Eşimin ailesine bağlılığı ve kv kb

Mutluhayatlaristiyoruz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
132
38
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum bu sayfayı sorularıma bakıyordum yenilerde üye oldum paylaşmak istediğim tecrübesi olanlardan yardım almak istiyorum kimseyle konuşamıyorum. Henüz yeni evliyim bir yıl olmadı, eşimle aramız iyi aile girmediği sürece araya. Ben canımlı cicimli konuşan biriyim yenge abla teyze gibi kelimeleri pek kullanmıyorum bunu evlendiğimde fark ettim fark ettirdiler 😤 kv de öyle davrandım çağırmam gereken zamanlarda anne diyordum ama farklı şehirdeyiz böyle olunca telefonda canımlı konuştum. Babamı küçük yaşta kaybettiğim için babasına bir iki defa söylemek istedim ama başaramadım bana çok yabancılaşmış kelime olmuş bende konuya direk giriyorum baba olarak hitap etmiyorum. Eşimde ailesine çok düşkündür anne babası değil sadece amcalar yengeler teyzeler hepsine toz kondurmayan cinsten. Eşimde aslında benim gibi canım cicimli hatta lakap takma isim kullanırdı taa ki şu güne kadar.... Kv kocasına oğlunu arattırıyor (eşimi) ama eşim işteyken arıyorlar bize lakap kullanma dağru düzgün anne baba de sen bize öyle deyince eşinde(benden bahsediyor) bize söylemiyor deyip kapatıyor. Eşim arayıp kızgın şekilde söyledi bana bunu.akşam açmadılar telefonu bu arada hergün de görüntülü konuşuruz özel anlarımızda bile açar eşim telefonu 🤦eşimin dediğine göre; eşimin babası da küçük yaşlarda vefat etmiş kayın babasına baba olarak hitap etmemiş. Bende edemiyorum kelimeler boğazımda kalıyor hep acı veriyor eşim bu zamana kadar bu durumun farkındaydı fakat onlar arayıp böyle konuşunca o da baskı yapmaya başladı bana .çok rahatsızım bu konuda içimi dökmeye çok ihtiyacım vardı.

Bende herkese karşı seslenirken kullanılır diye biliyorum ama onlara ikide bir demem gerkiyor gibi davranmalarına sinir oluyorum kendileri de aynını yapıyor bana gelince çok şey bekliyorlar. Ne güzel güler yüzle herkesin bu duruma ikna olması darısı başıma
Her lafın başında sonunda anne baba denmez ki ya
Eşiniz sizinkilere diyor mu?
Eşinizin ailesi size her lafta kızım diyor mu?

Hayatta tek dertleri gelin bize anne baba diyor mu demiyor mu olan bir kv kp
Evli ve ayrı bir aile olduğunu idrak edememiş koca
Istediğim gibi hitap ederim, saygısızlık mı etmişim de neyin alınganlığı bu, onlar alınıyor tamam sana ne oluyor gelip bana öfkeleniyorsun sorun çıkarmak mi amacın diye sorardım ben eşime. Böyle önemsiz konular evliliğimi etkiliyorsa da durup bir düşünürdüm eşim hayat boyu benim yanımda olabilecek mi iyi günde kötü günde diye
İşte sen bize öyle hitap etme diye kızmışlar eşime o da buna sinirlendi. Evli ayrı aile olduğunu daha idrak edemedi sabır ediyorum. Kv ye gittiğimizde oh be evimi özlemişim diyor bende dedim evinden geliyorsun zaten, farklı şehirde olunca evi olarak benimseyemiyor

Eşinizin kendi aklı yok sanırım. Kaç yaşına gelmiş ama ailesi bir şey söyleyince kendi akıl süzgecinden geçirerek ona göre hareket etmeyi bilmiyor. Lider kültürüne bağlı, birey olmayı becerememiş ve kendi sınırlarını çizemeyen biri. Özel anlarda bile telefon açmak nedir okurken ben gerildim. Alın karşınıza konuşun, bu kafayla devam ederse evliliğinize ciddi zararlar vereceğinden bahsedin
Çevresine sormadan bir karar almaz kolay kolay. Konuşmayı beceremiyoruz tartışıyoruz sonrasında gelip özür diliyor haksız olduğunu biliyor konuyu tatlıya bağlamaya çalışıyor ama başta kırdın bir kere

İnsanın kv Kp sine anne baba demesi şart olmamalı. Diyen desin ama baskı olmamalı. Baskı hiç bir konuda olmamalı aslında.
Konu sahibi babanızdan ötürü diyemiyorsanız demeyin ya. Bugun bunu basarırsa Yrn öteki konularda yönetmeye basarlar. Saygılı olun hatırlarını kırmayın yeter. Bu kadarı yetsin yani. Ne şımarık insanlar var.
Bu arada eşinize söyleyin herseyi bu şekilde aktarmasın size.
Diyeceğim varsada sırf bunu yaptılar diye demek istemiyorum. kesinlikle, kv özellikle yönetme kafasında zaten

Kizmaniz gereken kişi esiniz. Yaşlılar genelde böyle talepte bulunuyor evet ama asırlardır size bunun lafımı etmemiş adam ana babasi emretti diye size artislenmis siz de sinmissiniz kosenize. Zorla söylemenizin oldukça samimiyetsiz ilucagini herkes bilir. Bazi konularda ağırlığınızı koymalısınız. Yatakta anca ben açmasını söylersem açmalı kocam telefonu bu ne bebelik

İşte sen bize öyle hitap etme diye kızmışlar eşime o da buna sinirlendi. Evli ayrı aile olduğunu daha idrak edemedi sabır ediyorum. Kv ye gittiğimizde oh be evimi özlemişim diyor bende dedim evinden geliyorsun zaten, farklı şehirde olunca evi olarak benimseyemiyor
Yani bu durum bende güvensizlik oluştururdu şahsen eşime karşı. Hani ilk zorlukta beni yolda bırakacak biri diye düşünürdüm. Zor bir durum ama bunu dile getirmelisiniz, benimsemeyecekse devam etmek zor olacaktır evliliğe

Ilk tepkiyi siz verip o ozel anlarda detayi bilmiyoruz ,telefonu acan kocaya ,bir dirsek yapsaydiniz bugun boyle sorunlariniz olmazdi ,sinir çizmeyi öğrenin ,benim babam oldu ,baba kelimesini kullanamiyorum ,saygi duysunlar diyin,bizzat kendilerine ,kv kayinpederi siz arayin oglunuz benim esim velim degil sikayetinizi bana iletin ,aile huzurumuzu bozmayin egonuzu tatmin edemiyecem,saygi duyun karsinizdaki bir insan diyin,bir muddet cocuk falan yapmayin

Ilk tepkiyi siz verip o ozel anlarda detayi bilmiyoruz ,telefonu acan kocaya ,bir dirsek yapsaydiniz bugun boyle sorunlariniz olmazdi ,sinir çizmeyi öğrenin ,benim babam oldu ,baba kelimesini kullanamiyorum ,saygi duysunlar diyin,bizzat kendilerine ,kv kayinpederi siz arayin oglunuz benim esim velim degil sikayetinizi bana iletin ,aile huzurumuzu bozmayin egonuzu tatmin edemiyecem,saygi duyun karsinizdaki bir insan diyin,bir muddet cocuk falan yapmayin
Bir an gaza geliyorum arayıp söyleyesim geliyor ama sanki herşey daha kötü olur sonrasında diye çekiniyorum. Sabır da bir yere kadar ama

Anne baba demek gibi bi zorunluluğunuz yok fakat aile içinde birbirlerine söyledikleri lakaplarla siz hitap edemezsiniz, o lakaplarla kv ve kp niniz ile iletişim kuramazsınız.
Bu kişilerde eşinizin anne, babası yani.

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum bu sayfayı sorularıma bakıyordum yenilerde üye oldum paylaşmak istediğim tecrübesi olanlardan yardım almak istiyorum kimseyle konuşamıyorum. Henüz yeni evliyim bir yıl olmadı, eşimle aramız iyi aile girmediği sürece araya. Ben canımlı cicimli konuşan biriyim yenge abla teyze gibi kelimeleri pek kullanmıyorum bunu evlendiğimde fark ettim fark ettirdiler 😤 kv de öyle davrandım çağırmam gereken zamanlarda anne diyordum ama farklı şehirdeyiz böyle olunca telefonda canımlı konuştum. Babamı küçük yaşta kaybettiğim için babasına bir iki defa söylemek istedim ama başaramadım bana çok yabancılaşmış kelime olmuş bende konuya direk giriyorum baba olarak hitap etmiyorum. Eşimde ailesine çok düşkündür anne babası değil sadece amcalar yengeler teyzeler hepsine toz kondurmayan cinsten. Eşimde aslında benim gibi canım cicimli hatta lakap takma isim kullanırdı taa ki şu güne kadar.... Kv kocasına oğlunu arattırıyor (eşimi) ama eşim işteyken arıyorlar bize lakap kullanma dağru düzgün anne baba de sen bize öyle deyince eşinde(benden bahsediyor) bize söylemiyor deyip kapatıyor. Eşim arayıp kızgın şekilde söyledi bana bunu.akşam açmadılar telefonu bu arada hergün de görüntülü konuşuruz özel anlarımızda bile açar eşim telefonu 🤦eşimin dediğine göre; eşimin babası da küçük yaşlarda vefat etmiş kayın babasına baba olarak hitap etmemiş. Bende edemiyorum kelimeler boğazımda kalıyor hep acı veriyor eşim bu zamana kadar bu durumun farkındaydı fakat onlar arayıp böyle konuşunca o da baskı yapmaya başladı bana .çok rahatsızım bu konuda içimi dökmeye çok ihtiyacım vardı.
Eşinizin anne babasına direkt anne baba demek zorunda değilsiniz ama canımla cicimli konuşmakta biraz ukalaca avam duruyor. İsmiyle birlikte X anne, Y baba diyebilirsiniz isimleri neyse artık😊

Anne baba demek gibi bi zorunluluğunuz yok fakat aile içinde birbirlerine söyledikleri lakaplarla siz hitap edemezsiniz, o lakaplarla kv ve kp niniz ile iletişim kuramazsınız.
Bu kişilerde eşinizin anne, babası yani.
Lakapla hitap eden ben değilim ki eşim ve ailedeki herkes hiç öyle bir samimiyet kurmadım saygımı hiç aşmadım ne deseler ayak uydurmaya çalıştım sadece bazı hassas noktam var ve onu eşim yoluyla bana aktarılması kötü oldu

Bir an gaza geliyorum arayıp söyleyesim geliyor ama sanki herşey daha kötü olur sonrasında diye çekiniyorum. Sabır da bir yere

Esinizi yuzlemeyin,ciddi tantana cikartin ,beni sikayet etmek nedir ,saygisizlik bu diyin,aramayin sormayin,bi sure hic bir sekilde yuz vermeyin,bir daha oyle olur olmadik yerde telefonu acarsa ,git ailenle gobek bağını kes ,gel oyle koca ol bana diyin ...

Duygu sömürüsü yap sen de. Ağla hatta, baba diyemiyorum de ağlayarak çık odadan. Böylesine bu yakışır. Ne utanmaz insanlar var ya. Kayınvalideye canım demek de garipmiş yalnız. 😅
ya bence de yap bunu. benim babam yok öldü her baba dediğimde onu hatırlıyorum diyemiyorum işte ne istiyosunuz hep üzülmememi de ve ağla

Lakapla hitap eden ben değilim ki eşim ve ailedeki herkes hiç öyle bir samimiyet kurmadım saygımı hiç aşmadım ne deseler ayak uydurmaya çalıştım sadece bazı hassas noktam var ve onu eşim yoluyla bana aktarılması kötü oldu
Kusura bakmayın o zaman ben yanlış anlamışım.
Öyleyse bu iş bana biraz danışıklı dönüş geldi, siz lakap da kullanmıyorsunuz ki öyle bı telefon açıyorlar.
Bence asla anne baba demeyin, bende kp'rime baba demiyorum. Demek zorunda da değilim.
Eşim anneme anne demez çünkü annesiz büyümüş. Ama annemi çok sever bı dediğini iki etmez hiç de sorun etmiyoruz.

Kusura bakmayın o zaman ben yanlış anlamışım.
Öyleyse bu iş bana biraz danışıklı dönüş geldi, siz lakap da kullanmıyorsunuz ki öyle bı telefon açıyorlar.
Bence asla anne baba demeyin, bende kp'rime baba demiyorum. Demek zorunda da değilim.
Eşim anneme anne demez çünkü annesiz büyümüş. Ama annemi çok sever bı dediğini iki etmez hiç de sorun etmiyoruz.
Çok merak ettim nasıl hitap ediyorsunuz ve nasıl karşılanıyor bu.

X