hemde türkiyeden bir piskolog, bana dedigi suydu: kocaniz erkekligini annesinin yaninda birakmis 😓 esimi seviyorum ama yasattiklari yordu, enerji rezervlerim tükeniyor. Bunarada esim öyle uysal sessiz biri degil, agresif, cabuk sinirlenen, düm düz saydiran biri maalesef. Ona icimi döküp anlattigim her seyi yüzüme vurdu

Ben piskologlada görüstüm, hemde türkiyeden bir piskolog, bana dedigi suydu: kocaniz erkekligini annesinin yaninda birakmis 😓 esimi seviyorum ama yasattiklari yordu, enerji rezervlerim tükeniyor. Bunarada esim öyle uysal sessiz biri degil, agresif, cabuk sinirlenen, düm düz saydiran biri maalesef. Ona icimi döküp anlattigim her seyi yüzüme vurdu
Bacım boşa bunu yolla geldiği çöplüğe.

Merhaba arkadaslar, biz kocamla türkiyede tanistik ve 1 yil kadar görüsütük ben sık sık annemle türkiyedeki akrabalarima gittim ve esimle görüstük her defasinda ve sonra evlendik eṣim geldi yurt disina. 6 yildir evliyiz. Sizlerin yorumlari cok kiymetli benim icin, ṣöyle'ki cok ciddi bunaldim ve biraz farkli bakiṣ acilarina ihtiyacim var. Balayinin ilk sabahi oglunu görüntülü arayip konusan bir kayinvalide, aṣiri bir baĝ demiyimde bir bagimlilik var aralarinda. Tek erkek benim eṣim, gizliden para yolluyor sanki ben yasak koymusum gibi, dürüst ol canimi ye dedim. Bana degil annesine danisir herseyi, kayinvalidemde eṣimin hosuna gidecek sekilde konusur hep sonucta kac yillik oglu ve biliyor damarini. Aile cok tuhaf acikcasi, tr gittigimizde anne baba abla eniste toplanir deli gibi alkol icerler, aglarlar, sonra küfürlü konusmalar. Ben gelinleri olsam bile, kayinbabamin kaynanami alkollü kafayla cagirip buraya gel bilmem neyine koydugumun karisi diye cagirmasi normal gelmedi, ama asla demedim esime ailen söyle yada böyle. Daire aldik türkiyeden annesinin üzerine, araba aldik annesinin üzerine aliyor ne alirsakta, ben yok dedigimde beni assagliyor esim. Neyse ben ona dedimki bu subat depreminden sonra, o evi acilen bir depremzedeye verelim kira almaksizin. Tamam dedi bakiyo bizimkiler. Ana ogul ve görümce hergün ama abartisiz hergün 2 saat tlf da konusuyor ve süphelendim telefona baktimki amcasi yazmiski, yegenim dairenizi 4bin tl ye kiraya verdim. Ve bunu temmuz 2022 de yapmislar. Ben ögrendigimde aradan 7 ay gecmisti. yüzüme bakarak yalan söylüyor evle ilgili. Zoruma giden, annesi ve ablasi herseyi biliyor, bense sordugumda ögreniyorum oda yalan yanlis. Annesine laf dedirtmez her yil onlarin evine götürür yazin. Ama benim ailemle görüsmez asla, oda söyle oldu.. 8 haftalik hamileyim cok icti sacmaladi kiz kardesim hakkinda, annemde ona öyle konusamazsin dedi diye cildirdi cikti gitti sonra geldi kapiya saldirdi, annem acmadi cünkü babam yoktu, Komsular polis cagirdi o günden beri kontagi yok 4 yildir. Ben kv dedimki esim bende cok sizle konusuyor, bu bir sinirlendi konusurum oglum o benim dedi. Bende tabi konusum kimse kimseye yasakliyamaz, ama benden cok sizle konusuyor dedim. Senin hakkinda konusmuyoruz art niyetlisin dedi. Yahu bunadam evli, cocugu var isten geliyor yorgun, onlarla konusmaktan tükenmis. Bizle konusmuyor. Kocamin telefonunda, bizim 3 yasindaki kizimizin resimlerinden cok yegenlerinin vardir. Erkek yegeni dogdu, tutup hergün esime cocugun pipisinin resmini yolluyor. Uzun yazdim farkindayim. Okuyana tesekkür ederim. Daha cok seyler var ama yazilmiyor iste. Ha bunarada ocak ayindan beri konusmuyorum ne kv ne görümce. Saygi cercevesi icerisinde bi tartisma oldu bitti. Esim ama zorluyor konusayim diye, annesiyle plan yapmis buraya evimize gelecekmis annesi :) yine beni sayan yok belliki. Siz olsaniz böyle ogluna yapiṣan, oglunun aklini tatli tatli laflarla celen, kocasi yokmus gibi herseyi ogluna paylasan, sanki ogluyla kendisi evliymis gibi davranan, ve anam tonton anam fedakar anam, benim annem gibisi yok onun yaslarinda diyen, onlarla gizli isbirligi yapan, karisina o cocugu, o... diyen adamla napardinizi??
ablacım, adam sayende vatandaşlığa koşuyor. Şikayetler ile elinde vatandaşlık yok ise verdiğin herşeyi alarak sınır dışı postalayabilirsin polis aracılığı ile. niye yediriyorsunuz kendinizi

Annesinin ustune yaptigi evde araba hakkiniz yok bunu biliyorsunuz degil mi? Adam boşansa ev araba onlarin nasil boyle bir adamin anasinin ustune yatirim yapabiliyorsunuz? 🙄

Şunlari yapan birinden de boşanmiyorsaniz bir sey de diyemiyorum. Bu kadar kocaci olmayin ya. Ne var bu adamlarda bu kadar yapiscak bilmiyorum
Cok haklisin, ve asla kocaci degilim yemin ederim. Beni oyuna getirdi, ilk ecinalirken dogumuma 1 hafta vardi bana dediki olmuyor üzerimize suan yapamiyoruz. Ben dogum derdindeyken tamam sonra tapuyu cevirelim ama dedim ama yapmadi hic Benimki kör aptalca bir güven ve cenesi cok fazla kocamin ya. Yetisemiyorum onun laflarina, türkcesi bende cok cok iyi ve farkinda oda . Ben kendimi ifade edene kadar o yüz kelime siraliyor

Cok haklisin, ve asla kocaci degilim yemin ederim. Beni oyuna getirdi, ilk ecinalirken dogumuma 1 hafta vardi bana dediki olmuyor üzerimize suan yapamiyoruz. Ben dogum derdindeyken tamam sonra tapuyu cevirelim ama dedim ama yapmadi hic Benimki kör aptalca bir güven ve cenesi cok fazla kocamin ya. Yetisemiyorum onun laflarina, türkcesi bende cok cok iyi ve farkinda oda . Ben kendimi ifade edene kadar o yüz kelime siraliyor

Kocaci olmasan sana kufurler eden ve boyle işler yapan biri seviyorum demezsin adam seni sevmiyor. Seninle işi bittiginde zaten seni başindan atacak o yuzden para mal kacirip ailesinin ustune yapiyor. Bunu bile gormuyorsun takmişsin annesi ariyor bilmem ne
Otur şimdi seviyorum diye diye kufurlerini dinle bu adamin ve seni boşamasini bekle. İyice bi kesesini doldursun, o ulkede yerini garantilesin.

ablacım, adam sayende vatandaşlığa koşuyor. Şikayetler ile elinde vatandaşlık yok ise verdiğin herşeyi alarak sınır dışı postalayabilirsin polis aracılığı ile. niye yediriyorsunuz kendinizi
Vallahi içimdekiler bunlardı da üzmek istemedim. Ama maalesef sanırım konu sahibi kullanılıyor 😔

Kizlar cok tesekkür ederim cevaplariniz icin, inaninki cesaret verdiniz. Suan esim türkiyede ailesinin yaninda ve ben gitmedim. Annesi agliyormus torununu görmedigi icin. Cildirtiyor beni, ben 2 kez bebek düsürdpm sinir stress bu cingelikler yüzünden ama bana bu kadar üzülmedi. Gitmeden dedim, o evi üzerimize cevir gittiginde, bakalim ne yapiycak. Yapmazsada bende yoluma bakicam, geldiginde konusucam. Bikz bosanma kagidi gerirdim imzaladik, sonra yirtti ati. Herseyini ama herseyini ben hal ediyoeum, sirtima öyle bir cöktü ki. Ben böyle birlik beraberlik diye bilirdim evliligi o nedenle sustum hep. Ayrilmak istiyorum dedim, özgürlük bayragini eline alir sallarsin diyor, seni meydanda rezil ederim, kezzap dökerim, falcata bilmem ne gibi seyler dedi. Bende yapmazsan adam degilsin dedim. Nankör bu hemde cok. Tekrar tesekkür ediyorum. Ben yine yazicam buraya arkadaslar, ama haftalar sonra, ama aylar sonra. Tekrar yazismak isterim sizlere canlarim💫

Bosardim , gerçekten ciddi ciddi bunu mu soruyorsunuz? Eşiniz sizi hiç benimsememiş ailesi olarak görmemiş, sinsice plan yapıyor mallarınız neden annesinin adına buna nasıl izin verirsiniz şaka gibi, kız kardeşiniz hakkında konuşup kapıya girdiğinde bitirecektiniz. Karakolluk olduktan sonra evliliğe nasıl devam ediliyor gerçekten merak ediyorum. Benim yaşadığım şehir gurbetçi şehri kadın/erkek gelip buradan evleniyorlar ama sonra uyusamiyorlar. Yurtdışında erkek mi kalmadı gelip burdaki hanzoyu götürdünüz, kendini nimetten sanmis eşinize sinir oldum.

Kocaci olmasan sana kufurler eden ve boyle işler yapan biri seviyorum demezsin adam seni sevmiyor. Seninle işi bittiginde zaten seni başindan atacak o yuzden para mal kacirip ailesinin ustune yapiyor. Bunu bile gormuyorsun takmişsin annesi ariyor bilmem ne
Otur şimdi seviyorum diye diye kufurlerini dinle bu adamin ve seni boşamasini bekle. İyice bi kesesini doldursun, o ulkede yerini garantilesin.
Walla öyle haklisinki, benimki bide aliskanlik sanirim. Oysa ben burda herseyimi kendim yapan bir bayandim, suanda da yanliz yapiyorum gerci. Kendisi hep calisiyor cünkü. Ben görmek istemedim galiba bazi seyleri. Biraz azarladin ama, benim sanirim böyle calkalanmaya ihtiyacim varmis 🫠

X