Eşimin ailesinin yaptıkları..

Kavgalarımız artık farklı boyutlara taşınmaya başladı zaten. İkimiz de çok sıkıldık kavga etmekten. Ama ben çenemi tutamıyorum. Kafamda kurup kurup hepsi senin ailenin yüzünden diyorum. Çünkü her şeyi buna bağlar oldum artık.
Hazira dag dayanmaz zaten. O altınlar size ne kadar yeterdi ki? Bunun lafını etmeyi bırakın artık. Çözümüyok çünkü.

olan olmuş artık malesef
yaptıkları çok ayıp
bu saatden sonra da sizden ve oğullarından bişi bekşemesinler saygısızlık resmen ya
yeni evliliğini zehir etme bu günler geri gelmiyecek sudan sebeblere mutlu olmaya bak inadına

Yaptıkları ayıp evet ama tek sıkıntınız maddiyatsa asgar ücret vs ne bulursanız çalışmanız gerektiğini düşünüyorum ben artı gelen her para rahatlatacaktır durumunuzu.İstediğiniz işi bulana kadar en azından hem sizi meşgul eder hem de elinizde paranız olur.

Yaptıkları ayıp evet ama tek sıkıntınız maddiyatsa asgar ücret vs ne bulursanız çalışmanız gerektiğini düşünüyorum ben artı gelen her para rahatlatacaktır durumunuzu.İstediğiniz işi bulana kadar en azından hem sizi meşgul eder hem de elinizde paranız olur.
Mantıklı olan bu evet. Ama sigortasız, asgari ücretten çok daha düşük bir ücretle, 6 gün full çalışmak... Bilmiyorum şımarıklık mı yapıyorum ama gururuma dokunuyor. Okurken harcadığım emeğime üzülüyorum. Böyle bir işte çalışmaktansa içime sinen bir işte çalışmak için beklemek istiyorum ve dediğim gibi şu işi değerlendirmeye almak zorunda olmamı bile eşimin ailesinin bizi düşürdüğü duruma bağlıyorum. Sanırım düşünmekten delirdim.:KK61:

Mantıklı olan bu evet. Ama sigortasız, asgari ücretten çok daha düşük bir ücretle, 6 gün full çalışmak... Bilmiyorum şımarıklık mı yapıyorum ama gururuma dokunuyor. Okurken harcadığım emeğime üzülüyorum. Böyle bir işte çalışmaktansa içime sinen bir işte çalışmak için beklemek istiyorum ve dediğim gibi şu işi değerlendirmeye almak zorunda olmamı bile eşimin ailesinin bizi düşürdüğü duruma bağlıyorum. Sanırım düşünmekten delirdim.:KK61:

Yani haklısınız boşa mı okudum diye düşünüyorsunuz ama malum iş bulmak zor evde oturup bana bunları yaptılar diye kendinizi yemenin de size bir yararı olmayacağına göre en mantıklısı iyi kötü çalışmak iyisini bulana kadar

İşte bu yüzden hep derim ki analar babalar değil, bizzat evlenecek kadın ve erkek ev kuramayacak durumdaysa evlenmemeli. "Onların borçları" dediğiniz borçla yapılan eşyaları siz kullanıyorsunuz. Yani sizin borcunuz aslında. İşsiz güçsüz ne diye evlendiniz, orası ayrı konu. Biraz akıllı hareket etseydiniz keşke. Adamlar daha en başta size durum yok demiş. Başkasını borca harca sokarak alınan malın huzuru bu kadar oluyor. Ben şaşırmadım. Kocanızın ailesine de kızmadım. Kusura bakmayın.

İşsiz biriyle üstelik elde para olmadan evlenmek cesaret işi. Siz bulutların üzerindeydiniz sanırım o zamanlar. Şimdi hem eşinizi hemde eşinizin ailesini tanımış oldunuz. Bundan sonra adımlarınızı daha emin atın. Eğer evliliğe devam edecekseniz eşinizle huzurnuzu kaçırmayın ama eşinizin ailesini her daim çekmek zorunda değilsiniz. Mesafeli olun. Bir iş bulup çalışın ve çok mecbur olmadıkça eve katkıda bulunmayın. Sizden alınan altınlara saysınlar. Paranızı biriktirin. İsterseniz altın alın,isterseniz araba alın ama bunları kavga ederek değil tatlı tatlı yapın. Politik olun biraz.

İşte bu yüzden hep derim ki analar babalar değil, bizzat evlenecek kadın ve erkek ev kuramayacak durumdaysa evlenmemeli. "Onların borçları" dediğiniz borçla yapılan eşyaları siz kullanıyorsunuz. Yani sizin borcunuz aslında. İşsiz güçsüz ne diye evlendiniz, orası ayrı konu. Biraz akıllı hareket etseydiniz keşke. Adamlar daha en başta size durum yok demiş. Başkasını borca harca sokarak alınan malın huzuru bu kadar oluyor. Ben şaşırmadım. Kocanızın ailesine de kızmadım. Kusura bakmayın.
Sanırım önceki mesajları okumadınız. Ben eşyalarımın borcu için ‘onların borcu’ demedim. Aksine ben borcumu zaten biliyorum ve ödeyecektim. Bunun planlamasını yaptım ve bu şekilde evlendim. Başkası dediğiniz eşimin ailesi. Oğulları evleniyor ve siz başkasını borca sokarak alınan mal huzur vermez diyorsunuz. Evlilikte olması gereken ailenin yardım etmesi zaten. O zaman usulüne göre, ailesinin ev döşemesiyle evlenen herkes huzursuz olsun, ailesinin aldığı eve oturanlar hele hiç gün yüzü görmesin sonuçta onlarda borçla alınıyor öyle değil mi? Çok yanlış bir düşünce bence.

Onlara verilen emanete el koymalari ne kadar utanmaz bir davranis. Borc verdikleri kiside ogullari, pes. Bir yabanci bile zaman tanir borcunun odenmesine. Bencede esinizin haberi vardi ailesinin bu sekilde esya almayi Kabul ettiginden. Olan olmus artik, sizin elinizde suanda para kalmiyormus yani borcunuzu zaten odeyecek durumda degilmissiniz. En azindan kimseye borcunuz yok, ve bence gurur yapmayip iyi bir is bulana kadar asgari ucrette olsa calisin. Tum gun evde oturup kafanizi bunlarla mesgul edeceginize para kazanirsiniz. Maddi acidan rahata kavusunca bozdurdugunu, altinlarin yenisini alirsiniz.
Esiniz ailesini cok iyi biliyordur ama sonucta ailesi. Mahcup etmeyin bence onuda ailesi uzerinden.
Ve cocuk yapmayin belli bir sure, duzeniniz tam otursun sonra dusunun.

Bunlarin hepsini kayinpederin kredi kartiyla almislar.
Hayır. Düğün salonun parasını, gelinliği, damatlığı, kuaförü benim ailem karşıladı. Kayınpederin kredi kartından mobilyaları halıyı perdeyi falan aldık. Hatta ev eşyalarını da benim ailem alacaktı. Eşimin ailesi kendileri teklif etti biz kredi kartından alalım diye. Daha öncede söylediğim gibi biz acil borçları zaten ödeyecektik. Geri kalan taksitleri de her ay çalışıp ödeyecektik. Zaten eşim hemen iş buldu Allah’a şükür. Ama bütün takıları borcumuz var diyip alıp satacaklarını bilsem onları bu işin içine hiç sokmazdım zaten. Kendimi kandırılmış hissediyorum bu yüzden. Gerçekler benden saklandı. Ailem alırdı eşyaları onlara öderdik. Bilezikler de elimizde olurdu. Sıkıntı çekmezdik.

Hayır. Düğün salonun parasını, gelinliği, damatlığı, kuaförü benim ailem karşıladı. Kayınpederin kredi kartından mobilyaları halıyı perdeyi falan aldık. Hatta ev eşyalarını da benim ailem alacaktı. Eşimin ailesi kendileri teklif etti biz kredi kartından alalım diye. Daha öncede söylediğim gibi biz acil borçları zaten ödeyecektik. Geri kalan taksitleri de her ay çalışıp ödeyecektik. Zaten eşim hemen iş buldu Allah’a şükür. Ama bütün takıları borcumuz var diyip alıp satacaklarını bilsem onları bu işin içine hiç sokmazdım zaten. Kendimi kandırılmış hissediyorum bu yüzden. Gerçekler benden saklandı. Ailem alırdı eşyaları onlara öderdik. Bilezikler de elimizde olurdu. Sıkıntı çekmezdik.
Geçmişi değiştiremezsin o yüzden olduğu gibi kabul et ve ders al. Maddi sıkıntılar elbet geçer ama evliliğin ilk yılları tekrar gelmez. Yapacak bir şey yok şöyle olsaydı böyle olsaydı diyerek kendini üzüyorsun o kadar öyle olmadı böyle olmadı geçmiş gitmiş değişmez. Bundan sonra ne kadar ekmek o kadar köfte Allah merhamet versin de geç inan boşver değmez.

Geçmişi değiştiremezsin o yüzden olduğu gibi kabul et ve ders al. Maddi sıkıntılar elbet geçer ama evliliğin ilk yılları tekrar gelmez. Yapacak bir şey yok şöyle olsaydı böyle olsaydı diyerek kendini üzüyorsun o kadar öyle olmadı böyle olmadı geçmiş gitmiş değişmez. Bundan sonra ne kadar ekmek o kadar köfte Allah merhamet versin de geç inan boşver değmez.
Gerçekten öyle. Allah merhamet versin. Allah bana da unuttursun bunları. Onlara karşı kin veya nefret hissetmek istemiyorum. Bu beni huzursuz ediyor çünkü. Eşime olan sinirim de en yakın zamanda geçer inşallah. Yoksa ya o hasta olacak ya ben.

Aynısını bende yasadım benim esimin ailesinin önceden olan borçlarıydı düğünle alakalı bile değildi düğünü zaten biz yapmıştik borclar esimin üzerineydi tabi benimde borcum olmuş oldu tamam yardim edicem borç için dedi babası düğünden 2 ay sonra geldiler arabayı değiştirmisler borç için bilezikler satildı benim 2 yıllik maaşım gitti ve ben bunlari söyleyince ödiceksin tabi dediler hiçte utanmadılar hic birsey olmamış gibi siz bize gelin biz size gelelim dediler misafircilik oynamak istediler sonuc olarak kendi kendine kuruyorsun esinle tartışiyorsun maddi olarak kendini toparladiktan sonra mesafeyi koyuyorsun ama bu bende 4 yılı buldu anca o zaman rahatlıyorsun yapacak bişey yok utanmiyolar çunkü

Aynısını bende yasadım benim esimin ailesinin önceden olan borçlarıydı düğünle alakalı bile değildi düğünü zaten biz yapmıştik borclar esimin üzerineydi tabi benimde borcum olmuş oldu tamam yardim edicem borç için dedi babası düğünden 2 ay sonra geldiler arabayı değiştirmisler borç için bilezikler satildı benim 2 yıllik maaşım gitti ve ben bunlari söyleyince ödiceksin tabi dediler hiçte utanmadılar hic birsey olmamış gibi siz bize gelin biz size gelelim dediler misafircilik oynamak istediler sonuc olarak kendi kendine kuruyorsun esinle tartışiyorsun maddi olarak kendini toparladiktan sonra mesafeyi koyuyorsun ama bu bende 4 yılı buldu anca o zaman rahatlıyorsun yapacak bişey yok utanmiyolar çunkü
Ne hayallerle evleniyorsun, en güzel zamanlarında neler yaşıyorsun. Çok acı gerçekten. İnsan yanlış seçim, yanlış insanlar diye düşünmeden edemiyor.

Gerçekten öyle. Allah merhamet versin. Allah bana da unuttursun bunları. Onlara karşı kin veya nefret hissetmek istemiyorum. Bu beni huzursuz ediyor çünkü. Eşime olan sinirim de en yakın zamanda geçer inşallah. Yoksa ya o hasta olacak ya ben.
İşte bunu atlatmanın tek yolu affetmekten geçiyor önce kendini affet sonra diğerlerini. En sonunda bi çözüm bulamadığın için sadece kendini suçluyorsun kendine olan kızgınlığını en yakınındakinden çıkarıyorsun. O yüzden boşver anı yaşa rabbim sağlıkla imtihan etmesin

Valla haram olsun allah çıkartsın yani o çok bilmiş görümce bekar ise aynısı ona da yapılsın o zaman boş boş konuşmuş çünkü bakalım kendisine yapılsa ne olacak?
Canım bak şimdi yeni evlisin bir düşün haklılık mı mutluluk mu?
Haklısın ama mutlu değilsin
Günah bak bu zamanlar geri gelmeyecek
Allah’a bırak
Az çok demeden bir işe gir çünkü evde kaldıkça kuruyorsun kafanda ister istemez
Düşünmemeye çalış aklına geldiği anda ben bunu Allah’a bıraktım de
Bunun rahatlığını duy İnan ki allah çıkartacak
Şimdi küçük ve cahilsin o lafı edemezsin ama bir gün toparlanıp hemde yüzlerine “ haram olsun o altınlar size” diyeceksin gör bak
Ve İnan ki rabbim kat kat fazlasını size verecek
Hadi toparlan bak hayat böyle geçmez
Bu konuyu şu an itibariyle kafanda bitirmeye başla olur mu ve mutlaka az çok demeden bir işe gir kendi akıl ve ruh sağlığın için aile Huzurun için yap bunu

Evlenince samanlık seyran olmuyor işte. Ailenize butun masrafları yaptirmissiniz. Damat tarafi da takılar ile isi halletmis. Uyaniklarmis. Siz de ailenize ayakları üzerinde duramayan bir damat kazandirmisiniz. Yazık olmuş, şimdi siz de iş bulun artik neyse. Çocuk yokken çalışın biraz birikim yapın. Geriye bakmayın, olan olmuş. Evlenmeden önce iş begenmemezlik yapabilirdiniz. Güzel iş bulana kadar beklemeliydiniz. Şimdi oyle yapamazsiniz.

M Minelala bu olanlarda siz de dahil olmak üzere hepiniz hatalısınız ama artık bunun bir önemi yok,olan olmuş.
Şu saatten sonra eşinize laf söylemek,
huzursuzluk çıkarmak ne işe yarıyor?
Bunu sakince tekrar düşünün.
Aynı konuyu tekrar tekrar açıp kavga çıkararak sonunda boşanmak istiyorsanız, devam edin.
Yok 'ben ailesine ve yaptıklarına rağmen bu adamı seviyorum ve evliliğime devam edeceğim' diyorsanız bakış açınızı ve hareket tarzınızı değiştirmek zorundasınız.

Hayat seçimlerimizden ibaret bir anlamda,
O zaman elinizde birikim olmadan,büyüklere güvenerek evlenmeyi seçtiniz,sonuç bu oldu.
Şimdi ya devam ya her gün kavga-gürültü,
buyrun seçin birini.

X