Eşimin babası kendi ağırlamak istediği misafiri bizim evde ağırlamaya karar veriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah aşkına neyden korkucam açıp bı telefonu soyleyemeyeck ne avr ben onu anlayamıyorum zaten ağzım kopmucak acicaksin soyluceksin herkesin evi kendine aileme saygısızlık yapiyosun oluyor sonra
Maalesef eşiniz ve ailesi size saygı duymuyor, eşiniz problemi çözmek istemiyor ve sizin de susmanızı istiyor sizce nasıl bir yol izlemelisiniz bu insanlarla karşı, eşiniz neden sorumluluk almıyor, siz dur diyince neden saygısız olacaksınız, ailesi eşinizi, eşiniz sizi , siz de kendinizi manipüle ediyorsunuz...

Allah aşkına neyden korkucam açıp bı telefonu soyleyemeyeck ne avr ben onu anlayamıyorum zaten ağzım kopmucak acicaksin soyluceksin herkesin evi kendine aileme saygısızlık yapiyosun oluyor sonra
Valla hem esinizden hem ailesinden korkuyorsunuz 🤷‍♀️

Sizinkide dost acı söyler gibi bişey heralde sert bı uslubunuz var kimse kimsenin hizmetçisi değil o yüzden hizmet etmeyi düşünmüyorum ben sadece ben mi herşeyi abartıyorum ve nasıl çözebilirim o yüzden buraya yazdım
Kocanla cozeceksin ama adam da yüz vermiyor.kavga değil rest çekeceksin 1 değil 2 değil küs olduğumuz insanlara karını hizmet ettireceksin bu kadar mı değerim ?de .. böyleyse yokum zaten çalışıyorum kendime düzen kurarım.. başkalarına hizmet etmek için evlenmedim çalışıyorum zor yetişiyorum buna mecbur değilim ara müsait olmadığımızı işim olduğunu söyle de..ama cesaret edemiyorsunuz vıdı vıdı kavgalara zaman kazanıyor eşin e zaten misafir gelir o zmaa a

Korkmuyorum sadece artık kavga etmekten çok yoruldum çünkü bı ara o kadar eleştirdim ki sürekli kavga ettik aile meselelerinden o yüzden yoruldum ve bıktım
İyi de demek ki ailesi antika, siz de eleştirecek şey buluyorsunuz. Sizin aileniz normalse eşiniz bu sebeple eleştirecek bir şey bulamıyordur belki, bu ihtimali düşünmüş mü hiç 😐

Korkmuyorum sadece artık kavga etmekten çok yoruldum çünkü bı ara o kadar eleştirdim ki sürekli kavga ettik aile meselelerinden o yüzden yoruldum ve bıktım
Kavga etmekten bıktıracak bir evliliginiz varsa baştan resti çekip bu adamı mahkeme kapısına atacaktınız, hala tahammül etmeye çabalıyorsunuz , eşiniz şunu iyi anlamalı ya ben bu evlilikte sorumluluk alıp sınırlarımıza sahip çıkacağım ya da mutlu bir evliliğim olamayacak, eşiniz bu evliliğin böyle devam edemeyeceğini anlamalı, gerekirse boşanmaya kadar gidilir anlamıyorsa, siz tahammül ettikçe sadece sorunlar artacak ama asla düzgün bir evliliginiz olamayacak , sorun Eşiniz aslında ailesi değil...

Aynen, umrenin bir de dönüşü var o zaman da ağırlayalım derler. Susarsa hep üstüne gelirler.
Onu bırak yarın öbür gün biz köyden sıkıldık tek kalamıyoruz der konu sahibinin evine çöreklenirler, taviz tavizi getirir her zaman , ben eş ailesine öyle bir sınır koydum ki adamlar asla saçma bişey teklif dahi edemiyorlar ve bana hiç olmadığı kadar saygılılar, sineye çekseydim asla düzelmezlerdi, benim Kayinbabam da çok zor bir adam eşimi hep yönetmeye çalıştılar ama benden dolayı yapamıyorlar çünkü eşime asla taviz vermiyorum , eğer bu evlilik devam edecekse eşim bana her konuda danışmalı yoksa evlilik falan kalmaz ortada ...

Tm koz vermesin de nasıl çözülecek bu problem , eşi sorumluluk almıyor ki , konu sahibi de sorunun kendiliğinden çözülmesini bekliyor, böyle giderse tüm misafirler konu sahibinde ağırlanacak her zaman ...
Sıkıntının çözümlenmemesinin nedeni şu an, konu sahibinin pasif olması zaten. Söylemesi gerekiyor hiç bir durum kendiliğinden çözülmez. Kimsenin anlamasını da beklememeli. Eninde sonunda patlayacak ve üstelik patladğında yine haksız olacak

Eşinizle herkes kendi ailesiyle konuşup sorun çözer kararı almışsınız ama çözmüyor ne yapacaksınız? Konuşmadığınız insanları evinize davet ettirmeseymiş o zaman. Sorun nasıl çözülür nasıl davranayım diyorsunuz da önerilere bahane buluyorsunuz.

Eşinize diyeceksiniz ki "Ya anneni arayıp ben karanlıkgokyuzu ne sormadan tamam dedim müsait değiliz bizim evde ağırlayamayız dersin ya da bunu ben arayıp söylerim konuşmadığım aynı mahallede oturan eltimi anasını babasını çalışan halimle bu evde ağırlayamam ben hizmetçi değilim."

O misafirler evinize bir kere girerse bunun sonu olmaz. Resti çekmelisiniz. Çoluk çocuk yok. Boşanmaktan korkmayın. Eşiniz sizi gerçekten sevip değer veriyorsa sizi korur boşanmazsınız zaten. Size değer vermiyorsa zaten evli kaldığınız zamana yazık.

Sizinkide dost acı söyler gibi bişey heralde sert bı uslubunuz var kimse kimsenin hizmetçisi değil o yüzden hizmet etmeyi düşünmüyorum ben sadece ben mi herşeyi abartıyorum ve nasıl çözebilirim o yüzden buraya yazdım
Bin tane çözüm yazılmış hiçbirine böyle yapayım dememissiniz. T olarak ne yapmayı planlıyorsunuz söyleyin ki biz de fikrimizi soyleyelim

Ruh sağılınızdan olmak istemiyorsanız şimdiden resti çekin. KV yi arayıp anne ben çalışıyorum yoruluyorum misafir ağırlayamam oğluna da belki seni dinler benden izinsiz habersiz heeşeye evet demesin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X