Eşimin annesiyim sanırım

Inadina kalkip is yapmak yerine hic birsey yapmasaydi birde tost yapmis yeminle konu sahibinede sinir oldum
İşte ben de o yüzden neden yapıyorsunuz diye sordum ya. Normal zamanları geçtim hastayken bile umrunda olmadığı bir adama neden yapıyor bunu? Adam tost götürmese ölüyor mu? Akşam gelince yemek bulamasa nolacak mesela? Neden her şart ve durumda adama hizmette kusur etmemeyi düstur edinmiş?

neden bütün yükü üstünüze almaya çalışıyorsunuz? evlilik ev arkadaşlığı değil mi aynı zamanda. sevdiğin, aşık olduğun, değer verdiğin insanla aynı evde yaşıyorsun. bu sadece kadın değil erkek için de geçerli. bende sizin gibi evlenmeden önce ev işi, yemek yapmak nedir doğru düzgün bilmiyordum. üniversitedeyken bile ailemle aynı evdeydim. eşim ev arkadaşıyla yaşardı. belki çoğu şeyi benden iyi bilirdi. ilk zamanlar bocaladım tabii ama kalkıp hiçbir sabah kahvaltı hazırlamadım, şu an çalışan bir insan da değilim. gündüz yaptığım evi silip süpürmek ve hasta vs değilsem yemek yapmak. bulaşık makinesini boşaltmak, çamaşırları katlamak, ütü yapmak gibi işleri de eşim yapıyor. bundan da gocunmuyorum, yazık çalışıyor diye de düşünemiyorum çünkü biz birlikte bir evi idare ediyoruz benim olduğu kadar onun da evi. çok hasta olduğum oldu, tüp bebek sürecinde kötü şeyler yaşadım yerimden dahi kalkmadım. amaç karın doyurmak değil mi, ben o haldeyken benden dört dörtlük kahvaltı, yemek ve temizlik bekleyen insana da saygı duyamam. hele de kendi yapmıyorsa gün içinde arayıp beni "şunu yaptın mı" diyemez yani. kimi yargılar kimi yargılamaz gece geç yatıp öğlene kadar uyuyan bir insanım, kendimce düzenim var. böyleyim diye aşırı rahat bir insan değilim, akşama kadar her işimi hallediyorum. eşim de bu durumdan mutsuz değil, tabi herkesin dinamiği farklıdır. bence siz de biraz kendinize değer verin, kendine değer vermeyene kimse değer vermez.

Ben öyle yansıyacağını düşünmüyorum bakın kendi ağzınızla söylüyorsunuz o onun anne eviydi size iş yapmayın demiyoruz ki canınızdan olacak kadar yapmayın diyoruz benim eski eşim de buna benzer ortamda büyümüştü hele bir halası vardı evlerden ırak misafir yanlışlıkla perdeye dokunsa perde yıkayan cinsten kv yi saymıyorum çünkü onu zamanla kendime benzettim ama ben aman böyle görmüş diye devam ettirmedim bu eşimin sorunu benim değil aynı açıdan bakarsak ben böyle bir ailese büyümedim benim babam oturup sarma saran evdeki ağır temizlikleri yapan adamdı e bende öyle gördüm yapılmayınca bende sevgi göstermiyor sanabilirim o zaman.
Bu evlilikte tek eşiniz yok siz de varsınız hayat da böyle hastayken bile aynı şeyleri yapacak kadar uzun değil

hastasınız tabi ki yatacaksınız. bitki çayını da sizin değil eşinizin yapması gerekiyor. aynı şekilde temizlik yemek vs onun halletmesi gerekiyor

Eee tamam yapıyormuş işte. Hep size iş buyuruyor gibi anlatmışsınız. Eşiniz çalışıyorsa ve siz evdeyseniz sizin daha çok iş yapmanız normal değil mi… bu annelik ya da hizmetçilik değil. Ama hastaysanız canınızın kıymetini bilin tabii ki. Ya da yorgunsanız hazırlamayın kahvaltıyı. O kadar da değil çünkü.

Caninizin kiymetini bilin. Kendinizden baska kimse sizi düsünmüyor okudugum kadari ile.
Esiniz olacak haysiyetsize bisey demiyorum. Sizde farkindasinizdir durumun..

Hasta isen yat, hicbirsey yapma. Al Yanina matara ile suyunu

Geçenlerde birkac günlüğüne anneme gittim. Gitmeden bulaşık bırakmadım. Geldiğimde tüm bulaşıklar duruyordu sadece suya tutmuş ve kenara koymuş. Elime mi yapışır yıkayayım dememiş hiç
Titiz ve düzen hastası olsaydı kendi de rahat edemez yapardı. Bence başkasına yaptırma hastası eşiniz. Başkası yaptıktan sonra öyle ben de titiz olurum. Hem de temizlik hastası bile olurum.

Bende sizin gibi düşünüyorum ya . Adam dışarda çalışıyor bu bir iş bölümü bence . Eğer kadında dışarda çalışıyor olsaydı o zaman eşit şekilde derdim . Mesela şuan ben evdeyim çocukla ilgileniyorum evin düzeni sorumluluğu bende eşim dışarda bu çok normal bir iş bölümü . Saçma sapan düşüncelere girilince daha kıymetli olunmuyor böyle

Hı hı evet tam olarak bunu söyledim ne güzel anlamışsın
Ne güzel saptırıyorsunuz konuyu.
Ablacim bos yapiyorsun suan ne dedin tam olarak bi soylede bizde bilelim. Adam hem disarda calissin hem evde mi? Cidden bunu isteyen isteyebilen kadinlar eziktir demek
Cok ezilmis ki karsidakini ezmeye calisiyor. Ha kadin calissa erkek yapsin ev isini yemegi.. ikisi calisiyorsada is bolumu olsun. Yani adaletse budur..

Hastayken bile boyle davranan insan yarin cocuklari filan olsa emdigi sutu burnundan getirir kadinin

Gayette haklisin yani.. milletin poposu ne kadar kiymetli.. sanki tek yasasalar ev isi cikmayacak

Sanki eşlerimiz birbirinin kayıp ikizi ama ben asla kahvaltı hazırlamıyorm ister kussun ister darılsn çünkü kıymeti yok dediğin gibi ne hastayken ne de yorgunken. Bende kahvaltı hazırlamayi bıraktım çünkü hak etmediğini düşünüyorum. Biraz bocaladi sonra alıştı . Hastayken yemekte yapmıyorum annenlerde ye ben biseyler yerim.diuorum kimsenin keyfiyle ugrasamam

Bu nasıl üslup boş yapıyorsun falan? Benim yorumumu alıntılayıp farklı yere çeken sensin bir önce dön bak bakalım. Hayır şu dediğini diyecek insan olmadığımı vaktiyle yazdığın konumdan bilmen gerekir. Kim kimi eziyor kim kime hem çalışsın hem evde iş yapsın diyor. Çalışan hanımlar da hem evde iş yapıyor hem dışarıda onlarda yapmasın o zaman madem öyle.
Kadınlar mecbur değil tıpkı erkeklerin olmadığı gibi. Canı yapmak istemediği gün yapmaz ,erkek bunu yapınca normal kadın yapınca hıııı ne kadar tembel kadın oluyor. Evini pislik götürsün parmağını oynatmasın mı demişim. Okuduğunu anla sonra ortaya atla.

Nedense herkes yanlis anlamis o zaman senin yorumunu de bazi ev hanimlarida baya hassas yani neyse

Bence kendımızı sevmelıyız. Ama nasıl bılmıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…