eşimin ailesinden nefret ediyorum....

Aynı sey olmasada bende yazdım benm kaynanada surat sallıyor bakıyor bakarm dıyor ama bana cile cektiriyor diye sende bakdrma bakıcı tut blmem ne allah allah sanki biz onlara bakıcımı tutsak dıye soruyoruz dert anlatıyoruz laf söz boy boy valla hic takmayın soylenenleri b tuhaflar bende anlamıyorum nedense hep hakeret vari bakıcı tut kadına solenme kendi anan olsa solenirmydin blmem ne kadın kadının dusmanı valla
Düşmanı tabii kadın kadının. Hem işini gördür, hem de ağız bük. Çünkü o veliahtlara bakacak kayınvalideler. Hayata geliş amaçları bu. Yazık bu kadınlara.

Düşmanı tabii kadın kadının. Hem işini gördür, hem de ağız bük. Çünkü o veliahtlara bakacak kayınvalideler. Hayata geliş amaçları bu. Yazık bu kadınlara.
Yardımcı olmayı teklif etmis bu bir ikincisi anne baba zor zamanda yardımcı olur cocukta ona yaslılıgında zor zamannda bakar hersey benm gozumde karsılıklıdır hanımefendi

Elinizi kolunuzu mu tutuyor, bakıcı piyasası kayınvalidenizin ağzına mı bakıyor? “Biz karar verdik, teşekkürler” bu kadar.
size ne kadar basit geliyor.yaşamamışsınız belliki kv deyle
maalesef olmuor öle geniş geniş konuşmakla

yazdıklarında baştan sona kadar haksızsın.oldu paşam bir de kv ayaklarını falan yıkasın, evi arabayı üstüne yapsın, çocuğunu bakmakla kalmasın üstüne okutsun, kimseyle görüşmesin çünkü köle o.bir de üstüne size para versin.Ay gerçekten böyle konular görünce üzülüyorum çoluğumuz çocuğumuz böyle kadınlarla evlenirse diye

merhabalar

11 yıllık evli iki çocuk annesi çalışan bir bayanım,

konumuz kısaca şöyle;
kv çocuklarıma bakıyor.benim evimde ama benim hayatıma hükmetmeye çalışıyor.evime eşyalarıma çocuklarımA,kocama kısacası herşeye...

benim evimde kalıyor.yiyor,içiyor,barınıyor,(helal olsun eşimin annesi ama)
biriktirdikleriylede (eşinden emekli maaşı var)kendi evine eşya alıyor.yeniliyor.kapılarını,pencerelerini yeniliyor.resmen beni kullanıyor.kuruş yardım etmiyor evime (asla istemedim,istememde) sadece çocuk bakıyor biliyorum buda bi nimet diyenleriniz olacaktır.bakıcıdan iyi bla bla.....inanın keşke 7 kat yabancım baksada kv bu kadar beni kukla gibi oynatmasa diyorum çoğu zaman.

yoruldum gerçekten hemde çok işten çıkmayı da düşüyorum.sırf artık ona minnet etmemek için.evim benim değil.hayatım benim değil.bi geliyorum işten görümcelerim bende yemişler içmişler bide bana hoşgeldin diyolar.ya o evde ev sahibi yokken bu ne genişliktir anlamıyorum.

kocam da yoruldu annesinden ama oda çocuklar için sabredelim kafasında.yaşlı idare edelim modunda...

bu ara ev alma planımız var.ev biraz merkeze ve kv ye uzak.evi çok beğendim (kiii her seferinde beğendiğim eve kulp takıp aldırmadılar) sabah bırakır.akşam alırız diyorum.onada yanaşmıyor.evinde masraf yapmak istemiyor. ya sen babannesin inanamıyorum gerçekten.arada kaldım.görümceler desen cidden onlar hakkında yeni bir konu bile açarım.o derece diyim siz anlayın

buraya yazıp rahatlamak amacım canlar
Ben bu şartlara işten bile çıkarım
Çalışan halinizle kayınvalide eziyeti çekiyorsunuz

Size hak veriyorum. Benim de annem yıllarca çocuğuma baktı. Sabah kızım uyurken evden çıkardık annem karda kışta bize gelirdi ki biz kızı uyandırıp soğukta çıkarmayalım diye. Kızım uyanınca öyle götürürdü evine. Akşam geldiğimizde de akşam yemeğini annemde yerdik. Maaş vermedim ama arada harçlık verdim, ihtiyaçlarını karşıladım. Benim annem de bizim evdeyken kızın bezini çıkarırdı, pijamasını çıkarırdı boklu bezini bile salona bırakırdı, kahvaltıyı babamla bizim evde yapardı bardak tabakları bulaşık makinesi boş olmasına rağmen masada bırakırdı, dolaptan çıkardığı sütü peyniri dışarıda bırakırdı ve hep bozulurdu biz gelene kadar. İlk defa burada dillendirdim bunu.

Velhasıl size hak veriyorum. Ama isterseniz konuşun eve misafir almasın. Görümceniz de olsa evde sürekli misafir ağırlanması zordur sizin için

size ne kadar basit geliyor.yaşamamışsınız belliki kv deyle
maalesef olmuor öle geniş geniş konuşmakla
Yaşamadım evet. Çünkü bedelsiz olarak çocuğuma baktırsam birçok konuda söz sahibi olacaklarını biliyorum. Haa ama eşiniz annem ne derse o kafasındaysa da sorunun büyüğü başkadır.

Dünyayı yemiyordur herhalde en fazla bir tabak fazla yiyebiliyordur. O zaman baktırmayın çocuğunuza. Yazık bazen anne ve babalarımıza çok üzülüyorum. Lütfen vicdanımızla hareket edelim.

Bi yandan cocuga bakip bi yandan size niye esya aliyor acaba? Ben bu kismi anlamadim
bana eşya almıyor canım
kendine eşya alıyor
evini yaptırıyor
dolap değiştiriyor
vb vb
çünkü hiç masrafı yok evinde
hep biz karşılıuoruz

bence bencillik bu söylemleriniz, tavrınız ama çözüm de basit.böyle rahatsızlıklarınız var madem 1200-1500 artı sigorta bir bakıcı tutun bence. kayınvalideniz de ayda yılda bir gelir rahat edersiniz.

Yaşamadım evet. Çünkü bedelsiz olarak çocuğuma baktırsam birçok konuda söz sahibi olacaklarını biliyorum. Haa ama eşiniz annem ne derse o kafasındaysa da sorunun büyüğü başkadır.
annesi ne derse o mantığında değil 30lu yaşlardayız artık o modları geçtik
kv yapı olarak dominat ve çok otoriter

bakıcı tutmamı istemiyor kv
ev alın bakarım
başka türlü siz yiyip içip gezecekseniz bakmam kafasında

Yahu Kayın valide ne karışır, sizin aileniz sizin çocuğunuz. Eşine söylet hiç kendin karışma. Sizin için en hayırlısı bakıcı tutmak. Anladığım kadarıyla Kayın valide çocuk bakıyorum ayağına postu sermiş sizin eve. Birazda siz pasif kalmışsınız iyice sahiplenmiş herşeyi...

Yahu Kayın valide ne karışır, sizin aileniz sizin çocuğunuz. Eşine söylet hiç kendin karışma. Sizin için en hayırlısı bakıcı tutmak. Anladığım kadarıyla Kayın valide çocuk bakıyorum ayağına postu sermiş sizin eve. Birazda siz pasif kalmışsınız iyice sahiplenmiş herşeyi...
aynen öle canım,
bakıcı tutarsak varya topa tutar bizi

X