eşimin ailesinden nefret ediyorum....

İyi de kadın hergün evinizde çocuklarınıza bakıyorsa misafir ağırlamak gibi bir lüksü olamayacak mı hiç. Maaş veriyormuş gibi mesai saatleri içinde misafir kabul etmeyin mi demek istiyorsunuz.

evine alışveriş yapıp onu diğer çocuklarına pay edip bende yemesi sıkıntı diyorum
Sizin çocuklarınıza bakıp destek oluyor, onlara da başka şekilde destek olmaya çalışıyor işte. Niye her şeyi size versin istiyorsunuz anlamıyorum ki. Kadın sizi en az 3000 liralık masraftan kurtarıyor, daha hala salça tarhana diyorsunuz. Ayıp yahu, hep bana denmez ki.

İyi de kadın hergün evinizde çocuklarınıza bakıyorsa misafir ağırlamak gibi bir lüksü olamayacak mı hiç. Maaş veriyormuş gibi mesai saatleri içinde misafir kabul etmeyin mi demek istiyorsunuz.
tabiki gelen giden olucak arada
ama hergün ben olmadan benim evimde birilerin olması çok can sıkıcı
özelim hiç bişeyim kalmadı inanın
eşyalarımın yeri her gün değişiyor
iç çamaşırlarıma kadar

eeeee sizi bir dünya bakıcı parası ve kaprisinden kurtarıyor!!!
size de vermesin zaten
çok çok rahatsızsanız tutuverin bakıcı eşinizle anlaşıp
sakın eşim istemiyor demeyin
bence ben onu diil o beni kullanıyort

Sizin çocuklarınıza bakıp destek oluyor, onlara da başka şekilde destek olmaya çalışıyor işte. Niye her şeyi size versin istiyorsunuz anlamıyorum ki. Kadın sizi en az 3000 liralık masraftan kurtarıyor, daha hala salça tarhana diyorsunuz. Ayıp yahu, hep bana denmez ki.
cidden anlatamıyorum ben derdimi kimseye
tarhana da salçada değilim elbette
benmi yanlış düşünüyorum siz mi anlamıyorsunuz
bencillik yapıyor bariz
ayrım yapıyor
çocuklarıma bakmadan öncede bu böleydi

Yine kaynanan bakıyormuş benimki 5 kurus vermeden asla bakmaz. Oz torunu olmasina ragmen. Bizde de 5 kurusunu birakmaz bence kiymetini bilin.

Karisma olayinda da karistirmayin kibarca anlatın ya da eşinizin nazi gecer konussun anlatsın. Umarim hallolur boylelikle

merhabalar

11 yıllık evli iki çocuk annesi çalışan bir bayanım,

konumuz kısaca şöyle;
kv çocuklarıma bakıyor.benim evimde ama benim hayatıma hükmetmeye çalışıyor.evime eşyalarıma çocuklarımA,kocama kısacası herşeye...

benim evimde kalıyor.yiyor,içiyor,barınıyor,(helal olsun eşimin annesi ama)
biriktirdikleriylede (eşinden emekli maaşı var)kendi evine eşya alıyor.yeniliyor.kapılarını,pencerelerini yeniliyor.resmen beni kullanıyor.kuruş yardım etmiyor evime (asla istemedim,istememde) sadece çocuk bakıyor biliyorum buda bi nimet diyenleriniz olacaktır.bakıcıdan iyi bla bla.....inanın keşke 7 kat yabancım baksada kv bu kadar beni kukla gibi oynatmasa diyorum çoğu zaman.

yoruldum gerçekten hemde çok işten çıkmayı da düşüyorum.sırf artık ona minnet etmemek için.evim benim değil.hayatım benim değil.bi geliyorum işten görümcelerim bende yemişler içmişler bide bana hoşgeldin diyolar.ya o evde ev sahibi yokken bu ne genişliktir anlamıyorum.

kocam da yoruldu annesinden ama oda çocuklar için sabredelim kafasında.yaşlı idare edelim modunda...

bu ara ev alma planımız var.ev biraz merkeze ve kv ye uzak.evi çok beğendim (kiii her seferinde beğendiğim eve kulp takıp aldırmadılar) sabah bırakır.akşam alırız diyorum.onada yanaşmıyor.evinde masraf yapmak istemiyor. ya sen babannesin inanamıyorum gerçekten.arada kaldım.görümceler desen cidden onlar hakkında yeni bir konu bile açarım.o derece diyim siz anlayın

buraya yazıp rahatlamak amacım canlar
Bakmk zorunda deilciler toplanmıs gene bakacak bakmalı torunu uzaktan sevmekle olmuuor o iş oyle ayrıca evine sahip ckmasıds b garip haklısn valla sırf bakıyorum dıyede insanın ustune gekınmez sen neden ona katlanıyorsun Peki o zmn ana baba olr aaa lutfen herzmn cocuklar ezilmeli demi allah yardımcınız olsun

Bakmk zorunda deilciler toplanmıs gene bakacak bakmalı torunu uzaktan sevmekle olmuuor o iş oyle ayrıca evine sahip ckmasıds b garip haklısn valla sırf bakıyorum dıyede insanın ustune gekınmez sen neden ona katlanıyorsun Peki o zmn ana baba olr aaa lutfen herzmn cocuklar ezilmeli demi allah yardımcınız olsun
hay allah razı olsun bi tane beni anlayan çıktı kk da
sabahtan beri derdimi anlatamıyorum
yemesi içmesi bvarınması değil problem diyorum

hay allah razı olsun bi tane beni anlayan çıktı kk da
sabahtan beri derdimi anlatamıyorum
yemesi içmesi bvarınması değil problem diyorum
Aynı sey olmasada bende yazdım benm kaynanada surat sallıyor bakıyor bakarm dıyor ama bana cile cektiriyor diye sende bakdrma bakıcı tut blmem ne allah allah sanki biz onlara bakıcımı tutsak dıye soruyoruz dert anlatıyoruz laf söz boy boy valla hic takmayın soylenenleri b tuhaflar bende anlamıyorum nedense hep hakeret vari bakıcı tut kadına solenme kendi anan olsa solenirmydin blmem ne kadın kadının dusmanı valla

hiç bakıcı ile uğraşmadığınız ne kadar belli.
asgari ücret 2000.

yanınızda çalıştırdığınız kişiye sigorta da yapmalısınız.

yok istemem diyene bakmayın, ilk ters düşmenizde sizi bununla tehdit edecektir.

bakıcı da yiyip içecek.

bakıcı da evinizde muhtemelen temizliğe falan karışmayacak. çocuklar diyorsunuz, birden fazla çocuk+ev işi kimse yapmaz.

birden fazla çocuğa bakmaya razı bakıcıyı bulmak da dert onu da söyleyeyim.

üstüne de bakıcınıza bir müddet sonra gebe hale geleceksiniz. çocuklarıma iyi bakıyor, yeterki değişmesin diye düşüneceğiniz için bazı şeyleri yutacak, görmezden geleceksiniz.

siz daha neye şikayet ediyorsunuz anlamadım.
babaanne bakıyor çocuklarınıza, gözünüz arkada kalmıyor,

ya işten çıkın, öyle bedavadan babaanneye
baktırıp çalışmayın. ki çocuk bakmak da zordur hele ki genç de değiller.
yada bakıcı tutun biraz tecrübe edin de görün bakalım o babaanneyi mumla aramıyor musunuz....

Emekli maaşı bakıcıya vereceğiniz ücretten fazla ise haklısınız, değilse kendinizi boş yere doldurmayın. Kadın çocuklarınıza bakarken bir de maddi yardımda bulunmak zorunda değil.

Görümceleriniz konusunda uyarabilir eşiniz.

bir sene önce kp vefat etti o zman çalışmıyordum
her gün korktuğunu söleyip evde tek kalamıyordu
ve bende kalmaya başladı
haklıdır belki korkuyordur dedim sesimi çıkarmadım
ben güler yüzlü misafirperver oldukça bana yerleşmeye başladı
üst katımda eltim olmasına ragmen
bende madem bende işe devam edeyim çocuklara baksın dedim

ama cidden artık 4 ayda beni bin pişman etti
demem o ki zaten çocuklara baksada bakmasada kalıyordu bende

4 çocugu oldugu halde

X