Eşimin ailesi yüzünden sorunlarımız arttı

Bir cinnete bakar.
Valide hanım sizi aradığında "eeeh yeter, ben daha 2 aylık evliyim, nelerle uğraşıyoruz,kendi derdinizi kendini halledin" diye çemkirin.
Valla böylesi insanlara saygı duyamazdım ben olsam.
Biz bin türlü dertle neden bu çocukların yuvasına çomak sokuyoruz diye düşünmeyen insanları ben de düşünmezdim.
Sonra ne olursa olsun.

Ne kadar da muhafazakar bi aile 😂 görümcen filan kesin kapalıdır
Eşinle konuş bence bu olaylara fazla dahil olmak istemediğini söyle

Tartışacak bir şey yok. Siz fikir beyan etmeyin. Eşinize de azıcık alttan alta fikir verin. Anne babasının yetişkin olduğunu sonuç olarak ne kadar için destek verirsen ver sen suçlu olursun tarzında konuşun. Onun da tarafsız noktada durmasını sağlarsanız o da günden güne geriye çekilir.
Biz evlendiğimde de iki ailede de çok zor günler yaşandı bir şekilde dahil olduk olmak zorunda bırakıldık ama ikimizde de iki taraftan el çektirdik sakin sakin.

Kayınpeder o yaşta eşini aldatıyor. Kızı da babası yaşında adamla sevgili olmuş. İyi muhafazakar aileymiş hakikaten de. :deli:
Bu hallerine rağmen bir de sizi mi istemediler harbiden?
En şok olunası tarafı bu yaa. Hem her boku ye hem de açık görüşlü insanları isteme. Eee malum yenilen boklar görünmüyor bir yere kadar.

Hakikaten dibini sıyırmışlar. Muhafazakarlığı kimseye bırakmamışlar. Sünnetlemişler resmen. Tabağın yıkanmasına gerek kalmamış, koy rafa geri gitsin.
En muhafazakar biziz diyenlerin en çarpık ilişkilerde,sapkın fikirlerde olduğu gerçeği der susarım. Ben çıtır kız peşinde koşan motorlu kayınpeder amcanın etkisinden nasıl çıkacağım onu söyleyin banaaaa

En muhafazakar biziz diyenlerin en çarpık ilişkilerde,sapkın fikirlerde olduğu gerçeği der susarım. Ben çıtır kız peşinde koşan motorlu kayınpeder amcanın etkisinden nasıl çıkacağım onu söyleyin banaaaa
Hayır bir de kullanabilseymiş motoru. :KK53: Düşüp iki bacağını birden kırmış ya.

Eşinizin de ailesinden kalır yanı yoktur ya şimdi ya 10 sene sonra çıkar ortaya.
Ailesinden hiçbiri ile kafam uyuşmadığı için uzak duruyorum ama anlamıyorlar diyorsunuz ya…
Heh işte eşiniz de o aileden biri ve set çekmeyen biri.
O da ailesi gibi ne yazık ki.
17 yaşında tanışmış olmasaydınız anlardınız bunu.

Herkese merhabalar. 24 yaşındayım 2 buçuk aydır evliyim. Eşimle 7 senelik bir ilişkimiz oldu evlenmeden önce. Sözde çok muhafazakar bir ailesi olduğu için ve benim ailem onlara göre daha rahat bir yaşam tarzı sergilediği için sevgilik süresince bana çok önyargıları olmuştu zamanla aştılar ve aramız iyi oldu. Düğün sürecinde de büyük sıkıntılar yaşamadık. İki tarafın ailesi de elinden geleni yaptı istediğimiz şekilde ve borçsuz evlendik. Benim eşim babasıyla beraber çalışıyor. Olaylar silsilesi ise şöyle başladı düğünümüzden 1 ay önce kayınpederim gençliğinden kalan heves yüzünden kendine goldwing denilen büyük motorlardan aldı. Bu motoru sürmeyi beceremeyip düştü ve iki bacağını da kırdı. Düğünden sonraki gün benim eşim işe gitmek zorunda kaldı ve biz balayına gidene kadar (düğünden 1 hafta sonra gittik) her gün işe gitti. Sonrasında her şey iyi hoş giderken kayınpederimin bu sefer kayınvalidemi aldattığı ortaya çıktı. Ortalık çok karıştı ve bizi bu olayların sürekli içine çektiler. Son olarak da 18 yaşındaki görümcem 42 yaşında bir adamla sevgili olmuş şimdi de bu çıktı ortaya. Ailede herkes birbiriyle sidik yarıştırıyor ve herkes beni bir tarafa çekmeye çalışıyor. Kafa olarak zaten onlara hiç uymadığım halde eşim yüzünden saygı duyup susmaya çalışıyorum ama artık çok sıkıldım. Olaylar sürekli evime yansıyor evimin huzurunu kaçırıyor. Kayınvalidem sürekli eşimi arayıp sıçtığı boka kadar anlatıyor. Görümcem sürekli ortalığı birbirine katıyor ve herkes her şeyi eşimden bekliyor. Bu yüzden bizim evimiz de mahvoluyor. O kadar daralım o kadar sıkıldım ki ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Eşimin ailesi yüzünden sürekli tartışmaya başladık ve ben 7 senedir aşık olduğum adamdan soğuyorum artık. Bu durum beni çok korkutuyor
Haha bu arada jala muhafazakar diye sizi eziyorlar mi merak ettim. Muhafazakar olmasalar neler yapacaklardı acaba.
Aile fecaat keske dugünden once ortaya ciksaydı bunlar.

Esinizi alın karsinıza konuşu diycem ama bir yanda annesi kardesi var. Ben de 18 yasindakinkardesime ne halin varsa gor diyemezdim bu durumda. Annesi de aldatilmiş haliyle destek olma donemi. Suzinki sanssizlık olmuş bu olayların içine düşerek. Malesef sabretmeniz lazım esinizle yine de konusu buz dahil olmayalım onlar ilerde varisır biz kötü oluruz deyin ama dedigim gibi zor

Kayınvalidem nerde ne konuşacağını bilmeyen ve her şeyi eşime ve artık bana da anlatan bir insan. İnanın yatak odalarına kadar biliyoruz. Eşimin amcası ve eşi de tam bir manyak her olaya müdahil olup fikir beyan ediyolar. Kayınvalidem de bunlara salaklığından sürekli laf veriyor. Görümcem ise sırf sevgilisi ile görüşebilmek için ikili oynuyor tüm aile bu durumu öğrendi ama görümcem onları parmağında oynatıyor herkes de sürekli bizim evimize gelip şu şöyle bu böyle diye anlatıp duruyor ben onların özel hayatlarına dahil olmayı istemedikçe beni içine çekiyorlar ve eşimin telefonu da hiç susmuyor sürekli birileri arayıp dert yanıyor ya da bizi bi yerlere çağırıp bi şeyler konuşuyolar beni de sürüklüyorlar
Siz gitmeyin. Anlayirlarsa da ben karismiyirum deyin.

Cidden 2 ayda çok mevzu olmuş. 😳😳 Panayır yeri gibi aile. 😀

X