Eşimin ailesine bağlılığı ve kv kb

Mutluhayatlaristiyoruz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
132
38
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum bu sayfayı sorularıma bakıyordum yenilerde üye oldum paylaşmak istediğim tecrübesi olanlardan yardım almak istiyorum kimseyle konuşamıyorum. Henüz yeni evliyim bir yıl olmadı, eşimle aramız iyi aile girmediği sürece araya. Ben canımlı cicimli konuşan biriyim yenge abla teyze gibi kelimeleri pek kullanmıyorum bunu evlendiğimde fark ettim fark ettirdiler 😤 kv de öyle davrandım çağırmam gereken zamanlarda anne diyordum ama farklı şehirdeyiz böyle olunca telefonda canımlı konuştum. Babamı küçük yaşta kaybettiğim için babasına bir iki defa söylemek istedim ama başaramadım bana çok yabancılaşmış kelime olmuş bende konuya direk giriyorum baba olarak hitap etmiyorum. Eşimde ailesine çok düşkündür anne babası değil sadece amcalar yengeler teyzeler hepsine toz kondurmayan cinsten. Eşimde aslında benim gibi canım cicimli hatta lakap takma isim kullanırdı taa ki şu güne kadar.... Kv kocasına oğlunu arattırıyor (eşimi) ama eşim işteyken arıyorlar bize lakap kullanma dağru düzgün anne baba de sen bize öyle deyince eşinde(benden bahsediyor) bize söylemiyor deyip kapatıyor. Eşim arayıp kızgın şekilde söyledi bana bunu.akşam açmadılar telefonu bu arada hergün de görüntülü konuşuruz özel anlarımızda bile açar eşim telefonu 🤦eşimin dediğine göre; eşimin babası da küçük yaşlarda vefat etmiş kayın babasına baba olarak hitap etmemiş. Bende edemiyorum kelimeler boğazımda kalıyor hep acı veriyor eşim bu zamana kadar bu durumun farkındaydı fakat onlar arayıp böyle konuşunca o da baskı yapmaya başladı bana .çok rahatsızım bu konuda içimi dökmeye çok ihtiyacım vardı.

Özel anlarda telefon açmak mi ? Eşiniz çok değişik bir yapida. 😳
Bence anne baba demede bir şey yok. Yanlıştır beli iama eşim aileme anneme baba diye hitap ediyorsa bende ederim. Böyle düşünmek belki iyi gelir. Tabi baba konusunda zorlama olmamalı.

Canim ayni dert bende de var bende herkese canim derim:-) boyle seyler evliliginizi bozmasin yaslilar cok takiliyor boyle seylere onlari da anlamak lazim. Anliyorum sana garip gelebilir anne baba demek ama de ne olucak. Sonucta uzun bir omur var onunuzde hem goruntulu de konusuyormussunuz bos yere samimiyetinizi kaybetmeyin. hep diyeceksin simdiden alistir kendini:-)

Üff nedir bu ailelerden, onların beklentilerinden çektiklerimiz. Eşinizin ailesi ile konuşurken onlara babanızı geçn yaşka kaybettiğiniz için bu kelimenin yabancı geldiğini açıklama şansınız olur mu? Sevdiğinizden öyle hitap ettiğinizi, saygısızlık etmek istemediğinizi belirtseniz? Genelde bire bir görşmeler daha zor ama çok daha iyi sonuç veriyor. Arkadan arkaya eşiniz üzerinden konuşmak mantıksız bence.

Ama emin ol yanlız değilsin. Türkiyede çok yaygın bu yaşadıkların.

Eşin bir telefona aydınlanma yaşayacak kadar şuursuz mu ya?
Hemen bir aramaya dolduruşa gelen adamlara saygı duyamıyorum sanki kendi fikirsiz gibi hemen başkasından fikir sahibi oluyor
Anne baba deme olayına gelince benim de çok kolay yaptığım bir iş değil
Siz yine canım cicimli konuşuyormuşsunuz bende o da yok
Genelde gıyabında bahsederken anne baba derim
Yüz yüzeyken hitap etmeden konuşurum
Onlar da öyle canım kızım modunda konuşmuyorlar eşim de canım anam babam değil bizimkilere
Ama hepimiz birbirimize güleryüzlüyüz, birbirimizin gönlünü hoş ederiz
Kendi anne babalarımıza da öyle günlük konuşmaya anne baba çok denmiyor bence ya
Seslenirken filan kullanıyoruz genelde

Hayatta tek dertleri gelin bize anne baba diyor mu demiyor mu olan bir kv kp
Evli ve ayrı bir aile olduğunu idrak edememiş koca
Istediğim gibi hitap ederim, saygısızlık mı etmişim de neyin alınganlığı bu, onlar alınıyor tamam sana ne oluyor gelip bana öfkeleniyorsun sorun çıkarmak mi amacın diye sorardım ben eşime. Böyle önemsiz konular evliliğimi etkiliyorsa da durup bir düşünürdüm eşim hayat boyu benim yanımda olabilecek mi iyi günde kötü günde diye

Eşinizin kendi aklı yok sanırım. Kaç yaşına gelmiş ama ailesi bir şey söyleyince kendi akıl süzgecinden geçirerek ona göre hareket etmeyi bilmiyor. Lider kültürüne bağlı, birey olmayı becerememiş ve kendi sınırlarını çizemeyen biri. Özel anlarda bile telefon açmak nedir okurken ben gerildim. Alın karşınıza konuşun, bu kafayla devam ederse evliliğinize ciddi zararlar vereceğinden bahsedin

Özel anlarda telefon açmak mi ? Eşiniz çok değişik bir yapida. 😳
Bence anne baba demede bir şey yok. Yanlıştır beli iama eşim aileme anneme baba diye hitap ediyorsa bende ederim. Böyle düşünmek belki iyi gelir. Tabi baba konusunda zorlama olmamalı.
Ben bir iki defa meşgule atmıştım daha sonra yine döndüm dışarıdayken. Eşimle birlikteyiz ikimizde görüyorlar telefonda. gelin bize telefonu açmadı diyor kb müsait değildim açmadım bu yüzden bile eşimin surat astığını bilirim

Canim ayni dert bende de var bende herkese canim derim:-) boyle seyler evliliginizi bozmasin yaslilar cok takiliyor boyle seylere onlari da anlamak lazim. Anliyorum sana garip gelebilir anne baba demek ama de ne olucak. Sonucta uzun bir omur var onunuzde hem goruntulu de konusuyormussunuz bos yere samimiyetinizi kaybetmeyin. hep diyeceksin simdiden alistir kendini:-)
Bunu baskı altında yapmak çok zor ama 👀

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum bu sayfayı sorularıma bakıyordum yenilerde üye oldum paylaşmak istediğim tecrübesi olanlardan yardım almak istiyorum kimseyle konuşamıyorum. Henüz yeni evliyim bir yıl olmadı, eşimle aramız iyi aile girmediği sürece araya. Ben canımlı cicimli konuşan biriyim yenge abla teyze gibi kelimeleri pek kullanmıyorum bunu evlendiğimde fark ettim fark ettirdiler 😤 kv de öyle davrandım çağırmam gereken zamanlarda anne diyordum ama farklı şehirdeyiz böyle olunca telefonda canımlı konuştum. Babamı küçük yaşta kaybettiğim için babasına bir iki defa söylemek istedim ama başaramadım bana çok yabancılaşmış kelime olmuş bende konuya direk giriyorum baba olarak hitap etmiyorum. Eşimde ailesine çok düşkündür anne babası değil sadece amcalar yengeler teyzeler hepsine toz kondurmayan cinsten. Eşimde aslında benim gibi canım cicimli hatta lakap takma isim kullanırdı taa ki şu güne kadar.... Kv kocasına oğlunu arattırıyor (eşimi) ama eşim işteyken arıyorlar bize lakap kullanma dağru düzgün anne baba de sen bize öyle deyince eşinde(benden bahsediyor) bize söylemiyor deyip kapatıyor. Eşim arayıp kızgın şekilde söyledi bana bunu.akşam açmadılar telefonu bu arada hergün de görüntülü konuşuruz özel anlarımızda bile açar eşim telefonu 🤦eşimin dediğine göre; eşimin babası da küçük yaşlarda vefat etmiş kayın babasına baba olarak hitap etmemiş. Bende edemiyorum kelimeler boğazımda kalıyor hep acı veriyor eşim bu zamana kadar bu durumun farkındaydı fakat onlar arayıp böyle konuşunca o da baskı yapmaya başladı bana .çok rahatsızım bu konuda içimi dökmeye çok ihtiyacım vardı.
İnsanın kv Kp sine anne baba demesi şart olmamalı. Diyen desin ama baskı olmamalı. Baskı hiç bir konuda olmamalı aslında.
Konu sahibi babanızdan ötürü diyemiyorsanız demeyin ya. Bugun bunu basarırsa Yrn öteki konularda yönetmeye basarlar. Saygılı olun hatırlarını kırmayın yeter. Bu kadarı yetsin yani. Ne şımarık insanlar var.
Bu arada eşinize söyleyin herseyi bu şekilde aktarmasın size.

Üff nedir bu ailelerden, onların beklentilerinden çektiklerimiz. Eşinizin ailesi ile konuşurken onlara babanızı geçn yaşka kaybettiğiniz için bu kelimenin yabancı geldiğini açıklama şansınız olur mu? Sevdiğinizden öyle hitap ettiğinizi, saygısızlık etmek istemediğinizi belirtseniz? Genelde bire bir görşmeler daha zor ama çok daha iyi sonuç veriyor. Arkadan arkaya eşiniz üzerinden konuşmak mantıksız bence.

Ama emin ol yanlız değilsin. Türkiyede çok yaygın bu yaşadıkların.
Kv tamamen duygu sömürüsü yapan birisi konuşsam bile eşime farklı şeyler söylemesi den korkuyorum biz daha birbirimize alışamamışken eşimin ailesine bağlanmasından da korkuyorum açıkçası. Çoğu Erkeklerin evlendim zihniyeti geç oturuyor

Ben bir iki defa meşgule atmıştım daha sonra yine döndüm dışarıdayken. Eşimle birlikteyiz ikimizde görüyorlar telefonda. gelin bize telefonu açmadı diyor kb müsait değildim açmadım bu yüzden bile eşimin surat astığını bilirim
Meşgule atma olmamış yalnız direkt cevapsız çağrı olsa daha kibar kabul ediliyor bizim ülkemizde.

Sizin eş ailesi de hiç masum değil gibi geliyor bana
Eşiniz de fikirsizin teki

Aralarında birbirlerine söyledikleri şeyler geniş aile olarak hepsi birbiriyle öyle konuşuyor lakapla.
Her zaman kullanilan seylerse simdi mi rahatsiz olmuslar.
Esiniz boyle her soylenenden etkilenir ve size gelip anlatirsa isiniz zor sizin.
Bence esinizle konusun basta sonra kayinpederinizle konusun durumu anlatin. Aslinda esiniz anlatmali ailesine ama pasifse siz anlatin.

Eşin bir telefona aydınlanma yaşayacak kadar şuursuz mu ya?
Hemen bir aramaya dolduruşa gelen adamlara saygı duyamıyorum sanki kendi fikirsiz gibi hemen başkasından fikir sahibi oluyor
Anne baba deme olayına gelince benim de çok kolay yaptığım bir iş değil
Siz yine canım cicimli konuşuyormuşsunuz bende o da yok
Genelde gıyabında bahsederken anne baba derim
Yüz yüzeyken hitap etmeden konuşurum
Onlar da öyle canım kızım modunda konuşmuyorlar eşim de canım anam babam değil bizimkilere
Ama hepimiz birbirimize güleryüzlüyüz, birbirimizin gönlünü hoş ederiz
Kendi anne babalarımıza da öyle günlük konuşmaya anne baba çok denmiyor bence ya
Seslenirken filan kullanıyoruz genelde
Bende herkese karşı seslenirken kullanılır diye biliyorum ama onlara ikide bir demem gerkiyor gibi davranmalarına sinir oluyorum kendileri de aynını yapıyor bana gelince çok şey bekliyorlar. Ne güzel güler yüzle herkesin bu duruma ikna olması darısı başıma

X