Eşimin annesine düşkünlüğü

emlaa

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2021
87
53
31
Eşim annesine çok düşkün . Ben öğretmenim haftanın beş günü çalışıyorum iki eltim ev hanımı buna rağmen eşim arefe gününden annemlere gidelim işi çok dedi . Bende niye sadece biz gidiyoruz eltilerde gelsin dedim ve tabiki tartıştık . Ev hanımı da olsa kimse kimsenin işini yapmak zorunda değil ama ben çalışıyorken eşimin bunu yapması hiç hoşuma gitmedi . Üstelik arefe günü doğumgünüm 🤦‍♀️

Eşim annesine çok düşkün . Ben öğretmenim haftanın beş günü çalışıyorum iki eltim ev hanımı buna rağmen eşim arefe gününden annemlere gidelim işi çok dedi . Bende niye sadece biz gidiyoruz eltilerde gelsin dedim ve tabiki tartıştık . Ev hanımı da olsa kimse kimsenin işini yapmak zorunda değil ama ben çalışıyorken eşimin bunu yapması hiç hoşuma gitmedi . Üstelik arefe günü doğumgünüm 🤦‍♀️
Benim anamın da işi çok, sen de oraya git diyin.

Kayınvalidenz ayrımcılk yapmıyosa onlrıda cagırması lazım ya da eltilernde gelmesi lazım yardıma siz çagırın onların Beraber yapalm diye ya da başka bahane bulun hastayım filan gitmeyin

Annesine düşkünse kendisi yapsin annesinin işini. Oyle başkasini annemin hizmetine vererek ben de düşkün olurum. 😂
İki yıllık evliyiz üstelik aynı şehirdeyiz ve şuana kadar aramadığı gün yok 😂

Kayınvalidenz ayrımcılk yapmıyosa onlrıda cagırması lazım ya da eltilernde gelmesi lazım yardıma siz çagırın onların Beraber yapalm diye ya da başka bahane bulun hastayım filan gitmeyin
Diğer eltim kv beddua etti kavgalar edildi benim o tarz olaylarım hiç olmadı ama değer vermeye gelince ona daha fazla değer veriyor o zaman ben niye gideyim

Bende niye sadece biz gidiyoruz eltilerde gelsin dedim ve tabiki tartıştık
Eltileri gelsin demeye gerek yok bence.Yani fazladan eltiye laf atmak iyice tirmandirmis sinirleri.
Dogum gunum ve gitmek istemiyorum deseniz yeterliydi..Ben oyle yapardim.O gitsin,bu gelsini dusunmezdim.
Yani mecbur degilsiniz,gitmek durumunda da degilsiniz..Gittiginizde is yapmak mecburiyetinde de degilsiniz.

Oldu yaa pışık yağlı kaşık. Anasına bedava hizmetçi olsun diye mi evlenmiş beyefendi.
Duruşunu bozma sakın. Kayınvalidemlere çok giderim valla keyfim olmadığında masadan bir çöpü bile alıp mutfağa götürmem. Keyfim isterse mutfağını toparlarım o kadar. Evini asla temizlemem akşama kadar evde, gencecik kadın müge anlı izleyeceğine yapsın evinin işlerini.

İki yıllık evliyiz üstelik aynı şehirdeyiz ve şuana kadar aramadığı gün yok 😂

Arkadaş yapmayin milletin evinin işini ya siz yazdikca bana fenalik geldi. Az once de benzer konuya yazdim. 😁 Niye ya niye...
Ayy kizim oldugunu ve elin kadinin evini temizledigini dusununce bana fenalik geliyor. Neyse kizim yok zaten. 😬

Böyle konuları okuyunca gözüm seğiriyor :KK57: yanlış mı anladım yoksa eşiniz zorla annesinin evini size mi temizletiyor? Yani burda eltiler de gelsin demek yerine neden ben milletin evini temizliyorum deyin.

Çünkü çalışsın çalışmasın şu yapılan zorlama aşırı saçma. Böyle bir şey için kavga etmek bile saçma. Gitmiycem dersin gitmezsin. Bunun için eşe laf bile anlatılmaz o kadar saçma. Annesi yapamayacak durumdaysa az yesin de temizlikçi tutsun eşiniz

Ne yapacaksınız? Şu an aranız nasıl? Hala inat mı ediyor gideceğiz diye? Aklınızdan ne yapmak geçiyor.

“Arife günü benim doğum günüm ve ben doğum günümde annenlere gidip işine gücüne yardım edemem. Nasıl ki kendi anneme gitmiyorum seninkine de gitmem. Çok istiyorsan eğer yengelerinden rica edersin.” diyin.

Diyebilir misiniz?

Çok düşünüyorsa kendisi yapsın ,şaka gibi gerçekten. Ev işinin sadece kadınlara yüklenmesini anlamadığım gibi, eş ailesinin işlerinin gelinlere yüklenmesini de anlamıyorum. İçinden gelir yaparsın ama eşin ısrarcı olması maalesef çok itici

Bahaneye gerek yok, herkes kendi işini yapsın. Kv yapamıyorsa yardımcı bulsun eşiniz
Eltileri gelsin demeye gerek yok bence.Yani fazladan eltiye laf atmak iyice tirmandirmis sinirleri.
Dogum gunum ve gitmek istemiyorum deseniz yeterliydi..Ben oyle yapardim.O gitsin,bu gelsini dusunmezdim.
Yani mecbur degilsiniz,gitmek durumunda da degilsiniz..Gittiginizde is yapmak mecburiyetinde de degilsiniz.
Eşim annemin kızı yok gelin olarak gitmelisin diyince bende doğal olarak iki gelini daha var onlarda gelebilir dedim ve gerçekten iki yılda kv bi problemim olmadı ama diğerleriyle aralarında tartışma çıktı sonra bakıyorum onlara daha önem veriyor sadece bu nedenden dolayı gitmek istemedim biz müsaitmişiz bizim gitmemiz lazımmış sürekli dediği bu

Hep öyle oluyo zaten valla kavgacılar daha çok seviliyo . Onlarında değeri fazlaysa gitmeyin. Para versn hizmetçi tutsun eşinz daha iyi olue
Hizmetçi işiyle uğraşamam ama asla gitmiycm içimde birazcık acaba mı sorusu vardı ama gelen msjlardan sonra şimdi çok eminim 😂

X