Eşimin annesiyim sanırım

38 ateşle hasta yatıyorum çok kötüyüm bugün, eşim 24 saat nöbetinden geldi hatta oda hasta serum fln takılmış ama şuan bana kahvaltı hazırlıyor, çünkü ayağa kalkacak halim yok. Bunu niye yazıyorum, normal bir ilişki böyle olmalı mavi, niye hasta hasta kalkıp tost yapıyorsun ev işi yapıyorsun? Canın bu kadar mi değersiz. Hastalandın mi, yat dinlen esin baksın. Büyüsün biraz
Bide arayıp işleri yaptın mı diye kontrol etmesi fln hiç hoş değil niye izin verdin başta böyle şeylere

Yemekten sonra bulaşıkları bekletmem yıkarım normalde. Bazen halim olmuyor toparlayıp kenarda bırakıyorum sonra yıkamak için. Bulaşıkları halletmycek misin diye bile soruyor. Aşırı sinir oluyorum bu duruma🤦‍♀️
E kendi yapsın madem rahatsız oluyor.
Ben 12 senelik evliyim,eşim yapmaz ev işi ama kendi giysileri,düzeni vs ben karışmam,titizdir,düzenlidir bununla yetiniyorum zira bir cift corabını yerden kaldırmamışımdır, banada şunu yaptın mı,bunu yaptin mı diye sormaz,soramaz,sorarsa buyur sen yap der geçerim. Hastayken 2 çocukla onu bırakıp ,çalışmadığım halde pekala gider odama yatar dinlenirim.
Eşiniz işten arayıp camaşırlari yıkadınız mı,astınız mı soruyor ne alaka yani?
Hastaysanız,gece uyuyamadıysanız yapsın tostunu yesin,kalkıyorsunuz o halde eşiniz söyleniyor kiymet bilmiyor
Yatın dinlenin,kendinize bakın iyileşin.
Eşinize de bu kadar karıştırtmayın ev işlerinize,karismak/dahil olmak istiyorsa bir işin ucundan tutsun o zaman.

Önceden senin gibiydim artık değilim. Yemek mi yok. Hiç bişey yoksa bir döner al da gel diyorum. Tavsiye ederim işe yarıyor. Biz kendimizi değerli görmezsek kimse değer vermeye gerek görmüyor. Eşini ara çok hastayım. Bugün karnını dışarda doyur de. Geldiğinde yatakta ol. Kalkamadım çok kötüyüm dersin. Bişey derse kavga çıkar. Ondan çok bağır. Hasta halimle beni bağırtma zaten boğazım ağrıyor dersin. Açlıktan ölmez bi gün başının çaresine baksın. Bazı kavgalar edilmeli.

Eşinizin annesi değil de gelinisiniz galiba tam kaynana lafları. Çamaşırları hallettin mi ne ya ıyk. Çözüm önerim kavga dövüş maalesef. Şöyle bi kendinizden geçin bi gözü korksun ulan fazla ileri gittim galiba desin. Size de. Allah sabır versin.

Üzüldüm tabiki erkek milleti işte. Sen kendin için önemlsiisn diyeceğimde. Bende aynı senin gibiyim.şu konuda farklıyız ben neden bu yapılmadı şu yapılmadı diye söylenmemesi için onun aklının ucuna gelmeden herşey yapmaya çalışıyorum elbette yoruluyorum. Size gelen yorumları bende okuyacağım

Eşim biraz temizlik düzen takıntılı biri. Başlarda çok kavga ettik bu sebeplerden. Belli başlı işlerde yardım ediyor ama hiç iş yapmadıgımda o asık suratını göreceğimi biliyorum sanırım o halini görmemek için kendimi zorluyorum böyle. Cünkü hiç çekemiyorum o halini. Ama evi düzenleyip toparladığımda şunları şunları yaptım dedigimde aşırı mutlu oluyor. Tuhaf biri
Ay az yesin de hizmetçi tutsun o zaman. Evinin işlerini yaptırmak için mi evlenmiş deli mi ne sinir oldum kocanıza.

Merhaba kızlar
Bekarken çok tembeldim pek ev işiyle alakam yoktu sağolsun annem baskılamazdı sadece odanı düzenli tut yeterli derdi. Evlendiğimde bocaladım, ev işlerine alışmam 1 senemi aldı. Ama kendi değerimi geri plana atmış gibi hissediyorum. Hasta da olsam halsiz de olsam uykusuz da olsam her sabah eşime kahvaltı hazırlamışımdır. Hasta da olsam ev işlerini aksatmamışımdır. Neden? Eşim dağınıklığı sevmez, yarın şu şu işleri yapacağım dediğimde gün içinde "napıyorsun canım" diye arar ve çamaşırları hallettin mi diye sorar beni aşırı derecede gerer.
Bende "aynen hallettim direkt balkondan aşağı attım" derim, güler ve tamam tamam sormadım der. Bunu kısa bir kesit olarak anlattım. Bugünkü mesele ise; 2 gündür hastayım burnum durmuyor kulağım tıkandı öksürüyorum ilaç da alıyorum ama geçmek bilmedi. Dün ne yesek akşam dedim bilmiyorum ki hayatım düşünelim dedi. Sen uğraşma ben dışardan ayarlarım birşeyler demedi. Sonra aradım marketten tavuk vs birşeyler alayım bari dedim tamam dedi. Evde bir takım tadilat olmuştu oraları temizledim ama nasıl kötüyüm. Yemekti evi toparlaydı derken bi bitki çayı yapıp oturamadım. Eşim akşam saat kaç olmuş elim kolum kalkmıyor bana diyor neden bitki çayı yapmadın hiç kendine bakmıyorsun hemen iyileşeyim demiyorsun vs. Dedim akıl vereceğine keşke sen yapsan. Gitmiş meyve koymuş tabağa. Daha ne yapayım diyor. Gece de çok öksürdüm uyuyamadı ben salona geçiyorum dedim geldim salonda uyumaya çalıştım.
Sabah birkaç sese uyandım tost yapcaktım sana neden uyandırmadın dedim "geç oldu uyu sen" dedi sert bi tonla. Kalktım ayarladım tostu koydum makinaya. "Ee geç kalıyorum çıkıcam ben hadi" dedi. Ayarladım koydum çantasına. Normalde güzelce sarılır öyle gider yalandan sarıldı sana şunu yap bunu iç demiycem koskoca kadınsın yap birşeyler dedi o kadar sinir oldum ki kapattım kapıyı ve kendimi sorguladım.
Hasta olmama rağmen herşeye yetişmeye çalışıyorum yine de yaranamıyorum gibi hissettim. Tüm gün yatsaydım yemek yapmasaydım ve kahvaltı derdine düşmeseydim tek yaptığım şey kendime bitki çayı yapmak olsaydı daha kıymetli olurdum gibi geliyor. Bu yaptığım resmen görevim olmuş. Ben eşimin annesi olmuşum da haberim yokmuş. Görüşlerinize ve beni sarsmanıza ihtiyacım var..
Hasta halime hala trip atabiliyorsa o koca bana "geç kalıyorum çıkıcam ben" dediğinde kapıyı suratına kapatır oturur tostumu yerdim. Kocan hak etmiyor, seni hizmetçi olarak bellemiş. İşleri boşlamaya başla kocanada görev ver oda sana yardım etsin, sabahları canın isteniyorsa kahvaltı hazırlama sürekli hala getirme bazen dışarıdan yesin bir yeri eksilmez.

Merhaba kızlar
Bekarken çok tembeldim pek ev işiyle alakam yoktu sağolsun annem baskılamazdı sadece odanı düzenli tut yeterli derdi. Evlendiğimde bocaladım, ev işlerine alışmam 1 senemi aldı. Ama kendi değerimi geri plana atmış gibi hissediyorum. Hasta da olsam halsiz de olsam uykusuz da olsam her sabah eşime kahvaltı hazırlamışımdır. Hasta da olsam ev işlerini aksatmamışımdır. Neden? Eşim dağınıklığı sevmez, yarın şu şu işleri yapacağım dediğimde gün içinde "napıyorsun canım" diye arar ve çamaşırları hallettin mi diye sorar beni aşırı derecede gerer.
Bende "aynen hallettim direkt balkondan aşağı attım" derim, güler ve tamam tamam sormadım der. Bunu kısa bir kesit olarak anlattım. Bugünkü mesele ise; 2 gündür hastayım burnum durmuyor kulağım tıkandı öksürüyorum ilaç da alıyorum ama geçmek bilmedi. Dün ne yesek akşam dedim bilmiyorum ki hayatım düşünelim dedi. Sen uğraşma ben dışardan ayarlarım birşeyler demedi. Sonra aradım marketten tavuk vs birşeyler alayım bari dedim tamam dedi. Evde bir takım tadilat olmuştu oraları temizledim ama nasıl kötüyüm. Yemekti evi toparlaydı derken bi bitki çayı yapıp oturamadım. Eşim akşam saat kaç olmuş elim kolum kalkmıyor bana diyor neden bitki çayı yapmadın hiç kendine bakmıyorsun hemen iyileşeyim demiyorsun vs. Dedim akıl vereceğine keşke sen yapsan. Gitmiş meyve koymuş tabağa. Daha ne yapayım diyor. Gece de çok öksürdüm uyuyamadı ben salona geçiyorum dedim geldim salonda uyumaya çalıştım.
Sabah birkaç sese uyandım tost yapcaktım sana neden uyandırmadın dedim "geç oldu uyu sen" dedi sert bi tonla. Kalktım ayarladım tostu koydum makinaya. "Ee geç kalıyorum çıkıcam ben hadi" dedi. Ayarladım koydum çantasına. Normalde güzelce sarılır öyle gider yalandan sarıldı sana şunu yap bunu iç demiycem koskoca kadınsın yap birşeyler dedi o kadar sinir oldum ki kapattım kapıyı ve kendimi sorguladım.
Hasta olmama rağmen herşeye yetişmeye çalışıyorum yine de yaranamıyorum gibi hissettim. Tüm gün yatsaydım yemek yapmasaydım ve kahvaltı derdine düşmeseydim tek yaptığım şey kendime bitki çayı yapmak olsaydı daha kıymetli olurdum gibi geliyor. Bu yaptığım resmen görevim olmuş. Ben eşimin annesi olmuşum da haberim yokmuş. Görüşlerinize ve beni sarsmanıza ihtiyacım var..
O tostu yapmayacaktınız.

Geçenlerde birkac günlüğüne anneme gittim. Gitmeden bulaşık bırakmadım. Geldiğimde tüm bulaşıklar duruyordu sadece suya tutmuş ve kenara koymuş. Elime mi yapışır yıkayayım dememiş hiç
O size nasıl davranıyorsa sizde ona o şekilde davranın. Resmen bulaşıklar için sizi beklemiş. Madem yıkamayacaktı o bulaşıkları yemek yemesindi o zaman. Size ev işi konusunda kendine çok gelen akıldan vermeye geri durmayan bir adam o bulaşıkları bekletmezdi.

Hasta halinizle siz kendinize acımayıp her işe yetişmeye çalıştığınız için eşiniz de size aman hasta olmuş,hali yok,demez,dememiş de zaten. Siz kendinize değer vereceksiniz önce.

evliliğimin ilk yıllarında bende aynı siz gibiydim herşeye deli gibi koştururdum

üstelik çalışmama rağmen.. eşim de öyle bir postu sermişti ki anlatamam

birgün canıma tak dedi ve ilk kızım da olduktan sonra yavaş yavaş bırakmaya başladım tabii çıngar vs çıkardım

işten çıkacağım diye tehditler vs :KK70:

sonra bir baktım ki ben alıştırmış yapmıştım bunları eşim normalde de yapan bir adammış

yavaş yavaş alıştırın derim

Siz hastasiniz öksürükten uykusu bölünmesin paşanın diye oda değiştiriyorsunuz ve saçmalama yat rahat rahat demiyor, sabaha da tost bekliyor.
Kendinize bunu yapmayın.
Siz çok değerlisiniz, en az eşiniz kadar.
Niye bu kadar hizmet ilgi alaka.
Hayır karşılıklı olsa can feda ama o da yok.
Çocuktan sonra büyük sorunlar patlar bu evlilikte, tahtı sarsilacak, yardım etmek zorunda kalacak, sizin eşinize cok ihtiyaciniz olacak, tahammülünüz azalacak.
Neyse konunuz çocuk değil ama yazmadan edemedim, nasıl duzeltirsiniz, alın karşıniza konuşun.
Kararlı olun, yapacak başka bişey yok.

evliliğimin ilk yıllarında bende aynı siz gibiydim herşeye deli gibi koştururdum

üstelik çalışmama rağmen.. eşim de öyle bir postu sermişti ki anlatamam

birgün canıma tak dedi ve ilk kızım da olduktan sonra yavaş yavaş bırakmaya başladım tabii çıngar vs çıkardım

işten çıkacağım diye tehditler vs :KK70:

sonra bir baktım ki ben alıştırmış yapmıştım bunları eşim normalde de yapan bir adammış

yavaş yavaş alıştırın derim
Benim esim de yemek temizlik biliyormus ben musade etmemişim sonradan farkettim..sadece aklina gelip yapmiyor demem gerekiyor. Diyorum mesela aksam yemegi sen yapar misın yemek yapmaktan sıkıldim vs. Girip yapiyor keyifle bir de

Yani yemek yapıp ev temizliği yapmak çok normal değil mi?
Çalışmıyorsunuz anladığım kadarıyla.
Eşiniz dışarda çalışıyor sizde ev düzenini sağlıyorsunuz.
Şunu yaptım bunu yaptım diye adamun gözüne sokmak nedir?
Ben sevdipim adamı işe göndermeden kahvaltısını önüne koyarım bunu severek yaparım bana çok da önemli bir şey yapıyorum gibi gelmez açıkcası.
Hastayken de söylerim bu akşam dışardan söyleyelim halim yok diye .
O kadar olur yani.
Adam meyve getirmiş falan kendince bir şeyler yapmış.
Onu yapmayayım kıymetlğ olurum bunu yapmayayım kıymetli olurum bu nasıl bir mantık .
İyi hiçbir şey yapmayın.
Bir süre sonra soğutur bu davranışlar kıymetli falan olunmaz bu şekilde
İzabelya hanım kadın hastayım diyor? Ayrıca göze sokulan bir şey yok. Eşi ev işlerine burnunu sokmasa konu sahibesinin de bir şikayeti yok ev işleri yapmaktan.

Eşiniz anne değil de hizmetçi, temizlikçi gibi görüyor sanki daha çok.

Şurayı yapmamışsın diyen adama evet yapmadım bugün de kalk sen yap denir en azından. Hiç sevmem yediği tabagı daha mutfaga götürmeyen adamların kadının işine, düzenine karışmasını.

Yani yemek yapıp ev temizliği yapmak çok normal değil mi?
Çalışmıyorsunuz anladığım kadarıyla.
Eşiniz dışarda çalışıyor sizde ev düzenini sağlıyorsunuz.
Şunu yaptım bunu yaptım diye adamun gözüne sokmak nedir?
Ben sevdipim adamı işe göndermeden kahvaltısını önüne koyarım bunu severek yaparım bana çok da önemli bir şey yapıyorum gibi gelmez açıkcası.
Hastayken de söylerim bu akşam dışardan söyleyelim halim yok diye .
O kadar olur yani.
Adam meyve getirmiş falan kendince bir şeyler yapmış.
Onu yapmayayım kıymetlğ olurum bunu yapmayayım kıymetli olurum bu nasıl bir mantık .
İyi hiçbir şey yapmayın.
Bir süre sonra soğutur bu davranışlar kıymetli falan olunmaz bu şekilde
Nasıl bu kocadan taraf olabildiniz hayret içindeyim.

Mesela camları silerken yardımcı olur. Ya da balkonları yıkar bazen çamaşır asmama yardımcı olur. Diğer işlerde laf soyledigınde işime karışma dedigimde o zaman hiçbirine karışmam diyor ilk başta yazdıklarımı kastediyor yani. Mesela oda hava alsin diye pencereyi açıcaz, önce camı silip öyle açmalıyız diyor. Takıntılı biri

Köle hizmetçi efendi ilişkisi var. Silkelenin. Kendisi silsin

Merhaba kızlar
Bütün bu yaptıklarınıza hemen son verin. Hastayken asla kalkıp iş yapmayın, yemeği dışarıdan söyleyin. Eşinizden meyve,bitki çayı vs isteyin. Böyle gelmiş böyle gitmesin gördüğünüz gibi verdikçe daha fazlasını istiyor bazı erkek cinsi.

X