Eşimin ailesi yüzünden sorunlarımız arttı

Sormayın ben de bir duygulanıyorum bir duygulanıyorum. Kafalarını kapatıp kendilerine muhafazakar diyorlar yemedikleri halt yok😅
Muhafazakârlar kusursuz insanlar değiller hatırlatırım! Hatalar tüm insanlık içindir. Bunun çağdaşı muhafazakârı yok.

Benim eşim babasıyla beraber çalışıyor.
Herkes kapını kapat muhatap olma demiş ama gelir ortak. Eşi babasının yanında çalışıyor. Ayrılıp kendine başka iş bulmadığı sürece sıkıntı bitmez.

7 senedir neyin ne olduğunu anlamamış görmemiş duymamış olamazsınız. Nikah günü mü tanıdınız öğrendiniz bu aileyi? Çözüm basit eşiniz babasının işyerini bırakıp başka iş bulacak siz de bir işe girip birikim yapacaksınız.

Sormayın ben de bir duygulanıyorum bir duygulanıyorum. Kafalarını kapatıp kendilerine muhafazakar diyorlar yemedikleri halt yok😅
Kafayı kapatmışlar da uçkurları açık kalmış, tövbe yarabbim.

Herkese merhabalar. 24 yaşındayım 2 buçuk aydır evliyim. Eşimle 7 senelik bir ilişkimiz oldu evlenmeden önce. Sözde çok muhafazakar bir ailesi olduğu için ve benim ailem onlara göre daha rahat bir yaşam tarzı sergilediği için sevgilik süresince bana çok önyargıları olmuştu zamanla aştılar ve aramız iyi oldu. Düğün sürecinde de büyük sıkıntılar yaşamadık. İki tarafın ailesi de elinden geleni yaptı istediğimiz şekilde ve borçsuz evlendik. Benim eşim babasıyla beraber çalışıyor. Olaylar silsilesi ise şöyle başladı düğünümüzden 1 ay önce kayınpederim gençliğinden kalan heves yüzünden kendine goldwing denilen büyük motorlardan aldı. Bu motoru sürmeyi beceremeyip düştü ve iki bacağını da kırdı. Düğünden sonraki gün benim eşim işe gitmek zorunda kaldı ve biz balayına gidene kadar (düğünden 1 hafta sonra gittik) her gün işe gitti. Sonrasında her şey iyi hoş giderken kayınpederimin bu sefer kayınvalidemi aldattığı ortaya çıktı. Ortalık çok karıştı ve bizi bu olayların sürekli içine çektiler. Son olarak da 18 yaşındaki görümcem 42 yaşında bir adamla sevgili olmuş şimdi de bu çıktı ortaya. Ailede herkes birbiriyle sidik yarıştırıyor ve herkes beni bir tarafa çekmeye çalışıyor. Kafa olarak zaten onlara hiç uymadığım halde eşim yüzünden saygı duyup susmaya çalışıyorum ama artık çok sıkıldım. Olaylar sürekli evime yansıyor evimin huzurunu kaçırıyor. Kayınvalidem sürekli eşimi arayıp sıçtığı boka kadar anlatıyor. Görümcem sürekli ortalığı birbirine katıyor ve herkes her şeyi eşimden bekliyor. Bu yüzden bizim evimiz de mahvoluyor. O kadar daralım o kadar sıkıldım ki ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Eşimin ailesi yüzünden sürekli tartışmaya başladık ve ben 7 senedir aşık olduğum adamdan soğuyorum artık. Bu durum beni çok korkutuyor
En doğru şey Çocuk yapmamak sanırım

Dizi senaryosu gibi inandırıcı gelmedi bana konu malesef.
Yok kız var böyle tipler, çevremde tecrübe ettiğim için hikaye bana geçti. Siz halis dindarlara denk gelmişsiniz, bunlar habis olanlar. Halislerin de adını batırıyorlar, üzülüyorum.

Kayınvalidem nerde ne konuşacağını bilmeyen ve her şeyi eşime ve artık bana da anlatan bir insan. İnanın yatak odalarına kadar biliyoruz. Eşimin amcası ve eşi de tam bir manyak her olaya müdahil olup fikir beyan ediyolar. Kayınvalidem de bunlara salaklığından sürekli laf veriyor. Görümcem ise sırf sevgilisi ile görüşebilmek için ikili oynuyor tüm aile bu durumu öğrendi ama görümcem onları parmağında oynatıyor herkes de sürekli bizim evimize gelip şu şöyle bu böyle diye anlatıp duruyor ben onların özel hayatlarına dahil olmayı istemedikçe beni içine çekiyorlar ve eşimin telefonu da hiç susmuyor sürekli birileri arayıp dert yanıyor ya da bizi bi yerlere çağırıp bi şeyler konuşuyolar beni de sürüklüyorlar
Evinize gelmelerine bi set çekin öncelikle. 3 gelmek istiyorsa bir gelsinler. Programımız var dışarı çıkacağız vs. Hatta değişik gelecek belki ama onların gelmesini engellemenin iyi bir yolu da sizin onlara gitmeniz. Arayın çarşamba size geleceğiz diyin. Böylelikle 3 günü kurtarmış olursunuz. Ne zaman kalkacağınıza da siz karar verirsiniz. Gittiğinizde bu muhabbetlere girmeyin, aaa bizde ayıptır böyle şeyler konuşulmaz diyip bi iki susturun. Sizin yanınızda daha bi mesafeli olacaklardır böyle böyle

Allahtan muhafazakar bir aileymiş yoksa aman Allahım ülkede ellemedik insan bırakmazlarmış.Sen çok dahil olma yorum yapma sık sık gitme o zaman olayların icinde de olmazsin

Eşinizin de ailesinden kalır yanı yoktur ya şimdi ya 10 sene sonra çıkar ortaya.
Ailesinden hiçbiri ile kafam uyuşmadığı için uzak duruyorum ama anlamıyorlar diyorsunuz ya…
Heh işte eşiniz de o aileden biri ve set çekmeyen biri.
O da ailesi gibi ne yazık ki.
17 yaşında tanışmış olmasaydınız anlardınız bunu.
Bunu baska konuda daha yazmıştım. Insan illa ailesi gibi mi olmak zorunda. Ailemle hic alakam yok. Muhafazakar, dindarlar. Ben ise tam tersleriyim. Düşüncelerimiz de hep ayni olmaz. E böyle olan bir ben mi varim?

Herkese merhabalar. 24 yaşındayım 2 buçuk aydır evliyim. Eşimle 7 senelik bir ilişkimiz oldu evlenmeden önce. Sözde çok muhafazakar bir ailesi olduğu için ve benim ailem onlara göre daha rahat bir yaşam tarzı sergilediği için sevgilik süresince bana çok önyargıları olmuştu zamanla aştılar ve aramız iyi oldu. Düğün sürecinde de büyük sıkıntılar yaşamadık. İki tarafın ailesi de elinden geleni yaptı istediğimiz şekilde ve borçsuz evlendik. Benim eşim babasıyla beraber çalışıyor. Olaylar silsilesi ise şöyle başladı düğünümüzden 1 ay önce kayınpederim gençliğinden kalan heves yüzünden kendine goldwing denilen büyük motorlardan aldı. Bu motoru sürmeyi beceremeyip düştü ve iki bacağını da kırdı. Düğünden sonraki gün benim eşim işe gitmek zorunda kaldı ve biz balayına gidene kadar (düğünden 1 hafta sonra gittik) her gün işe gitti. Sonrasında her şey iyi hoş giderken kayınpederimin bu sefer kayınvalidemi aldattığı ortaya çıktı. Ortalık çok karıştı ve bizi bu olayların sürekli içine çektiler. Son olarak da 18 yaşındaki görümcem 42 yaşında bir adamla sevgili olmuş şimdi de bu çıktı ortaya. Ailede herkes birbiriyle sidik yarıştırıyor ve herkes beni bir tarafa çekmeye çalışıyor. Kafa olarak zaten onlara hiç uymadığım halde eşim yüzünden saygı duyup susmaya çalışıyorum ama artık çok sıkıldım. Olaylar sürekli evime yansıyor evimin huzurunu kaçırıyor. Kayınvalidem sürekli eşimi arayıp sıçtığı boka kadar anlatıyor. Görümcem sürekli ortalığı birbirine katıyor ve herkes her şeyi eşimden bekliyor. Bu yüzden bizim evimiz de mahvoluyor. O kadar daralım o kadar sıkıldım ki ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Eşimin ailesi yüzünden sürekli tartışmaya başladık ve ben 7 senedir aşık olduğum adamdan soğuyorum artık. Bu durum beni çok korkutuyor
Allahım her seyrde bu başlık nedir gelinler olarak kayınvalılelerden cektıgımız 🤣

Bunu baska konuda daha yazmıştım. Insan illa ailesi gibi mi olmak zorunda. Ailemle hic alakam yok. Muhafazakar, dindarlar. Ben ise tam tersleriyim. Düşüncelerimiz de hep ayni olmaz. E böyle olan bir ben mi varim?
Olmak zorunda değil ama set çekmediği için eve yansımasına izin veren biri olduğu için ben benzediklerini düşünüyorum.
Sizin aileniz hoşunuza gitmeyen şeyleri evinize yansıtıp dursa hop dur derdiniz bence.

2 ayda mi yasandi bu kadar olay ?
Peki esinizin degilde sizin ailenizde bu olaylar olsaydi siz ne yapardiniz?

Kalmadı böyle muhafazakar aileler maşallah. eşinden yana bir sıkıntı yoksa diğerleri ile ilgilenme duyma.

X