Eşimin annesiyim sanırım

Umarım anlattığınızın durum katlanarak devam etmez. Bu tip erkek modelini bilirim. Eşini anası gibi gören, istedikleri olduğunda seni melek yapıp olmadığında şeytan yapan tip. Verici olmayın. Hastaysanız yatın bir şey yapmayın. Aklına şu kazınmalı. Bu kadın hasta iken bir şey yapmaz. Siz hasta iken birşeylere yetişmeye çalışırsanız sizi görevinizmiş gibi görür. Kusura bakmasın eli var ayağı var kendi yapsın. Taviz vermeyin.

7 senelik evliyim bir gun bile kahvalti hazirlamadim ya sadece hafta basi sandvic hazirlar dolaba koyarim ise giderken alir yer. Hastaylen kalkip ona bisey hazirlasam ellerimi ayaklarmi oper heralde. Ne gerek var bide trip atmis gec kaliyorum diye kendiai yapsin disardan alsin? Siz neden hastayim halim yok sen disardan biseyler soyle demiyosunuz erkeklerin sizi düşünmesini anlamasini beklemeyin soyleyin yapsin ve evet sen kendi degerini bilirsen insanlrda senin degerini bilir.

Ben inadına yapmazdım valla ne o öyle ya.. takıntılıyım diyorsa da tedavi olsun normal değil bu tavır
Bak bu yorumu dikkate al. Katlanarak devam etmesin derken ben de bunu kasdetmiştim. Daha da farklı boyuta gidebilir.

Kendi yapsın çok biliyorsa. Bakın ben hastayken bile mutfağı evi toplarım bu benimle alakalı içim daralıyor yapmazsam. Eşim istese ki asla istemez söylemez karışmaz yapacağım varsa da o işi daha asla yapmam. O tam tersi benim düzen temizlik takıntımı sevmez ne gerek var der. Ha o sevsin sevmesin önemli olan benim ne istediğim.
Ev işine karışan dikte eden erkeklere ayar oluyorum, eli kolu var kalkıp yapacak o zaman.

Ben bunları bir yerden hatırlıyorum ama nerden .. İnşaallah sonu iyi olur

Seni sarsmak asla istemiyorum ama bazen sarsilmak insanın aklını başına getiriyor.
Yine bunu ben yapamam ancak ,
O da koskoca erkek olmuş , tostunu hazırlasın akşam bı kere de yemeği o yapsın. O hasta olunca rapor alıp işten izin alınca , evin işlerini yapabilecek mi. Bakın annem de böyle çok fedakardi , babam da çok hizmet beklerdi. Yani böyle yetiştirmiş babanem , şimdi annem bunalımda. Kendi hakkiniza girmeyin. Yapmayın . Yapmayın bakalım ne yapacak. Evi temizlemediniz diye sizi bosarsa bosasin bosamaz kötü davranirsa siz onu bosayin.
Belki size "ay bı temizlikten konuyu" gibi gelebilir ama ben yapılmayan temizlikten çok adamın sizi ne olarak gördüğüne takıldım.
Hizmetçi mi
Görev ayrımı mi yaptınız
Bir yere yatılı ise girseniz bundan fazlasını yapmazsınız.
Temizlik yemek çamaşır vs. Üstüne maaş verip yatacak oda veren de var. Siz yine de bı dusunun
Edit
Bu arada bunların hepsini ben de yapıyorum ancak eşim bana hiç baskı yapmıyor. Evin çöplüğe döndüğü günler oldu.o kadar kalabalık ve problemliydi ki ev yetişemiyordum Yemek yapmadığım. sıkıntılı günlerim. Eşim bı kere bana neden yemek yapmadın neden ev temiz değil demedi.
Hep olsun aşkım sen iyi ol der.
Geçecek bunlar üzülme der.

Neden yapıyorsunuz peki? Sizi zorlayan ne?

Siz kendinize değer vermezseniz kimse değer vermez. Önce sizin sağlığınız, keyfiniz, istekleriniz... bazı erkekler, eşleri çalışmayınca evdeki tüm işlerin kusursuz olmasını beklerler. Buna hakları yokken. Anladığım kadarıyla siz de fedakar bir eşsiniz, yaptıklarınız üzerinize bir görev gibi yapışmış. Bu algıyı değiştirmek ve kendinize değer vermek sizin elinizde.

Erkegin cok karisani cok konusani cok kotu sananesi yani camasiri mi halletmis bulasigimi sanane.. buarada ben yapardim ev isi tabi evin annesi gibi degil ama yardim ederdim evde bekarken ama bende kendi evim olunca bocaladim.. bi kere kullandigin camasir makinasi bile farkli.. hersey farkli.

.daha cocuk coluk yok adamdaki hallete bak, sanki
Padisah tohumjSahsen ben hasta olunca cocuklar ac olmasa yemek filan dusunemem.. ya cidden annesi gibisin diyecm ama emin ol annesine boyle trip atamaz..sabah daha kalkip tost mu yapiyorsun birde trip atiyor.. mutfagi sirtlanmadin herhalde..esini boyle ezikleyen ve merhametsizler zikkim yesin.

Her şeyi geçtim hastayken insan azıcık karşıdakine sevgi ve merhamet duyarsa onun için bir şeyler hazırlar, nasılsın iyi misin der, bir şey lazım mı, çay çorba hazırlamayı düşünür. Sen sabaha kadar öksür sabah senden kahvaltı beklesin, suratını assın bir de koca kadınsın desin. Bunu ev arkadaşı yapsa bile insanı üzer.

Eşiniz sevgisiz, vicdansız merhametsiz biri. Ve kusuruma bakmayın ama size değer vermiyor.

Tepki verip konuşmanız ve bundan sonra görev paylaşımı yapmanız şart. Sizin yerinizde olsam işe başlamaya çalışır ve kesin kurallar koyardım. Tartışmaktan da korkmayın. Siz korktukça tepenize çıkmış

Aynen insan ev arkadasina sorar.. insanlik hali hasta olmus disardan getirt yemegi bi cay yapsan gebermezsin.. evde sadece hizmetcisi gibi goruyor bell

Burada kadın kadına bile çalışmıyorsan ev işlerini yapmak zorundasın diyenler olduğu sürece öyle erkeklerin kafa yapısı zor değişir.
Ben dedim mesela ama zorundasın demedim ,hastayken demedim.Hasta ise bir işi var ise tabiki yapmayacak.Ama günlük düzende bir kisi dışarıda çalışıyorsa eve gelip de bir de yemek yapıp ev mi temizlemeli mesela ?Ben çalışan bir kadınım ama diyelim esim calişmasaydi ve benden evin yükünü almamı isteseydi asla kabul etmezdim.Neden çünkü zaten canim çıkmış dışarıda, ama esim hastadır, bebek vardır yorgundur,misafir vardır desteğe ihtiyacı vardır, bunlar amenna ama gerisi icin kimse kusura bakmasın.Benim haftada 3 gün boşum var ,eşimin bir gün boşu var ,ben bu durumda bile günah diyorum işleri ben yapıyorum, çoğunu, ondan da bulaşıkları makinaya dizip bosaltmasini ve çamaşırları makinaya atıp çıkarmasını istiyorum.Duruma gore tabiki daha fazlası da olabilir. Sevginin ve merhametin olduğu yerde bunlari konuşmak bile olmaz.Bazi kadınlarda hem evde her ise yardim edilsin hem de dışarıda çalışılmasın istiyorlar.O zaman onlarda dışarıda part time çalışıp para kazansinlar.

Bu hanımefendi çok güzel anlatmış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…