Eşimin ailesini sevemedim

bankadan kredi çeksen bile 50bine 100bin ödemezsin. ben bu konuda sizi haklı buldum. bazıları fazla isteyebilir hakkı demiş ama aile bağları o kadar kuvvetliyse şahsen ben kardeşime verdiğim 50 binden de faiz almam. sonuçta birbirine ölen bir abla kardeş var ortada :-)
onun dışında çocuk konularında bana afakanlar basıyor zaten. belki çocuğun olmuyor, belki tedavi gerektiriyor, belki hiç olmayacak bu gibi durumlar varken gidip gelip çocuk sormak insanların cahilliği artık.

Merhaba herkese ne yapsam da eşimin ailesini sevemiyorum kültür farkı büyük etken bunda sabah kahvaltı da yediklerinden tut yaşayışları hiç bir şeylerine alışamadım iki görümcem var

dügünüm de bile suratları beş karıştı büyük görümcem sürekli laf sokma halinde yeni işe girdim bi konuşma geçti otururken dedim ki her mail bana da düşüyor müdürlükten dolayı vefat mailleri falan dedim tabi canım sen çok önemli bir insansın atmazlar mı falan diyor evlenirken eşim borç aldı bundan 50 bin TL şimdi o parayı geri vermeye çalışıyoruz kabul etmiyor 100 bin TL ilk araba alacakmışız kim kime 50 bin verip geri 50 bin alırmış
Daha 1 aylık evliydim bana regl oldun mu falan diye sormalar kayınvalidenin ama biz sizden çocuk bekliyorduk falan demeleri bi durun bismillah ya en sonunda söyledim sizin bişeyi istemeniz benim isteyeceğim anlamına gelmez diye çıldırıyorum tahammülüm yok onlara oturmaya gidince suratım düşüyor istemeden eşim de buna sinir oluyor napabilirim elimde değil bir parfüm alıyorum mesela aynısı görümce de oluyor 1 ay sonra daha ben hamile kalmadan çocuğa isim bulmalar hala olmak istiyorum diye beni darlamaları bıktım artık ya konuşma tarzları herşeyleri beni irrite ediyor evlenmeden kendilerini hiç böyle göstermediler hepsinin içi kaynıyor resmen coook sıkıldım
50 bin veren 50bin alır tabiki 50dolar veren 50 dolar alır tefecimiymis gorumcen

Merhaba herkese ne yapsam da eşimin ailesini sevemiyorum kültür farkı büyük etken bunda sabah kahvaltı da yediklerinden tut yaşayışları hiç bir şeylerine alışamadım iki görümcem var

dügünüm de bile suratları beş karıştı büyük görümcem sürekli laf sokma halinde yeni işe girdim bi konuşma geçti otururken dedim ki her mail bana da düşüyor müdürlükten dolayı vefat mailleri falan dedim tabi canım sen çok önemli bir insansın atmazlar mı falan diyor evlenirken eşim borç aldı bundan 50 bin TL şimdi o parayı geri vermeye çalışıyoruz kabul etmiyor 100 bin TL ilk araba alacakmışız kim kime 50 bin verip geri 50 bin alırmış
Daha 1 aylık evliydim bana regl oldun mu falan diye sormalar kayınvalidenin ama biz sizden çocuk bekliyorduk falan demeleri bi durun bismillah ya en sonunda söyledim sizin bişeyi istemeniz benim isteyeceğim anlamına gelmez diye çıldırıyorum tahammülüm yok onlara oturmaya gidince suratım düşüyor istemeden eşim de buna sinir oluyor napabilirim elimde değil bir parfüm alıyorum mesela aynısı görümce de oluyor 1 ay sonra daha ben hamile kalmadan çocuğa isim bulmalar hala olmak istiyorum diye beni darlamaları bıktım artık ya konuşma tarzları herşeyleri beni irrite ediyor evlenmeden kendilerini hiç böyle göstermediler hepsinin içi kaynıyor resmen coook sıkıldım
O gorumceyi paylamakla başlayabilirsin 50 bin borç verip 100 bin istemek ne yahu , altın olarak mi aldınız borcu acaba ?

Para konusunda haklı 50000 verip bende 50000 almak istemem borç verdiysem paranın değeri düşüyor günden güne. Altına endeksli hesaplayın öyle verin. Az buz değil borç vermiş demek ki ödeyeceksiniz mecburen.

Onun haricinde az görüşün politik olun. Sevmediğinizi belli etmenin ya da söylenmenin size zararı olur. Sevmek zorunda değilsiniz ama eşinizin ailesi sonuçta kötü konuşursanız morali bozulur haklı olarak. Dediklerine de cevap verin hiç aldırmayın.

Kamu spotu olarak da arada kültür farkı varsa aşkınızdan ölmüyorsanız evlenmeyin sevgili kk sakinleri, sonuç ortada malesef 😅
TL olarak verdiyse 50 binden bir kuruş bile fazla ödeme yapmazdım ..ama altın dolar olarak vermiş o başka

Allah sabır varsın. Hem eşten hem aileden şanssızmışsınız. Bu nasıl bir aile böyle.
Hayatta tahammül edemezdim. Eşiniz veriyor ama tüm fırsatı. Evlenmeden önce anlamadınız mı az da olsa.

merak etmeyin dogunca keyiflerinden ödün veripte 2 gün bile bakmazlar

Ya siz ödeyin borcunuzu o ister 100 desin ister 60 çok takılmayın he he diyin geçin ayrıca o kadr laf ediyorlar ise neden sessizsiniz bu kadr lafınızı söyleyin gülerek ısırmak diyorlar ya öyle. Yeni evliyim bi ara herkes beni rüyasında görüyordu kucağımda bebek varmış en son görumcem üstüste söyleyince dayanamadım. Olursa hbrinz olur zaten karı kocanın bileceği bu işler dedim gülerek tlfnda hemen geri vites aaa tabi öyle cnm fln demeler oldu. Siz de karşınızdakine göre hareket edeceksiniz . Ondan snra bi daha konu açılmadı bir araya geldiğimizde de hiç bir şey olmamış gibi davranırım olur biter eşimde rahatsız olmamış olur hee herkesin içinde söyler ise herkesin içinde veririm cvbı

Sizin işiniz çok zor maalesef. 50 bin TL'ye 100 bin istemek çok ayıp, krediye girseydiniz keşke. Maalesef onlar ne dese eşiniz aynısını yapacak artık belli oldu durum. Böyleleriyle mücadele çok zordur. Onlardan beter olmazsanız baş edemeyeceksiniz. Laf attığı zaman da kaba şekilde cevabını verin, susdukca daha da cesaretlenecek.

Once eşiniz ile oturup konuşmanız gerekiyor diye düşünüyorum .Eşiniz 3 ayda neye dayanarak elli bin TL borcu yüzbin olarak ödemek istiyor bunu anlamaya çalışın.Ben abla kardeş sizin takımlarınıza göz koymuş olabileceklerini bile düşündüm ..eşinizin ve ablasının danışıklı dövüş denilebilecek bir yöntemle sizin kişisel birikiminize /maaşınıza el koymak istedikleri düşüncesi aklınıza geliyor mu bilmiyorum ama ben ilk bunu düşündüm.Eşinizle konuşun "ablan parayı kabul etmiyorsa canıma minnet ,bir tanecik kardeşine düğün hediyesi olsun.. benim ablana borcum yok zaten " diyip kenara geçin bakalım o zaman ne yapacaklar ?!

Başta ben direk düğün altınlarını bozdurup elli bin TL sini vermek istedim ablasına sonra niçin altınları direk vermedim diye olay oldu benim içim el vermedi açıkçası direk altınlarımı ablasına vermeye sonra para kabul etmedi iş arabaya döndü bende eşime bir keresinde şaka yollu vay be bizim para durdukça değerleniyor 50 bin 100 bin oldu dedim o da ablam istesin 150 binlik alırım buna karışamazsın dedi o araba bi alınsın beni yanında göremeyecek

Once eşiniz ile oturup konuşmanız gerekiyor diye düşünüyorum .Eşiniz 3 ayda neye dayanarak elli bin TL borcu yüzbin olarak ödemek istiyor bunu anlamaya çalışın.Ben abla kardeş sizin takımlarınıza göz koymuş olabileceklerini bile düşündüm ..eşinizin ve ablasının danışıklı dövüş denilebilecek bir yöntemle sizin kişisel birikiminize /maaşınıza el koymak istedikleri düşüncesi aklınıza geliyor mu bilmiyorum ama ben ilk bunu düşündüm.Eşinizle konuşun "ablan parayı kabul etmiyorsa canıma minnet ,bir tanecik kardeşine düğün hediyesi olsun.. benim ablana borcum yok zaten " diyip kenara geçin bakalım o zaman ne yapacaklar ?!
Bir keresinde eşime ablası model renk falan veriyordu bi de demez mi bu arabayı alın aramızda borç harç kalmasın bende dedim ki o araç 100 binden başlıyor hatta 120 bin 140 bine bile var dedim baya bozuldu ablası sonra annesi kızım parayı kurtar bari falan demeye başladı şaka gibi bi aile zaten bize para olarak verdi ablası. Annesinin de bari parayı kurtar falan demesi çıldırıyorum arabayı isteme parayı al demek istiyor kendince

Bir keresinde eşime ablası model renk falan veriyordu bi de demez mi bu arabayı alın aramızda borç harç kalmasın bende dedim ki o araç 100 binden başlıyor hatta 120 bin 140 bine bile var dedim baya bozuldu ablası sonra annesi kızım parayı kurtar bari falan demeye başladı şaka gibi bi aile zaten bize para olarak verdi ablası. Annesinin de bari parayı kurtar falan demesi çıldırıyorum arabayı isteme parayı al demek istiyor kendince
İşte siz de "doğmamış yeğenine bir tanecik halasından hediye olarak sayın ..Ben zaten kardeşler arasında alacak /verecek meselelerini hiç sevmem..nahoş bulurum " tarzında konuşun o zaman 50 bin TL yi geri almak için o uğraşır.😅

Eşiniz ne iyi düşünceyle görümcenizden borç almış bilmiyorum bankadan iyidir diye düşünmüş olabilir ama keşke bankadan kredi çekseymiş en azından gününüzü borcunuzu bilirdiniz der biterdi.

X