eşimin arkadaşının eşi ve bizim diyaloğumuz

bu ne rahatlık pes:KK53:

sizin yanlış anladığınız birşey yok tabiki ,kadın açık açık söylemiş zaten söyleyeceğini.

doğru anlamışsınız..
eşiniz bile fark etmiş durumu ki erkekler genelde hep söylerler sen yanlış görmüşsün yok ben fark etmedim diye..
amma eşinizde fark etmiş ve ne kadar güzel konuşup görüşmeme kararı almışsınız..
bence bu kararın arkasında durmalısınız kadın daha sizden çıkmış..
hemen aramış bize gelin diye sizde bahaneler bulun eğer daha da ısrar ederse tersleyin gitsin..
bu ne canım böyle insanlara sinir olurum görüşmeyin daha iyi..
:KK22:

Aman Allahım bu ne biçim kadın ya :KK47:
Resmen eşine asılmış ve asıldığı yetmiyormuş gibi bi de dillendirmiş
Eşinin de bunun farkına varmış olması tehlikeli :18:
Bir daha kesinlikle görüşmeyin,yakınınıza bile yaklaştırmayın
Terbiyesiz kadın :KK47::KK47::KK47:

aynen öyle canım.. biz bu tür kadınları çekiyoruz resmen.. önce karşı komşumuz şimdi bu.. keşke yanlış anlamış olsaydık :KK43: bir daha kesinlikle görüşmem zaten canım..

Şimdi arkadaşına bi' laf arasında maşallah gözleri ne güzel demek var ki bu samimiyetle alakalı. Bi'de etkileyici demek var "hayırdır etkilendin galiba" deseydin yeriymiş yani.

Aynen aynen o şekilde söylese ay sağol canım diye bi tepki verirdim ancak etkileyici deyince ufak çaplı bi şok geçirdim resmen ne diyceğimide bilemedim o sözler nasıl çıktı ağzımdan onuda bilmiyorum..

Ne utanmaz kadınlar var pess .. Kocası var bide üstelik .. Genelde kadınlar anlar böyle durumları ama kocanızın da anlaması yanılmadğınızı gösteriyor. Kaç kaç böylelerinden... :KK20:

aynen biz kaçmaya çalıştıkça onlar bizi yakalıyor ayrı bi konu..

fazla samımıyet tez ayrılık getırır demısler 6 aylık evlısın bı cok cıft arkadasınız var ve sadece bu aıleyle 3 kez gorusmussunuz bence sızde bıraz ayarlayın samımıyeet derecesını bızımde arkadaslarımız evımıze gelıp gıdıyolar bızde gıdıyoruz ama dengeyı kurmanız lazım bu kadın kasınmıs o ayrı ama bence buna oldugu kadar dıger arkadaslarınızla da sınırı koyun bı dusunun ne ara kocanızın bakıslarının etkıleyiciliğini soyleyebılecek kadar samımılestınız henuz 6 aylık evlısınız bu dozu yarlamanız gerektıgını dusunuyorum. Allah kolaylık versın.

İşte sorun orda zaten çok daha samimi olduğumuz yakın arkadaşlarımız var hiç birinden böyle birşey işitmedik. Bizim dozumuz gayet normal ne çok mesafeliyizdr ne çok samimi bu kişi ilk evlendiğimizde hayırlı olsuna geldi daha sonra biz toplu yemeğe çağırdık ve şimdide buydu ve çok anormal davranış sergiledi.. Bilemiyorum dozumuzda yerindeydi ama.. Teşekkür ederim

eşinede bravo yok sana öyle gelmiştir diyip geçiştirebilirdi işte yine gelgelelim haremlik seramlık olmaya arkadaşlar boşuna namahremlik diye bişey yok dinimiz boşa sınır getirmio öyle şeylere karşı çıkan illaki olcaktır bana yanılş anlamayın ama helal dairesinden uzaklaştıkça aldatma vs. artıyor insanların nefsi kötüleşiyor inşallah bir daha görüşmezsiniz canım hepsi inanç zayıflıgından ne demek evli birinin gözünün içine bkabilmek

evet Allaha şükür bu zamana kadar eşime karşı hiç bir zaman güven problemi yaşamadım bu konularda çok ince düşünür gerçekten rahatsız olmamı hiç istemez çünkü bilir ki ona karşı en ufak bir güven problemi yaşarsam geri dönüşüm olmaz boşanırım.. Biz normalde kalabalık zamanlarda bayanlar salonda erkekler oturma odasında oturur rahat etme açısından.. Allah o kötü zihniyetteki insanlardan korusun hepimizi..

Abooo,canım iyi gene davranmışsın.
Ben olsaydım herhalde,kahveyi başından aşagı dökerdim.:)
Ben bunun altında iyi niyet aramam.
Yada okadar bakma o gözünü çıkarır çorba niyetine kocana yediririm derdim herhalde.
Münasebetsiz kadın.

:)) bayıldım yorumuna :) münasebetsizki ne münasebetsiz.. Allah kimseye yaşatmasın .. İnsan ne yapacağını şaşırıyor valla eli ayağı titriyor..

Allahalla ne tuhaf insanlar var ya.. Ne cürretle eşinizin bakışlarını etkileyici buluyorum diye söyleyebilir bir insan kafayı yemiş galiba.. Yazık ben o bayanın eşine üzüldüm adam eşim diye koluna takıp gidiyo ama eş arayışta... Bence görüşmeyin çok iyi yapmışsınız.. Kadın başka adamlarının gözlerinin içine bakıp beyeni arayacağına kendi kocasının gözlerinin içine bakmayı denesin belki aradığı tamda yanındadır...

Yaaa gerçekten eşi de okadar iyi karısına tapıyor resmen bir dediğini iki etmiyor.. bende çok üzüldüm kocasına.. Bir daha görüşmeyiz zaten canım yani eşim xin kocasıyla görüşür ancak biz eşler bir daha görüşmeyiz..

Ben olsaydım herhalde kokalım bi tokadı yerdi ,densize bak sen ...
Birde arkadaşım görüşeceğiniz insanları bence seçemiyorsunuz ...dikkatli olun bence ,evinize giren kişileri 6ayda nasıl tanıdınız ???
Birde size garip gelebilir ama ben eşli davet ettiğimiz insanlarla ayrı oturuyorum ...yani bayanı oturma odasına alıyorum ,eşim gelen erkek misafirle ilgileniyor ,B'nde bayanla ,hiç böyle problemlerimiz olmamıştır ...misal ;bnm gelen misafirin eşiyle konuşacak neyim olabilirki ???
Eşimde bnm gibi düşünüyor ...tabi bu hayat görüşsünle ilgili ama yınede değerlendir derim ...

Canım önceki yorumlarıma bakarsan görürsün bizde normalde bayanlar salonda erkekler oturma odasında oturuyor öyle daha rahat ediyoruz ancak bu sefer sadece ben eşim ve x le kocası olduğu için ayrı oturmaya gerek duymamıştım sonuçta iki aile ssadece.. Eşli görüştüğümüz kişiler zaten eşimin çocukluktan bu yana olan arkadaşlarıyla benim arkadaşlarım.. Dışardaki insanlarla tabiki eşli görüşmüyoruz..

doğru anlamışsınız..
eşiniz bile fark etmiş durumu ki erkekler genelde hep söylerler sen yanlış görmüşsün yok ben fark etmedim diye..
amma eşinizde fark etmiş ve ne kadar güzel konuşup görüşmeme kararı almışsınız..
bence bu kararın arkasında durmalısınız kadın daha sizden çıkmış..
hemen aramış bize gelin diye sizde bahaneler bulun eğer daha da ısrar ederse tersleyin gitsin..
bu ne canım böyle insanlara sinir olurum görüşmeyin daha iyi..
:KK22:

aynen canım zaten ben yanlış anlamış olsaydım eşim söylerdi ben rahatsız edici bir durum görmedim hayatım belki sen yanlış anlamışsındır diye ama adamda anlamış yanii.. evet evet bir daha görüşmeyiz zaten şimdi yoğunuz falan dedim ancak tekrar arayacak olursa bu sözünün üstüne görüşmeme kararı aldım bir daha rahatsız etme diyeceğim..

kızlarr mrb.. yine ben ve yine dertlerim :) sizde olmasanız ne yaparım ki benn..

Bugün eşimin arkadaşı ve eşi bizdelerdi akşam yemeğine .. Hoş sohbet muhabbet ettik tabu falan oynadık eğlendik öyle herşey güzeldi.. Daha sonra eşimin arkadaşının eşiyle adı x olsun kahve yapalım dedik mutafağa geçtik .. X bana dediki eşinin bakışları çok güzel çok etkileyici dedi bende dedimki x ne demek istiyorsun ne demek çok güzel çok etkileyici hayırdır dedim oda bana sende amma kıskançsın canım yedim sanki kocanı dedi bende ben bu tür davranışlardan hiç hoşlanmam hiçte sevmem sen benim eşim hakkında nasıl bana böyle bir cümle kurabilirsin tekrarı olmasın diye çıkıştım buda surat astı gitti kocasının yanına oturdu banada cins cins baktı kovmamak için kendimi zor tuttum valla.. Sonra bunlar gittiler eşime dedimki sen arkadaşınla görüşebilirsin ancak ben bir daha bunlarla ailecek görüşmek istemiyorum dedim eşimde x in bakışlarından rahatsız oldun değilmi dedi bende sendemi fark ettin dedim göz göze gelmemek için yer değiştirdim sürekli görmedin mi dedi.. bende anlattım mutfakta böyle böyle oldu diye.. oda arkadaşımın eşi böyle düşünmek istemiyorum ama gerçekten tuhaftı bir daha ailecek görüşmeyiz hayatım dedi kapadık konuyu.. Ancak x az önce mesaj attı yarın bize bekliyoruz diye bende müsait değiliz dedim oda ozaman hafta içi görüşelim dedi bende hayır olmaz bu ara yoğunuz eşim yorgun oluyor bu ara yoğunlar görüşemeyiz iyi akşamlar dedim..

Kızlar sizce eşimle biz mi yanlış anladık x in bu tavrı neydi böyle.. ?

Canım öncelikle söylediklerimi lütfen çok iyi dinle. Eski konularıma göz atararsan anlarsın, ben anne babası boşanmış bi ailenin kızıyım. Şuan annemle beraberiz konunu okuyunca anneme de okuttum, annem de sana yorum yazmamı istedi.

Benim babam annemin en yakın arkadaşıyla aldattı annemi. Üstelik o kadın da evliydi ve ailece sürekli görüşürdük onlarla. Kocası babamın iş yerinden arkadaşıydı, o şekilde iki aile görüşe görüşe annem de o kadınla samimi oldu ve zamanla çok iyi bi arkadaşlıkları oldu. O kadının da sürekli babama karşı tuhaf bakışları vardı ama bi türlü konduramazdık. Hem evli, hem annemin en yakın arkadaşı hem de ailece görüşüyorduk. Babama karşı olan hareketleri dikkatimizi çekiyordu ama bi türlü konduramıyorduk hatta sonra annemle vicdan azabı çekiyorduk kadının günahını aldığımız için. gel gör ki en sonunda patlak verdi herşey, kendi ellerimle yakaladım ilişkilerinin olduğunu. Babamın telefonunu elime aldığımda o kadınla olan mesajlarını gördüğüm an herşey ortaya çıkmıştı.

Demem o ki; bu tarz kadınların yapamayacağı hiçbişey yok. Erkeğin gözü yoksa bile ne yapıp ne edip baştan çıkarıyorlar. Sizin eşiniz düzgün birisi olabilir, benim babam o kadına kapıldı diye sizin eşiniz de kapılacak diye bişey yok. Biraz da erkeğin yapısıyla alakalı bişey bu. Erkeğin içinde yoksa kadın ne kadar kuyruk sallarsa sallasın dönüp bakmaz, ama erkeğin de içinde varsa kadın kuyruk salladığı an peşinden gider. Tıpkı benim babam gibi.

Benim annemle babam boşandılar o kadın yüzünden, sonra o kadın da kocasından boşandı ve şuan da babamla evliler. Çok zor günler geçirdik, çok canımız yandı. O yüzden size yalvarıyorum o aileyle bağlantınızı koparın. Bir daha asla, ASLA görüşmeyin.

Söylediklerimi lütfen iyice okuyun, bizim yuvamız yıkıldı, başka yuvalar yıkılmasın. Eşiniz anladığım kadarıyla düzgün ve sizi çok seven birisi. yaşadığınız bu olayı da açık konuşmuşsunuz. Size "bir daha o aileyle görüşmeyiz" demiş. Bence yüreğiniz ferah olsun eşinizden yana. Ben sadece yaşadıklarımı anlatmak istedim ve tecrübemiz olduğu için o aileyle bir daha görüşmeyin dedim. Dilerim eşinizle uzun sağlıklı ve bir ömür mutlu bi beraberliğiniz olur. Allah sizi ayırmasın, kötü gözlerden korusun inşallah :)

Son düzenleme:
Canım öncelikle söylediklerimi lütfen çok iyi dinle. Eski konularıma göz atararsan anlarsın, ben anne babası boşanmış bi ailenin kızıyım. Şuan annemle beraberiz konunu okuyunca anneme de okuttum, annem de sana yorum yazmamı istedi.

Benim babam annemin en yakın arkadaşıyla aldattı annemi. Üstelik o kadın da evliydi ve ailece sürekli görüşürdük onlarla. Kocası babamın iç arkadaşıydı, o şekilde iki aile görüşe görüşe annem de o kadınla samimi oldu ve zamanla çok iyi bi arkadaşlıkları oldu. O kadının da sürekli babama karşı tuhaf bakışları vardı ama bi türlü konduramazdık. Hem evli, hem annemin en yakın arkadaşı hem de ailece görüşüyorduk. Babama karşı olan hareketleri dikkatimizi çekiyordu ama bi türlü konduramıyorduk hatta sonra annemle vicdan azabı çekiyorduk kadının günahını aldığımız için. gel gör ki en sonunda patlak verdi herşey, kendi ellerimle yakaladım ilişkilerinin olduğunu. Babamın telefonunu elime aldığımda o kadınla olan mesajlarını gördüğüm an herşey ortaya çıkmıştı.

Demem o ki; bu tarz kadınların yapamayacağı hiçbişey yok. Erkeğin gözü yoksa bile ne yapıp ne edip baştan çıkarıyorlar. Sizin eşiniz düzgün birisi olabilir, benim babam o kadına kapıldı diye sizin eşiniz de kapılacak diye bişey yok. Biraz da erkeğin yapısıyla alakalı bişey bu. Erkeğin içinde yoksa kadın ne kadar kuyruk sallarsa sallasın dönüp bakmaz, ama erkeğin de içinde varsa kadın kuyruk salladığı an peşinden gider. Tıpkı benim babam gibi.

Benim annemle babam boşandılar o kadın yüzünden, sonra o kadın da kocasından boşandı ve şuan da babamla evliler. Çok zor günler geçirdik, çok canımız yandı. O yüzden size yalvarıyorum o aileyle bağlantınızı koparın bir daha asla görüşmeyin. Sonuçları inanın hiç beklemediğiniz kadar kötü olabilir. Bizim "yok artık o kadar da olmaz" dediğimiz herşey başımıza geldi o kadın yüzünden.

Söylediklerimi lütfen iyice okuyun, bizim yuvamız yıkıldı, başka yuvalar yıkılmasın. Eşiniz anladığım kadarıyla düzgün ve sizi çok seven birisi. yaşadığınız bu olayı da açık konuşmuşsunuz. Size "bir daha o aileyle görüşmeyiz" demiş. Bence yüreğiniz ferah olsun eşinizden yana. Ben sadece yaşadıklarımı anlatmak istedim ve tecrübemiz olduğu için o aileyle bir daha görüşmeyin dedim. Dilerim eşinizle uzun sağlıklı ve bir ömür mutlu bi beraberliğiniz olur. Allah sizi ayırmasın, kötü gözlerden korusun inşallah :)

çok üzüldüm gerçekten durumunuza ve diğer taraftaki adama
umarım atlatmışsınızdır o günleri
babanıza da çok şaşırdım bi de iş arkadaşıymış birbirlerinin yüzüne nası bakıyolar hiç utanmamış mı
Allah şaşırtmasın gerçekten

çok üzüldüm gerçekten durumunuza ve diğer taraftaki adama
umarım atlatmışsınızdır o günleri
babanıza da çok şaşırdım bi de iş arkadaşıymış birbirlerinin yüzüne nası bakıyolar hiç utanmamış mı
Allah şaşırtmasın gerçekten

Allah düşmanıma vermesin böyle bi durumu. İnanın çok canımız yandı o yüzden konuyu okur okumaz yorum yapma ihtiyacı hissettik annemle. Bizim canımız yandı başka ailelerin canı yanmasın. Birbirlerinin yüzlerine nasıl baktılar bende bilmiyorum, babam zaten sonradan o iş yerinden ayrıldı. Ama beraber oldukları zamanı düşündükçe midemiz kaldırmıyor. Evimize girip çıkarken meğer beraberlikleri varmış... Sizin de dediğiniz gibi amin allah kimseyi şaşırtmasın...

kadında nası bi cesaret varmış hayret doğrusu. terslemekle çok iyi yapmışsınız biraz yüz bulsa Allah bilir daha neler dicekti ben olsam bende tahammül edemezdim görüşmemek en iyisi.

Allah düşmanıma vermesin böyle bi durumu. İnanın çok canımız yandı o yüzden konuyu okur okumaz yorum yapma ihtiyacı hissettik annemle. Bizim canımız yandı başka ailelerin canı yanmasın. Birbirlerinin yüzlerine nasıl baktılar bende bilmiyorum, babam zaten sonradan o iş yerinden ayrıldı. Ama beraber oldukları zamanı düşündükçe midemiz kaldırmıyor. Evimize girip çıkarken meğer beraberlikleri varmış... Sizin de dediğiniz gibi amin allah kimseyi şaşırtmasın...

siz görüşmüyosunuz heralde babanızla
inş boşanırken tazminat filan almışsınızdır

biz kısaca ar damarı çatlamış diyoruz bu tarz insanlara
herkes yaptığının bedelini öder bu dünyada yada öteki tarafta o yüzden boşverin onları
zaten onlar birbirlerini yer bi süre sonra nede olsa ikisi de eşlerini iğrenç bi şekilde aldattılar bakalım birbirlerine nasıl güvenecekler
o cicim ayları geçince görürüm ben onları
o güvensizlikle yaşasınlar bakalım
bi psikoloji programda aynı bu duruma benzer biri bağlanmıştı
o kocasını eşi de karısını aldatıp evlenmişler aynı işyerinde çalışıyolarmış
kadın paranoyak olmuş resmen karısını benimle aldattı şimdi işyerinde başkalarıyla birlikte oluyosa diye
ben de beter ol demiştim içimden

o yüzden kendi hayatınıza bakın
herşey gönlünüzce olur umarım

en iyisi hiç ama hiç görüşmemek,bence eşinizinde görüşmemesi arkadaşıyla.çünkü herşeyi geçtim,:KK47:kadın eşinin kulagına gıtmesinden hiç mi çekinmiyor korkmuyorda böyle konusabılıyor?tuhaf....
kadın:KK47: yüzbulamadıkça takıntı yapabilir eşine.bence sen yokken eşinide kesinlikle evlerine falan gönderme canım,illaki görüşmek isterse arkadaşıyla dısarıda görüşür,bir bahane bulup.eşinden anlayışlı biri gibi,tuhaf karsılamaz bence.daha sonra başınız belaya girmesinden iyiydir,bir arkadaş kaybetmek.
bence dikkatli olmak ve belayı biran evvel defetmek gerekli başından.:KK50:

siz görüşmüyosunuz heralde babanızla
inş boşanırken tazminat filan almışsınızdır

biz kısaca ar damarı çatlamış diyoruz bu tarz insanlara
herkes yaptığının bedelini öder bu dünyada yada öteki tarafta o yüzden boşverin onları
zaten onlar birbirlerini yer bi süre sonra nede olsa ikisi de eşlerini iğrenç bi şekilde aldattılar bakalım birbirlerine nasıl güvenecekler
o cicim ayları geçince görürüm ben onları
o güvensizlikle yaşasınlar bakalım
bi psikoloji programda aynı bu duruma benzer biri bağlanmıştı
o kocasını eşi de karısını aldatıp evlenmişler aynı işyerinde çalışıyolarmış
kadın paranoyak olmuş resmen karısını benimle aldattı şimdi işyerinde başkalarıyla birlikte oluyosa diye
ben de beter ol demiştim içimden

o yüzden kendi hayatınıza bakın
herşey gönlünüzce olur umarım

Babamla hiç denecek kadar az görüşüyorum. Arada bi telefonda konuşuyoruz, ayda yılda bir buluşuyoruz o kadar. Benim babama karşı içimdeki nefret bi türlü soğumuyor... Çünkü bu yaptığıyla sadece annemi değil ailesini de aldatmış oldu babam. Öbür dünyada bunun hesabını nasıl verecekler bilmiyorum...

İnşallah boşanırken tazminat almışsınızdır demişsiniz, bizim de en büyük pişmanlığımız bu oldu. Annem o dönem o kadar sarsıldı ki babamdan hiçbişey talep etmeden bian önce kurtulmak istedi. Hiçbi şekilde tazminat, nafaka hiçbişey almadık. Bian önce kurtulmak istiyorum dedi annem... Tabii üstünden zaman geçtikçe sağlıklı düşünmeye başladıkça keşke babandan boşanmasaydım da sürünseydi hem o kadınla da evlenemezdi, ya da boşandığımda tazminat isteseydim diyor. O zamanlar onu düşünemedik... Neyse üstünden çok zaman geçti, artık allaha havale ettik... Yuva yıkanın yuvası olmaz derler, onunla teselli ediyoruz kendimizi...

X