Eşimin ailesiyle artık yüzleştik,kalbim çok kırık..

Birde şey yapmış olabilir misiniz nişanlı iken daha onların sevdiği gibi giyinmek şeklinde bir hata, yapmadı iseniz benden size bir abla tavsiyesi eşinizle sakin bir şekilde bunun sağlıklı bir iletisim yolu olmadigini kendini size kapatarak cozum uretemeyecegini konuşarak çözüme ulasmiyorsada nasıl giyinmekten keyif alıyorsanız öyle devam edeceğiniz bunu daha önce onunla konuştuğunuzu söylemelisiniz,sizin bulunduğunuz ortamda bn olsaydim nasıl davranırdim bilmiyorum çocuk gibi karşılarına alıp akıl vermee çalışmışlar buna ailenizide alet etmişler babam yıllar sonra sorunlarından haberdar oldu bana tek birşey söyledi bunlarinevladin yaşayıp senden gizleseydi ne hissederdin çok utanmıştım, babanızın duruşu ortamın gerginliğinden muhtemelen yada babanız da benim gibi düşündü sizin nisanliniz ile bunu önceden konuşmuş olma ihtimalini ve sizi ezmek istemedi ama ben olsam usulünce damadımi karşıma alır konusurum
Ben hakkımı arayan biriyim aslında o akşamda konuştum gerçekten giyimime bile karışıldı ben böyleydim eşimde bunu biliyordu sorun olacak bir tarzın yok asla sorun olmaz dedi ailesi köy insanı olduğu icin sormak istemiştim sorun olur mu diye.

Herşeyi Söyledikten sonra ağladım orasını yanlış anlattım sanırım. Ben kendimi anlattım yapamam vs dedim sonra baskı hissettiğim için bir Mahkeme havası sezdiğim için ağlamıştım gereksiz bir toplanmaydı ailemin önünde. Yalnız ailemde gitmeyelim demedi hem yemek yeriz hem sohbet ederiz diye düşündüler ortamın gereksiz gerilmesi çokta bekleniyor muydu bilemiyorum.
Şu ağlama işi erkek ve ailelerine timsah gözyaşı gibi gelir bu yüzden zırt pırt ağlamayın bencede:) ve evet çözüm için sürekli konuşmaya çalışmayın denediniz olmadı mı konuşmadı mi eşiniz bildiğiniz gibi devam edin ne bu dersede benim fikrimi dahi sorma ihtiyacı hissetmedin konuşamadık bu benim kararım benim hayatım gelin olmadan önce nisanli ikende sözlü ikende ben buydum değişen ben değilim sizsiniz deyin

Bana garip gelmedi ama sığ kafali bir aile ise aaa bak bize gelin olmak için ayağımıza kadar geldiler diye düşünmüş olabilirler mi
Yok cafede buluşuldu bizim evimize yakın bir yerdi. Ayaklarına gitmedik açıkçası. Sadece ben acaba annesi içime sindi vs demişti ya sinmeyen ters giden birşeyler olsaydı eşim ne derdi acaba veya bu evlilik olmaz mıydı onu merak etmiştim.

Çok sessiz ve naif birine benziyorsunuz. Maalesef bu devirde etraf stratejik sinsi kavgayla kötülükle beslenen insanlarla dolu 😔 Bu naiflikle daha çok üzülürsünüz. Yapmayın bunu. İstemediğinizi açıkça dile getirin, ne istemediğiniz insanlara gitmek zorundasınız ne gereksiz samimiyet kurmak zorundasınız… Ama işte eşinizin duruşu çok önemli bu konuda.

Yok cafede buluşuldu bizim evimize yakın bir yerdi. Ayaklarına gitmedik açıkçası. Sadece ben acaba annesi içime sindi vs demişti ya sinmeyen ters giden birşeyler olsaydı eşim ne derdi acaba veya bu evlilik olmaz mıydı onu merak etmiştim.
Bence aklınızı bununla bulandirmayin eşinizden buz gibi sogursunuz sağlıksız bir düşünce olur ailesi istemeseydi istemezdi diye düşündüğünüz an bu evlilikten geriye birşey kalmaz bu en son düşüneceginiz şey olsun bn yine tek birşey düşünüyorum bu aile bu konuda bu kadar diretiyorsa bir teminatları var sizin aileniz ve siz degilsrniz esinizdir

Herşeyi Söyledikten sonra ağladım orasını yanlış anlattım sanırım. Ben kendimi anlattım yapamam vs dedim sonra baskı hissettiğim için bir Mahkeme havası sezdiğim için ağlamıştım gereksiz bir toplanmaydı ailemin önünde. Yalnız ailemde gitmeyelim demedi hem yemek yeriz hem sohbet ederiz diye düşündüler ortamın gereksiz gerilmesi çokta bekleniyor muydu bilemiyorum.
Aileniz ne tepki verdi?

Bu konular için herkesin bir araya gelmesi başta saçma da , hadi geldiniz diyelim, bu sus pus kenarda oturan eşinize keşke sorsaydınız , senin kıyafetimle ilgili bir sıkıntın var mı, diye. Bir zahmet sizi yem gibi ailesinin önüne atmasın, arkanızda dursun, biz halimizden memnunuz diyebilsin.
Böyle eşlerde ya aileleriyle aynı beklenti oluyor ya da saygı adı altında bastırılmış kişiler oluyor. Ondan sonra çeksin kadın çekebildiği kadar.
Net çizin çizgilerinizi, önce eşinizden başlayın.

Aileniz ne tepki verdi?
Bizim çocuklarımız biz bir yere giderken zorlamadık isterlerse geldiler istemezlerse gelmediler. Gelinecek yeri iyi bilirler. Birisi derse gelinin gündüz nerde oğlunla geliyor gidiyor göremiyoruz derse eğer;susturmak görevi size düşer dedi ailem. Bir de en son babam ebeveynler olarak karışılmasın çocuklara dedi.

Bizim kuzenin eşi de aile içinde buluşmalarda sürekli göğüs dekolte tayt üzeri kısa tişört giyer ve eşim rahatsız olur kafasını kaldıramaz eşi de söz geçiremiyor kayınvalide hatta tüm aile bu durumdan rahatsız ama kimse kuzene yansıtmıyor ama bu şekilde kopuk ilişkiler yaşanıyor maalesef bence aile görüşmelerinde giyin kuşama dikkat edilmeli..

Fakat gelin arabasına binseler ne olacak ki ? Benimkine de gorumcem geldi vakti zamaninda hemde ayakli kiyamet😄inanin hic sorun olarak gormedim . Ağlanacak ne var Allah aşkına?
Ben de okurken bunu düşündüm😂 gelin arabamızda kim vardı acaba? Hiç ama hiç hatırlamıyorum ve biz iki tane düğün yaptık😂 ikisinde de arabayı dahi hatırlamıyorum. Kimin bineceğine önceden karar falan da vermedik. Kim binerse binsin sonuçta düğüne gitmek için bir araç yani napıcam araba?😂😂 Çok tuhaf gerçekten, insanlar neden böyle herşeye takılıyor anlam veremiyorum.

Bazen uzun uzun aciklama yapmak cozum olmaz, tek cumle ile ve net olunmali, net bir durus sergilenmeli. "Benim giyim tarzima ailem bile karismiyor", bu cumle bile yeterdi. Ama bunu da yemekte degil konusu acilinca yeri geldiginde soylenmeliydi.
"Ben cocuk da degilim, nerde nasil davranacagimi da bilirim"... gibi seyler. Uzatmadan tek cumle soylemek daha etkilidir.
Bir de aglamayin lutfen. Bu sizi zayif gosterir karsi tarafa, guclu olun, dik durun, net olun.
Bir de boyle meselelere ailenizi cagirmayin, buna gerek yok. Hem her meselede ailenizi cagirirsaniz karsi taraf sizi hep cocuk yerine koyar.
Esiniz de ailenize hurmeten buyukler varken bana laf dusmez diye mi sustu, yoksa ailesinden mi tırstı?

Kocan daha büyüyememiş kusura bakma. Sana böyle davranılması,karışılması en başta onu hiçe saymak zaten. Adam olsa karıştırtmaz. Keşke ağlamak yerine kocanın yapamadığını sen yapsaydın. Benim ne giydiğim sizi ilgilendirmez,oğlunuz beni böyle beğendi. Ben kukla gibi oraya buraya sizinle gelmek zorunda değilim deseydin.
Şeyide merak ettim kocanın ailesi bunları derken senin ailen bir şey demedi mi?

Elbisene karisilmasi hoş değil bence de . Tek de gel git komşular ne der kısmı da hoş değil. Bana kalirsa gelinler eşleri olmadan gitmesin sonra kavga daha çok oluyor .

Fakat gelin arabasına binseler ne olacak ki ? Benimkine de gorumcem geldi vakti zamaninda hemde ayakli kiyamet😄inanin hic sorun olarak gormedim . Ağlanacak ne var Allah aşkına?

Komşularına akrabalarına seni göstermek tanıtmak isteyebilir ilk başlarda bu da kötü birsey değil .

İşin aslı haftada 1 eşin varken git gel bence . Arada akrabalarla olan buluşmalara da katılın. Gerisi bitti gitti.

Elbiseye laf mı ettiler kavga etmeden ben beğendin giydim deyip kestirip atın.

Çok büyük olay değil bunlar kafanı takip üzülme.
Eşine de kızma ve beklentin çok olmasın aile konusunda erkek milleti işte de geç kafanda..ikili olarak iyi anlaşıyorsunuz eşinizle hiç keyfinizi bozma .

Fazla ketum ve kendinizi dolduruyorsunuz.
Tam olarak eşe kızılması lazım. Ondan başka kızılacak kimse yok hatta. Kız ailem gelmesin diyor kayınpeder istedi diye kocası kızın ailesine haber verip çağırıyor,babası karısının giyimine laf ediyor ağzını açıp 2 kelam edemiyor. Böyle kocaya kızmayacazda kime kızacaz?

Evlendiğim günden bu güne kadar yaşadığım birtakım problemler ile boğuşmaktaydım.Özetleyecek olursam;eşimin ailesi ile ailem ve benim aramda bakış açısı farklılıkları var ama ben bu durumu düğünden hemen sonra farketmeye başladım.İlk başlarda emin olamadım çünkü eşimle konuşarak evlendik,endişelerimi paylaştığımda herhangi bir problem olmayacağını söylemişti bir çok defa.Evlendiğim gün gelin arabasının içine eşimin ailesinin binmesiyle başladı herşey ki ben de bunu düğüne 1-2 saat kala eşimden öğrendim ve istemedim adetimiz vs denilerek ağlaya ağlaya o arabaya bindim. Düğünün hemen ertesi sabahı kayınvalidem eşime mesaj atmış aramış dışarı kahvaltıya gidiyoruz gelin diye neyseki eşim gelirsek haber ederiz demiş kestirmiş konuyu gitmedik. İlerleyen 1 aydaki süreçte evime yeni yeni alışırken sürekli yanlarına çağırıp konu komşuya karşı mahcup etme dur vs dediler. Birkaç kez gittim ama açıkçası baskılama yoluyla olduğu icin üzüldüm. Eşimle beraber gelmem saçmaymış kendim gidecekmişim bazen konu komşu ne dermiş… Bir de sürekli bir kalabalık akrabaları var onlarla görüşmek gerekirmiş onlarla hastaydık covit atlatmıştık evde görüşemedik dışarda görüştük vay efendim neden eve gelmediler… Ve de olan neredeyse tüm düğünlerde gelin aldık yanımızda görmek isteriz gibi şeyler…
Bir kez güzel bir dille anlattım bakın ben böyle anlamsız o ne dedi bu ne yaptı gibi şeyleri anlamıyorum gel git diyerek baskı yapılmasın rica ediyorum dedim. Kayınvalidem oğluna evliliğimizin üzerinden 2 hafta geçti;oğlum kot dar şeyler elbise vs giymesin baban diyecekti annesi olarak ben dedim buraya öyle şeyler giyip gelmesin söyle kıza dedi kendim duydum.
Bu tarz konuları konuşmak için eşim senin ailen benim ailem sen ben toplanalım konuşalım bir yemek yiyelim dışarda dedi. Eşimin babası bu tarz istekleri söyledi kendi bakış açılarına göre bişey diyemem ama ben de kendimi anlattım. Sonra kendimi neyin ortasında buldum diye düşündüm ve tutamadım gözlerimden yaşlar akıverdi ailemin yanında neyin ortasında kaldım böyle… Diyorum benim bakış açım sizin gibi olmayabilir çok fark var lütfen eşimle biz aslında çok mutluyuz dedim ve son cümlem bu oldu ağlamadan evvel. Yalnız eşim ağzını asmadı bu sanırım daha da yaraladı… Herşey eşimle aramızda güzelken bu konular çok huzurumuzu kaçırdı,çok küslükler yaşadık hala daha etkisindeyiz…
Sırf bunun için yuvam yıkıldı pazartesi günü boşandık ne diyeceğimi bilemedim umarım bir an önce düzelirler huzurunuz daha fazla kaçmaz 😟

Evlendiğim günden bu güne kadar yaşadığım birtakım problemler ile boğuşmaktaydım.Özetleyecek olursam;eşimin ailesi ile ailem ve benim aramda bakış açısı farklılıkları var ama ben bu durumu düğünden hemen sonra farketmeye başladım.İlk başlarda emin olamadım çünkü eşimle konuşarak evlendik,endişelerimi paylaştığımda herhangi bir problem olmayacağını söylemişti bir çok defa.Evlendiğim gün gelin arabasının içine eşimin ailesinin binmesiyle başladı herşey ki ben de bunu düğüne 1-2 saat kala eşimden öğrendim ve istemedim adetimiz vs denilerek ağlaya ağlaya o arabaya bindim. Düğünün hemen ertesi sabahı kayınvalidem eşime mesaj atmış aramış dışarı kahvaltıya gidiyoruz gelin diye neyseki eşim gelirsek haber ederiz demiş kestirmiş konuyu gitmedik. İlerleyen 1 aydaki süreçte evime yeni yeni alışırken sürekli yanlarına çağırıp konu komşuya karşı mahcup etme dur vs dediler. Birkaç kez gittim ama açıkçası baskılama yoluyla olduğu icin üzüldüm. Eşimle beraber gelmem saçmaymış kendim gidecekmişim bazen konu komşu ne dermiş… Bir de sürekli bir kalabalık akrabaları var onlarla görüşmek gerekirmiş onlarla hastaydık covit atlatmıştık evde görüşemedik dışarda görüştük vay efendim neden eve gelmediler… Ve de olan neredeyse tüm düğünlerde gelin aldık yanımızda görmek isteriz gibi şeyler…
Bir kez güzel bir dille anlattım bakın ben böyle anlamsız o ne dedi bu ne yaptı gibi şeyleri anlamıyorum gel git diyerek baskı yapılmasın rica ediyorum dedim. Kayınvalidem oğluna evliliğimizin üzerinden 2 hafta geçti;oğlum kot dar şeyler elbise vs giymesin baban diyecekti annesi olarak ben dedim buraya öyle şeyler giyip gelmesin söyle kıza dedi kendim duydum.
Bu tarz konuları konuşmak için eşim senin ailen benim ailem sen ben toplanalım konuşalım bir yemek yiyelim dışarda dedi. Eşimin babası bu tarz istekleri söyledi kendi bakış açılarına göre bişey diyemem ama ben de kendimi anlattım. Sonra kendimi neyin ortasında buldum diye düşündüm ve tutamadım gözlerimden yaşlar akıverdi ailemin yanında neyin ortasında kaldım böyle… Diyorum benim bakış açım sizin gibi olmayabilir çok fark var lütfen eşimle biz aslında çok mutluyuz dedim ve son cümlem bu oldu ağlamadan evvel. Yalnız eşim ağzını asmadı bu sanırım daha da yaraladı… Herşey eşimle aramızda güzelken bu konular çok huzurumuzu kaçırdı,çok küslükler yaşadık hala daha etkisindeyiz…
Dert eşiniz. Ona da ağlamak yerine talep ederek gidin. Ciddiye almıyor söylediklerinizi çünkü. Sizi resmen ailesinin söylediklerini dinleyin ve kendi ailenizin yanında sert çıkamayın diye götürmüş oraya.
Ailenizin alttan alması da kötü olmuş, üstünüze gelmeleri için vize vermişler. Eşiniz sizden iyi tanımış ailenizi.
Hiçbir dediklerini yapmayın, başka türlü anlamazlar. Kıyafetlerinize asla karıştırmayın. Bu tiplerin misafir oturmalarına zaten bulaşmayın.

Bizim kuzenin eşi de aile içinde buluşmalarda sürekli göğüs dekolte tayt üzeri kısa tişört giyer ve eşim rahatsız olur kafasını kaldıramaz eşi de söz geçiremiyor kayınvalide hatta tüm aile bu durumdan rahatsız ama kimse kuzene yansıtmıyor ama bu şekilde kopuk ilişkiler yaşanıyor maalesef bence aile görüşmelerinde giyin kuşama dikkat edilmeli..
ne giysin mesela?
insanlar evlendi diye başkalarina göre giyinmek, yasamak hayatini degistirmek zorundami?
siz bakiş acinizi degistirin mesela rahatsizsaniz.

şuan ne kadarlık evlisiniz ?
mesafenizi ayarlayamamışsıniz sanki, yani hoşlanmiyorum vs tamam biseyler soylenmis ama bunlar hep laf olmuş.
bir karar vermeli ve o kararin arkasinda durmalisiniz davraniş olarak.
konuşurken ağlamamayı deneyip daha kendinizden emin bir konuşma yapip fazla muhabbetin tez ayrilik getirecegini vurgulayip (hastalik vs gibi ozel durumlar haricinde) sadece gerektigi kadar görüseceginizi bildirin ve bunun arkasindada durun

QUOTE="chamallows, post: 71385600, member: 723695"]
ne giysin mesela?
insanlar evlendi diye başkalarina göre giyinmek, yasamak hayatini degistirmek zorundami?
siz bakiş acinizi degistirin mesela rahatsizsaniz.
[/QUOTE]
Kız da bunlarla bir araya gelirken koşa koşa geliyor sanıyorlar ya..ilişkiler kopuşcakmış 😅 tayt giyindim diye başını kaldırıp yüzüme bakamayan adamla ne iletişimim olacaksa

X