Eşimin alçaltıcı sözleri

Thread 'Gelin ve kardeşimn yaptığı' Gelin ve kardeşimn yaptığı
Aman Tanrım 😳 Bu konuyu okumamıştım. Siz gelini ne olarak aldınız? Köle falan mı? Lohusa kadının başına cümbür cemaat gitmek nedir ya hu? Hadi gittiniz napsın kızcağız? Size hizmet mi edecek o halde?

Bir görümce olarak elim ayağım tutarken gelinden hizmet beklemedim. Hıı hastayımdır vs. Zaten kendisi yapar. Veya o hasta vs. Ben yaparım ne olacak?

Yeğenim çok yaramaz o zaman 1.5 yaş civarında. Annelerin evinde damacanayı açıp halıya devirmiş. Gelinimiz "Ablaaa abla" diyerek beni çağırdı ağlayarak. Ben de kendilerine bir şey oldu sandım. Gelinin sinirleri bozulmuş hem ağlıyor, hem halıyı kurulamaya çalışıyor. Çocuk ıslanmış bir yandan annesi, bir yandan o ağlıyor. Ona "Sen git çocuğunun üstünü değiştir ben, halıyı hallederim" dedim. Siz olsanız demek ki ne hali varsa görsün diyecektiniz.

Burda iyi görümce olmak değil maksat, insan olmak. Zaten normal zamanda çocuğun arkasını o topluyor. Ama o an yardıma ihtiyacı var. "Çocuk dökmüş anası temizlesin" mantığı çok zalimce. Nihayetinde insan o da. Bu sebeplerden ötürü geçerli bir sebebim var ise ve bazen keyfi "abla sana kahve yapayım, abla sana şunu hazırlayayım vs." Der durur.

Sen insanı bir görümce olsan, o Gelin seni seve seve ağırlar.( Lohusa olması hariç) hı sen iyi davranırsın ama o kıymet bilmezse evine gitmezsin olur biter.

anamm konusuna ben bile yorum yapmışım ya la.. lohusa halinle eşinin yedi sülalesi gelsin demişim. Konu sahibi lohusa değil üstelik kocasının 7 sülalesi değil sadece erkek kardeşi geliyor ona rağmen söyleniyor istemiyor ya şaka gibi.. sende görümcemi gördüm resmen aynı davranışlar… hiç acımadım sana konu sahibi inşallah anası babası danası hepsi birden gelir en az bir hafta kalırlar..
Dilara’nın yerinde olsam böyle bir konu açmaya utanırdım.

Eşimin abisi bize gelecek bu şehirde sınavı varmış ve 4-5 gün kalacak evden çıkmaz benimle oturur asosyal adam..

Uyku düzenim çocuktan dolayı berbat halde ramazan da eklenince ben yatılı misafir ağırlamak istemiyorum iki gün sınava gidecek muhtemelen mülakat vs kalan günlerde de evde onunla tek olacağım hiç bir işe elini atmaz eşimle tartıştım bana inşallah damadın gelinin kimse sana bakmaz yaşadığını yaşa diyerek çok ama çok kötü laflar kullandı yaklaşık bir hafta oldu onunla konuşmuyoruz bağırış çağırış baya kavga ettik bana bu ev benm defol git gibi laflar etti terbiyesiz.bende kanunen ikimizin kanunlar seni postalar defol git çocuklarımin düzenini bozamam istemiyoruz seni gibi laflar ettim çocuklar da beni istiyor sen istemediğin yerde kalıyorsun gibi laflar ettim.
Oda bana dava açacağını söyledi
Demekki benden bu kadar nefret etmiş sırf abin gelmesin dedim diye etmediği beddua kalmadı çok üzgünüm günlerdir moralim bozuk büyük çocuğun okulu olmasa gerçekten defolup gitmeyi bile göze aldım içinde bana karşı öfke biriktirmis baksanıza.
Benım ailem gelince yükümü alıyor her işi onlar yapar abim bile yük olmaz ama bununkiler üç öğün yemek yiyip ellerini birseye atmaz ne yapacam ben abisi gelince birde ona sahur hazırlama derdi var ben sahur pek yapmıyorum yemeği hazırlayıp bununla hiç bu şekilde hiç konuşmadan devam etmeyi abisi ile de yeri gelince konuşurum diye düşünüyorum siz olsanız ne yapardıniz bebeğim küçük birde okula giden çocuğum var sinirlerim çok harap. Çok kırgın vede kızgınım
Haksızsınız bence. Çünkü bu bir emrivaki değil. Adamın sınavı varmış. İlerde çocuklarınız büyüse, kendi kardeşinin şehrinde sınavı olsa da kardeşinin evinde kalamasa siz ne düşünürsünüz?

Aynısını yazmaya gelmiştim. Lohusa gelinlerinin evine cümbür cemaat gidip kaç gün kalmışlar ve kadın onlara hizmet etmedi diye üzüntüden karnına ağrılar girmişti. Üstelik kocasını bile götürmüştü yanında. Lohusa kadın görümcesinin kocasını evinde ağırlamıştı ne alakaysa.
Çünkü evin kadınları gidiyor yoklar bir hafta. Paşa kocası aç bilaç sefil kalır bir haftada mazallah , sen gitme desen o adam takılır peşine, 1 hafta kim yemeğini çayını önüne getircek?

"""Şimdi bebeği oldu geçen hafta annem ve babam gitti bize de illa sizde gelin dediler tabi kardeşim ve eşi değil annem babam israr etti. """""
Gelininizin konusuna da bu şekilde yazmışsınız. Gelininiz ve kardeşiniz değil anne ve babanız zorlamış sizi buraya gelin diye, siz de 2 aylık bebegi emziren lohusa kadına gidip bir de kızdan hizmet beklemişsiniz. Bebek sevmeye değil yemek,temizlik yapmaya giderseniz "yardıma gitmiş" oluyorsunuz haberiniz olsun.
Şimdi tutmuş kendi eşinizin abisi 5 gün sizde kalacak diye, 1 hafta bile değil, dünyanın lafını ediyorsunuz. Kendi kaynınızın 5 gün sizde kalmasini bile istemezken,kendi gelininizin evini satıp kayinvalidesine ev almasını "iyi bir davranis olarak" nitelendiriyorsunuz. O vakit siz neden kendi kayninizi 5 gun dahi cekemiyorsunuz? Sevmediginiz kayinailenizden hiç bir farkınız yok hatta belki bir göbek öndesinizdir.
Sizin gibi insan evlerden ırak olsun inşallah.

Sizin anlamanız da sorun mu var gelinimiz bizi yardımcı çağırdı bizde yardıma gittik çok şükür her dediğini her isteğini yaptık gelinimiz bize değer veren bizimde ona değer verdiğimizi bilen biri yeni evini sattı annemlere ev aldı düşünün aramızdaki bağı..
Ama eşimin ailesine gelinceeeee
Ben 22 gün hastanede yattigimda gelmeyen insanlar neler yaşatti bana bilseniz neden onları evimde istemedimi anlardiniz bana mustehak madem o zaman o ailenin bana yaşattıklarını Allah da size yaşatsın da kime müstahak görün benim konumla eski konuyu tutmayın
Sizin en önemli sorununuz had bilmemeniz. Sizin değil, annenizin ve babanızın gelini. Sizin kardeşinizin eşi. Gelinimiz diyerek kendinizi koyduğunuz konumu görebiliyoruz, merak etmeyin elin kızı kendi evini satıp kaynanaya ev alıyorsa kaz gelecektir ordan, haklı olarak yani. Siz kendi işinize bakın, pasif pasif ilenip durmak da işinize yaramaz, çünkü kimsenin başına falan gelmez, zaten hayatı züğürt tesellilerine tutunarak değil gerçeklerinizin farkına vararak ayağınızı yere sağlam basarak yaşasaydınız bu hallere düşmezdiniz. Herkes siz değil, size işinize gelmeyen şeyler dediler diye de başlarına falan gelmeyecek. Üzgünüm.

İletişim sorununuz var nerde nasil konusma olur cozememissiniz tatli dil diye birsey var
5 gun idare edilir .
bence cocuklardan ötürü sizin sinirler yipranmis . Esinize bana aksamlari yardim edersin birlikte yapariz yemegi cocuk bakimi vs bugünde temizlikci çağırırim dersiniz biterdi yipratmayin evliliginizi boyle seylerden insan insana muhtaçtır

"""Şimdi bebeği oldu geçen hafta annem ve babam gitti bize de illa sizde gelin dediler tabi kardeşim ve eşi değil annem babam israr etti. """""
Gelininizin konusuna da bu şekilde yazmışsınız. Gelininiz ve kardeşiniz değil anne ve babanız zorlamış sizi buraya gelin diye, siz de 2 aylık bebegi emziren lohusa kadına gidip bir de kızdan hizmet beklemişsiniz. Bebek sevmeye değil yemek,temizlik yapmaya giderseniz "yardıma gitmiş" oluyorsunuz haberiniz olsun.
Şimdi tutmuş kendi eşinizin abisi 5 gün sizde kalacak diye, 1 hafta bile değil, dünyanın lafını ediyorsunuz. Kendi kaynınızın 5 gün sizde kalmasini bile istemezken,kendi gelininizin evini satıp kayinvalidesine ev almasını "iyi bir davranis olarak" nitelendiriyorsunuz. O vakit siz neden kendi kayninizi 5 gun dahi cekemiyorsunuz? Sevmediginiz kayinailenizden hiç bir farkınız yok hatta belki bir göbek öndesinizdir.
Sizin gibi insan evlerden ırak olsun inşallah.
Evet anası çağırdı diye karnı burnunda koştur koştur kocasını çocuğunu topladı gitti, anası dürttü diye yemek temizlik yaptı, aman gelinimize yardım olsun diye değil. Kocası da yayıldı lohusa gelinin evinde camış gibi, kadın odadan çıkmadı diye de lafını etti. 2 göz evde senin kocan gezerken o kadın 10 dk başı emzirirken, pijamaları ile nasıl çıksın acaba ? Böyle de harika tavırları vardı.

Evet anası çağırdı diye karnı burnunda koştur koştur kocasını çocuğunu topladı gitti, anası dürttü diye yemek temizlik yaptı, aman gelinimize yardım olsun diye değil. Kocası da yayıldı lohusa gelinin evinde camış gibi, kadın odadan çıkmadı diye de lafını etti. 2 göz evde senin kocan gezerken o kadın 10 dk başı emzirirken, pijamaları ile nasıl çıksın acaba ? Böyle de harika tavırları vardı.
Önceki konularına baktım da eşinin kardeşi sözlenirken eşi gitmek istemiş (normal olarak), bu duruma bile "eşim,kardeşi sözlenecek diye gidicem diye tutturdu" yazmış :KK70:
Kendisi onu istemeyen lohusa kadının evine gidip kalıyor hizmet bekliyor, kendi eşi öz be öz kardesinin nişanina gitmek istedi diye "tutturmuş" oluyor. Valla tüylerim diken diken oldu. Korkunç birisi.

Eşimin abisi bize gelecek bu şehirde sınavı varmış ve 4-5 gün kalacak evden çıkmaz benimle oturur asosyal adam..

Uyku düzenim çocuktan dolayı berbat halde ramazan da eklenince ben yatılı misafir ağırlamak istemiyorum iki gün sınava gidecek muhtemelen mülakat vs kalan günlerde de evde onunla tek olacağım hiç bir işe elini atmaz eşimle tartıştım bana inşallah damadın gelinin kimse sana bakmaz yaşadığını yaşa diyerek çok ama çok kötü laflar kullandı yaklaşık bir hafta oldu onunla konuşmuyoruz bağırış çağırış baya kavga ettik bana bu ev benm defol git gibi laflar etti terbiyesiz.bende kanunen ikimizin kanunlar seni postalar defol git çocuklarımin düzenini bozamam istemiyoruz seni gibi laflar ettim çocuklar da beni istiyor sen istemediğin yerde kalıyorsun gibi laflar ettim.
Demekki benden bu kadar nefret etmiş sırf abin gelmesin dedim diye etmediği beddua kalmadı çok üzgünüm günlerdir moralim bozuk büyük çocuğun okulu olmasa gerçekten defolup gitmeyi bile göze aldım içinde bana karşı öfke biriktirmis baksanıza.
Benım ailem gelince yükümü alıyor her işi onlar yapar abim bile yük olmaz ama bununkiler üç öğün yemek yiyip ellerini birseye atmaz ne yapacam ben abisi gelince birde ona sahur hazırlama derdi var ben sahur pek yapmıyorum yemeği hazırlayıp bununla hiç bu şekilde hiç konuşmadan devam etmeyi abisi ile de yeri gelince konuşurum diye düşünüyorum siz olsanız ne yapardıniz bebeğim küçük birde okula giden çocuğum var sinirlerim çok harap. Çok kırgın vede kızgınım
Canım, Kendine öncelik ver ve kendi ihtiyaçlarını karşılamak için zaman ayır. Kendine iyi bakmak, duygusal olarak daha güçlü olmanıza yardımcı olacaktır.

En hayret ettiğim nokta böyle rezil bir koca nasıl olup da karısının peşine takılıp lohusa kadının evine gidiyor?
Benim adam dümdüz biridir,asla kötü sözü dayağı,dövmesi sövmesi yoktur. Yalvarsam gene gelmez lohusa evine. Asla beni dinlemez. Konu sahibi nasıl dinletmiş kendini bu pis herife valla anlamadım. Ne kocalar var yarabbelalemin dedim yani ,o bile karısını dinliyor yahu 😂🤭

En hayret ettiğim nokta böyle rezil bir koca nasıl olup da karısının peşine takılıp lohusa kadının evine gidiyor?
Benim adam dümdüz biridir,asla kötü sözü dayağı,dövmesi sövmesi yoktur. Yalvarsam gene gelmez lohusa evine. Asla beni dinlemez. Konu sahibi nasıl dinletmiş kendini bu pis herife valla anlamadım. Ne kocalar var yarabbelalemin dedim yani ,o bile karısını dinliyor yahu 😂🤭
Kızım kadın yok evde bir hafta boyunca, kadınnn. Kim yemeği çayı önüne koyacak?

Adam evde yanlız kalınca yemeği, çayı kimin önüne getirecek. Kim peşinde dolanacak. Adam yanlız kalmamak için gitmiş. Aklı selim bir insanın yapacağı bir şey değil.

4-5 gün için bu kadar büyük tartışıp sonra da oturup kalmaya değmemiş. Boşu boşuna sinirlerinizi bozmuşsunuz. Elinizi ekstradan bir şeye sürmezdiniz eşiniz hazırlardı sahuru çok problemse sizin için.

Evinize gelen her misafir sizin yükünüzü hafifletmek zorunda değil. Sizin yükünüzü hafifletmek zorunda olan kişi eşiniz. Yanlış kişiye yönlendirmişsiniz öfkenizi. Anlamsız ve biraz da haksız bir tartışma olmuş bu sebeple. Oturup güzelce bak abin geliyor, benim de evdeki iş yüküm bu, böyle böyle zorlanıyorum. O yüzden abin buradayken şunları şunları senin yapmanı rica ediyorum diyebilirdiniz. Şu an sinir küpü olmanızın haklı bir nedeni olurdu yapmayacağım diye kavga çıkarsaydı.

Yeni anne yardım istediyse cümbür cemaat gidilmez, anne kız gidersiniz yardım edersiniz. Ama siz 'biz çocuğa bakardık o yapardı ama herşeyi bize yaptırdı bidaha gitmem' yazmışsınız. O yüzden salak yerine koymaya çalışmayın kimseyi hizmet beklemişsiniz işte.
Bencede gitmeyin, gelin kurtulur sizden.
*Hangi akılla kendi evini satıp kayinvalideye ev aldı bilemiyorum ama kendi isteğiyle yaptığını asla düşünmüyorum.

Eşinizde haklı, 3 4 gün kalacakmış misafir etseniz nolur zaten ramazan akşam ne pişerse onu yer. Versin dilekçeyi sizinle ömür geçmez

Şu gelinin evi satması olayına açıklık getirin lütfen. O kadına çok üzüldüm. Madem bu çok iyi bir davranış Siz niye elinizdeki satıp kaynanaya ev almadınız? Siz kötü biri misiniz, yoksa gelin mi baskı gördü ya da saf??
Niye yalan söyleyimki kendi oturduğu yeri sevmiyordu sattılar annemle babama aldılar ömür boyu kira istemiyoruz ilerde bizim olur ölene kadar oturun dedi güzel bir dille dedi. Babam ve annem kaç kere aradı emin misin diye oda kaç kere eminim dedi sonra ailesini aradılar bizimkiler bakın böyle yapıyorlar diye hekres de dünür u aramaz bakın buda önemli nokta onlar da biz karışmayız kızım ve damadım bilir dediler.
Ha bende olsam yapmam bunu kimse kolay kolay yapmaz rabbum nazardan korusun Allah razı olsun

Kayinbiraderimden nefret ederim acikca yazayim ki yorumumu ona gore degerlendirin.

4-5 gun gelip, yillanmayacak coreklenmeyecek, 6.gun dediginden bavulunu toplayip gidecek bir adamsa ne kadar yuk olursa olsun kavga etmenize değmezdi. Yapmasaydiniz keşke, simdi 5 gun sizi ziyaret edip yuk olacak adam yuzunden yani sadece 5 gun icin aylarca evinizdee kaos, hirgur olacak, cocuklara da size de yazik. Adam yine istedigini elde edecek ama siz aylarca huzursuz olacaksiniz.

Bir daha boyle birsey yasanirsa kayinbiraderiniz geldiginde annenizin evine gidin cocuklarla birlikte, sevgili esinizde abisine nasil istiyorsa oyle baksin.

Ekleme:

Esiniz bi anda bu sozleri edecek bi adama donusmemistir eminim konunun belli ki bir gecmisi de var, boyle bir adamla ya boşanılir ya da evliligi huzur icinde surdurmek icin sessiz cezalandirma yapilir. Sineye çekin demiyorum yanlis anlasilmasin ama belliki sizin yonteminiz adami egitmek icin yanlis, kavga ettiniz ne degisti? Adam evden gitmiyor, abisi yine gelecek, siz yine hizmet edeceksiniz, olan iki ufaklıga oluyor, huzurlari kacmis

Son düzenleme:
Kayinbiraderimden nefret ederim acikca yazayim ki yorumumu ona gore degerlendirin.

4-5 gun gelip, yillanmayacak coreklenmeyecek, 6.gun dediginden bavulunu toplayip gidecek bir adamsa ne kadar yuk olursa olsun kavga etmenize değmezdi. Yapmasaydiniz keşke, simdi 5 gun sizi ziyaret edip yuk olacak adam yuzunden yani sadece 5 gun icin aylarca evinizdee kaos, hirgur olacak, cocuklara da size de yazik. Adam yine istedigini elde edecek ama siz aylarca huzursuz olacaksiniz.

Bir daha boyle birsey yasanirsa kayinbiraderiniz geldiginde annenizin evine gidin cocuklarla birlikte, sevgili esinizde abisine nasil istiyorsa oyle baksin.

Ekleme:

Esiniz bi anda bu sozleri edecek bi adama donusmemistir eminim konunun belli ki bir gecmisi de var, boyle bir adamla ya boşanılir ya da evliligi huzur icinde surdurmek icin sessiz cezalandirma yapilir. Sineye çekin demiyorum yanlis anlasilmasin ama belliki sizin yonteminiz adami egitmek icin yanlis, kavga ettiniz ne degisti? Adam evden gitmiyor, abisi yine gelecek, siz yine hizmet edeceksiniz, olan iki ufaklıga oluyor, huzurlari kacmis
Teşekkürler ne yapayım bilmiyorum konuşmuyorum şuan abisi gelince de konuşmayı düşünmüyorum eşimle.
Abisi ile hoşgeldin vs

X