Eşimin ailesi hayatımızın her alanında!!!!

Hllkrkmz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
389
252
30
Merhaba evliyim. Eşimin ailesi yaptığımız her şeyden hemen hemen haberdar. Yakın oturmamız en büyük sıkıntı bir yere gittiğimizde dahi haberleri oluyor. Çocuk istiyoruz olmuyor. Bu konudan da haberdarlar. Hiç bir sıkıntı yol doktor doktor gezdiğimizde biliyorlar. Bu ay tüp bebek tedavisi oldum negatif oldu sonuç. Eşimin ailesi tedavi gördüğümüzü biliyorlardı. Eşimin babası sonucun negatif olduğunu duyunca başka doktor araştırın demiş. Artık o kadar çok takmaya başladım ki bunları. Olmuyor Allah vermiyor doktor napsın . Onlardan da böyle demesini beklerdim. Hala çaresine bakın diyorlar ya. Çok ısrarcılar laftan anlamıyorlar. Bunlar yüzünden eşimle aram kötü oluyor. Eşimin annesi diktatör zaten hep kendi İstediği gibi yaşayalım ister. 2 gün önce beni arayıp sen aramadın benimde kontörüm yok diyor. Dün arıyorum arada böyle beni ara diyor. Konuşuyoruz ya zaten Uzak bir yerde miyiz dedim öyle deyince tabi dedi. Eşime beni şikayet etmiş geçenlerde bize soğuk davranıyor, gelmiyor vs. Diye. Yani ben evimde hiç kimseye zararım olmadan oturuyorum. Batıyor onlara. Ben gidip öyle uzun uzadıya bir yerde oturmayı sevmiyorum. Kayınvalidem bunun tam tersini istiyor. Çocuğumuz olsa adını dahi eşimin babasının adını koyalım istiyor bunu birkaç kez ima etti. Yani sürekli her konuda hayatımızın içinde olmalarından bıktım. Belki ben nereye gittiğimi açıklamak istemiyorum. Sürekli gözleri üstümüzde. Ha bu arada kayınvalidem de kendi kayınvalidesinin gözü üstünde olmasından rahatsız. Ama ayni şeyi bize uyguluyor. Bir türlü anlayamıyorum bunları. Hayatımızın her alanında her şeye müdahil olmaları canımı sıkıyor. Tavsiyesi olan var mı?

Son düzenleme:
Çocuk konusunda ki tutumları bana çok yanlış gelmedi açıkçası, anne baba olarak tabii ki evlatlarının bir çocuğu olmasını arzu ederler yani yanlış anlama olmasın bu herşeye karışma hakkı vermiyor ama kayınpederinizin başka dr a gidin filan demesinde yanlış birşey göremedim. Diğer konularda da siz birşey anlatmazsanız bilemezler o yüzden ketum olmayı öğrenin karı koca.

Karıştırma arkadaşım, evin içinde yaşanan ev içinde kalmalı, çok şükür bende eşimde o kadar ağzı sıkı insanlarızki iki sene boyunca ne tedaviler gördük nerelere gittik tüp yaptık bizde, herkese bi bahane sunduk söylemedik neden söyleyelim mahrem bi konu bu, sizin de artık bi aile olduğunuzu karşı tarafa göstermeniz lazım yoksa bu muameleyi görmeniz normal

Simdi bazi seyleri ayirmak lazim bana göre: bizde ailemize yakin oturuyoruz (iki tarafa da). Genelde az cok ne yaptigimizi bilirler. Bunda bir sakinca görmüyorum. Genelde sohbet ederken anlatiriz. Fark burda: Hersey anlatilmaz. Heleki mahremiyetinizi ilgilendiren konulari detayli acmamak lazim. Her tedavi asamasini bilmeleri gerek yok. Kayinpederin baska doktor önermesi kötü düsündügünden degil. Tabi sizin caniniz zaten sıkkın gelecek seferi düsünmekten önce kendinizi toparlamaniz lazim. Bunu düsünemiyor. Bunun psikolojik olarak yoran bir sürec oldugunu anladiklarini zannetmiyorum. Gidip gelme konusunda acik konusmak lazim. Ben imkanim olsa kpdere ce kvdeye ugrarim cocuklarla, ama bazi günler o kadar yorgun oluyorum ki üstümü giyebilsem sükür diyorum. Bizim insanimiz maalesef küsmeye yer arayan cinsten..ben ama.psikolojik baskilara gelmiyorum. Esinize sikayet etse esiniz sizin tarafinizi tutmuyor mu? Herkes kendi delisinden sorumlu cünkü. Benim ailemden biri diyelim esimik canini sıksa ben müdahele ederim, o da benim icin ayni sekilde. Cünkü herkesin nazi kendi ailesine geciyor.ailelerin karismasi bir yere kadar normal, ama cizgiler asiliyorsa müdahele etmek lazim
Insallah en kisa zamanda bir evladiniz olur❤

niye her şeyden haberleri var?
tamam eşinle seni ilgilendiriyor sözle haklısın ama icraatta doktor gezdiğinizden tüp bebek denemenizden haberleri niye var.
aşama aşama raporu eşiniz veriyorsa hatalı olan eşiniz. başka doktora gitsinler diyen kp niz değil.

Çocuk konusunda ki tutumları bana çok yanlış gelmedi açıkçası, anne baba olarak tabii ki evlatlarının bir çocuğu olmasını arzu ederler yani yanlış anlama olmasın bu herşeye karışma hakkı vermiyor ama kayınpederinizin başka dr a gidin filan demesinde yanlış birşey göremedim. Diğer konularda da siz birşey anlatmazsanız bilemezler o yüzden ketum olmayı öğrenin karı koca.
Olmuyor. Allah vermiyor . Şu anda şehirdeki bütün doktorları gezdik. Daha ne yapalım? Öyle farklı cinsleki Anlatmak istemiyorum. ama illa her şeyde müdahil oluyorlar. Şu an farklı doktora gitmemiz için Ankara İstanbul bizim için başka bir seçenek yok.Onlar bu kadar arzu ediyorsa bir de bizim durumumuzu düşünün

Suç kimde?Kv ve kp ne biliyor çocuğunuz olmadığını,tedavi gördüğünüzü?Ağzınızı birazcık kapalı tutun karı koca.Sonra kimse canınızı sikamaz
İllaki bir yolunu buluyorlar diyorum tavsiye istiyorum bu durumu yaşayanlardan

Karıştırma arkadaşım, evin içinde yaşanan ev içinde kalmalı, çok şükür bende eşimde o kadar ağzı sıkı insanlarızki iki sene boyunca ne tedaviler gördük nerelere gittik tüp yaptık bizde, herkese bi bahane sunduk söylemedik neden söyleyelim mahrem bi konu bu, sizin de artık bi aile olduğunuzu karşı tarafa göstermeniz lazım yoksa bu muameleyi görmeniz normal
Demekki eşinizin ailesi çok modern insanlarmış

Vajinismus sorunum vardı birgün annemle ufak bir tartışma yaşadım, neden mutsuz olduğumu filan sordu bende artık dayanamadım ve hiç birlikte olmadığımızı söyledim (6 ay olmuştu evleneli), annem çok üzüldü hemen çare aramaya koyuldu. Beni dr a gitmem konusunda teşvik etti, çevresine sordu öğrendi nasıl bir şey olduğunu ve benim gibi sorun yaşayıp tedavi olan birçok kişi olduğunu anlattırdı bana. Tedavim için para bile verdi ailem tabi bu arada kv dem her konuşmamızda, görüşmemizde bana hamile olanları anlatıp duruyordu (1 aylık evliyken başladı anlatmaya). 5 aylık evliyken arkamdan herkese çocuğumuz olmadığını, kısır olduğumuzdan şüphelendiğini söylüyormuş. Sürekli korunup korunmadığımızı, nasıl korunduğumuzu sorup duruyordu. Şimdi bunları yaşayınca kp izin söylediklerini yadırgamadım çünkü direk sizi suçlayıcı bir tavırları yok

Bebek hakkında onları bilgilendiren sizsiniz. Onlar da kendi fikirlerine konuşma hakkı görmüşler bu yüzden. Benim kardeşim de yakınımızda yaşıyor yaşı ilerledi ama kimse niye çocuk yapmiyosunuz lafını etmez. Bikeresinde çocuk dusunuyomusun diye sorduğumda bile oz kardeşim olmasına rağmen böyle rahatız diyip geçiştirdi. Kayinvalidenizi aramak zorunda değilsiniz kocanız annenizi ariyo da mı siz ariycaksiniz ya da habire gidiceksiniz? Evlilikte karı koca kısasa kısas uygulasa gelinler böyle boş çabalar içine girmez

Bebek hakkında onları bilgilendiren sizsiniz. Onlar da kendi fikirlerine konuşma hakkı görmüşler bu yüzden. Benim kardeşim de yakınımızda yaşıyor yaşı ilerledi ama kimse niye çocuk yapmiyosunuz lafını etmez. Bikeresinde çocuk dusunuyomusun diye sorduğumda bile oz kardeşim olmasına rağmen böyle rahatız diyip geçiştirdi. Kayinvalidenizi aramak zorunda değilsiniz kocanız annenizi ariyo da mı siz ariycaksiniz ya da habire gidiceksiniz? Evlilikte karı koca kısasa kısas uygulasa gelinler böyle boş çabalar içine girmez
Ben bu konularda konuşmak istemediğimi belirttim rahatsız olduğunu belirttim ne var ki bunda herkes sorabilir diyor. Ayrıca kayınvalidem eşimi arayıp ağlayıp neden beni bakmıyorsunuz diyen bir tip olduğu için tedavi gördüğümizi söylemek zorunda kaldık. Ayrıca lütfen sürekli sürekli sormayın dememe rağmen hala şu an soruyorlar akıl veriyorlar

İki kişilik hayatı neden üç dört kişi yaşamak zorundayız ki?

Bebek bir çift için özel bir durum. KV de ve kpederler neden kendilerinde birşey söylemeye hak buluyorlar ki!!!

Keşke hiç tüp bebek olayini soylemeseydiniz.

İsim konusuna gelince 9 ay ben taşıdım, ben doğurdum, kimseye isim hakkını vermedim. İki oglumada isimlerini ben koydum.

Kvdem isim hakkında birşey diyecek oldu doğuran ismini koyar dedim. İkileyemedi bir daha.

X