Eşimin Ailesiyle Sorunlarım ve Bebeğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Iste sürekli bırakın dediğinde hayir baba bırakamam kusura bakmayın de çok net biraz da sert.emin ol hepimiz yaşadık benim de soyle oluyor sibel kagan şimdi küçük (5.5 yasinda) ama ilk okula başlasin o yaz yollayacaksiniz çocuğu sizin izinden 1 hafta evvel gelecek denize gireceğiz..ilk etapta sustum ,güldüm en sonun da siz (eşimi kastederek) babasını kime bıraktınız? Kusura bakmayın öyle bir beklentiniz olmasın ben nereye oglum oraya dedim.Konu kapandi ha onlar bazen benim ailem yine söylüyor aynı şeyi ama biliyorlar ki asla mümkün değil yani demek istediğim siz de anlamıyorlar diyip tüm gerginliği içinizde yaşıyorsunuz ne gerek var ?

Ben amcası görmüyor diye sevmediğini düşünmüyorum. Babaannesi, amcası ayakkabı aldı diye yeğenine aşırı düşkün olduğunu vurguluyor. Aşırı düşkün olmayı hediye almasıyla bağdaştırması komik geliyor. Bana göre aşırı düşkün olmak hep görmek vakit geçirmek istemektir. Amcası hiç öyle değil ama kv sürekli çok düşkün diyor. Çünkü benim de yeğenim var amcasıyla aynı yaşta. Fotoğraf paylaşmıştı oğlum kucağındayken. Onu gördükten sonra kv yine atağa geçti. X çok mu seviyor dedi. Ben de evet seviyor normalde beni arayıp sormazdı bebek olunca bize ilk defa gelmek istiyor dedim. O günden sonra amcası da çok düşkün oldu. Şimdi ben olayların sebebini bildiğim için sizin kadar hoşgörülü olamıyorum. Bu fesatlıkları beni delirtiyor.

Evet haklısınız bebek kimi severse sevsin bıraksınlar bence de. Mesela annemi pek sevmiyor oğlum ama kv de daha çok duruyor ne yapayım şimdi? Olabilir babaannesi. Hatta anneme diyorum sevmiyor seni gülüyoruz. Ama kv ye böyle desem neler olur düşünmek istemiyorum.

Eşime gelince kendisi de ailesinden bıkmış zaten. Benim bir şey söylememe gerek yok kendisi söylüyor ben çok kasvetli bir ortamda büyüdüm bizde aile ortamı olmadı ilgilenen olmadı o yüzden çocuğu onlara baktırmak istemiyorum çalışma otur kendin bak diyor. Çocuk bizim gibi büyüsün istemiyorum diyor.

Fesat olmaları bana kötü niyetli geliyor. Sürekli oğlumun benim ailemle ilişkisine bakıp şekil almalarını iyi niyetli bulamıyorum. Fesat birinin iyi olacağını da düşünemiyorum. Kv özellikle abimlerle toplandığımız akşam gelip akşam 10 a kadar oturup giderken de abinler yukarda dimi diyor gülerek. Ben bunu iyi niyetli göremiyorum mesela.

Bakın sizde saatler uymadığı için öyleymiş ama yine de ailecek masaya oturduğunuz zamanlar oluyormuş.
Ayrıca ben bu durumu eleştirmiyorum. Durum bu olduğu halde bizi mecbur etmeye çalışmalarını anlamıyorum. Sürekli ailecek diyorlar ama diğer kardeşler ortada yok. Ya da sürekli birbirlerine çok bağlı olduklarını vurguluyorlar ama öyle bir bağ yok. Bunu eşim kendisi söylüyor zaten. Ve üzülüyor zaten böyle oldukları için.

Hiç böyle şova gerek duymadan çağırsalar ok. Bir şey ispatlama derdine düşmeseler neyse. Yok işte öyle bir şey neyin ispatına düşüyorsunuz salın biraz. Benim ailem birbirine bağlı diye burda da bir yarış. Ben eleştirmiyorum yadırgamıyorum neden onlar masada yok demiyorum haddime de değil. E siz neden aksini ispata çalışıyorsunuz ki.

Cok takmayin. En basta bize de cok dediler birakin vs. Goz devirip baktim her defasinda, ne munasebet dedim. Artik soylemiyorlar.

Benim kv de sizinki gibi abartir. Yok amcasi soyle seviyor, halasi boyle dedi bilmemne. Genel huyu bu. Her seyi abartir. Dogumda 2 gece eltim yanimda kaldi diye neredeyse 2. Annesi ilan etti. Hoooop hemen onlemini aldim. Zamanla azaldi. Ama tavrim hep net. Iyi gunumuzde mesafeyi asmadim hic.

Simdi sizin asil sorununuz neden adamin ailesiyle olmayan iletisimini canlandirdiniz? Sizin sorununuz degil. Gereksiz yere basiniza is acmissiniz. Sizi rahatsiz eden seyleri israrla reddecek, cevabini verecek, mesafeyi koruyacaksiniz. Zamanla azalacak bu istekler azalacak. Bazi seyleri de gornezden geleceksiniz, he he deyip gececeksiniz.

O gün kesinlikle kabul etmeyin.
Habersiz gelmişlerse demleyin bir çay çıkın yukari

Kendinizi az rahat bırakın.
Öyle mesafe koymuşsunuz ki artık ağızları ile kuş tutsalar size yaranamazlar.

Ben mesafe seviyorum. Ailem bile benimle ilgili nerede durması gerektiğini bilirken kv kp nin hiç sınır tanımaması beni rahatsız ediyor.

Ayrıca kv elini verince kolunu alamıyorsun. Telefonla ara gel diye tutturuyor. Gelmeyeceğim dediğinde sebep arıyor hasta mısın yorgun musun. Mutlaka çok önemli bir sebep olmalı yoksa kabul etmiyor. Bir sebebi yok gelmek istemiyorum başka zaman geliriz demiştim bir kere. Küsmüştü mesela. Böylece aramayı bıraktım. Artık aramıyorum.

Sonra gidince de kalkamıyorsun. Oturun oturun nereye gidiyorsunuz. Yemek yiyin. Yemek var diyorum olsun dolaba koyun. Taze yemek yapmışım neden dolaba koyayım diyorum. Olsun gitmeyin diyor. Uzak bir yer olsa az görüyorlar desem o da değil. Arabayla 5-6 dk. Huyları böyle mesafe tanımayan sürekli iç içe olmak isteyen bir kafa yapısı. Benim öyle olmadığımı bildikleri halde mecbur etmeye çalışıyorlar. Oğullarını ellerinden almıyorum eşim bensiz de uğruyor oysaki. Aileyi bir arayı toplamak desem öyle de değil bahsettim zaten hiçbir zaman tüm aile bir arada değil.

İnanın hepsini okumak imkansız. Fakat yazdıklarınızdan da anlaşılıyor ki; uzak dursalar suç, durmasalar suç.
Çocuğuzu bırakın demeseler, bir gün bile çocuğa bakalım siz gezin demediler diyeceksiniz. Birlikte sofraya oturmuyorlar diyorsunuz, bayram kahvaltısını sorun ediyorsunuz.
Ben büyük bir sorun göremiyorum, en azından sizin için. Belki okuyamadığım kısımlarda vardır ama okuduğum kadarıyla genel olarak herkesin ufak tefek yaşadığı sorunlar.
Her şeyi kafanıza takarsanız mutsuz olursunuz. Size bir kötülükleri yoksa bu kadar takmayın.

Çünkü eşimle ailesi arasında gözle görülür bir problem kavga mesafe vs yok. Sadece eşim arayıp sormaz, herhangi bir şeyini onlara anlatmaz. Sebebini de ailesinin çok ısrarcı anlayışsız olmalarına bağlıyor. Ben zaten uzaktayken de çok arayıp sormazdım diyor.

Ama kv evlendiğimizden beri sanki birbirlerine çok bağlılarmış gibi bir hava yaratmaya çalıştı. Sürekli gelin gidin demeler. Akşam işten geçerken yemeği burda yiyin eve uyumaya gidin demeler. Birçoğu bunu iyi niyetli bulabilir tercih de edebilir sözüm yok ama bu benim tercih edeceğim bir şey değil. İlk günden kendi düzenimi kurmak, işten yorgun çıkmama rağmen her gün evimde yemek yapmak istedim. Öte yandan kv özellikle eşim yokken beni arayıp darladığı için kendisine ailesiyle iletişim kurmasını önerdim. Yani benim soğuk ve mesafeli olmamdan seni onlardan uzaklaştıracağım anlamı çıkarmasınlar sen ara sor belki beni rahat bırakırlar dedim. Yine de olmadı zaten. Eşim ne yaparsa yapsın kv ısrarla beni aramaya devam ediyor. Bir keresinde bir hafta boyunca hiçbir aramasına dönmedim. Ne açtım ne de geri aradım. Sonra karşılaştık hiçbir şey olmamış gibi devam etti. Umursamıyor. Sorun olsa bile dile getirmiyor. Çünkü bir sorun olsa mesafe koyması gerekecek. Asla göze almaz bunu. Afedersiniz ama küfür etsem yine görmezden gelir iletişimi kesmez. Bana bunlar biraz fazla geliyor.

Bizim evde de böyleydi. Babam çoğu zaman yoktu zaten. Ben bu yüzden eşim geç gelse de çocukları bekletiyorum hep birlikte oturuyoruz sofraya. Çünkü ben böyle istiyorum, özlem duyuyorum böyle şeylere. Ama eşime ne ki bundan
Ayol ben kayınvalidemlerin evine gidince kim sofraya oturmuş oturmamış onun çetelesini mi tutucam banane

Ne yapsalar olmayacak zira herseyleri gözünüze batıyor.Acik açık yazmiyorsunuz fakat nefret ediyorsunuz bu insanlardan er yalan soyleyen kocanizi sindirmissiniz içinize bu aileyi de sindirim madem.Gorunen büyük bir suçları yok.Torun sevmek dışında.

Cocuklara yazik degil mi?açız açız demiyorlar mi

Kv de beni surekli arardi. Ama simdi sadece oglunu ariyor. Siz mesafe koymak istemissiniz ama koyamamissiniz malesef. Ne dusunurlerse dusunsunler, sizin soguttugunuzu dusunseler ne olur ki? Ben genel olarak insanlarin ne dusundugunu pek takmam. Arkamdan ne konusuyorlardir kimbilir, ama karsilikli bir sorun yasamadigimiz icin ne ben sorun ediyorum, ne de onlar bana bi sey diyebiliyor.

Bosverin acmayin telefonlari, yemege mi cagirdi hayir deyin her defasinda. Bir yerden sonra devam etmesi imkansiz. Bebek kucukken hepimiz bebegi getirin birakin tacizlerini yasadik. Ama azaliyor zamanla.

Olmaz gelinler bunun içindir.

Hepsini okumadığınız için önyargılı davranmışsınız ama yine söyleyeyim. Çocuğuma bakmaları gibi bir derdim yok aksine çocuğuma kendim bakabilmek için işimi bıraktım ve uzun süre işe dönmeyi düşünmüyorum.

Bu yaşıma kadar yeteri kadar gezdim eğlendim bu saatten sonra da çocuğumla gidebileceğim yerlere gidip, çocuğumu götüremiyorsam kendim de gitmemeyi tercih ediyorum. Yorucu olabilir ama neticede bu bir süreç ve göze alıyorum.

Yani ailelerden çocuğuma bakmaları gibi bir beklentim yok. Olsa kendi ailem üst katta onlara bırakır işe devam ederdim örneğin.

Biraz eğlenmek istediniz herhalde o nedenle yorumunuzu hoş görüyorum. Çünkü meselenin bu olmadığını anlamış olabileceğinizi düşünüyorum.

Sofraya kimin oturup oturmadığı elbette umrumda değil. Sanki çok herkes bir aradaymış da biz uyumsuzluk ediyormuşuz gibi bir şeyleri dayatmaları rahatsız ediyor demek istemiştim.

Tüm büyüyü bozdunuz. Açık açık nefret ediyorum dememiştim herkes öğrendi şimdi tüh.

Okuyan var mı bunu ya?Kitap yazsaydın ablacım ordan günlere böler okurduk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…