Eşimin alçaltıcı sözleri

Niye yalan söyleyimki kendi oturduğu yeri sevmiyordu sattılar annemle babama aldılar ömür boyu kira istemiyoruz ilerde bizim olur ölene kadar oturun dedi güzel bir dille dedi. Babam ve annem kaç kere aradı emin misin diye oda kaç kere eminim dedi sonra ailesini aradılar bizimkiler bakın böyle yapıyorlar diye hekres de dünür u aramaz bakın buda önemli nokta onlar da biz karışmayız kızım ve damadım bilir dediler.
Ha bende olsam yapmam bunu kimse kolay kolay yapmaz rabbum nazardan korusun Allah razı olsun
Size gelince Allah nazarlardan korusun. Eşinizin ailesine gelince panter olursunuz..

Yapılan çok yanlış ama aklıma sizin cümbür cemaat geline gitmeniz ve yeni doğum yapmış (2 aylık bebe) kadından hizmet beklemeniz geldi. İnsanın başına gelmeyince konuşması çok kolay oluyor.

Konunuza gelecek olursak eşinizle fazla yüz göz olmuşsunuz arada saygı kalmamış. Böyle devam etmektense ayrılın daha iyi. Böyle bir ortamda çocuk büyümez çünkü
Ay bu o mu bxbxbxvx

anamm konusuna ben bile yorum yapmışım ya la.. lohusa halinle eşinin yedi sülalesi gelsin demişim. Konu sahibi lohusa değil üstelik kocasının 7 sülalesi değil sadece erkek kardeşi geliyor ona rağmen söyleniyor istemiyor ya şaka gibi.. sende görümcemi gördüm resmen aynı davranışlar… hiç acımadım sana konu sahibi inşallah anası babası danası hepsi birden gelir en az bir hafta kalırlar..
Ben şok, ay bir de yazmış ki çocuğa biz bakardık, pardon da o çocuğun anneye mi ihtiyacı var size mi , kadın tabiki sadece çocuğu ile ilgilenecek, bebeğim 3 aylık oldu kim gelirse gelsin sadece bebeğime odaklandım, yuh yani ne düşüncesiz insanlar var, konusu nerden tutsan elinde kalıyor, gelin yine iyi niyetliymis ben olsam olay çıkardı şu durumda , ay bir de hak verdim eşinden ötürü, valla ilahi adalet diye bişey varmış gerçekten ya da karma ...

Eşimin abisi bize gelecek bu şehirde sınavı varmış ve 4-5 gün kalacak evden çıkmaz benimle oturur asosyal adam..

Uyku düzenim çocuktan dolayı berbat halde ramazan da eklenince ben yatılı misafir ağırlamak istemiyorum iki gün sınava gidecek muhtemelen mülakat vs kalan günlerde de evde onunla tek olacağım hiç bir işe elini atmaz eşimle tartıştım bana inşallah damadın gelinin kimse sana bakmaz yaşadığını yaşa diyerek çok ama çok kötü laflar kullandı yaklaşık bir hafta oldu onunla konuşmuyoruz bağırış çağırış baya kavga ettik bana bu ev benm defol git gibi laflar etti terbiyesiz.bende kanunen ikimizin kanunlar seni postalar defol git çocuklarımin düzenini bozamam istemiyoruz seni gibi laflar ettim çocuklar da beni istiyor sen istemediğin yerde kalıyorsun gibi laflar ettim.
Oda bana dava açacağını söyledi
Demekki benden bu kadar nefret etmiş sırf abin gelmesin dedim diye etmediği beddua kalmadı çok üzgünüm günlerdir moralim bozuk büyük çocuğun okulu olmasa gerçekten defolup gitmeyi bile göze aldım içinde bana karşı öfke biriktirmis baksanıza.
Benım ailem gelince yükümü alıyor her işi onlar yapar abim bile yük olmaz ama bununkiler üç öğün yemek yiyip ellerini birseye atmaz ne yapacam ben abisi gelince birde ona sahur hazırlama derdi var ben sahur pek yapmıyorum yemeği hazırlayıp bununla hiç bu şekilde hiç konuşmadan devam etmeyi abisi ile de yeri gelince konuşurum diye düşünüyorum siz olsanız ne yapardıniz bebeğim küçük birde okula giden çocuğum var sinirlerim çok harap. Çok kırgın vede kızgınım

Esinizin abisi degil de kendi kardesinizin sinavi olsaydi tepkiniz yine ayni mi olurdu? Adam keyfi gelmiyor sinavi varmis. Siz evlenince esinizin ailesini silecegini falan mi dusunmustunuz? Siz evlendiniz diye ailenizi mi sildiniz?

Yani bir adam işi düştüğü için kendi şehrine gelen abisine nasıl bize gelme desin ki. Gelip gitme kalma falan hiç sevmem de bunlar da mecburen olan şeyler. Yani çocuk da amcasiyla vakit gecirirdi bilmiyorum sizin geçinmeye gönlünüz yok.

Eşimin abisi bize gelecek bu şehirde sınavı varmış ve 4-5 gün kalacak evden çıkmaz benimle oturur asosyal adam..

Uyku düzenim çocuktan dolayı berbat halde ramazan da eklenince ben yatılı misafir ağırlamak istemiyorum iki gün sınava gidecek muhtemelen mülakat vs kalan günlerde de evde onunla tek olacağım hiç bir işe elini atmaz eşimle tartıştım bana inşallah damadın gelinin kimse sana bakmaz yaşadığını yaşa diyerek çok ama çok kötü laflar kullandı yaklaşık bir hafta oldu onunla konuşmuyoruz bağırış çağırış baya kavga ettik bana bu ev benm defol git gibi laflar etti terbiyesiz.bende kanunen ikimizin kanunlar seni postalar defol git çocuklarımin düzenini bozamam istemiyoruz seni gibi laflar ettim çocuklar da beni istiyor sen istemediğin yerde kalıyorsun gibi laflar ettim.
Demekki benden bu kadar nefret etmiş sırf abin gelmesin dedim diye etmediği beddua kalmadı çok üzgünüm günlerdir moralim bozuk büyük çocuğun okulu olmasa gerçekten defolup gitmeyi bile göze aldım içinde bana karşı öfke biriktirmis baksanıza.
Benım ailem gelince yükümü alıyor her işi onlar yapar abim bile yük olmaz ama bununkiler üç öğün yemek yiyip ellerini birseye atmaz ne yapacam ben abisi gelince birde ona sahur hazırlama derdi var ben sahur pek yapmıyorum yemeği hazırlayıp bununla hiç bu şekilde hiç konuşmadan devam etmeyi abisi ile de yeri gelince konuşurum diye düşünüyorum siz olsanız ne yapardıniz bebeğim küçük birde okula giden çocuğum var sinirlerim çok harap. Çok kırgın vede kızgınım
Merhaba Kendince haklı olabilirsin , benim çocuğum yok o bakımdan belki seni anlamam biraz zor olabilir ama tahmin edebiliyorum illa ki yoruluyorsundur bişeylere yetişmekte zorlanabilirsin herkesin bünyesi bir değil. Ama Ailevi konulara gelirsek ikiniz de birbirinize ayıp ediyorsunuz Kardeşler onlar birbirlerine elbette gidip gelecekler nekadar senin için kötü kişiler olsalarda bu böyle. Evlilik kolay birşey değil çocuklarınız da varmış susmadığınız ve kendinizi savunduğunuz için cesaretiniz için sevindim herşeye susmak olmaz tabi. Ama erkekler için konu aile olunca akan sular durur canım bu bir gerçek araları açık bile olsa yine ailesini tutar ve eşini kenara atar ben bu konuda çok tecrübe edindim ve sonunda ağzımı kapatıp oturmayı tercih ettim çünkü benden başka kimse bırbırbır konuşan yoktu en çok öfkelenen bendim olan bana oluyordu ve sonunda en kötü olanda ben ilan ediliyordum :) eşinin o sözleri ailesine laf attığın için bunun bile farkında değilsin sadece durmayı denesen farklı olabilir herşey, kendine odaklı düşünüyorsun fakat aile olmak böyle birşey değil. Ailesi hakkında tek bir yorum bile yapma idare etmeye çalış sadece eşinle mutlu olmaya bak. Bana daha çok eşinle farklı bir konuda aranızda soğukluk var gibi geldi.. Mesela biz böyle şeyler yaşadık sizin konunuzdan biraz farklı ama eşimle ev işlerini beraber yaparız eğer çok yorgunsa zaten ben yaparım ki hergün bir iş yapsam çok iş kalmıyor sadece günlük süpürge vs. benim ailem senin ailen olunca yol başka yerlere gidiyor yani .. Maleaef iki ucu b*klu değneğin tutan tarafındaydım ben hep:) Susmak ve yorum yapmamakta buldum huzuru mükemmel oluyor ya :)

Çok ilginçsiniz ya 4-5 günlüğüne eşinizin abisi geliyor istemiyorsunuz. Keyfi de gelmiyor sınava geliyor, ne yapsın kardeşinde değil de otelde mi kalsın? Eşiniz abi sen bizde kalma git otele mi desin?
Ben eğitim sınav vs için Ankara’ya gittiğimde kurumun misafirhanesinde kalabilecekken arkadaşlarımda kalıyorum. Eşimin ailesi ile aynı şehirde olmamıza rağmen, akrabaları gelince eşimi arıyorlar bizde kalıyorlar, bizim dışınızda 3 ev var annesi, ablası, abisi, gidip kavga mı edeyim niye bize geliyorlar diye. Eşimle daha iyi anlaşıyorlar ki bize geliyorlar. Bunun için kavga çıkarmaya huzur bozmaya, eşimin gururunu kırmaya değer mi? Ağaç kovuğundan mı çıktınız? Hiç evinize misafir gelmedi mi?

Sizin en önemli sorununuz had bilmemeniz. Sizin değil, annenizin ve babanızın gelini. Sizin kardeşinizin eşi. Gelinimiz diyerek kendinizi koyduğunuz konumu görebiliyoruz, merak etmeyin elin kızı kendi evini satıp kaynanaya ev alıyorsa kaz gelecektir ordan, haklı olarak yani. Siz kendi işinize bakın, pasif pasif ilenip durmak da işinize yaramaz, çünkü kimsenin başına falan gelmez, zaten hayatı züğürt tesellilerine tutunarak değil gerçeklerinizin farkına vararak ayağınızı yere sağlam basarak yaşasaydınız bu hallere düşmezdiniz. Herkes siz değil, size işinize gelmeyen şeyler dediler diye de başlarına falan gelmeyecek. Üzgünüm.
Ayy ben de gelinimiz diyorum ama 🤭 çünkü gelinimiz ve övgüyle dilimden düşmez "bizim gelin" diye 😄 ben benimsediğim için öyle diyorum. Başkası ne niyetle der bilmem. Sıfat değil, niyet önemli bence ☺️

Pardon ama abisi yetişkin bir insan. Siz ne diye ona 3 öğün yemek bir de sahur hazırlıyorsunuz? Bence hiç mecbur değilsiniz, eli ayağı tutuyor. Buzdolabının yerini gösterin, bir yatak odasına çarşaf serin, o kadar. Eline de dış kapı anahtarı verin. Gitsin mülakatına gelsin. Ne yapıyorsa yapsın.

Ben eşinizi haklı buldum ya . Ayda yılda bir gelmiş nolcak idare etseniz. Rica etseniz belki tatlı dille eşiniz de yardımcı olabilir . Kendi aileniz gelince de aynı şekilde kavga çıkarıyorsanız okey !

Abisiyle evde baş başa sabahtan akşama kadar durmanız normal değil bence. Eşimin kuzeni 5 gun bende kaldı sabah eşimle cıktı akşam onunla geldi ben sadece 1 tabak fazla koydum hiç bi yükğ yoktu bana bu başka bi durum eşiniz düşüncesiz gibi

Son düzenleme:

Kardeşim benim şehrime sınava gelse tabiki bende kalır bu tartısmaya kapalı..abisi gündüz sizinle evde durmamalı o düşünmezse eşiniz diyecek işe giderken kaldırıp sen de kütüphaneye falan git ders çalıs falan desin anlar herhalde. Ortada belli bir neden yokken kavga olmuş. Bir de yine geliyor adam siz yine hizmet edeceksiniz kavgada da bak nasıl yapıyorsun yine de der kocanız. Azar yrmis oturmussunuz. İki çocuk verdiğiniz adam evimden çık falan diyorsa zaten o evlilik evlilik değildir.

Yorum yazmadan önce eski konulara bakmak istedim, ilk kez mi oluyor böyle bir ağırlama mevzusu yoksa sürekli mi acaba diye. Yıllarca eşinizle kavgalı gürültülü bir evlilik sürdürmüşsünüz. Şiddet bile görmüşsünüz. Ama bütün bunların üzerine bir bebek daha yapmışsınız. Şiddet gördükten sonra ayrılmamışsınız bu konuda yazılanlardan hiç bir şey olmaz. Bağırır çağırır o abiyi ağırlar evliliğinize aynı dinamikte devam edersiniz siz.
Ama doğru söze ne denir ......Asıl konu bu böyle gelmiş böyle gider.....

Oruç tutan adamım tek hizmeti sahur ve akşam yemeği olur. Onu da eşinizle bölüşebilirdiniz. Tatile gelmemiş sınava gelmiş hem de. Eşiniz de düzgün biri değilmiş sanırım. İkinizin de geçinmeye gönlü yok. Boşanmıyorsunuz madem bari terapiste gidin

Niye yalan söyleyimki kendi oturduğu yeri sevmiyordu sattılar annemle babama aldılar ömür boyu kira istemiyoruz ilerde bizim olur ölene kadar oturun dedi güzel bir dille dedi. Babam ve annem kaç kere aradı emin misin diye oda kaç kere eminim dedi sonra ailesini aradılar bizimkiler bakın böyle yapıyorlar diye hekres de dünür u aramaz bakın buda önemli nokta onlar da biz karışmayız kızım ve damadım bilir dediler.
Ha bende olsam yapmam bunu kimse kolay kolay yapmaz rabbum nazardan korusun Allah razı olsun

Sizinkiler ustumuze ev yapiyolar diye dunuru aramis bunla mi ovundunuz simdi.
Benim babaannemle dedem o evin icine girip oturmazlardi bile. Kosa kosa gidip yerlesmis aileniz

Sizinkiler ustumuze ev yapiyolar diye dunuru aramis bunla mi ovundunuz simdi.
Benim babaannemle dedem o evin icine girip oturmazlardi bile. Kosa kosa gidip yerlesmis aileniz
E ne yapacaktı gelini oğlu ev almış bile istiye seve seve
Oturmayıp ne yapsın.
Dünürü arama sebebi kızınız evi satıyor sizin gönlünüz varmı biz böyle birsey istemiyoruz dediler
Dünürlerde biz karışmayız onların bileceği iş dedi

Abisiyle evde baş başa sabahtan akşama kadar durmanız normal değil bence. Eşimin kuzeni 5 gun bende kaldı sabah eşimle cıktı akşam onunla geldi ben sadece 1 tabak fazla koydum hiç bi yükğ yoktu bana bu başka bi durum eşiniz düşüncesiz gibi
Maalesef öyle yüzsuz ki bırakın aynı evi mutfakta yemek yaparken bile tepemde

Kardeşim benim şehrime sınava gelse tabiki bende kalır bu tartısmaya kapalı..abisi gündüz sizinle evde durmamalı o düşünmezse eşiniz diyecek işe giderken kaldırıp sen de kütüphaneye falan git ders çalıs falan desin anlar herhalde. Ortada belli bir neden yokken kavga olmuş. Bir de yine geliyor adam siz yine hizmet edeceksiniz kavgada da bak nasıl yapıyorsun yine de der kocanız. Azar yrmis oturmussunuz. İki çocuk verdiğiniz adam evimden çık falan diyorsa zaten o evlilik evlilik değildir.
Yaa nerde ne gitmesi mutfakta yemek yaparken bile tepemde aynen dediğinz gibi oldu hir gür boşuna oldu yine hizmet etmek zorunda kalacam hizmet deidhim yemeği fazla koyarım çayı da artık bir zahmet demlesin sahir konusunda birsey diyemiyurm ama muhtemelen yine bana kalır

Size gelince Allah nazarlardan korusun. Eşinizin ailesine gelince panter olursunuz..
Evet demekki bizim gelin anamı babami evini satıp onlara verecek kadar sevmiş ben bile dedim iyi düşün siz kirada oturacaksınız diye oda üç sene sonra borcumuz bitiyor yine alırız dedi
Ben almam doğru eşimin ailesini sevmediğim için panter olur çıkarım sizin senin deyiminle

X