Eşimin ailesiyle başım dertte

Anladigim kadariyla kayinpeder yok galiba el icine cikmak degilde dugunu yaptiracak adam ariyolar galiba görusun ama dikkatli olun derim
Kayınpeder var ayrılar annesiyle. ama insan uerine koyup ta çağırmamışlar adamı bile. Son olarak gitmrye karar verdik yüzük takılsın kalkıp gidicez misafir gibi. Bonus olarak gıcıkcık olsjn diye kayınpederi de götürüyoruz yanımızda :) şok olsunlar bakalım

Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Eşim gereken her şekilde yanımda her zaman. Beni aradılar bu süreçte sadece bi kez. Yüz vermedim evet gelicez baija bişy yoksa kapatıyorum işim var dedim. Eşim Ağızlarının payını verdi . Yeni damat bey çok düzgün bi çocuk keza ailesi de öyle. Sizin gibi fesat değiller belli ki dedi. O insanlara ayıp olmasın diye gelicez misafir gibi oturup iş bitince kalkıp gidicez boşa heveslenmeyin başka da bişey beklemeyin bizden dedi. En ufacık bişey yaparsanız elalemin içinde rezil ederim sizi dedi. Bu arada görümcemin de görümcesi varmış hadi bakalım :) Ayrıca kayınpederle annesi ayrılar. Adamcağızı çağırmamışlar bile. Biz de alıp omu da götürücez gıcıklığına :)

Kayınvalideniz aramış nedeni ne olursa olsun. Bence küslüğü bitirip araya mesafe koyup devam etmeliydiniz.

Kayınpeder var ayrılar annesiyle. ama insan uerine koyup ta çağırmamışlar adamı bile. Son olarak gitmrye karar verdik yüzük takılsın kalkıp gidicez misafir gibi. Bonus olarak gıcıkcık olsjn diye kayınpederi de götürüyoruz yanımızda :) şok olsunlar bakalım
Hmm ne ilginc niye babasi dururken niye sizin pesinize düsmuslerki babayi göturme fikri on numara olmus benim maddi olarak size bisey mi yaptirmak istiyolar diye düsundüm

Merhaba arkadaşlar canım çok sıkkın kafam çok karışık. Akıl almaya geldim. Bundan 2 yıl önce eşimin annesiyle ciddi bir tartışma yaşadık. Bebeğim olmuyor diye eşime beni boşamasını söyleyen mesajlarını yakaladım telefonda aradım tartıştık eşimle boşanma aşamasına geldik ben ailemin evine gittim falan filan. Neyse aradan bi kaç hafta geçti eşim o sırada askere gitti falan aramız bi şekilde düzeldi. Şuan çok ta mutluyuz şükğürler olsun. Fakat bu 2 yıllık süreçte kaynanam olacak kişi eşimi beni ve ailemi bütün sosyal medyadan engellediği gibi asla arayıp sormadılar eşimi bile aramadılar(buna görümcem de dahil ki onunla tartışmamız bike olmadı)ara sıra eşime sadece mesaj yoluyla o karıyı boşamazsan senin gibi biri yok bizim için falan tarzı yazışmalar yaptılar. neyse 2 yıl sınra dün hiç bişey olmamış gibi eşimi aramışlar görümcemi istemeye geleceklermiş te bu küslük fazla uzamış ta barışmak istemişler falan. Eşim de beni ve annemi aramalarını ve özür dilemelerini söylemiş. Bizi aradı bunlar özürler kıyametler. Ben de ağzıma geleni söyledim. El içine çıkacaksınız da bizi soracak millet ondan aradığınızı biliyorum dedim. Kendi hatanız olmasına rağmen beni sildiniz evladınızı bile aramadınız 2 yıl oldu şimdi de aklınıza geldik mecbur kalmasanız yine aramazdını dedim.benden eskisi gibi samimiyet beklemeyin artık dedim resmiyetinizi saygınızı koruyun dedim. Eşim de özür dilediler utançlarından sesleri titriyo konuşurken uzatma fazla samimi olma ama kırgınlık olmasın zaten senede 1 kez bayramdan bayrama görüşürüz diyo. Gerçekten zerre kadar içimden gelmiyo ne sözüne ne düğününe ne bayramına gitmek. O kadar soğudum o kadar kırgınlıklarım oldu ki. Asla affedemiyceğim ve uzun uzun anlatamayacağım çok şey oldu. Bi yandan eşime kıyamıyorum ne de olsa ailesi biri anası biri kardeşi 2 senedir yüzlerini görmedi seslerini bile duymadı benim yanımda olmak için. Ama bi yandan da kendime kıyamıyorum huylu huyundan vazgeçmez çünkü. Ne yapıcam bana bi akıl verin arkadaşlar gerçekten çok stresliyim eşime de yansıtıyorum ister istemez. Ben onların yaptıklarını tek tek yedircem onlara merak etme sen diyo wşim sürekli ama tatsızlık olmasını da istemiyorum. Çom arada kaldım. Ne kadar uzak o kadar iyiydiler ama. İçim almıyo gerçektwn hiç.bişey olmamış gibi biri yengecim biri canım kızım diye mesaj atıyorlar ama cevap bile vermek gelmiyo içimden
Kaynana ve görümce konularının büyük çoğunluğu buluttan nem kapmak gibi geliyor bana .Ama sizinki hiç öyle değil. Ben sizi çok çok haklı buldum. Eşiniz askerdeyken gelseydi bu özür ,gene affetmek zordu ama , bir derece. Tam olarak kendi menfaatleri için barışmak istiyorlar.Cidden çok çirkin.Kaldı ki bir kadının bir başka kadın için çocuğu olmuyor diye boşa demesi....Ben olsam ben de çok kırılır görmek istemezdim onları bir daha.

Merhaba arkadaşlar canım çok sıkkın kafam çok karışık. Akıl almaya geldim. Bundan 2 yıl önce eşimin annesiyle ciddi bir tartışma yaşadık. Bebeğim olmuyor diye eşime beni boşamasını söyleyen mesajlarını yakaladım telefonda aradım tartıştık eşimle boşanma aşamasına geldik ben ailemin evine gittim falan filan. Neyse aradan bi kaç hafta geçti eşim o sırada askere gitti falan aramız bi şekilde düzeldi. Şuan çok ta mutluyuz şükğürler olsun. Fakat bu 2 yıllık süreçte kaynanam olacak kişi eşimi beni ve ailemi bütün sosyal medyadan engellediği gibi asla arayıp sormadılar eşimi bile aramadılar(buna görümcem de dahil ki onunla tartışmamız bike olmadı)ara sıra eşime sadece mesaj yoluyla o karıyı boşamazsan senin gibi biri yok bizim için falan tarzı yazışmalar yaptılar. neyse 2 yıl sınra dün hiç bişey olmamış gibi eşimi aramışlar görümcemi istemeye geleceklermiş te bu küslük fazla uzamış ta barışmak istemişler falan. Eşim de beni ve annemi aramalarını ve özür dilemelerini söylemiş. Bizi aradı bunlar özürler kıyametler. Ben de ağzıma geleni söyledim. El içine çıkacaksınız da bizi soracak millet ondan aradığınızı biliyorum dedim. Kendi hatanız olmasına rağmen beni sildiniz evladınızı bile aramadınız 2 yıl oldu şimdi de aklınıza geldik mecbur kalmasanız yine aramazdını dedim.benden eskisi gibi samimiyet beklemeyin artık dedim resmiyetinizi saygınızı koruyun dedim. Eşim de özür dilediler utançlarından sesleri titriyo konuşurken uzatma fazla samimi olma ama kırgınlık olmasın zaten senede 1 kez bayramdan bayrama görüşürüz diyo. Gerçekten zerre kadar içimden gelmiyo ne sözüne ne düğününe ne bayramına gitmek. O kadar soğudum o kadar kırgınlıklarım oldu ki. Asla affedemiyceğim ve uzun uzun anlatamayacağım çok şey oldu. Bi yandan eşime kıyamıyorum ne de olsa ailesi biri anası biri kardeşi 2 senedir yüzlerini görmedi seslerini bile duymadı benim yanımda olmak için. Ama bi yandan da kendime kıyamıyorum huylu huyundan vazgeçmez çünkü. Ne yapıcam bana bi akıl verin arkadaşlar gerçekten çok stresliyim eşime de yansıtıyorum ister istemez. Ben onların yaptıklarını tek tek yedircem onlara merak etme sen diyo wşim sürekli ama tatsızlık olmasını da istemiyorum. Çom arada kaldım. Ne kadar uzak o kadar iyiydiler ama. İçim almıyo gerçektwn hiç.bişey olmamış gibi biri yengecim biri canım kızım diye mesaj atıyorlar ama cevap bile vermek gelmiyo içimden
Eşinizin söylediği gibi küslük olmasın ama samimi de olmayın. Akraba bağı diye bir gerçek var malesef bu hayatta.

Allahtan eşin seninle. Annesine laf edemeyenler de var. Ne yaparsa yapsın. Benim eşim gibi :KK43:

Ben iki yıl boyunca benim yanımda durup eşimden ve annesinden özür dilenirse barışa bilirim diyen eşim için senede bir kaç defalığına görüşürdüm. Mesafeyi korursunuz o kadar. İnsan kötü de olsa aileyi özler eşiniz de ozleyebilir

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. Top sende ister gol at, ister taca at..

Rahmetli babam, beni istemeye geldiklerinde demisti ki" abisi yengesi kardesi vb gelmediyse bir huzursuzluk vardir aile içinde, uzak dur" eskiler biliyor ya...
Benimkiler hepsi geldi de noldu 😂
Keşke.gelmeselerdi.
Bence bununki daha iyi.
Sonuçta eş tercihini yapmis.

Benimkiler hepsi geldi de noldu 😂
Keşke.gelmeselerdi.
Bence bununki daha iyi.
Sonuçta eş tercihini yapmis.
Gösteriş için orada bulunulduğunu hissetmissinizdir. Vazife bir görev gibi geldiklerini..

Sonuç önemli dediginiz gibi. Ama eskiler birsey diyorsa kulagima küpedir ezelden beri🤗🤗🤗

Karşı taraf özür diledikten sonra eş kişisi yumuşuyor ailesine karşı denenmiştir kesin bilgi. Bu defa siz haksız duruma düşmeye başlıyorsunuz geçmişte kaldı artık bak dikkat ediyorlar falan diye. Maalesef ara verebiliyorsunuz ama temelli bir küslük durumu da mümkün olmuyor ailesi sonuçta.
Bundan sonra gayet mesafeli durun sadece sorduklarında cevap verin ve anne - baba yerine artık siz diye hitap edin. Asla sınırı geçmelerine izin vermeyin. Sadece eşiniz için iletişim kurup tahammül ettiğinizi hissettirmeniz yeterli bence

O lafları duyduktan sonra ölsem gitmezdim. Eşin giderse gitsin ama bence sen uzak kal ve muhatap olma

Y ysgl26 ne yaptınız gittiniz mi?
Gittik ama bin pişman olduk. Görümcemin ne rezillikleri yalanları çıktı ortaya. Yüzük attı oğlan tarafı ,tekrar barıştılar sonradan. Oğlanın ailesi istemiyor şimdi görümceyi. Bana ettiklerini çekiyor allah o kadar büyük ki. 4 eylülde düğün var biz tatilde olucaz o tarihte . Her yıl aynı zamanda tatile gittiğimizi bilerek o tarihe aldılar düğünü de. Ben gitmeyeceğim düğüne. Kusura bkamasınlar. Eşek gibi çalışıp 1 hafta tatil yapıyoruz onu da değmeyecek insanlar için bölemem. eşim de gitmek istemiyor isterse günü birlik gidip döner. Sözden beri insan yerine koyup arayan bile olmadı beni. Eşimi de düğün tarihini söylemek için bi kez aradılar. İnsanlık ettik ayaklarına kadar gittik onca şeye rağmen ama arka planda dönen dolaplardan haberimiz sonradan oldu. Bundan sonra ağızlarıyla kuş tutsalar benim için bitmiştir.

Mesafeninkoruyarak Konuş derim eşin için yapıyorsun bunu ben de Benzer şeyler yaşadım hatta bebeğimi düşürmeye çalıştılar riskli gebelik olduğunu bilmelerine rağmen 1,5 sene olcak görünce işe konuşmuyorum 9 ayda eşimin ailesiyle konuşmadım sonra zorlar millet kınayınca gelip evime özür dilediler tartıştık vs ama işin sonunda barıştık onlar da bana artık daha temkinli bende mesafemi koruyorum ama eşim için değer diyorum hiç bir şeyi unutmadım Onlar iyise iyi kötüyse uzak duracam dedim Eşim de bende daha huzurluyuz şimdi sizin de eşiniz gerçekleri görüyorsa sizin yanınızdaysa eşiniz içinde olsa bir şans verin unutmayın ama geçmişe de takılmayın hakkınızda da hayırlısı ayrıca asla güvenmemekte de haklısınz sizde işinize geldiği gibi davranın artık

X