eşimin akrabaları yüzünden memur olmak istiyorum..30 undan sonra olurmu

canım çok saol,ne güzel yazmışsın ellerine sağlık..
aslında evet haklısınız ama bir taraftanda kendim eşim çocuklarım için eğitimime devam edip
kendi hedeflerime ulaşmalıyım aslında...
onlarıda dediğiniz gibi normalde görüşmek istemiyorum görüşmüyorum da işte akraba olunca bazı durumlarda mecburen karşılaşıyorsunuz
allahım hiç kimseyi cahil insanlarla muhattap olmak zorunda bırakmasın inanın çok zor bir durum
bazen gevşek olduğum anlarda çok kötü etkileniyorum işte bugünkü gibi

çok saolun arkadaşlar

Etkilenme:) Senden daha değerli bir şey yok ki hayatında:KK66: Hem benim eşimin ailesi de sağolsun kendileri sanki neyse bana garip bir şekilde hafiften burun kıvırırlar ki; Allah'a çok şükür bir çok konuda hem eşimden hem de ailesinden kat be kat ilerideyim ama şunu farkettim ki bazen benim böyle oluşum onları korkutuyor ve "biz aslında her şeyi biliriz cahil belleme bizi" gibilerinden komplekslerini yansıtıyorlar bana. Amaaan hayat çok kısa. Seni üzecek bütün insanlara mesafeni koy, seni incitmelerine izin verme sınırların dışında kalsınlar. :KK66:

Hayallerinden vazgeçme.

Canim benim sinif arkadasim var kadin 65 yasinda ve yukseklisans yapiyor. 61yasindaymis torunuyla beraber universiteye baslamis 4 yillik bitirmis ama yetmemis. Memurlukta yas siniri da yok, neden yapamayasin ki?

30 yaş niye geç olsun, 30 undan sonra üniversiteye yeni başlayıp meslek sahibi olan var. Ama beş para etmez insanların lafına değer verip kendini üzme. Her insan değerlidir. İnsanlar çalışıp çalışmamasıyla, kariyeriyle, mevkiiyle insan olmazlar. Aşağılık kompleksi olan insanlar ancak böyle düşünür.

gerçekten var böyle insanlar sadece kariyer ve para odaklı olan.acıyorum sadece onlara.ben de üni mezunuyum ve senle aynı sebeplerden çalışmıyorum.özel sektör berbat halde ve atanamıyorum.dolayısıyla çalışmıyorum.:KK14:benim eşim memur ve dairedeki arkadaşlarının neredeyse hepsinin karıları iyi mevkideler.sanırım eşimi de biraz kışkırtıyorlar öyle hissediyorum.hani senin eşin çalışmıyor çalışsa daha zengin hayatı yaşarsınız gibisinden.

geçen bir iş arkadaşıyla hanımı bize geldiler ve bize bir iyilikleri dokunan aile oldukları için onları muntazam ağırlamak istedim.salonumun eşyalarını da yeni ve son model almıştım ışıklı vitrinler kocaman avizeler falan.bu aile bize gelip de bizim salonu görünce resmen suratları düştü.bütün bir yemek boyunca tek kelime etmediler ve yaptığım esprilerin hiç birine gülmediler.:KK24:

neyse yemek bitti oturduk.daha doğru düzgün muhabbet etmeden kadın bana "ooh ev hanımları rahat tabi biz sabahın köründe yollara düşüyoruz,sinir stres içindeyiz" dedi.neyse konuyu değiştirdim.

sonra da eşine "ya hayatım bu sevgililer gününde bana elmas kolye alsanaaa" diyor.güya kendileri çift maaşlı ya onlar alabilir biz alamayız gibisinden.yuh yani orada uçtu ama koç ailesi değil alt tarafı bi memur bir bankacısınız.

üstelik bu aile bizden en az 10 yaş büyük.hoş yaşlılar paraya daha çok tapıyor nedense.işte sana hissettiren duyguyu bana da hissettirdiler.
Ne hazımsız insanlar var gerçekten. Elmas kolye istemek ne ya hem de milletin yanında? Görgüsüzlük dedikleri bu olsa gerek.. Bence mümkün olduğunca görüşmeyin canım.

Konu sahibi düşünce yapınız ne kadar yanlış bir durum içersinde.o eşinizin akrabalarının; dinden,güzel ahlaktan habersiz cahiller ordusu olduğunu unutmayın.akademik kariyer yapsalar da çok iyi paralar kazananlardan olsalar da size öyle davrandıkları için koca bir hiçler...bu hiçlerin onayını önemsemek ne büyük bir hata.siz doğruluğunuzdan eminseniz,yanlışa düşenlerin peşinden gitmek neden?...kendinizden taviz veriyorsunuz emin olun arkası gelecektir...

Son düzenleme:
sevgili kardeşim ben de 30 yaşından sonra memur oldum. ozamana kadar ev hanımı modundaydım şimdi 4 yıllık memurum.inan çalışınca kocanın, ailenin bile gözünde değerin artıyor o zaman çok üzülüyor takıyordum neden para için herkes değişiyor diye ama öyle malesef.. çalışacakasan kendin için yap bunu. ben bilgisayar sertfikası alıp içişleri bakanlığına atandım sadece önlisans mezunu olmak yetiyordu.birde sertifika..kps ye iyi çalış.inşallah hayırlısı olur hakkında...

inşallah canım yaa,
aslında dediğin gibi insanın en yakını bile değişiyor mevki sahibiysen..
sınava hazırlanıyorum,inşallah iyi bir yere atanırım..zaten ben çalışmayı seven bir insanım çocuklar olunca özel sektörde çalışmak uymuyor kadına
o yüzden memur olmanın benim içinde artıları olacak zaten..

gerçekten var böyle insanlar sadece kariyer ve para odaklı olan.acıyorum sadece onlara.ben de üni mezunuyum ve senle aynı sebeplerden çalışmıyorum.özel sektör berbat halde ve atanamıyorum.dolayısıyla çalışmıyorum.:KK14:benim eşim memur ve dairedeki arkadaşlarının neredeyse hepsinin karıları iyi mevkideler.sanırım eşimi de biraz kışkırtıyorlar öyle hissediyorum.hani senin eşin çalışmıyor çalışsa daha zengin hayatı yaşarsınız gibisinden.

geçen bir iş arkadaşıyla hanımı bize geldiler ve bize bir iyilikleri dokunan aile oldukları için onları muntazam ağırlamak istedim.salonumun eşyalarını da yeni ve son model almıştım ışıklı vitrinler kocaman avizeler falan.bu aile bize gelip de bizim salonu görünce resmen suratları düştü.bütün bir yemek boyunca tek kelime etmediler ve yaptığım esprilerin hiç birine gülmediler.:KK24:

neyse yemek bitti oturduk.daha doğru düzgün muhabbet etmeden kadın bana "ooh ev hanımları rahat tabi biz sabahın köründe yollara düşüyoruz,sinir stres içindeyiz" dedi.neyse konuyu değiştirdim.

sonra da eşine "ya hayatım bu sevgililer gününde bana elmas kolye alsanaaa" diyor.güya kendileri çift maaşlı ya onlar alabilir biz alamayız gibisinden.yuh yani orada uçtu ama koç ailesi değil alt tarafı bi memur bir bankacısınız.

üstelik bu aile bizden en az 10 yaş büyük.hoş yaşlılar paraya daha çok tapıyor nedense.işte sana hissettiren duyguyu bana da hissettirdiler.

beni anlayanlardan birisin sende canım bak sende farklı açıdan örnekler vermişsin

şu ev hanımları yatıyor diyenlere de ayrıca kızıyorum
yemin ediyorum çalışırken bu kadar yorulmuyordum inanın
ev hanımlığı daha yorucu hele çocuklarda olunca

Son düzenleme:
Ne yapıyorsan kendin için yap canım.
Kimseye birşey ispatlamak zorunda değilsin.
Eğer onlar için bu çabaya girdiğini anlatlarsa kendilerini iyice bir halt zannedeceklerdir.
Ne para nede kariyer tek başına değer göstergesi değildir.
Ne insanlar var kariyer ve para sahibi ama işte dediğin gibi 5 para etmez.
Bunlar ancak iyi ve doğru insan olmanın yanına eklenirse bir artıdır.

Benim eşimde memur. Ve iş yerinde bir arkadaşı var 31 yaşında atanmış. Şimdi 37 yaşında kız tabi ama memur olmayı başkalarından saygı görmek için değil kendi geleceğiniz ve yaşam standartlarını artırmak için isteyin.

Memurluk ne Zamandan beri statu olmus mevki olmus tum memurlar bilir ki memurluk sadece memurluktur.yani o aileye gore memurluk yyuksek bir mevkiyse o aile hic memur gormemis memurlar kn agliyor yahu. Ha burokratliktan mi bahsediyorlar acaba bu saatten sonra da o zor yani canım

X