Eşimin alçaltıcı sözleri

Eşimin abisi bize gelecek bu şehirde sınavı varmış ve 4-5 gün kalacak evden çıkmaz benimle oturur asosyal adam..

Uyku düzenim çocuktan dolayı berbat halde ramazan da eklenince ben yatılı misafir ağırlamak istemiyorum iki gün sınava gidecek muhtemelen mülakat vs kalan günlerde de evde onunla tek olacağım hiç bir işe elini atmaz eşimle tartıştım bana inşallah damadın gelinin kimse sana bakmaz yaşadığını yaşa diyerek çok ama çok kötü laflar kullandı yaklaşık bir hafta oldu onunla konuşmuyoruz bağırış çağırış baya kavga ettik bana bu ev benm defol git gibi laflar etti terbiyesiz.bende kanunen ikimizin kanunlar seni postalar defol git çocuklarımin düzenini bozamam istemiyoruz seni gibi laflar ettim çocuklar da beni istiyor sen istemediğin yerde kalıyorsun gibi laflar ettim.
Oda bana dava açacağını söyledi
Demekki benden bu kadar nefret etmiş sırf abin gelmesin dedim diye etmediği beddua kalmadı çok üzgünüm günlerdir moralim bozuk büyük çocuğun okulu olmasa gerçekten defolup gitmeyi bile göze aldım içinde bana karşı öfke biriktirmis baksanıza.
Benım ailem gelince yükümü alıyor her işi onlar yapar abim bile yük olmaz ama bununkiler üç öğün yemek yiyip ellerini birseye atmaz ne yapacam ben abisi gelince birde ona sahur hazırlama derdi var ben sahur pek yapmıyorum yemeği hazırlayıp bununla hiç bu şekilde hiç konuşmadan devam etmeyi abisi ile de yeri gelince konuşurum diye düşünüyorum siz olsanız ne yapardıniz bebeğim küçük birde okula giden çocuğum var sinirlerim çok harap. Çok kırgın vede kızgınım
Hakli olduğunuz durum var elbet ama kardeş bu...4,5 gün insan kardeşini evinde misafir edemeyecek mi...tolere edilebilir bir durum bence...iki tarafında kalbini kırmaya değmez ..boşanmaya kadar gelecek ne vardı sanki...eşini de kırılmış olabilir ne diyecek kardesine otele git mi...sınavı varmış sonucta

Eşimin abisi bize gelecek bu şehirde sınavı varmış ve 4-5 gün kalacak evden çıkmaz benimle oturur asosyal adam..

Uyku düzenim çocuktan dolayı berbat halde ramazan da eklenince ben yatılı misafir ağırlamak istemiyorum iki gün sınava gidecek muhtemelen mülakat vs kalan günlerde de evde onunla tek olacağım hiç bir işe elini atmaz eşimle tartıştım bana inşallah damadın gelinin kimse sana bakmaz yaşadığını yaşa diyerek çok ama çok kötü laflar kullandı yaklaşık bir hafta oldu onunla konuşmuyoruz bağırış çağırış baya kavga ettik bana bu ev benm defol git gibi laflar etti terbiyesiz.bende kanunen ikimizin kanunlar seni postalar defol git çocuklarımin düzenini bozamam istemiyoruz seni gibi laflar ettim çocuklar da beni istiyor sen istemediğin yerde kalıyorsun gibi laflar ettim.
Demekki benden bu kadar nefret etmiş sırf abin gelmesin dedim diye etmediği beddua kalmadı çok üzgünüm günlerdir moralim bozuk büyük çocuğun okulu olmasa gerçekten defolup gitmeyi bile göze aldım içinde bana karşı öfke biriktirmis baksanıza.
Benım ailem gelince yükümü alıyor her işi onlar yapar abim bile yük olmaz ama bununkiler üç öğün yemek yiyip ellerini birseye atmaz ne yapacam ben abisi gelince birde ona sahur hazırlama derdi var ben sahur pek yapmıyorum yemeği hazırlayıp bununla hiç bu şekilde hiç konuşmadan devam etmeyi abisi ile de yeri gelince konuşurum diye düşünüyorum siz olsanız ne yapardıniz bebeğim küçük birde okula giden çocuğum var sinirlerim çok harap. Çok kırgın vede kızgınım
Yani kusura bakmayinda, eger boyle bir durumda bile insan esinin kardesini 3 4 gun idare edemeyecekse evlenmeyin.
Bende boyle bir konuda kardesim istenmese tas ustunde tas birakmam.
Bunun yolu kardesin gelmesin demek degil ki hazirlarsiniz 3 4 gunluk yenej atarsanız dolaba ısıtır ısıtır yersiniz. Sizin geçinmeye gonlunuz yokmus

şiddet görmüşsünüz ayrılın lütfen bu adamdan. sizi sevmiyor bu kadar hakareti niye kaldırıyorsunuz? boşanın çocuğun okulunu değiştirebilirsiniz bu engel değil

Yani kusura bakmayinda, eger boyle bir durumda bile insan esinin kardesini 3 4 gun idare edemeyecekse evlenmeyin.
Bende boyle bir konuda kardesim istenmese tas ustunde tas birakmam.
Bunun yolu kardesin gelmesin demek degil ki hazirlarsiniz 3 4 gunluk yenej atarsanız dolaba ısıtır ısıtır yersiniz. Sizin geçinmeye gonlunuz yokmus
adam şiddet uygulamış bence bazı şeylerin sebebi belli. bir üye yazdı belli ki çoğu şeye tolerans göstermiş ufak tefek de olsa artık tolerans gösteremiyor.

Eski konulara bakmamıştım ben oyleymis.
evet bir üye yazmış. ya birşey oluyor şiddet gören kadın kolay kolay gidemiyor ayrılamıyor kendimden biliyorum ama bu doğru değil. bunca şeye rağmen o adama hizmet etmek bile doğru değil ayrılmalı bence. kadın bu şekilde davranmakta basit olaylarda böyle tepki vermekte çok haklı bence.

Anartmissiniz ya 5 gun tek bir adam kalda ne olur ne isticek cocuklarla ilgileniyorum kusura bakma sen hazirla dersin en fazla esiniz hakli yani sahur ben yapmiyorum siz abi kardes yapip yersiniz derdiniz basit seyleri olay haline getirmeye gerek yok

Senin ailen geliyormuş onun abisi neden gelmesin,üç dört günlük misafir olayının bu denli sorun olduğunu ben bu sitede öğrendim.İnsan işi olan abisine nasıl gelme der ben anlamıyorum.Ben diyemem eşimi de öyle zor birduruma sokmam asla.

Gelmesin diye kavga edeceğine güzelce yardımcı olmasını isteseydin.Şu bir haftadır yaşadıkların misafirden ağırlamaktan daha mı kolay geldi sana?

Bunları yaşayıp sonra huzur istiyorsunuz şu hayattan.

Yeni anne yardım istediyse cümbür cemaat gidilmez, anne kız gidersiniz yardım edersiniz. Ama siz 'biz çocuğa bakardık o yapardı ama herşeyi bize yaptırdı bidaha gitmem' yazmışsınız. O yüzden salak yerine koymaya çalışmayın kimseyi hizmet beklemişsiniz işte.
Bencede gitmeyin, gelin kurtulur sizden.
*Hangi akılla kendi evini satıp kayinvalideye ev aldı bilemiyorum ama kendi isteğiyle yaptığını asla düşünmüyorum.

Eşinizde haklı, 3 4 gün kalacakmış misafir etseniz nolur zaten ramazan akşam ne pişerse onu yer. Versin dilekçeyi sizinle ömür geçmez

Son düzenleme:
Thread 'Gelin ve kardeşimn yaptığı' Gelin ve kardeşimn yaptığı
anamm konusuna ben bile yorum yapmışım ya la.. lohusa halinle eşinin yedi sülalesi gelsin demişim. Konu sahibi lohusa değil üstelik kocasının 7 sülalesi değil sadece erkek kardeşi geliyor ona rağmen söyleniyor istemiyor ya şaka gibi.. sende görümcemi gördüm resmen aynı davranışlar… hiç acımadım sana konu sahibi inşallah anası babası danası hepsi birden gelir en az bir hafta kalırlar..

Eklentiler

• E5799A0F-FCD3-42B1-8ACE-1E4AC17F68EA.jpeg
    E5799A0F-FCD3-42B1-8ACE-1E4AC17F68EA.jpeg
    125,4 KB · Görüntüleme: 41
anamm konusuna ben bile yorum yapmışım ya la.. lohusa halinle eşinin yedi sülalesi gelsin demişim. Konu sahibi lohusa değil üstelik kocasının 7 sülalesi değil sadece erkek kardeşi geliyor ona rağmen söyleniyor istemiyor ya şaka gibi.. sende görümcemi gördüm resmen aynı davranışlar… hiç acımadım sana konu sahibi inşallah anası babası danası hepsi birden gelir en az bir hafta kalırlar..
Zaten bu herifin ne öküz olduğunu biliyordu ki, kardeşi karısına insan gibi davranıyor diye zoruna gidiyordu.

Kendinizi gelin konusunda haklı çıkaracağım diye evini ailem icin satti demeniz şaka mi?
Hangi aile kabul eder bunu? Kabul ediliyorsa orada problem vardır. Gelin nasıl bir tufaya geldiyse artık.
Eşiniz kötü olabilir, şiddet uygulamışsa bosanılması gereken biridir zaten orası ayrı ama bunlara rağmen bu evlilik sürüyor, yeni çocuk yapılıyorsa olaylara hırsla yaklaşma hakkınız kaybetmiş oluyorsunuz kusura bakmayın.

5 gün, sınav için gelen birine sabredilir. Neden bu kadar tahammülsuzsünüz? Bunu anlamak lazım.

Büyük ihtimal artık eşinizi sevmiyorsunuz o yüzden ailesi de size yük geliyor..

Ama yok eşimi seviyorum diyorsanız.. Aileden bir misafire de bu kadar tepkili olunmaz.. Elalame yapılan iyilikler bir akrabaya da yapılabilir. Abartıp eşinizle huzurunuzu kaçırmayın.

X