Eşimin ailesiyle anlaşamıyorum biraz uzun olacak hakkinizi helal edin?

Banlanip banlanmam sizi neden bu kadar alakadar etmiş anlayamadım? Aile evladını okutmuyorsa babanın yanına verelim kerestece çalışsın hesabı 13 yasinda çalışmaya veriliyorsa ne düğün ne altın ne eşya nede evi yaptırıp veremiyorsa bence boşuna hiçte anayım babayim diye geçinmesin 🤣 sizin annelik babaliktan anladiginiz bu sanırım. Ama bu değil. Bir aile evladını okumalı kız erkek farketmeksizin. Evlendirmeli ya eşya ya altın yada evi yaptırmalı. Bunlardan en azindan 1 2 tanesi yapilsa evet duzebli olarak para isteyebilir cünkü abnelik yapmis cocugu da bakmakta yükümlü ama Benim kv kp hiç bir şey yapmadı. Esim yaptı herşeyi. O yüzden bence düzenli olarak para verilmemeli. Bir ihtiyacı olur ana baba yapılır ama diğer çocuklardan ve kocadan istemeyip sadece birinden istemek menfaatcilikte olabilir.

böyle düşünüyorsanız ailesinin okutmadığı /okumamış adamla niye evlendiniz?
zorla mı evlendirdiler?

Ben hakaret etmedim. Siz okumak, iş hayatı, evlendirmek üstüne ev, altın yazınca nerde o dünya ne alaka anlamına gelen şeyler dedim. Düşünce eleştirmek hakaret mı oluyor? Eleştirirken hakaret etmedim. Haa bir de eşya alacak, ev tutacak duruma gelince evlenmeyi öğrenseydiniz keşke dedim o mu hakaret?
Daha neler yazdınız nelerrrr ablacığım kadarıyla baya boş vaktiniz var benimle laf yetistirdiginize göre baya dert olmuşum size🤣🤣

13 yasinda bir çocuk 👍 7.sınıf terk. Ülkemizde sizin gibi düşünen bay ve bayanlar olması ne kadar acı
Ben gayet gerçekçi yaklaşıyorum.düşünce yapım son derece mantıklı. Farkındaysanız lise mezunu olduğunu var sayarak yorum yaptım. Çünkü 8 yıllık eğitim zorunluydu düne kadar, şimdi de 12 yıllık eğitim zorunlu. Gayet de açık yazdım aslında ama anlamak istemeyince demek💁‍♀️ 13. Yaşında bir 7. Sınıf öğrencisini okuldan almak çok yanlış tabii. O yaşta bir çocuk sağlıklı karar veremeyeceği gibi, ailenin de doğru yönlendirmesi şart. Yanlış yapmışlar. Ama yaşam şartları, ne yollardan geçtikleri, eğitime bakışları farklıdır, herkesin yaşam dinamiği farklı. Madem o aileden çıkan biriyle evlendiniz, doğru hareket ederek süreci yönetin. Ama yaşınız çok küçük. Tecrübe kazandıkça bu dertleriniz küçük gelecek size de. Bir de son bir şey; bayan değil kadın🤣

Ben gayet gerçekçi yaklaşıyorum.düşünce yapım son derece mantıklı. Farkındaysanız lise mezunu olduğunu var sayarak yorum yaptım. Çünkü 8 yıllık eğitim zorunluydu düne kadar, şimdi de 12 yıllık eğitim zorunlu. Gayet de açık yazdım aslında ama anlamak istemeyince demek💁‍♀️ 13. Yaşında bir 7. Sınıf öğrencisini okuldan almak çok yanlış tabii. O yaşta bir çocuk sağlıklı karar veremeyeceği gibi, ailenin de doğru yönlendirmesi şart. Yanlış yapmışlar. Ama yaşam şartları, ne yollardan geçtikleri, eğitime bakışları farklıdır, herkesin yaşam dinamiği farklı. Madem o aileden çıkan biriyle evlendiniz, doğru hareket ederek süreci yönetin. Ama yaşınız çok küçük. Tecrübe kazandıkça bu dertleriniz küçük gelecek size de. Bir de son bir şey; bayan değil kadın🤣
Eşimle evlendim ailesiyle değil

Yaşa gelirsek akıl yaşta değil baştadır. Siz büyüksünüz de ne olmus🤭🤣

Annesine yardım etmesinden yana bir sorun yok ama bu düzenli olarak her ay veremez herkesin bir yaşantısı özel hayatı var. Bu soruyu nereden okuyorsunuz yada algıda mi bi problem var ben anlayamıyorum..
Kim diyor veremez bende anneme veriyorum esim bi laf etsinde bakayım benimde babamin emeklisi var geciniyorlar ama anneme bi kuruş vermez mesela bende elimden geldigince vermeye calısırım

X