Esimin ailesi esimi cok uzuyor, biraz ic dokmek istedim..

Konu sahibi eşiniz versin arabayı.Atsın anahtarı önlerine.Desin ki bundan sonrasına ben karışmıyorum.Siz arabayı satacağınız zaman haber verin.Ben imzamı atar,hakkımı alırım desin.Olay bu sadece.Bunu yapmadığı sürece karşı taraf daha da üzecek onu.

Keşke bunu yapsa ama asla yapmaz ztn bunu yapmayacağını bildikleri için yapıyorlar
Bu akşam tekrar konuşacağım
Eşimi tanıyorsam saatlerce fikir sorsalar dil dokseler asla ne fikir verir ne yorum yapar sadece tamam Der daha sert adımda sonra kendi 2 kat üzülür

Ben sizi çok iyi anlıyorum ama eşim öyle biri değil hem üzülür hemde bu kdr sert bir hamle onu daha çok üzer yapsa çok pişman olurdu eşimi tanıyorum ona daha yumuşak adımlar gerek
Ztn suçlu kardeşi değil annesi
Hanımefendi esiniz çocuk mu acaba? Üzülsün. Bir şey olmaz geçer. Aaa

Esila işte arkadaşlarda diyor ki siz zaten başka şehirdesiniz, biz ilgilenemeyiz arabayla siz ilgilenin satışa mı koyacaksınız ne yapacaksanız yapın satışta bana haber verirsiniz gelir imza atar hakkıma düşeni alır giderim diyecekti eşiniz.
İnsan ailesini az çok bilir annesiyle kızkardeşinin böyle yapacağını öngörmeliydi.

Valla ben diyecektim ama karışmadım
Eşim de diyor bunların aklı yerinde değil karışmasam mi dedim ama kardeşim çok ısrar etti ona kıyamadım diye.
Keşke yapsa abla ama yapsa kendi 2 kat fazla bunalıma girer bin pişman olur bende ondan siniri yatissin istedim
Bu akşam tekrar deneyecegim

Keşke bunu yapsa ama asla yapmaz ztn bunu yapmayacağını bildikleri için yapıyorlar
Bu akşam tekrar konuşacağım
Eşimi tanıyorsam saatlerce fikir sorsalar dil dokseler asla ne fikir verir ne yorum yapar sadece tamam Der daha sert adımda sonra kendi 2 kat üzülür
Siz sakince eşinize durumu burada yazıldığı gibi anlatın.Kendisi karar versin.Bazen iyilik yapmak yaramıyor insanlara.Eşiniz kendini öne attığı için ben ilgilenirim,ben yaparım dediği için oluyor.

Siz sakince eşinize durumu burada yazıldığı gibi anlatın.Kendisi karar versin.Bazen iyilik yapmak yaramıyor insanlara.Eşiniz kendini öne attığı için ben ilgilenirim,ben yaparım dediği için oluyor.

Bu haftasonu hepsi bir arada
Hatta başka bir akraba da gidecek 1 numaralı ortalık karıştırıcidir
Ben oyalayıp aramasına fırsat vermeyeceğim bakalım iyice gazlansinlar
Sonra da haftaici tekrar denerim neye karar verdiniz görürsün bıraksın ne halleri varsa görsünler hayır değecek birsey olsa amenna çürük arabayı başıma sardılar

Olay bununla bitmeyecek ki
Bayramdan sonra tanisma diyecekler
Bizim ciddi ev problemi var arabayı satıp bazı planlar uygulayacaktik birsuru aksilik çıktı şu an şehir içi kullanıyoruz
Her telefonda bize arabayı satma muhabbeti yapıyor çünkü İstanbulda eyupten buyukcekmeceye nasıl gidecek telaş sardi.
Bize diyor ki düğüne kendinizi hazırlayın pardon ev derdim başımı asmis altin işiyor avcunun yalar kızın yanında bisey demedim oda 5dk yalnız bırakmıyor kv o cesaretle konuşup duruyor.
Gorumcem gelmisti ona dedim seneye kalırsa taş çatlasa 10 gr bilezik yaparız onu bulursa şükretsin önümü göremiyorum ztn diye oda evinizi alın sizden ne isteyen var annem ztn mirastan alır aklı varsa altına vs takılmaz demişti
Bozuk saat gibi arada doğruyu gösteriyor galiba

Valla ben diyecektim ama karışmadım
Eşim de diyor bunların aklı yerinde değil karışmasam mi dedim ama kardeşim çok ısrar etti ona kıyamadım diye.
Keşke yapsa abla ama yapsa kendi 2 kat fazla bunalıma girer bin pişman olur bende ondan siniri yatissin istedim
Bu akşam tekrar deneyecegim
Eşiniz kendisi bilir ablacım ama kayınvalideniz öz evladına arabayı satışa koydun üzerinden komisyon alacaksın vb çirkin ithamlarda bulunurken ne bunalımı ne pişman olması, ben olsam çoktaaaan çıldırmıştım, beni ki para konularında hassasım damarıma basıp kışkırttıkları anda yapacaklarımdan kendileri sorumlu olurlardı, eşiniz kendi kendini yiyip bitirmekten, aman üzmeyeyim ama üzüleyim demekten tansiyonları fırlıyor, benim fırlayacağına onlarınki fezaya çıksın.

Oha ya bunlar nasıl aile Esila böyle.
Şok oldum okurken.
Hiç saygıları yokmuş evin adamina.
Kocana gelince alsın arabanın anahtarını atsın suratlarına.
Onlar ilgilenip satsın madem, baksınlar bakalım kolay mı.
Esin de alsın hakkını geçsin kenara.
Ay hiç üzmesin kendini diyemeyecegim üzülecek tabiki
Ve haliyle sen bu duruma sahitlik ettikçe utanıp daha da üzülecek.
Sen teselli edeceksin ama işte şuan onun içi yangın yeri maalesef
Ailesinin bu çirkef tutumuyla babasının ölümü birleşince adam bile neye uğradığını şaşırmış
Lakin hakkını kimseye yedirmesin.
Kim düğün yapıyorsa yapsın.
Ben mesela o düğüne katılmam, diyelim katıldım takarim takacağını terkederim orayı anında.

Şok oldum okurken.
Ailesinin bu çirkef tutumuyla babasının ölümü birleşince adam bile neye uğradığını şaşırmış
Ben mesela o düğüne katılmam, diyelim katıldım takarim takacağını terkederim orayı anında.

Öyle yapacağını söylüyor
Eşim 3 aydır çok değişti, çok hüzünlü ama hayata karşı çok gayretli
Benimle çok teselli buluyor.
Bazı planlar geri düştü, onlara odaklı
Düğün ztn benim yorumum olmayacak olsada çok sürecek bir ilişki değil kız tam numune, valla hepimize ders verir bi acaip
Kardeşi biraz kendini toparlar insallah. O çok fenadır ama vallahi yarı ölü gibi kendini çok suçluyor. Ztn ihmal tedbirsizlik ne dersen de var normal bir kayip degil
Adam evde 2 gün kan tukurmus öksürürken alipta gitmemişler hastahaneye.

Öyle yapacağını söylüyor
Eşim 3 aydır çok değişti, çok hüzünlü ama hayata karşı çok gayretli
Benimle çok teselli buluyor.
Bazı planlar geri düştü, onlara odaklı
Düğün ztn benim yorumum olmayacak olsada çok sürecek bir ilişki değil kız tam numune, valla hepimize ders verir bi acaip
Kardeşi biraz kendini toparlar insallah. O çok fenadır ama vallahi yarı ölü gibi kendini çok suçluyor. Ztn ihmal tedbirsizlik ne dersen de var normal bir kayip degil
Adam evde 2 gün kan tukurmus öksürürken alipta gitmemişler hastahaneye.
Allahım yarabbim.
Cahiller mi bunlar, doktora nasil goturmezler.
Ay eşin çok etkilenmiş Esila belli.
Adam kendini kemiriyor şuan, kıyamam ya.
Bu süreçte yapman gereken yazdığın gibi kesinlikle yanında durman.
Çok kotu bir şekilde ailesinin yüzüyle karsilasiyor bu adam ve hic kolay değil
Mahcubiyetinin biri bin olmuş.

Şok oldum okurken.

Araba bitecek düğün başlayacak bak son msjimda biraz yazdım
Miras konusunda aslında olay şu. 3 parça para var 1. Kenarda kalmalı. 2. Evin biraz borcu var onu kapatıyor. 3. İse paylaşılması bence doğru, arabanın parası işte oda. Ya inan çok küçük ztn mevzu alip almamak değil karar vermekti.
He borcu kapamaz elindeki tek toplu parayı yer icer düğün yapar artık kendi bileceği is. Bide kızı var evde evlense bakar kalır. O kızda çok az aldı ztn kredi ödüyor kafa kafaya geliyor.
Millete göre yaşamaya bayılır ztn. Memnun edicem sanıyor kız düğünden sonra yolda görse selam vermeyecek gene bana aglayacak haberi yok

Allahım yarabbim.
Cahiller mi bunlar, doktora nasil goturmezler.
Ay eşin çok etkilenmiş Esila belli.
Adam kendini kemiriyor şuan, kıyamam ya.
Bu süreçte yapman gereken yazdığın gibi kesinlikle yanında durman.
Çok kotu bir şekilde ailesinin yüzüyle karsilasiyor bu adam ve hic kolay değil
Mahcubiyetinin biri bin olmuş.

Ne dersen de geri gelmez
Kendi kafalarını vursunlar kv bana böyle bir konu ile ilgili 1 hafta önce çok ağır bir laf etmişti. Şimdi gidip gelip onu kendi için söyleyip ağlıyormuş aklına gelir mi acaba?
Eşim asla ama annem ama kardeşim demedi bu konuda çok adaletli idi yine demiyo ama çok üzgün. Onlar için kendini paralama çabasında da değil ama çok sert tepkilere çok sert duvarlara girmez. Mesela artık anlattıkları herseye tamam der ağzını açmaz karşında çatlarsin yine fikir vermez. Yok sayar

Ne dersen de geri gelmez
Kendi kafalarını vursunlar kv bana böyle bir konu ile ilgili 1 hafta önce çok ağır bir laf etmişti. Şimdi gidip gelip onu kendi için söyleyip ağlıyormuş aklına gelir mi acaba?
Eşim asla ama annem ama kardeşim demedi bu konuda çok adaletli idi yine demiyo ama çok üzgün. Onlar için kendini paralama çabasında da değil ama çok sert tepkilere çok sert duvarlara girmez. Mesela artık anlattıkları herseye tamam der ağzını açmaz karşında çatlarsin yine fikir vermez. Yok sayar
Ama bu da çok kötü
Her şeyi içine atıyor bu adam.

X